کد خبر: ۲۴۱۰۷۵
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۰
تعداد افرادی که در سراسر دنیا به کرونا مبتلا شده‌اند به پنج میلیون و 150 هزار نفر رسید. 332 هزار و 299 نفر جان خود را از دست دادند و بیش از دو میلیون نفر بهبود یافته‎اند. همزمان روز گذشته با ثبت بزرگترین آمار روزانه شیوع ویروس کرونا در جهان، مدیر سازمان بهداشت جهانی هشدار داده است که جهان هنوز فاصله زیادی با مهار این همه گیری دارد.
آمار جهانی نشان می‌دهد که تاکنون بیش از 5 میلیون و 151 هزار نفر در سراسر جهان به کرونا مبتلا شدند و شمار افرادی که بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند به بیش از 332  هزار نفر رسیده است.

به گزارش اعتدال، آمار‌ها نشان می‌دهند تاکنون بیش از دو میلیون و 55 هزار فرد مبتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان بهبود یافته‎اند.

این ویروس در حال حاضر 215  کشور و منطقه را درگیر کرده است و اروپا و آمریکا همچنان کانون شیوع ویروس نام گرفته‎اند.

آمریکا بیشترین آمار مربوط به قربانیان و مبتلایان به کووید 19 را در میان کشورهای جهان به خود اختصاص داده است. همچنین روسیه، انگلیس، ایتالیا و اسپانیا از کانون‌های اصلی شیوع کروناویروس در اروپا به حساب می‌آیند.

از سوی دیگر گزارش‌ها حاکیست که شمار مبتلایان در روسیه همچنان سیر صعودی دارد به طوری که این کشور به لحاظ تعداد بیماران کووید 19 اکنون اسپانیا، ایتالیا و انگلیس را پشت سرگذاشته است. برزیل نیز با ثبت تعدادی جدیدی از مبتلایان با پشت سرگذاشتن اسپانیا در تعدادمبتلایان کرونا، در جایگاه سوم جهانی از این لحاظ قرار گرفت.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز پنج شنبه 1 خرداد 1399 (21 مه 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

جدیدترین شمار مبتلایان و جانباختگان جهانی کرونا

جدیدترین شمار مبتلایان و جانباختگان جهانی کروناجدیدترین شمار مبتلایان و جانباختگان جهانی کروناکرونا در آمریکا؛ مرگ بیش از ۹۳ هزار نفر
آمار مبتلایان ثبت‌شده در آمریکا به یک میلیون و 604 هزار نفر نزدیک می‌شود و بیش از 95 هزار نفر هم بر اثر این بیماری جان باخته‌اند. دولت آمریکا می‌گوید حدود ۱۴ میلیون آزمایش کرونا گرفته شده. با افزایش آزمایش‌ها، تعداد بیشتری از مبتلایان شناسایی می‌شوند.
امروز ایالت کانتیکت هم بخشی از محدودیت‌های ایجادشده برای مهار کرونا را کاهش داد و به این ترتیب الآن دیگر همه ۵۰ ایالت آمریکا به نحوی محدودیت‌هایی را که دو ماه اخیر برقرار بود، کم کرده‌اند. طبق دستورالعمل رئیس‌جمهور دونالد ترامپ، هر گام کاهش محدودیت‌ها در هر ایالت مشروط است به این‌که در آن ایالت به مدت دو هفته آمار مبتلایان جدید کمتر شود. ولی اغلب ایالت‌هایی که محدودیت‌ها را کم کرده‌اند، این شرط را رعایت نکرده‌اند. هرچند در سطح ملی و مجموع ایالت‌های آمریکا، جهت نمودار رو به پایین است. با این حال آمار در اغلب ایالت‌های جنوبی آمریکا رو به افزایش است - همان ایالت‌هایی که اغلبشان با سرعت بیشتری دارند از محدودیت‌ها کم می‌کنند.

فقط یک روز بعد از بازگشایی کارخانه‌های سه غول خودروسازی آمریکا، کارخانه فورد ناچار شد هزاران کارگر را تعطیل کند چون بین آنها مورد ابتلا به ویروس کرونا پیدا شد.

در ایالت فلوریدا که با سرعت زیادی به سمت بازگشایی رفته، یک برنامه‌نویس وب که سایت اطلاعات مربوط به شیوع کرونا در این ایالت را درست کرده، ربکا جونز، مدعی شده که از کارش اخراج شده چون حاضر نشد اطلاعات را دست‌کاری کند طوری که به نفع کاهش محدودیت‌ها تمام شود. سخن‌گوی فرماندار ایالت گفته که او اخراج شده چون رفتارش در کار اختلال ایجاد می‌کرده.

شورای ملی ایمنی در آمریکا می‌گوید با وجود کاهش تردد و خلوتی خیابان‌ها و جاده‌های آمریکا بعد از تعطیلی‌های اجباری مهار کرونا، آمار تصادف‌های رانندگی و مرگ در این سوانح ۱۴ درصد یعنی یک‌هفتم بیشتر شده. گمان می‌رود علتش افزایش میانگین سرعت رانندگی باشد. در عین حال این احتمال هم مطرح شده که آسان‌ترکردن قوانین رانندگی برای نوجوانان در ایالت‌های جنوبی، در افزایش تصادف‌ها تاثیر داشته است.

تعداد مبتلایان ویروس کرونا در روسیه از ۳۰۰ هزار نفر گذشت
بر اساس گزارش های رسمی شمار مبتلایان ویروس کرونا در روسیه با ثبت 8 هزار و 849 مورد جدید در 24 ساعت کذشته به 317 هزار و 554 نفر رسیده است.

ستاد مبارزه با شیوع ویروس کرونا در روسیه گفته است روز گذشته بیش از ۹ هزار نفر پس از بهبودی از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

بر اساس گزارش ستاد مبارزه با شیوع ویروس کرونا در روسیه، در 24 ساعت گذشته 127 فوتی کرونا در روسیه ثبت شد.

کرونا در اسپانیا
اسپانیا یکی از کانون‌های شیوع کرونا در جهان است. آمار از شیوع کرونا در اسپانیا نشان می‌هد تعداد فوتی‌های کرونا به 27 هزار و 940 تن رسیده است. این آمار همچنین از ابتلای 280 هزار و 117 تن به ویروس کووید-۱۹ حکایت دارد. طی 24 ساعت گذشته 52 نفر بر اثر کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کرونا در آلمان
شمار مبتلایان به کرونا در آلمان به 178 هزار و 876 نفر رسیده است. همچنین تعداد جانباختگان کرونا در این کشور به 8279 نفر افزایش یافته است. طی 24 ساعت گذشته 66 نفر بر اثر کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کرونا در ایتالیا
آمار وزارت بهداشت ایتالیا نشان می‌دهد شمار مبتلایان در این کشور به 228 هزار و 6 نفر افزایش یافته و تعداد تلفات بر اثر این ویروس به 32 هزار و 486 مورد رسیده است. طی 24 ساعت گذشته 156 نفر بر اثر کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کرونا در فرانسه
شمار قربانیان در فرانسه به 28 هزار و 215 نفر و تعداد افراد مبتلا به 181 هزار و 575 نفر رسیده است. طی 24 ساعت گذشته 83 نفر بر اثر کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

شیوع کرونا در بریتانیا: مرگ دستکم 338  نفر در شبانه روز گذشته
به گزارش وزارت سلامت بریتانیا 338 نفر در روز گذشته در بریتانیا در اثر بیماری کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.

آمار رسمی مرگ در اثر کرونا در بریتانیا 36 هزار و 42 نفر رسیده است.

از آنجایی که همه افراد آزمایش نشده اند احتمال داده شده که آمار مرگ در اثر کرونا بیش از این تعداد باشد.

در همین حال در بریتانیا در روز گذشته 128 هزار و 340 آزمایش کرونا انجام شده است که مجموع آزمایش های کرونا را در این کشور به 3 میلیون و 90 هزار و 566 نفر می‌رساند.

مثبت شدن تست کرونا شش نفر در باشگاههای فوتبال انگلیس
آدریان ماریاپا، مدافع تیم واتفورد انگلیس یکی ازچند نفردر باشگاههای فوتبال انگلیس است که تست کرونایش مثبت شده است.

دو روز پیش تایید شد که تست کرونای ۶ نفر در سه باشگاه فوتبال مثبت است.

از بیش از دو ماه پیش مسابقات لیگ برتر فوتبال انگلیس به دلیل شیوع ویروس کرونا به حال تعلیق درآمد.

لیگ فوتبال انگلیس پیشتراعلام کرد که احتمالا بازی های لیگ فوتبال از تاریخ ۱۲ ژوئن (۲۳ خرداد) از سرگرفته می شود، اما حال انتظار می رود که زمان شروع مجدد رقابت های فوتبال به عقب انداخته شود.

در عربستان شمار مبتلایان از 65 هزار نفر گذشت، تعداد درگذشتگان 351 نفر
شمار مبتلایان به ویروس کرونا در عربستان سعودی از 65 هزار نفر گذشت.

وزارت بهداشت این کشور اعلام کرد که 2532 مورد جدید ابتلا در شبانه روز گذشته ثبت شده است.

تعداد افرادی هم که جان خود را از دست داده اند به 351 نفر رسیده است.

شیوع شتابان کرونا در برزیل: در رتبه سوم جهانی
در برزیل 19 هزار و 148 نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست دادند. برزیل با 296 هزار و 33 مورد ابتلا، از نظر شمار بالای مبتلایان به کرونا سومین کشور جهان است.

کارشناسان برزیلی هشدار داده‌اند که چون آزمایش تشخیص کرونا در سطح وسیع انجام نشده، رقم واقعی بیماران و جان‌باختگان بیشتر از آمار رسمی دولت است.

دومینگو آلوس از محققان دانشکده پزشکی دانشگاه سائو پائولو می‌گوید رقم واقعی مبتلایان به کرونا می‌تواند ۱۵ برابر آمار دولت برزیل باشد.

جامعه برزیل بر سر چگونگی پاسخ به شیوع کرونا و اعمال محدودیت‌های دو تکه شده است.

‌جائر بولسونارو، رییس جمهوری برزیل به خاطر نحوه مدیریت مقابله با همه گیری ویروس کرونا هدف انتقادها است.

بولسونارو مخالف اعمال محدودیت‌های قرنطینه است و همه‌گیری کرونا را به سرماخوردگی خفیف تشبیه کرده است.

کرونا در هند
با وجود اعمال محدودیت‌های شدید در هند؛ طی یک روز گذشته 6159 مورد ابتلای جدید در این کشور ثبت شده که بالاترین نرخ جهش روزانه این بیماری تا کنون بوده است.

با این احتساب تعداد موارد ابتلا به کووید-۱۹ از ابتدا تا کنون به 118 هزار نفر رسیده که بیش از 222 هزار نفر آنها هنوز بیمارند. تاکنون 3584 نفر بر اثر کرونا در گذشته اند.

افزایش موارد ابتلا به کرونا در هند در حالی اتفاق افتاده که این کشور خود را آماده کاهش محدودیت‌ها می‌کند؛ هند یکی از سخت‌ترین محدودیت‌ها را به اجرا گذاشته است و به غیر از خدمات ضروری نظیر بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و کسب و کارهای مرتبط با تامین مواد غذایی بقیه فعالیت‌ها تعطیلند.

چین در جایگاه سیزدهم قرار گرفت
چین که نخستین کشوری بود که کرونا در آن شیوع پیدا کرد و بیشترین آمار قربانی و ابتلا را به خود اختصاص داده بود، اکنون پس از گذشت چند ماه در جایگاه سیزدهم در جدول جهانی قرار گرفته است. وزارت بهداشت چین اعلام کرده است طی 24 ساعت گذشته تنها 2 مورد جدید مورد ابتلا در کشور به ثبت رسیده است.

کرونا در تاجیکستان؛ تعداد بیماران بهبود یافته از یک هزار نفر گذشت
وزارت بهداشت و تأمین اجتماعی تاجیکستان از شناسایی ۲۱۰ مورد جدید ابتلا به کرونا و سه مورد مرگ ناشی از ابتلا به این ویروس در شبانه‌روز گذشته در این کشور خبر داده است.

بر اساس اطلاع رسمی، تا عصر امروز (پنج‌شنبه‌، ۲۱ مه) تعداد کل بیماران کووید-۱۹ در تاجیکستان به ۲۳۵۰ نفر رسیده و در مجموع ۴۴ نفر از این بیماری درگذشته‌اند.

وزارت بهداشت تاجیکستان گزارش داده که در بیست و چهار ساعت گذشته ۵۳۸ بیمار دیگر کووید-۱۹ در این کشور بهبود یافته‌اند.

این منبع تعداد کل بیماران بهبود یافته را از آغاز شیوع کرونا در این کشور ۱۰۰۸ نفر خوانده. از آغاز شیوع این بیماری در تاجیکستان تتها یک روز پیش مقامات تاجیک برای اولین بار از نجات جان ۴۷۰ بیمار کووید-۱۹ خبر داده بودند. به گفته مقامات بهداشتی تاجیکستان هم اکنون ۳۲۵۳ نفر با احتمال ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستانهای این کشور بستری هستند.

آمار رسمی کرونا در ایران: مرگ۶۶ بیمار و شناسایی ۲۳۹۲ بیمار جدید
وزارت بهداشت ایران از مرگ۶۶ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در شبانه روز گذشته خبر داد و اعلام کرد که مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۷۲۴۹ نفر رسید.

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران همچنین از شناسایی ۲۳۹۲ بیمار جدید کووید۱۹ خبر داد و اعلام کرد که مجموع بیماران کووید۱۹ در ایران به ۱۲۹ هزار و ۳۴۱ نفر رسید.

در گزارش وزارت بهداشت ایران آمده که در طول ۲۴ ساعت گذشته در ۱۲ استان موارد فوتی صفر و در ۶ استان، یک مورد فوتی گزارش شده است.

جاده‌های خوزستان به چهارمحال و بختیاری 'برای جلوگیری از شیوع کرونا' بسته شد
رضا دولتشاهی، رئیس پلیس راه خوزستان می‌گوید که پلیس راه استان چهارمحال و بختیاری اعلام کرده است که با توجه به وضعیت قرمز خوزستان از نظر شیوع کروناویروس و پیش رو بودن تعطیلات عید فطر ورودی این استان از سمت خوزستان برای خودروهای شخصی و سواری تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام شده است. دولتشاهی احتمال داده است که این ممنوعیت فقط تا پایان تعطیلات عید فطر باشد.

مخالفت وزارت بهداشت با اجرای مجدد طرح ترافیک
سخنگوی وزارت بهداشت از مخالفت این وزارتخانه با اجرای طرح ترافیک خبرداد.

کیانوش جهانپورگفته نظر وزیر بهداشت به صراحت این است که تا اطلاع ثانوی اجرای طرح ترافیک در هیچ کدام از شهرهای بزرگ منطقی نیست و قطعا با آن مخالف هستیم.

به گفته جهانپور، کشور در وضعیت عادی نیست و تهران فراز و نشیب هایی در هفته های اخیر داشته و نمی شود گفت که حتی وضعیت سفید دارد.

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد که اجرای طرح ترافیک نه تنها به پیشگیری از انتقال کرونا کمک نمی کند بلکه باعث می شود که مردم به سمت استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی بروند که این ممکن است مشکلاتی را به ویژه در شهر تهران در هفته های بعد ایجاد کند.

کرونا در افغانستان؛ بیش از ۸هزار و ۶۰۰ مبتلا و ۱۹۳ جان باخته
وزارت بهداشت افغانستان از شناسایی ۵۳۱ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در یک شبانه روز گذشته خبر داده است. با این رقم شمار مجموعی مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در این کشور به ۸هزارو ۶۷۶ نفر رسیده است.

وحید مجروح، معاون وزارت بهداشت افغانستان امروز در یک نشست خبری گفت که در مدت یاد شده ۶ بیمار جان باخته است. در مجموع در حال حاضر شمار مجموعی جان باختگان در نتیجه این بیماری به ۱۹۳ نفر رسیده است.

همچنین براساس اطلاعات این وزارتخانه تاکنون ۹۳۸ مبتلا به ویروس کرونا بهبود یافته‌اند.

کرونا در کشور‌های آفریقایی
آمار‌ها نشان می‌دهند که 57 کشور در قاره آفریقا با ویروس کرونا درگیر هستند و 100 هزار 311 نفر مبتلا و 3 هزار و 321 مورد فوتی در این کشور‌ها به ثبت رسیده است.

هشدار سازمان پزشکان بدون مرز نسبت به بروز 'فاجعه' در عدن یمن
سازمان پزشکان بدون مرز نسبت به وقوع "فاجعه" در مرکز درمانی بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در عدن، در جنوب یمن هشدار داده است.

به گفته این سازمان در نیمه اول ماه جاری میلادی، در این مرکز ۱۷۳ نفر بستری شدند که دست کم ۶۸ نفر آن درگذشتند.

این نهاد خیریه گفته بسیاری از کسانی که به این مرکز درمانی مراجعه کردند، وضعیت بسیار وخیمی داشتند که امکان درمان آن ها وجود نداشت.

بیم آن می رود که شمار مبتلایان درکشور بسیار بیشتر از آمار گزارش شده باشد.

سازمان پزشکان بدون مرز معتقد است که آمار ارائه شده تنها شمار اندکی از افراد بیمار و کسانی که در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را در عدن از دست داده اند، را شامل می شود.

سیستم بهداشتی یمن در طی سال ها جنگ داخلی در این کشور بشدت آسیب دیده است.

برچسب ها: شمار قربانیان کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار تلفات کروناویروس ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، شمار قربانیان کرونا در چین ، شمار قربانیان ویروس کرونا در چین ، شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، آمار رسمی کرونا در ایران ، آمار مبتلایان به کرونا ، آمار تلفات ویروس کرونا ، آمار جدید ویروس کرونا در کشور ، آمار کرونا در کشور ، آمار رسمی کرونا ، آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا ، آمار کرونا ، آمار جدید کرونا در ایران ، آمار کرونا در جهان ، آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان ، آمار تلفات ویروس کرونا در چین ، آمار قربانیان کرونا در چین ، مبتلایان به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا ، مبتلایان به کرونا در ایران ، مبتلا به ویروس کرونا ، مبتلایان کرونا ، مبتلایان به کروناویروس ، مبتلا به کرونا ، مبتلایان جدید به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا در ایران ، شیوع ویروس کرونا ، شیوع کروناویروس ، شیوع بیماری کرونا ، شیوع کرونا ، شیوع کرونا ویروس ، شیوع کرونا در جهان
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری