کد خبر: ۲۴۰۶۷۶
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۸
آمار جهانی نشان می‌دهد که تاکنون بیش از 4 میلیون و 602 هزار نفر در سراسر جهان به کرونا مبتلا شدند و شمار افرادی که بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند به بیش از 307 هزار نفر رسیده است.
جدیدترین شمار جانباختگان و مبتلایان کرونا در جهانآمار جهانی نشان می‌دهد که تاکنون بیش از 4 میلیون و 602 هزار نفر در سراسر جهان به کرونا مبتلا شدند و شمار افرادی که بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند به بیش از 307 هزار نفر رسیده است.

به گزارش اعتدال، آمار‌ها نشان می‌دهند تاکنون بیش از یک میلیون و 739 هزار فرد مبتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان بهبود یافته‎اند.

این ویروس در حال حاضر 212 کشور و منطقه را درگیر کرده است و اروپا و آمریکا همچنان کانون شیوع ویروس نام گرفته‎اند.

آمریکا بیشترین آمار مربوط به قربانیان و مبتلایان به کووید 19 را در میان کشورهای جهان به خود اختصاص داده است. همچنین انگلیس، ایتالیا و اسپانیا از کانون‌های اصلی شیوع کروناویروس در اروپا به حساب می‌آیند.

از سوی دیگر گزارش‌ها حاکیست که شمار مبتلایان در روسیه همچنان سیر صعودی دارد به طوری که این کشور به لحاظ تعداد بیماران کووید 19 اکنون ایتالیا و انگلیس را پشت سرگذاشته است.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز جمعه 26 اردیبهشت 1399 (15مه 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

جدیدترین شمار جانباختگان و مبتلایان کرونا در جهان

جدیدترین شمار جانباختگان و مبتلایان کرونا در جهان

کرونا در آمریکا
ایالات متحده آمریکا همچنان با اختلاف زیاد از سایر کشورهای درگیر با این بیماری در جایگاه نخستِ شمار قربانیان و مبتلایان کووید  19 قرار دارد.

با ثبت مرگ 1053 نفر در اثر ابتلا به کووید-19 در طول ساعات گذشته در آمریکا، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به 87 هزار و 965 نفر رسیده و تعداد مبتلایان از یک میلیون و 474 هزار نفر عبور کرده است.

پس از رفع محدودیت‌ها در آلمان، آمار روزانه مبتلایان زیر هزار نفر ماند
شمار مبتلایان به کرونا در آلمان به 175 هزار و 386 نفر رسیده است. همچنین تعتداد جان باختگان کرونا در این کشور به 7951 نفر افزایش یافته است.

کرونا در ایتالیا
آمار وزارت بهداشت ایتالیا نشان می‌دهد شمار مبتلایان در این کشور به 223 هزار و 885 نفر افزایش یافته و تعداد تلفات بر اثر این ویروس به 31 هزار و 610 مورد رسیده است. طی 24 ساعت گذشته 242 نفر بر اثر کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کرونا در اسپانیا
اسپانیا از لحاظ شدت درگیری با ویروس «کرونا» در جایگاه دوم بعد از آمریکا قرار گرفته است.

شمار قربانیان در اسپانیا 27 هزار و 459 نفر و تعداد افراد مبتلا در این کشور به 274 هزار و 367  مورد رسیده است. طی 24 ساعت گذشته 138 نفر بر اثر کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کرونا در فرانسه
شمار قربانیان در فرانسه به 27 هزار و 529 نفر و تعداد افراد مبتلا به 178 هزار و 870 نفر رسیده است.

شیوع کرونا در بریتانیا؛ مرگ 384 نفر در شبانه روز گذشته
مقامات بهداشتی بریتانیا از مرگ ۳۸۴ نفر در شبانه روز گذشته در اثر کرونا خبر دادند. به این ترتیب آمار موارد مرگ در اثر کرونا در بیمارستان ها و سایر آسایشگاه ها به ۳۳ هزار و ۹۹۸ نفر رسیده است.

همچنین گزارش شده که دیروز ۱۳۳ هزار و ۷۸۴ آزمایش کرونا انجام شده است که نتیجه آزمایش ۳۵۶۰ نفر مثبت بوده است.

در مجموع در بریتانیا از یک میلیون و ۶۶۳ هزار و ۴۹۲ نفر آزمایش کرونا گرفته شده که نتیجه آزمایش ۲۳۶ هزار و ۷۱۱ نفر مثبت بوده است.

این چهارمین مرتبه است که دولت بریتانیا موفق شده بیش از میزان مورد نظرش یعنی صد هزار آزمایش در روز ، آزمایش کرونا انجام دهد.

صدور ۱۴ هزار برگ جریمه در انگلستان و ولز به خاطر نقض قوانین قرنطینه
پلیس در انگلستان و ولز تاکنون بیش از ۱۴ هزار جریمه به دلیل نقض قوانین مربوط به قرنطینه صادر کرده است.

گفته شده که پلیس لندن با ۹۰۶ مورد بیشترین جریمه را صادر کرده است

بیشترین مورد صدور برگه جریمه در یک روز مربوط به یازدهم ماه آوریل در یکشنبه تعطیلات عید پاک می شود. در این روز ۶۰۰ نفر به خاطر نقض محدودیت هایی که برای مقابله با شیوع کرونا برقرار شده، جریمه شدند.

اسلوونی به عنوان اولین کشور اروپایی رسما از پایان شیوع کرونا خبر داد
اسلوونی به عنوان اولین کشور اروپایی رسما از پایان شیوع ویروس کرونا خبر داده است.

این کشور حوزه بالکان که از اعضای اتحادیه اروپاست دو میلیون جمعیت دارد و تنها شاهد تعداد بسیار کمی از موارد ابتلا به کرونا در دو هفته گذشته بوده است.

در مجموع شمار مبتلایان در این کشور ۱۴۶۴ نفر و آمار درگذشتگان ۱۰۳ نفر اعلام شده است.

چنانچه از یکی از کشورهای اتحادیه اروپا به اسلوونی سفر کنید، مجبور نیستید قرنطینه شوید.

لیتوانی، استونی و لتونی مرزهای خود را تنها به روی ساکنان کشورهای یکدیگر باز کردند
در حالی اکثر کشورهای اروپایی همچنان مرزهای خود را به روی مسافران برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بسته اند، از امروز برخی از این کشورها محدودیت های مرزی خود را کاهش داده اند.

از امروزساکنان کشورهای استونی، لیتوانی و لتونی می توانند آزادانه بین این سه کشور رفت و آمد کنند. این رفت و آمد شامل سفر هوایی، دریایی و با قطار می شود.

اما ساکنان سایر کشورها همچنان نمی توانند وارد این سه کشوربشوند.

روز گذشته شمار مبتلایان جدید در این سه کشور بیشتر از هفت نفر نبوده است.

مجموع افرادی هم که در این کشورها جان خود را به دلیل کرونا از دست داده اند کمتر از ۱۵۰ نفر است.


اولین روز بدون فوتی کرونا در دانمارک
به گزارش خبرگزاری رویترز دانمارک از ۱۳ مارس تاکنون اولین روز بدون گزارش هیچ مورد فوتی بر اثر ابتلا به کرونا در کشور را تجربه کرد.

دانمارک از اولین کشورهای اروپایی بود که به تدریج محدودیت‌های قرنطینه در کشور را کاهش داد.

تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در دانمارک با افزایش ۷۸ مورد دیگر به ۱۰ هزار و ۷۹۱ نفر رسیده است. این در حالی است که شمار جان‌باختگان کرونا در این کشور ثابت مانده و ۵۳۷ تن گزارش شده است.

مقامات نهاد بهداشت و درمان دانمارک اظهار کرده‌اند که احتمال بروز موج دوم کرونا در کشور بسیار پایین است و این امر کشور را وارد دومین مرحله از کاهش محدودیت‌های قرنطینه می‌کند که به مدارس، مهدکودک‌ها، بازارهای خرید و رستوران‌ها اجازه‌ی بازگشایی مجدداً خواهد داد.

مقامات نهاد بهداشت و درمان دانمارک هم‌چنین اعلام کردند: «این امر (ثبت هیچ مورد فوتی مرتبط با کرونا) نشان‌دهنده این واقعیت است که اپیدمی به سرعت در حال کاهش است.»

طبق اظهارات مقامات نهاد بهداشت و درمان دانمارک تاکنون ۸۳ درصد از افراد مبتلا به ویروس کرونا بهبود یافته‌اند. هم‌چنین ۸۷ درصد از کسانی که فوت کرده‌اند بالای ۷۰ سال سن داشتند.

کرونا، رستوران‌ها و کافه‌ها از امروز در اتریش بازگشایی شدند
در اتریش از امروز به رستوران ها و کافه ها اجازه داده شده که فعالیت های خود را از سربگیرند. اما فاصله اجتماعی باید رعایت شود. دست کم باید بین میزها یک متر فاصله باشد و کارکنان هم باید ماسک بزنند. تنها به چهار بزرگسال به همراه فرزندانشان اجازه داده شده که در کنار هم بنشینند.

مرگ 920 نفر بر اثر کرونا در برزیل
شمار قربانیان کرونا در برزیل به  14 هزار و 455 نفر رسید. در برزیل کانون شیوع ویروس کووید-۱۹ در آمریکای لاتین بوده و ششمین کشور دارای بالاترین موارد مرگ و میر ناشی از کروناست؛ تا کنون 212 هزار و 198 نفر در برزیل به این بیماری مبتلا شده‌اند.

استعفای وزیر بهداشت تازه منصوب شده برزیل؛ دومین کشور با بالاترین میزان مرگ در اثر کرونا
نلسون تایچ، وزیر بهداشت برزیل که کمتر از یک ماه پیش به این سمت منصوب شده بود، استعفا داد.

علت کناره گیری او اختلافاتش با رئیس جمهور برزیل بر سر نحوه برخورد با شیوع ویروس کرونا و مخالفت رئیس جمهور با تعطیل کردن و قرنطینه است.

این در حالی است که هر روز حدود ۸۰۰ نفر در برزیل در اثر کرونا می‌میرند. در حال حاضر این کشور از نظر تعداد مرگ پس از آمریکا در رتبه دوم قرار دارد.

به تازگی ژایر بولسنارو، رییس جمهوری برزیل در حکمی اجازه داد که سالن های ورزشی و زیبایی مجددا باز شوند. تصمیمی که با مخالفت وزیر بهداشت رو به رو شد.

کمتر از یک ماه پیش بولسنارو، لوییز انریک ماندتا وزیر بهداشت پیشین این کشور را به خاطر اختلاف بر سر قرنطینه و شیوه مقابله با همه گیری ویروس کرونا برکنار کرد.

ماندتا معتقد بود که باید مقررات سختگیرانه تری برای مقابله با شیوع کرونا برقرار شود.

اما بولسنارو منتقد تلاش های آقای ماندتا برای ترویج فاصله گذاری اجتماعی بود و تعطیلی بود و معتقد است که جلوی ویروس کرونا را نمی‌توان گرفت.

تعداد مبتلایان چین از پرو و هند کمتر شد
چین که نخستین کشوری بود که کرونا در آن شیوع پیدا کرد و بیشترین آمار قربانی و ابتلا را به خود اختصاص داده بود، اکنون پس از گذشت چند ماه در جایگاه سیزدهم در جدول جهانی قرار گرفته است. این در حالیست که طی 24 ساعت گذشته تعداد مبتلایان کشورهای پرو و هندوستان از چین پیشی گرفته است.

وزارت بهداشت چین ادعا کرده است طی 24ساعت گذشته 4 مورد جدید ابتلا در این کشور به ثبت رسیده است.

از ۱۱ میلیون سکنه ووهان چین تست کرونا گرفته می‌شود
در ووهان چین، منشا شیوع ویروس کرونا، برنامه وسیعی برای انجام تست کرونا در حال انجام است. مقامات امیدوارند که تمامی ۱۱ میلیون نفر سکنه این شهر را آزمایش کنند.

به گفته رسانه دولتی چین از یک ماه پیش تاکنون از ۳ میلیون نفر تست کرونا گرفته شده است.

مقامات در تلاشند تا تعداد مواردی که علائمی از ویروس کرونا را نشان نمی دهند در این شهر مشخص کنند.

این اقدام پس از آن صورت گرفته که در ووهان، اولین مورد جدید ابتلا به کرونا پس از یک ماه در تعطیلات آخرهفته گذشته ثبت شد.

پنج مورد جدید دیگر ابتلا هم دوشنبه گذشته گزارش شد.

تصاویر منتشره از شهر ووهان، صف های طویلی از مردم در مکان های انجام تست نشان می دهد.

جدیدترین شمار جانباختگان و مبتلایان کرونا در جهان

چین از موارد جدید ابتلا به کرونا استان جیلین خبر داد
چین از چهار مورد ابتلا به کرونا در استان جیلین در شمال شرق این کشور خبر داد.

از چندی پیش در شهر شولان در این استان، قوانین منع رفت و آمد برقرار بوده است.

بخش‌های از شهر جیلین نیز به دلیل ابتلای ۶ نفر به کرونا، در قرنطینه است.

روسیه هم چنان در رتبه سوم مبتلایان در جهان
با اعلام بیش از 262 هزار مبتلا به کرونا٬ روسیه پس از آمریکا سومین کشور جهان به لحاظ تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا است.

این کشور که در ماه مارس و اوایل آوریل موارد انگشت شماری از ابتلا به کووید۱۹ را شناسایی کرده بود٬ در یک ماه گذشته با شتاب فراوانی از گسترش این همه گیری خبر داده است.

این کشور روز جمعه٬ گزارش کرد که طی 24 ساعت گذشته بیش از 10 هزار مبتلای دیگر را شناسایی کرده است. در این روز 113 شهروند روس جان خود را از دست داده اند.

مقام‌های بهداشتی روسیه شمار قربانیان را 2 هزار و 418 نفر و تعداد افرادی که تاکنون به ویروس کرونا مبتلا شدند را 2562 هزار و 843 نفر اعلام کردند.

کرونا در ترکیه

در حال حاضر بیش از 146 هزار نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شدند؛ شمار قربانیان به 4 هزار و 55 نفر رسیده است.

کرونا در عربستان سعودی
شمار مبتلایان در عربستان سعودی به 49 هزار و 176 نفر رسید؛ در این کشور 292 نفر نیز براثر کرونا جان باختند.

کرونا در تاجیکستان: تعداد مبتلایان از مرز یک هزار نفر گذشت
بر اساس اطلاع وزارت بهداشت و تأمین اجتماعی تاجیکستان تعداد کل مبتلایان به بیماری کووید۱۹ در این کشور تا عصر روز جمعه، ۱۵ مه به ۱۱۱۸ نفر و جانباخته‌ها به ۳۳ نفر رسیده است.

مقامات بهداشتی تاجیکستان گفته‌اند که در شبانه‌روز گذشته ۲۱۱ مبتلای جدید کرونا را شناسایی کرده‌اند و چهار نفر دیگر بر اثر ابتلا به این ویروس درگذشته است.

وزارت بهداشت تاجیکستان خبر داده که در بیست و چهار ساعت گذشته ۴۷۷ بیمار بهبود پیدا کرده و از بیمارستانها مرخص شده‌اند.

به گفته این وزارتخانه، حالا ۴۲۹۷ نفر در بیمارستانها و مراکز درمانی این کشور تحت نظر پزشکان قرار داشته‌اند. اما بسیاری این آمار و ارقام را واقعی نمی‌دانند.

طبق گزارشهای کاربران شبکه‌های اجتماعی که فهرست جانباخته‌های ویروس کرونا را به روز می‌کنند، از آغاز ماه آوریل تا امروز بیش از ۲۰۰ نفر در تاجیکستان عمدتاً از بیماری کووید۱۹ جان باخته‌اند.

کرونا در افغانستان؛ شناسایی ۴۱۴ واقعه مثبت و فوت ۱۷ بیمار
وزارت بهداشت افغانستان می‌گوید که در یک شبانه روز گذشته، ۱۱۲۲ نمونه مشکوک مورد آزمایش قرار گرفته و از میان آن، ۴۱۴ واقعه مثبت شناسایی شده است.

به این ترتیب مجموع مبتلایان به ۶هزارو ۵۳ نفر رسید. ۱۷ نفر هم در مدت یاد شده جان باخته‌اند.

با این رقم، شمار قربانیان به ۱۵۳ نفر می‌رسد. شناسایی موارد جدید و همین طور میزان مرگ بیماران در افغانستان یک جهش را نشان می‌دهد و از زمان شیوع بیماری تا کنون بی‌پیشینه است.

بیشترین موارد جدید در ولایت‌های کابل و هرات شناسایی شده است. تا کنون ۷۴۵ بیمار در این کشور بهبود یافته‌اند.

آمار رسمی کرونا در ایران: مرگ ۴۸ بیمار و ابتلای ۲۱۰۲ بیمار جدید
وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که در شبانه روز گذشته، ۴۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند. به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری به ۶ هزار و ۹۰۲ نفر رسید.

همچنین به گفته کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت ایران: "از دیروز تا امروز ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی دو هزار و ۱۰۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد."

خوزستان همچنان در وضعیت قرمز؛ هشدار وزارت بهداشت به سه استان دیگر
به گفته کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران وضعیت شیوع کرونا در استان خوزستان همچنان قرمز است اما او ابراز امیدواری کرده که با اقدامات انجام شده و اعمال محدودیت‌های شکل گرفته، "در روزهای آتی کاهش موارد بستری و سرپایی" را شاهد باشند.

او همچنین نسبت به افزایش میزان شیوع در سه استان لرستان، سیستان و بلوچستان و آذربایجان شرقی هشدار داد. او از ساکنان این سه استان خواست با "دقت و جدیت بیشتری در رعایت نکات بهداشت فردی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را داشته باشند."

ادامه تعطیلی در ۱۶ شهر استان خوزستان به دلیل شیوع کرونا
غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان اعلام کرد که ادارات، بانک‌ها و اصناف غیرضروری ۱۶ شهر استان خوزستان تا دوشنبه ۲۹ اردیبهشت تعطیل هستند.

این شهرها شامل اهواز، کارون، باوی ،رامهرمز ،مسجد سلیمان، هفتکل، حمیدیه، دشت آزادگان، ماهشهر، هندیجان، دزفول، شوش، شوشتر، گتوند، آبادان و خرمشهر است.

او گفت که گفت "در سایر شهرستان های خوزستان شرایط مثل گذشته عادی است و ادارات و اصناف در آن دایر است."

به گفته مقامات بهداشتی و درمانی استان خوزستان در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ بیمار بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند و مجموع فوت شدگان در این استان ‌ به ۳۳۶ مورد رسید.

علی احسان‌پور سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اعلام این خبر از شناسایی ۵۳۴ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته در استان خوزستان خبر داد. به گفته آقای احسان‌پور، شمار مبتلایان در خوزستان به ۶۳۰۵ نفر رسید.

هشدار فرماندار محمودآباد نسبت به افزایش مسافران تابستانی و شیوع دوباره کرونا
علیرضا شریعت، فرماندار محمودآباد درباره ورود مسافران تابستانی به این شهر ساحلی و شیوع مجدد ویروس کرونا هشدار داد.

او گفت که وضعیت استان مازندران زرد است اما اگر "فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت نشود با توجه به تعطیلات پیش‌رو و بی‌توجهی مردم به پروتکل‌های بهداشتی امکان تغییر وضعیت استان به قرمز وجود دارد."

شریعت در جلسه شورای اداری شهرستان محمودآباد گفت که "زیرساخت‌های سلامت و درمان شهرهای ساحلی قدیمی و نامناسب است."

شریعت تاکید کرد که هنوز در "دوران پساکرونا نیستیم بلکه در دوران کرونا هستیم" و از اینکه نگرش مردم به این ویروس عوض شده و با آن "خونسردانه" برخورد می‌شود انتقاد کرد.

به گفته فرماندار محمودآباد، شهرستان‌های ساحلی با توجه به برداشته شدن محدودیت‌های استانی و فاصله‌گذاری اجتماعی در "تعطیلات خرداد ۹۹ با خیل عظیمی از جمعیت مواجه خواهند شد و در این شرایط به مراقبت بیشتری نیاز است."

کرونا در کشور‌های آفریقایی
آمار‌ها نشان می‌دهند که 57 کشور در قاره آفریقا با ویروس کرونا درگیر هستند و 78 هزار 971 نفر مبتلا و 2 هزار و 626 مورد فوتی در این کشور‌ها به ثبت رسیده است.

هشدار دانشمندان نسبت به شیوع کرونا در آفریقا؛ ۲۵۰ میلیون نفر مبتلا می‌شوند
دانشمندان هشدار داده اند که در قاره آفریقا چنانچه مقابله با ویروس کرونا به درستی انجام نشود در اولین سال همه گیری این ویروس، نزدیک به ۲۵۰ میلیون نفر به آن مبتلا خواهند شد. اما در عین حال گفته شده با توجه به این که شمار زیادی از مردم آفریقا جوان هستند، در نتیجه احتمال زنده ماندن آن ها بیشتر از ساکنان آمریکا و اروپاست.

براساس تحقیقی که توسط دفتر آفریقا در سازمان بهداشت جهانی انجام شده، نزدیک به ۱۹۰ هزار نفر از ساکنان قاره آفریقا هم به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست خواهند داد.

ارقام مبتلایان در این تحقیق به نحو چشمگیری بالاتر از برآوردهایی است که این دفتر یک هفته پیش انجام داده بود.

افزایش شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در یمن
به گزارش خبرگزاری رویترز دولت یمن امروز (جمعه) از ثبت ۲۱ مورد جدید ابتلا به کروناویروس و ۳ فوتی دیگر در کشور خبر داد.

کمیته‌ی مقابله با بحران کرونا در یمن اعلام کرد: ۱۳ مورد از مبتلایان جدید در عدن، و ۸ مورد دیگر نیز در حضرموت به همراه سه مورد فوتی گزارش شده‌اند.

کمیته‌ی مقابله با بحران کرونا مستقر در شهر عدن هم‌چنین اعلام کرد که تعداد کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در این کشور تااکنون به ۱۰۶ مورد رسیده است و شمار جان‌باختگان بر اثر ابتلا به این ویروس نیز ۱۵ تن گزارش شده است.

در حال حاضر تنها یک نفر در یمن از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ بهبود یافته است.

انتقاد تند چین از آمریکا: قطع بودجه سازمان بهداشت جهانی تضعیف مبارزه با کروناست
وانگ کوین، نماینده چین در سازمان ملل امروز در مقر سازمان کشورهای تولیدکننده نفت، اوپک در وین به شدت از عملکرد آمریکا انتقاد کرد و گفت که آمریکا با قطع بودجه سازمان بهداشت جهانی مبارزه با ویروس کرونا را تضعیف کرده است.

او گفت که اقدامات آمریکا باعث می‌شود که روند بهبود وضعیت اقتصادی جهان کندتر شود.

به گزارش رویترز اظهارات سفیر چین یک روز پس از آن مطرح شده که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در یک مصاحبه گفت که فعلا تمایلی به گفت‌وگو با شی جین‌پینگ، رئیس‌ جمهوری چین، ندارد و افزود که حتی می‌تواند رابطه بین دو کشور را به طور کامل قطع کند.

ساعاتی پس از اظهارات ترامپ، سخنگوی وزارت خارجه چین به خبرنگاران گفت که حفظ توسعه پایدار روابط دو کشور چین و آمریکا در راستای منافع بنیادین مردم دو کشورو به نفع صلح و ثبات جهان است. در حال حاضر چین و آمریکا برای مقابله با کرونا و شکست دادن آن باید همکاری های خود را با هم گسترش دهند اما این نیازمند برداشتن گام‌هایی از سوی آمریکا نیز هست."

واکنش نخست وزیر سوئد به انتقادات: زندگی در این کشور همانند گذشته ادامه ندارد
استفان لوون، نخست وزیر سوئد به انتقادات خارجی درباره سیاست های دولتش در قبال شیوع ویروس کرونا واکنش نشان داده و گفته این که شنیده می شود زندگی در این کشور همانند گذشته ادامه دارد، درست نیست.

لوون گفته بسیاری از مردم در این کشور در خانه هستند و این کشور قانونا موظف است تا توصیه های رسمی را مبنی بر حفظ فاصله اجتماعی رعایت کند.

نخست وزیر سوئد در عین حال اذعان کرده که دولتش اقدام کافی برای حفاظت از خانه های سالمندان انجام نداده .

در سوئد تاکنون قرنطینه به اجرا گذاشته نشده و خانه های سالمندان، تحت تاثیر شدید شیوع کرونا قرار گرفتند.
برچسب ها: جدیدترین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، جدیدترین آمار جهانی مبتلایان و جان باختگان کرونا ، جدیدترین شمار جانباختگان و مبتلایان کرونا در جهان ، شمار قربانیان کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار تلفات کروناویروس ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، شمار جانباختگان و مبتلایان کرونا در جهان ، جانباختگان و مبتلایان کرونا در جهان ، مبتلایان کرونا در جهان ، آمار رسمی کرونا در ایران ، آمار مبتلایان به کرونا ، آمار تلفات ویروس کرونا ، آمار کرونا در کشور ، آمار رسمی کرونا ، آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا ، آمار کرونا ، آمار جدید کرونا در ایران ، آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان ، آمار قربانیان کرونا در چین ، مبتلایان به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا ، مبتلایان کرونا ، مبتلا به ویروس کرونا ، مبتلایان جدید به کرونا ، مبتلا به کرونا ، مبتلایان به کروناویروس ، ابتلا به کرونا ، ابتلا به ویروس کرونا ، ابتلا به کروناویروس جدید ، ابتلا به کرونا ویروس ، ابتلا به بیماری کرونا ، ابتلا به کووید 19 ، شیوع ویروس کرونا ، شیوع کروناویروس ، شیوع بیماری کرونا ، شیوع کرونا ، شیوع کرونا ویروس ، شیوع کرونا در جهان
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری