کد خبر: ۲۴۰۹۵۰
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۲
تاکنون تعداد مبتلایان بیماری کرونا در جهان به 4 میلیون و 956 هزار و 358 نفر رسید که از این تعداد 323 هزار و 304 نفر جان خود را از دست دادند و بیش از یک میلیون و 940 هزار نفر بهبود یافته‎اند.
آمار جهانی نشان می‌دهد که تاکنون بیش از 4 میلیون و 956 هزار نفر در سراسر جهان به کرونا مبتلا شدند و شمار افرادی که بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند به بیش از 323 هزار نفر رسیده است.

به گزارش اعتدال، آمار‌ها نشان می‌دهند تاکنون بیش از یک میلیون و 940 هزار فرد مبتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان بهبود یافته‎اند.

این ویروس در حال حاضر 215  کشور و منطقه را درگیر کرده است و اروپا و آمریکا همچنان کانون شیوع ویروس نام گرفته‎اند.

آمریکا بیشترین آمار مربوط به قربانیان و مبتلایان به کووید 19 را در میان کشورهای جهان به خود اختصاص داده است. همچنین روسیه، انگلیس، ایتالیا و اسپانیا از کانون‌های اصلی شیوع کروناویروس در اروپا به حساب می‌آیند.

از سوی دیگر گزارش‌ها حاکیست که شمار مبتلایان در روسیه همچنان سیر صعودی دارد به طوری که این کشور به لحاظ تعداد بیماران کووید 19 اکنون اسپانیا، ایتالیا و انگلیس را پشت سرگذاشته است.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز سه شنبه 30 اردیبهشت 1399 (19مه 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

جدیدترین شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهانجدیدترین شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان


کرونا در آمریکا
ایالات متحده آمریکا همچنان با اختلاف زیاد از سایر کشورهای درگیر با این بیماری در جایگاه نخستِ شمار قربانیان و مبتلایان کووید  19 قرار دارد.

با افزایش تعداد قربانیان کووید-19 در آمریکا، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به 92 هزار و 804 نفر رسیده و تعداد مبتلایان از یک میلیون و 561 هزار نفر فراتر رفته است.

ثبت بیش از 9000 مورد جدید ابتلا به کرونا در روسیه
بر اساس آمارهای رسمی در روسیه طی 24 ساعت گدشته 9263 مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور ثبت شده که با این احتساب مجموع مبتلایان به کووید-۱۹ در این کشور به حدود 300 هزار نفر رسیده است. طی یک روز اخیر، بر اساس آنچه اعلام شده 115 نفر جان خود را به دلیل ابتلا به این بیماری از دست داده‌اند. تاکنون 2837 نفر در روسیه بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان باخته‌اند.

مرگ بر اثر کرونا در اسپانیا کاهش یافت
اسپانیا یکی از کانون‌های شیوع کرونا در جهان است. آمار از شیوع کرونا در اسپانیا نشان می‌هد تعداد فوتی‌های کرونا به 27 هزار و 778 تن رسیده است. این آمار همچنین از ابتلای 278 هزار و 803 تن به ویروس کووید-۱۹ حکایت دارد.

کرونا در آلمان
شمار مبتلایان به کرونا در آلمان به 177 هزار و 739 نفر رسیده است. همچنین تعداد جانباختگان کرونا در این کشور به 8169 نفر افزایش یافته است. طی 24 ساعت گذشته 46 نفر بر اثر کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کرونا در ایتالیا
آمار وزارت بهداشت ایتالیا نشان می‌دهد شمار مبتلایان در این کشور به 226 هزار و 699 نفر افزایش یافته و تعداد تلفات بر اثر این ویروس به 32 هزار و 169 مورد رسیده است. طی 24 ساعت گذشته 162 نفر بر اثر کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کرونا در فرانسه
شمار قربانیان در فرانسه به 28 هزار و 239 نفر و تعداد افراد مبتلا به 180 هزار و 809 نفر رسیده است.

مرگ ۵۴۵ نفر در شبانه روز گذشته در اثر کرونا در بریتانیا
به گزارش مقامات بهداشتی بریتانیا در بیست و چهار ساعت گذشته ۵۴۵ نفر در این کشور در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند. آمار رسمی موارد مرگ در اثر کرونا در بریتانیا به ۳۵ هزار و ۳۴۱ نفر رسید.

شش مورد ابتلا به ویروس کرونا در سه تیم لیگ برتری
لیگ برتر فوتبال انگلیس که از سیزده مارس به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شده قرار است از ماه ژوئن دوباره آغاز شود. اما به دنبال آزمایش‌هایی که از تیم‌ها در روزهای یکشنبه و دوشنبه گرفته شد، شش مورد ابتلا به ویروس کرونا در سه تیم مختلف دیده شد. نود و دو بازی دیگر تا پایان لیگ برتر باقی مانده است.

در عربستان شمار مبتلایان از 59 هزار نفر گذشت، تعداد درگذشتگان 329 نفر
شمار مبتلایان به ویروس کرونا در عربستان سعودی از 59 هزار نفر گذشت.

وزارت بهداشت این کشور اعلام کرد که 2509 مورد جدید ابتلا در شبانه روز گذشته ثبت شده است.

تعداد افرادی هم که جان خود را از دست داده اند به 329 نفر رسیده است.

شمار مبتلایان به کرونا در برزیل از بریتانیا فراتر رفت
برزیل با 262 هزار مبتلا، پس از آمریکا، روسیه و اسپانیا اکنون از نظر تعداد مبتلایان چهارمین کشور جهان است. بریتانیا با 248 هزار نفر در رده بعدی قرار دارد.
 
در برزیل بیش از 17 هزار و 500 نفر نیز در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

کارشناسان برزیلی هشدار داده‌اند که چون آزمایش تشخیص کرونا در سطح وسیع انجام نشده، رقم واقعی بیماران و جان‌باختگان بیشتر از آمار رسمی دولت است.

دومینگو آلوس از محققان دانشکده پزشکی دانشگاه سائو پائولو می‌گوید رقم واقعی مبتلایان به کرونا می‌تواند ۱۵ برابر آمار دولت برزیل باشد.

‌جائر بولسونارو، رییس جمهوری برزیل به خاطر نحوه مدیریت مقابله با همه گیری ویروس کرونا هدف انتقادها است.

بولسونارو مخالف اعمال محدودیت‌های قرنطینه است و همه‌گیری کرونا را به سرماخوردگی خفیف تشبیه کرده است.

کرونا در هند
هند با ثبت 106 هزار و 468 مورد ابتلا به کووید-19 از چین که منشا این بیماری محسوب می‌شود، پیشی گرفته است. افزایش شمار مبتلایان به کروناویروس در هند در حالی رخ داده که این کشور با اعمال قرنطینه سراسری از اواخر ماه میلادی مارس سرعت شیوع را کاهش داده است.

بر اساس داده‌های وزارت بهداشت هند، میزان مرگ و میر ناشی از کروناویروس در این کشور به 3301 رسیده است.

چین در جایگاه سیزدهم قرار گرفت
چین که نخستین کشوری بود که کرونا در آن شیوع پیدا کرد و بیشترین آمار قربانی و ابتلا را به خود اختصاص داده بود، اکنون پس از گذشت چند ماه در جایگاه سیزدهم در جدول جهانی قرار گرفته است. وزارت بهداشت چین اعلام کرده است طی 24 ساعت گذشته تنها 6 مورد جدید مورد ابتلا در کشور به ثبت رسیده است.

کرونا در تاجیکستان؛ تعداد مبتلایان به دو هزار نفر نزدیک شد
وزارت بهداشت و تأمین اجتماعی تاجیکستان از شناسایی ۲۰۷ مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور در شبانه‌روز اخیر خبر داده است.

بر اساس این گزارش، تعداد کل بیماران کووید۱۹ در تاجیکستان تا عصر امروز (سه‌شنبه‌، ۱۹ مه) به ۱۹۳۶ نفر رسیده است. مقامات بهداشتی این کشور هیچ مورد فوتی از این بیماری در بیست و چهار ساعت اخیر را اعلام نکرده‌اند و تعداد جانباخته‌های کرونا را که تا دیروز ۴۱ بوده، بدون‌ تغییر مانده‌ است.

اما کاربران شبکه‌های اجتماعی از موارد دیگر مرگ افراد از ویروس کرونا در مناطق مختلف این کشور در یک شبانه‌روز اخیر خبر می‌دهند.

یکی از این موارد، درگذشت قاری بهر‌الدین، یکی از شخصیت‌های شناخته شده مذهبی در وادی حصار است که طی دو هفته اخیر در بیمارستان مرکز شهر حصار بستری بوده و صبح امروز جان خود را از دست داده است.

جسد اورا امروز با رعایت تدابیر شدید بهداشتی در زادگاهش، در یکی از روستاهای شهر حصار به خاک سپرده‌اند.

به گفته وزارت بهداشت تاجیکستان، در شبانه‌روز گذشته ۶۴۱ بیمار بهبود یافته و از بیمارستان‍‌ها مرخص شده‌اند.

این منبع افزوده که ۳۷۸۱ نفر همچنان به گمان ابتلا به کرونا در بیمارستان‌های این کشور تحت مراقبت پزشکان قرار دارند.

تاجیکستان؛ بیشترین موارد مرگ از کرونا در آسیای میانه
تاجیکستان بیست روز پیش از شناسایی ۱۵ مورد نخستین ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در این کشور رسماً گزارش داد.

طی سه هفته، تعداد رسمی مبتلایان به کرونا در این کشور نزدیک ۱۳۰ برابر افزایش داشته و تعداد جانباخته‌ها به ۴۱ نفر رسیده است.

اما آمار غیررسمی تعداد مبتلایان و جانباخته‌های این بیماری در تاجیکستان را بمراتب بیشتر از آمار و ارقام رسمی می‌دانند.

حتی اگر آمار رسمی جانباخته‌های کرونا در تاجیکستان را در نظر بگیریم، این رقم بیشتر از تعداد افرادی است که در کشورهای دیگر آسیای میانه از کرونا جان باخته‌اند.

طبق جدیدترین آمار تعداد مبتلایان و جانباخته‌ها از کووید-۱۹ در کشورهای آسیای میانه چنین است:

قزاقستان: مبتلایان: ۶۷۵۱ نفر، جانباخته‌ها: ۳۵ نفر

ازبکستان: مبتلایان: ۲۸۲۵ نفر، جانباخته‌ها: ۱۳ نفر

تاجیکستان: مبتلایان: ۱۹۳۶ نفر، جانباخته‌ها: ۴۱ نفر

قرقیزستان: مبتلایان: ۱۲۴۳ نفر، جانباخته‌ها: ۱۴ نفر

ترکمنستان، کشور دیگر آسیای میانه تا امروز وجود ویروس کرونا در قلمرو خود را انکار می‌کند. اگر چه بر اساس گزارش رسانه‌های بین‌المللی، نشانه‌های "وجود" گسترده این ویروس در ترکمنستان که از کشورهای بشدت بسته منطقه محسوب می‌شود، محسوس بوده است.

روحانیون پاکستانی: برگزاری نماز جماعت در مساجد از سرگرفته می‌شود
روحانیون برجسته پاکستان اعلام کردند که برگزاری نمازهای جماعت در مساجد سراسر این کشور از سرگرفته می‌شود. این تصمیم در حالی گرفته شده که دولت پاکستان اعلام کرد که محدودیت هایی را که برای کنترل کرونا وضع کرده، کاهش می‌دهد.

این روحانیون می‌گویند که هیچکس نمی‌داند که چه زمانی ویروس از بین خواهد رفت و مسلمانان نمی‌توانند از ترس این بیماری آداب شریعی خود را کنار بگذارند.

مقررات دولت درباره مساجد که از یک ماه پیش در پاکستان به اجرا گذاشته شد، همچنان ادامه دارد. از ماه مارس برگزاری نمازهای جماعت در مساجد این کشور ممنوع شد. این ممنوعیت همزمان با ماه رمضان بوده است.

در پاکستان بیش از ۴۳ هزار مورد ابتلا به کرونا شناسایی شده است و بر اساس آمار رسمی ۹۲۰ نفر جان خود به دلیل بیماری کووید۱۹ از دست دادند.

آمار رسمی کرونا در ایران: مرگ ۶۲ بیمار و شناسایی ۲هزار و ۱۱۱ بیمار جدید
بر اساس آمار رسمی وزارت بهداشت ایران در شبانه روز گذشته ۶۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند. به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۱۱۹ نفر رسید.

به گفته کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران: "از دیروز تا امروز ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۲هزار و ۱۱۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که به این ترتیب مجموع بیماران کووید۱۹ در ایران به ۱۲۴ هزار و ۶۰۳ نفر رسید."

وزارت بهداشت ایران: وضعیت خوزستان همچنان قرمز است
کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران گفت که وضعیت استان خوزستان همچنان قرمز است.

او ابراز امیدواری کرده که با اقدامات انجام شده و اعمال محدودیت ها تا ده روز آینده وضعیت استان خوزستان بهتر شود.

او درباره سایر استان ها گفت که "در ۲۴ ساعت گذشته در ۱۰ استان موارد فوتی صفر و در ۶ استان یک مورد فوتی گزارش شده است."

او افزود که سایر استانها و از جمله استان هایی که قبلا هشدار اعلام شده بود، "به دنبال اقدامات مناسب انجام شده وضعیت نسبتا پایداری دارند. "

سخنگوی وزارت بهداشت ایران از مردم خواست که برای تعطیلات عید فطر سفر نروند و ترددهای غیرضروری نداشته باشند.

کرونا در خوزستان؛ ادارات، بانک‌ها و سازمان‌ها فقط دو روز درهفته کار می‌کنند
استانداری خوزستان در اطلاعیه‌ای با اعلام محدودیت ها برای مقابله با شیوع کرونا اعلام کرد که تمامی ادارات، شرکت‌ها، سازمان ها، دستگاهای اجرایی و بانک‌های استان امروز سه‌شنبه و چهارشنبه ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت ماه از ساعت ۹ الی ۱۲ باز هستند.

بر اساس این اطلاعیه از روز پنجشنبه یکم خردادماه لغایت دوشنبه پنجم خرداد ماه تمامی ادارات،شرکت ها و سازمانها ،بانک ها، دستگاههای اجرایی و اصناف استان مجددا تعطیل می‌شود.

ادارات استان خوزستان از سه شنبه هفته گذشته تا دوشنبه هفته جاری بر اساس مصوبه شورای تامین استان تعطیل بودند.

وزارت بهداشت ایران امروز هم اعلام کرد که خوزستان همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد.

وزارت بهداشت اعلام کرده در چند روز گذشته یک چهارم مبتلایان به ویروس کرونا در کشور مربوط به استان خوزستان بوده است.

کرونا در افغانستان؛ مبتلایان۷۶۵۳، جان باختگان ۱۷۸
وزارت بهداشت افغانستان اعلام کرده که با ثبت۵۸۱ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در یک شبانه روز گذشته، شمار بیماران کووید۱۹ به ۷۶۵۳ نفر افزایش یافته است.

همچنین در شبانه روز گذشته پنج نفر جان خود را از دست دادند که شمار قربانیان به ۱۷۸ نفر رسیده است.

در یک شبانه روز گذشته ۴۹ نفر هم بهبود یافته که شمار بهبود یافتگان به۸۵۰نفر رسیده‌است.

کرونا در کشور‌های آفریقایی
آمار‌ها نشان می‌دهند که 57 کشور در قاره آفریقا با ویروس کرونا درگیر هستند و 91 هزار 653 نفر مبتلا و 2 هزار و 883 مورد فوتی در این کشور‌ها به ثبت رسیده است.

'کاهش چشمگیر آلودگی کربن' در دوران تعطیلی اجباری مقابله با کرونا
یک تحقیق نشان می‌دهد که میزان آلودگی کربن در جهان در زمان اوج تعطیلی به دلیل کرونا به اندازه یک ششم کاهش پیدا کرده است.

محققان دانشگاهی در بریتانیا با مقایسه میزان آلودگی کربن در اوایل ماه آوریل در مقایسه با متوسط آلودگی کربن در زمان مشابه در سال قبل به این نتیجه دست یافتند.

بخش عمده ای از این کاهش به دلیل کمتر استفاده کردن از خودروها بوده است.

نویسندگان این تحقیق درباره خطر افزایش میزان آلودگی کربن هشدار دادند چون به دلایل اقتصادی مردم به سر کارهایشان باز می‌گردند اما به دلیل وحشت از انتقال کرونا از خودرو شخصی به جای وسایل نقلیه عمومی استفاده می‌کنند.

در این گزارش تحقیقی آمده که اکنون فرصت خوبی است که دولت‌ها با اولویت دادن به دوچرخه سواری و پیاده روی به فکر ایجاد تغییرات اساسی در سیستم‌های حمل و نقل عمومی شهری باشند.

قطعنامه انجام تحقیقات مستقل درباره عملکرد سازمان بهداشت جهانی تصویب شد
کشورهای عضو سازمان بهداشت جهانی به انجام یک تحقیقات مستقل درباره اقدامات این سازمان در مقابله با بحران کرونا رای مثبت دادند.

این طرح که بوسیله استرالیا و اتحادیه اروپا و به نمایندگی از بیش از صد کشور مطرح شد، در جلسه امروز این سازمان با هیچ مخالفتی رو به رو نشد.

این قطعنامه پس از آن تصویب شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا سازمان بهداشت جهانی را بازیچه دست پکن خواند.

ترامپ با تعیین ضرب‌الاجلی ۳۰ روزه به سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد یا این سازمان تغییراتی اساسی ایجاد می‌کند، یا اینکه آمریکا سهم خود از بودجه این سازمان را به طور دائمی قطع و در عضویتش هم تجدیدنظر می‌کند.

چین هم در واکنش اعلام کرد که رئیس جمهور آمریکا با این سخنان سعی دارد که انتقادها از نحوه عملکرد واشنگتن در قبال کرونا را منحرف کند.

در مخالفتی صریح با مواضع ترامپ، اورزولا فون در لاین رئیس کمیسیون اروپا گفت که بزرگترین عمل شجاعانه در دورانی مانند این روزها انجام کار گروهی است.

او گفت که روشن است که همکاری‌های بین المللی در مبارزه با شیوع جهانی کرونا چقدر مهم است.

به عنوان یکی از نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد، اعضای سازمان بهداشت جهانی را کشورهای عضو سازمان ملل تشکیل می دهند.

سازمان ملل برای هر کشوری سهمیه مشخصی در تامین بودجه سازمان بهداشت جهانی تعیین کرده که به شرایط اقتصادی آن کشور بستگی دارد.

در شیلی معترضان به کمبود غذا در هنگام قرنطینه با پلیس درگیر شدند

تظاهرات کنندگان در پایتخت شیلی که به کمبود موادغذایی و بیکاری ناشی از قرنطینه کرونا معترض اند پس از پرتاب سنگ و اشیاء به سمت پلیس با واکنش نیروهای ضدشورش روبرو شدند و بسیاری از آنها دستگیر شدند.

یک مقام محلی گفته این منطقه به سبب "گرسنگی و بیکاری با وضعیت پیچیده‌ای روبروست".

رییس جمهوری شیلی وعده داده دو نیم میلیون سبد غذا طی چند روز آینده میان مردم این کشور که دستور ماندن در خانه دریافت کرده اند توزیع شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری