کد خبر: ۲۴۰۸۳۶
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۹
شمار قربانیان کرونا در جهان به بیش از 314 هزار رسیده این در حالی است که تاکنون بیش از یک میلیون و 843 هزار فرد مبتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان بهبود یافتند.
تازه ترین آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهانآمار جهانی نشان می‌دهد که تاکنون بیش از 4 میلیون و 771 هزار نفر در سراسر جهان به کرونا مبتلا شدند و شمار افرادی که بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند به بیش از 314 هزار نفر رسیده است.

به گزارش اعتدال، آمار‌ها نشان می‌دهند تاکنون بیش از یک میلیون و 843 هزار فرد مبتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان بهبود یافته‎اند.

این ویروس در حال حاضر 215  کشور و منطقه را درگیر کرده است و اروپا و آمریکا همچنان کانون شیوع ویروس نام گرفته‎اند.

آمریکا بیشترین آمار مربوط به قربانیان و مبتلایان به کووید 19 را در میان کشورهای جهان به خود اختصاص داده است. همچنین روسیه، انگلیس، ایتالیا و اسپانیا از کانون‌های اصلی شیوع کروناویروس در اروپا به حساب می‌آیند.

از سوی دیگر گزارش‌ها حاکیست که شمار مبتلایان در روسیه همچنان سیر صعودی دارد به طوری که این کشور به لحاظ تعداد بیماران کووید 19 اکنون اسپانیا، ایتالیا و انگلیس را پشت سرگذاشته است.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز یکشنبه 28 اردیبهشت 1399 (17مه 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

تازه ترین آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان
تازه ترین آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان


کرونا در آمریکا، قربانیان از مرز 90 هزار نفر گذشت
ایالات متحده آمریکا همچنان با اختلاف زیاد از سایر کشورهای درگیر با این بیماری در جایگاه نخستِ شمار قربانیان و مبتلایان کووید  19 قرار دارد.

با ثبت مرگ بیش از 1300 نفر در اثر ابتلا به کووید-19 در طول ساعات گذشته در آمریکا، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به 90هزار و 332 نفر رسیده و تعداد مبتلایان از یک میلیون و 515 هزار نفر فراتر رفته است.

انتقاد بی سابقه باراک اوباما از سیاست‌های دونالد ترامپ در مقابله با ویروس کرونا
باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا بشدت از سیاست های دونالد ترامپ، در مقابله با شیوع ویروس کرونا انتقاد کرد. اوباما درواکنشی غیرمعمول که تاکنون از یکی از روسای جمهور پیشین شنیده شده گفت همه گیری کرونا سرانجام ایده کسانی را که در مسند قدرت هستند از آن چه که انجام می دهند، روشن کرد.

او تاکید کرد که این شرایط همچنین نابرابری های اساسی و باراضافی که جوامع سیاه با آن روبرو هستند را برجسته کرد.

روسیه با بیش از 9700 مبتلای جدید به رتبه سوم جهانی رسید
در روسیه در ۲۴ ساعت گدشته ۹ هزار و ۷۰۹ مورد ابتلا به کرونا ثبت شده است. این دومین روز است که شمار مبتلایان به ویروس کووید-۱۹ در یک روز کمتر از ۱۰ هزار گزارش می شود. مرکز مبارزه با ویروس کرونا در روسیه همچنین گفته است در یک روز اخیر ۹۴ نفر جان باخته اند که ۷۱ نفر از آن ها از مسکو بوده اند.

با اعلام بیش از 281 هزار مبتلا به کرونا٬ روسیه پس از آمریکا دومین کشور جهان به لحاظ تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا است.

مقامات بهداشتی روسیه تاکنون تعداد افرادی که بر اثر ویروس کرونا جان باخته اند را 2 هزار و 631 نفر اعلام کردند.

مرگ بر اثر کرونا در اسپانیا کاهش یافت

تازه‌ترین آمار از شیوع کرونا در اسپانیا نشان می‌هد که شمار مرگ و میر روزانه در این کشور برای اولین‌بار در دو ماه گذشته به زیر ۱۰۰ مورد رسیده است. اسپانیا یکی از کانون‌های شیوع کرونا در جهان است. به گزارش وزارت بهداشت این کشور در ۲۴ ساعت گذشته ۸۷ تن جان باخته و تعداد فوتی‌های کرونا به ۲۷ هزار و ۶۵۰ تن رسیده است. این آمار همچنین از ابتلای ۲۷۷ هزار و ۷۱۹ تن به ویروس کووید-۱۹ حکایت دارد.

آلمان، آمار روزانه مبتلایان رو به کاهش است
شمار مبتلایان به کرونا در آلمان به 176 هزار و 639 نفر رسیده است. همچنین تعداد جانباختگان کرونا در این کشور به 8028 نفر افزایش یافته است.

کرونا در ایتالیا
آمار وزارت بهداشت ایتالیا نشان می‌دهد شمار مبتلایان در این کشور به 225 هزار و 435نفر افزایش یافته و تعداد تلفات بر اثر این ویروس به 31 هزار و 908 مورد رسیده است. طی 24 ساعت گذشته 145 نفر بر اثر کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

دستگاه اخطار فاصله‌گذاری؛ امیدی برای بازگشت گردشگران به ایتالیا
کلیسای جامع شهر فلورانس در ایتالیا برای باز کردن درهای این کاتدرال به روی مومنان و بازدیدکنندگان وسیله‌ای را تهیه و معرفی کرده که ضامن حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی در دوران شیوع ویروس کروناست.

این وسیله که مراجعه‌کنندگان آن را به دور گردن خود می‌اندازند به محض نزدیک شدن دو نفر به هم و عبور از محدوده مشخص ۲ متر با لرزیدن و چراغ قرمز به آنها اخطار می‌دهد.

این دستگاه در هنگام ورود به صورت رایگان به بازدیدکنندگان داده شده و پس از خروج آنها از کلیسا برای استفاده افراد دیگر ضدعفونی می‌شود.

پس از کاهش محدودیت‌های ناشی از شیوع بیماری کووید ۱۹، ایتالیا در صدد بازگرداندن گردشگران و جبران خسارت‌های مالی ناشی از بسته شدن مرزها به صنعت گردشگری است.

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره، از مهمترین جاذبه‌های توریستی شهر فلورانس، اولین مکانی است که از دستگاه اخطار فاصله‌گذاری اجتماعی استفاده می‌کند.

کرونا در فرانسه
شمار قربانیان در فرانسه به 27 هزار و 625 نفر و تعداد افراد مبتلا به 179 هزار و 506 نفر رسیده است.

شمار درگذشتگان در شبانه روز گذشته در بریتانیا 170 نفر
در بریتانیا، در شبانه روز گذشته 170 نفر دیگر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند. به این ترتیب مجموع کل درگذشتگان به 34 هزار 636 نفر رسیده است.

شمار کل مبتلایان هم در بریتانیا 243 هزار و 303 نفر اعلام شده است

در عربستان شمار مبتلایان از 54 هزار نفر گذشت، تعداد درگذشتگان 312 نفر
شمار مبتلایان به ویروس کرونا در عربستان سعودی از 54 هزار نفر گذشت.

وزارت بهداشت این کشور اعلام کرد که حدود سه هزار مورد جدید ابتلا در شبانه روز گذشته ثبت شده است.

تعداد افرادی هم که جان خود را از دست داده اند به 312 نفر رسیده است.

تعداد مبتلایان کرونا در برزیل از ایتالیا پیشی گرفت
شمار قربانیان کرونا در برزیل به  15 هزار و 668 نفر رسید. در برزیل کانون شیوع ویروس کووید-۱۹ در آمریکای لاتین بوده و اکنون پس از گذر از ایتالیا، پنجمین کشور دارای بالاترین موارد ابتلا به کروناست؛ تا کنون 233 هزار و 648 نفر در برزیل به این بیماری مبتلا شده‌اند.

کرونا در هند
هند با ثبت 95 هزار و 648 مورد ابتلا به کووید-19 از چین که منشا این بیماری محسوب می‌شود، پیشی گرفته است. افزایش شمار مبتلایان به کروناویروس در هند در حالی رخ داده که این کشور با اعمال قرنطینه سراسری از اواخر ماه میلادی مارس سرعت شیوع را کاهش داده است.

بر اساس داده‌های وزارت بهداشت هند، میزان مرگ و میر ناشی از کروناویروس در این کشور به 3025 رسیده است.

چین در جایگاه سیزدهم قرار گرفت
چین که نخستین کشوری بود که کرونا در آن شیوع پیدا کرد و بیشترین آمار قربانی و ابتلا را به خود اختصاص داده بود، اکنون پس از گذشت چند ماه در جایگاه سیزدهم در جدول جهانی قرار گرفته است. وزارت بهداشت چین اعلام کرده است طی 24 ساعت گذشته تنها 6 مورد جدید مورد ابتلا در کشور به ثبت رسیده است.

کرونا در ترکیه

در حال حاضر بیش از 149 هزار و 430 نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شدند؛ شمار قربانیان به 4 هزار و 140 نفر رسیده است.

کرونا در تاجیکستان؛ بیش از ۲۰۰ مورد جدید ابتلا و سه مورد مرگ
وزارت بهداشت و تأمین اجتماعی تاجیکستان اطّلاع داده که در شبانه‌روز اخیر ۲۰۲ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در این کشور را شناسایی کرده است.

مقامات بهداشتی تاجیکستان از ثبت ۳ مورد جدید مرگ در اثر این بیماری در بیست و چهار ساعت اخیر خبر دادند. به این ترتیب، تا عصر روز یکشنبه، ۱۷ مه، در تاجیکستان ۱۵۲۴ نفر به کرونا مبتلا شده و ۳۹ نفر از این ویروس جان باخته‌اند.

وزارت بهداشت تاجیکستان از بهبودی و مرخص شدن ۴۹۳ نفر از بیمارستانهای این کشور در شبانه‌روز اخیر گزارش داده است.

به اساس اطلاع این منبع، حالا ۴۱۹۶ نفر در بیمارستانها و مراکز درمانی این کشور به گمان ابتلا به کرونا بستری هستند.

شمار مبتلایان کرونا در ایران به بیش از ۱۲۰ هزار تن افزایش یافت
سخنگوی وزارت بهداشت ایران گفته که در ۲۴ ساعت گذشته یک هزار و ۸۰۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ شناسایی شده و شمار مبتلایان به بیش از ۱۲۰ هزار تن رسیده است. به گفته کیانوش جهانپور در این مدت ۵۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست داده و به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۶ هزار و ۹۸۸ نفر رسیده است.

شیوع کرونا در استان فارس رو به افزایش است
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از افزایش شمار مبتلایان در استان فارس خبر داده است. عبدالرسول همتی در نشست ستاد مدیریت کرونا استان فارس گفته "وضعیت کرونا در استان فارس در مسیر افزایش مبتلایان است و لازم است مردم با استفاده از ماسک در هنگام خروج از خانه، پرهیز از ترددهای غیرضروری و رعایت بهداشت فردی، از ابتلا به بیماری کرونا پیشگیری کنند."

بیمارستان حضرت علی اصغر و ۴ بیمارستان چمران، فقیهی، نمازی و بهشتی در شیراز به عنوان مراکز پشتیبان در کنار ۹ مرکز در شیراز و ۳۶ مرکز در دیگر شهرستان‌های استان فارس برای مراجعه افراد مشکوک به کرونا به این بیماران خدمات می‌دهند.

شیوع کرونا؛ در اهواز ۵ بیمارستان آماده پذیرش شده
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز به خبرنگاران گفته که در ۲۴ ساعت گذشته ۳۱۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در خوزستان شناسایی شدند. بر این اساس شمار مبتلایان به کرونا در این استان به ۶ هزار و ۹۴۶ تن رسیده است.

علی احسان‌پور از آماده باش ۵ بیمارستان برای پذیرش مبتلایان کرونا خبر داده و گفته: "پس از جلسه مشترک ریاست دانشگاه با روسای بیمارستان‌های دولتی و غیر دولتی، و بر اساس مصوبه ستاد دانشگاهی کرونا، علاوه بر بیمارستان رازی، بیمارستان‌های امیرالمومنین، فاطمه الزهرا، شهید منفرد نیاکی و سینا آماده خدمات رسانی به مردم در خصوص کروناویروس هستند.

وضعیت هشدار در سیستان و بلوچستان، لرستان و کرمانشاه
سخنگوی وزارت بهداشت ایران گفت استان‌های سیستان و بلوچستان، لرستان و کرمانشاه، از نظر شیوع کرونا در وضعیت هشدار قرار دارند.
کیانوش جهانپور همچنین گفت وضعیت در استان خوزستان همچنان قرمز است، اما تاکید کرد که "با اقدامات خوبی که انجام شده" وضع این استان در روز‌های آینده بهتر خواهد شد.

کرونا در کشور‌های آفریقایی
آمار‌ها نشان می‌دهند که 57 کشور در قاره آفریقا با ویروس کرونا درگیر هستند و 84 هزار 612 نفر مبتلا و 2 هزار و 760 مورد فوتی در این کشور‌ها به ثبت رسیده است.

ضرر ۳ تا ۶ میلیارد پوندی تیم‌های فوتبال مطرح اروپا از کرونا
 حتی اگر لیگ‌ها و مسابقات کشورها به اتمام برسند، تیم‌های مطرح فوتبال اروپا به دلیل شیوع ویروس کرونا بیش از سه و نیم میلیارد پوند ضرر خواهند کرد. اگر مسابقات ناتمام رها شوند، این زیان تا شش میلیارد و دویست میلیون پوند افزایش خواهد یافت.

کرونا در قطر؛ سه سال زندان و تا ۵۵ هزار دلار جریمه مجازات کسانی که ماسک نزنند
قطر پوشیدن ماسک در مکان های عمومی را اجباری کرده و کسانی که مرتبا از این دستورالعمل سرپیچی کنند با مجازات سه سال زندان روبرو خواهند شد. افراد خاطی همچنین تا ۵۵ هزار دلار جریمه می شوند.

قطر از جمله کشورهایی است که در آن میزان ابتلا به ویروس کرونا بالاست.

تاکنون تست کرونا ۳۰ هزار نفر در این کشورکه جمعیت آن کمتر از سه میلیون نفر است، مثبت اعلام شده است.

مساجد، مدارس و مراکز خرید در این کشور حوزه خلیج فارس همچنان بسته است،

تایلند از بازگشایی مراکز خرید، موزه‌ها و مکان‌های عمومی خبر داد
تایلند از بازگشایی مراکز خرید بزرگ، موزه ها و سایر مکان های عمومی خبر داده، اما میخانه ها و کلوپ ها همچنان بسته خواهند بود.

در مراکز خرید درجه حرارت بدن افراد اندازه گیری و تنها به تعداد محدودی اجازه ورود داده می شود.

به پروازهای خارجی هنوز اجازه ورود به کشور داده نشده است.

این کشور توانسته شمار مبتلایان به کووید ۱۹ را بسیار پایین نگه دارد. در شبانه روز گذشته تعداد کمی از موارد جدید ابتلا گزارش شده است.

اما اقتصاد این کشور به دلیل اعمال محدودیت ها برای مقابله با کرونا بشدت ضربه خورده است. حدود یک چهارم نیروی کار در تایلند در خطر از دست دادن شغل هایشان تا پایان سال جاری میلادی هستند.

برچسب ها: قربانیان و مبتلایان به کووید 19 ، شمار قربانیان و مبتلایان به کووید 19 ، آمار قربانیان و مبتلایان به کووید 19 ، آمار مبتلایان به کووید 19 ، آمار قربانیان کووید 19 ، شمار قربانیان کووید 19 ، شمار قربانیان کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار تلفات کروناویروس ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، مبتلایان به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا ، مبتلایان کرونا ، مبتلا به ویروس کرونا ، مبتلایان به کروناویروس ، مبتلا به کرونا ، مبتلایان جدید به کرونا ، شیوع ویروس کرونا ، شیوع کروناویروس ، شیوع بیماری کرونا ، شیوع کرونا ، شیوع کرونا در ایران ، شیوع کرونا ویروس ، شیوع کرونا در جهان ، ابتلا به کرونا ، ابتلا به ویروس کرونا ، ابتلا به کروناویروس جدید ، ابتلا به کووید 19
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری