کد خبر: ۲۴۰۶۴۸
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۶
آمار جهانی نشان می‌دهد که تاکنون بیش از 4 میلیون و 489 هزار نفر در سراسر جهان به کرونا مبتلا شدند و شمار افرادی که بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند به بیش از 301 هزار نفر رسیده است.
آمار جهانی نشان می‌دهد که تاکنون بیش از 4 میلیون و 489 هزار نفر در سراسر جهان به کرونا مبتلا شدند و شمار افرادی که بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند به بیش از 301 هزار نفر رسیده است.

به گزارش اعتدال، آمار‌ها نشان می‌دهند تاکنون بیش از یک میلیون و 688 هزار فرد مبتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان بهبود یافته‎اند.

این ویروس در حال حاضر 212 کشور و منطقه را درگیر کرده است و اروپا و آمریکا همچنان کانون شیوع ویروس نام گرفته‎اند.

آمریکا بیشترین آمار مربوط به قربانیان و مبتلایان به کووید 19 را در میان کشورهای جهان به خود اختصاص داده است. همچنین انگلیس، ایتالیا و اسپانیا از کانون‌های اصلی شیوع کروناویروس در اروپا به حساب می‌آیند.

از سوی دیگر گزارش‌ها حاکیست که شمار مبتلایان در روسیه همچنان سیر صعودی دارد به طوری که این کشور به لحاظ تعداد بیماران کووید 19 اکنون ایتالیا و انگلیس را پشت سرگذاشته است.

آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز پنجشنبه 25 اردیبهشت 1399 (14مه 2020 میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان
شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان

کرونا در آمریکا
ایالات متحده آمریکا همچنان با اختلاف زیاد از سایر کشورهای درگیر با این بیماری در جایگاه نخستِ شمار قربانیان و مبتلایان کووید  19 قرار دارد.

با ثبت مرگ 790 نفر در اثر ابتلا به کووید-19 در طول ساعات گذشته در آمریکا، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به 85 هزار و 987 نفر رسیده و تعداد مبتلایان از یک میلیون و 440 هزار نفر عبور کرده است.

کرونا؛ مجموع بیکاران در آمریکا به ۳۶ میلیون نفر رسید
نزدیک به سه میلیون نفر دیگر در آمریکا در هفته گذشته تقاضای بیمه بیکاری کردند. این میزان نشان دهنده شواهدی بیشتر از تاثیرشدید ویروس کرونا بر اقتصاد این کشور است.

بیش از 36 میلیون نفر در آمریکا در هشت هفته گذشته شغل خود را به دلیل شیوع کرونا از دست دادند. که این میزان حدود یک چهارم جمعیت شاغل این کشور را شامل می شود.

این آمار تاکنون در آمریکا بی سابقه بوده است.

تا قبل از شیوع کووید ۱۹، آمار هفتگی بیکاری حدود 700 هزار نفر بود.

روز گذشته رئیس بانک مرکزی آمریکا خواستار آن شد تا دولت بودجه بیشتری را برای جلوگیری از تداوم خسارات اقتصادی اختصاص دهد.

مدارس در فنلاند بازگشایی شد
در فنلاند مدارس از امروز بازگشایی شده است. این در حالی است که دراکثر کشورهای اروپایی مدارس همچنان بسته است. اتحادیه معلمان فنلاند هشدار داده که ممکن شرایط حاضرکاملا برای کارکنان و کودکان ایمن نباشد. بهرحال دانش آموزان با حفظ فاصله اجتماعی به مدارس رفته اند.

پس از رفع محدودیت‌ها در آلمان، آمار روزانه مبتلایان زیر هزار نفر ماند
آلمان از ابتلای 933 مورد جدید به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته و 380 نفر در ساعات اخیر خبر داده، به این ترتیب شمار مبتلایان به 174 هزار و 478 نفر رسیده است. انستیتوی رابرت کخ شمار درگذشتگان را 89 نفر اعلام کرده است. شاخص نرخ سرایت در این کشور به 0.8 رسیده است. چنانچه این شاخص بالای 1 باشد به معنای آن است که بطور متوسط یک فرد مبتلا به ویروس می تواند بیش از یک نفر را آلوده کند.

از ابتدای مارس تا کنون آمار مرگ‌های ناشی از کرونا روند نزولی داشته.

آلمان در مقایسه با همسایگانش بسیار کمتر آسیب دیده است.

از ۲۰ آوریل نیز به مرور محدودیت‌ها برداشته شد.

اما هر چه محدودیت‌ها بیشتر برداشته می‌شود، نگرانی از شیوع روز افزون بیماری بیشتر می‌شود.

کرونا در ایتالیا
آمار وزارت بهداشت ایتالیا نشان می‌دهد شمار مبتلایان در این کشور به 223 هزار و 96 نفر افزایش یافته و تعداد تلفات بر اثر این ویروس به 31 هزار و 368 مورد رسیده است. طی 24 ساعت گذشته 262 نفر بر اثر کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کرونا در اسپانیا
اسپانیا از لحاظ شدت درگیری با ویروس «کرونا» در جایگاه دوم بعد از آمریکا قرار گرفته است.

شمار قربانیان در اسپانیا 27 هزار و 321 نفر و تعداد افراد مبتلا در این کشور به 272 هزار و 646  مورد رسیده است. طی 24 ساعت گذشته 217 نفر بر اثر کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کرونا در فرانسه
شمار قربانیان در فرانسه به 27 هزار و 74 نفر و تعداد افراد مبتلا به 178 هزار و 60 نفر رسیده است.

در فرانسه، معاون وزیر اقتصاد گفته که برای شرکت داروسازی سانوفی که از بزرگترین شرکت های دارویی جهان است، پذیرش این مسئله که در صورت دستیابی به واکسن کووید۱۹، اولویت به بازار آمریکا داده شود، غیرقابل قبول است. پیش تر پل هادسون، مدیرعامل سانوفی گفته بود که "دولت آمریکا حق دارد بزرگترین پیش سفارش را (برای واکسن) بدهد، به این دلیل سرمایه گذاریش در معرض خطر قرار دارد."

کرونا؛ شمار درگذشتگان در بریتانیا ۳۳ هزار و ۶۱۴ نفر
در بریتانیا، شمار افرادی که درشبانه روز گذشته در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را ازدست دادند 428 نفر اعلام شده است.

در مجموع 33 هزار و 614 تاکنون درگذشته‌اند.

روز گذشته دولت از انجام 126 هزار و 64 تست کرونا خبر داد. این سومین روز است که شمار انجام تست کرونا در یک روز از 100 هزار تست فراتر می رود.

شمار مبتلایان به کرونا هم در بریتانیا تاکنون 233 هزار و 151 نفر اعلام شده است

مرگ 920 نفر بر اثر کرونا در برزیل
با ثبت مرگ 920 نفر بر اثر ابتلا به کرونا طی یک‌روز اخیر و 397 نفر در چند ساعت گذشته، شمار قربانیان کرونا در برزیل به  13 هزار و 555 نفر رسید.

برزیل که کانون شیوع ویروس کووید-۱۹ در آمریکای لاتین بوده ششمین کشوردارای بالاترین موارد مرگ و میر ناشی از کروناست؛ تا کنون 196 هزار و 375 نفر در برزیل به این بیماری مبتلا شده‌اند.

کرونا در چین
چین که نخستین کشوری بود که کرونا در آن شیوع پیدا کرد و بیشترین آمار قربانی و ابتلا را به خود اختصاص داده بود، اکنون پس از گذشت چند ماه در جایگاه یازم در جدول جهانی قرار گرفته است.

وزارت بهداشت چین ادعا کرده است طی 24ساعت گذشته 3 مورد جدید ابتلا در این کشور به ثبت رسیده است.

روسیه هم چنان در رتبه سوم مبتلایان در جهان
با اعلام بیش از 252 هزار مبتلا به کرونا٬ روسیه پس از آمریکا سومین کشور جهان به لحاظ تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا است.

این کشور که در ماه مارس و اوایل آوریل موارد انگشت شماری از ابتلا به کووید۱۹ را شناسایی کرده بود٬ در یک ماه گذشته با شتاب فراوانی از گسترش این همه گیری خبر داده است.

این کشور روز پنجشنبه٬ 14 مه٬ گزارش کرد که طی 24 ساعت گذشته حدود 10 هزار مبتلای دیگر را شناسایی کرده است.

مقام‌های بهداشتی روسیه شمار قربانیان را 2 هزار و 305 نفر و تعداد افرادی که تاکنون به ویروس کرونا مبتلا شدند را 252 هزار و 245 نفر اعلام کردند.

کرونا در ترکیه

در حال حاضر بیش از 144 هزار نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شدند؛ شمار قربانیان به 4 هزار و 7 نفر رسیده است.

کرونا در عربستان سعودی
شمار مبتلایان در عربستان سعودی به 46 هزار و 869 نفر رسید؛ در این کشور 283 نفر نیز براثر کرونا جان باختند.

تاجیکستان: مبتلایان 729 نفر، درگذشتگان 23 نفر
وزارت بهداشت و تأمین اجتماعی تاجیکستان از 68 مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در شبانه‌روز گذشته در این کشور خبر داده است. براساس این گزارش، در 24 ساعت گذشته 2 نفر دیگر از این بیماری در تاجیکستان درگذشته‌اند. تعداد کل مبتلایان به کرونا 729 نفر و تعداد درگذشتگان 23 نفر اعلام شده است.

افغانستان؛ شناسایی 413مورد مثبت جدید و فوت 4 بیمار
وزارت صحت عامه/ بهداشت افغانستان از شناسایی 413 واقعه مثبت کرونا در یک شبانه روز گذشته خبر داد. این آمار یک افزایش بی‌سابقه را در شمار مبتلایان نشان می‌دهد. 118 مورد تنها در کابل ثبت شده است.

به این ترتیب شمار مجموعی مبتلایان به کرونا در افغانستان به 5639 مورد رسید.

وحیدالله مجروح، معاون وزارت بهداشت افغانستان گفت که 4 نفر در یک شبانه روز گذشته جان باخته و شمار مجموعی قربانیان به 136نفر می‌رسد. 691 بیمار هم در این کشور بهبود یافته است.

آمار رسمی کرونا در ایران: مرگ 71 بیمار مبتلا به کووید۱۹ در شبانه روز گذشته
به گزارش وزارت بهداشت ایران در طول 24 ساعت گذشته 71 بیمار مبتلا به کووید19  جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 6 هزار و 854 نفر رسیده است.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: مجموع بیماران کووید19 در کشور به 114 هزار و 533 نفر رسید. خوشبختانه تا کنون 90هزار و 539 نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند

در اثر افزایش شمار مبتلایان به کرونا، خرم آباد لرستان دوباره تعطیل شد
جعفر طولابی، فرماندار خرم‌آباد با اشاره به افزایش مبتلایان به کرونا در استان لرستان از اعمال محدودیت‌های جدید در این شهر خبر داد.

او گفت که بر اساس مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا، به فرمانداران شهرها اختیار داده شده که جهت کنترل بیماری اقدامات لازم را انجام دهند.

او گفت که مدارس این شهر از شنبه برای رفع اشکال دانش آموزان باز نخواهد شد و بر اساس مصوبات جلسه شورای اداری شهرستان خرم‌آباد ورود ارباب رجوع بدون ماسک و دستکش به ادارات ممنوع ، کارکنان ادارت ملزم به استفاده از ماسک و دستکش در محل کار هستند و همچنین مردم سعی کنند امورات اداری را تا حد امکان به صورت غیر حضوری انجام دهند، ضد عفونی و گند زدایی محیط بیرونی و داخلی ادارات استان باید به صورت مرتب انجام شود.

به گفته طولابی، آرامستان های خرم آباد تعطیل هستند و تا زمانی که وضعیت سفید نشود، این تعطیلی ادامه دارد و برگزاری عروسی و مراسم عزا در این شهر ممنوع است.

به گفته فرماندار خرم آباد، "اماکن گردشگری، تاریخی، سفره خانه‌ها، تالارها، رستوران‌ها و اماکن ورزشی همچنان تعطیل هستند، ضد عفونی اماکن عمومی روستاها و شهرها در دستور کار قرار دارد، وسایل حمل و نقل عمومی درون شهری و برون شهری باید توسط شهرداری‌ها جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظارت شوند و کلیه مسافران ملزم به استفاه از ماسک شوند و تعداد سرنشینان به گونه‌ای باشد که فاصله اجتماعی رعایت شود."

کرونا در کشور‌های آفریقایی
آمار‌ها نشان می‌دهند که 57 کشور در قاره آفریقا با ویروس کرونا درگیر هستند و 75 هزار 987 نفر مبتلا و 2 هزار و 561 مورد فوتی در این کشور‌ها به ثبت رسیده است.

کرونا؛ هشدار سازمان بین المللی نجات نسبت به 'بحران بی سابقه اقتصادی و گرسنگی'
سازمان بین المللی نجات که هماهنگی کمک های بشردوستانه جهانی را انجام می دهد نسبت به آن چه که " بحران بی سابقه اقتصادی و گرسنگی که تاکنون در چنین مقیاسی در زندگی مشاهده نشده" هشدار داده است.

این سازمان خیریه گفته که شیوع گسترده ویروس کرونا باعث افزایش قیمت ها شده و فقیرترین کشورها را در موقعیتی آسیب پذیرتر قرار داده است.

این مشکلات از سیرالئون جایی که هزینه برنج تا یک سوم افزایش داشته تا کلمبیا، جایی که کالاهای اساسی صد و چهل درصد گران تر شده، کشیده شده است.

در سایر کشورهای در حال توسعه که تحت تاثیر قرنطینه قرار گرفتند، کشاورزی متوقف شده که این منجر به کمبود ناگهانی مواد غذایی شده است.

برنامه جهانی غذا هم پیشتر پیش بینی کرده بوده که تا پایان سال میزان گرسنگی حاد دو برابر شود.

کمیسر حقوق بشر سازمان ملل خواستار تحقیق درباره وضعیت خانه‌های سالمندان شد
میشل باشله، کمیسر حقوق بشر سازمان ملل از تمامی کشورهای جهان خواسته تا در مورد آن چه که در زمان شیوع ویروس کرونا در خانه های سالمندان اتفاق افتاده، تحقیق کنند.

باشله این درخواست را پس از آن مطرح کرده که سوالاتی در مورد عملکرد دولت ها ایجاده شده و این که آیا مرگ دهها هزار نفر در خانه های سالمندان به عنوان نقض حقوق بشر در نظر گرفته می شود یا خیر.

او گفته کاملا واضح بود که برخی از کشورها برای شیوع ویروس کرونا آماده نبودند و مراکز سالمندان ظاهرا بدون هر گونه دستورالعمل بهداشتی و یا تجهیزات ایمنی رها شده بود.

باشله افزوده شیوع کرونا، فقدان حمایت و حفاظت از افراد سالمند و ضرورت کنوانسیون های سازمان ملل در مورد حقوق آن ها را مشخص کرده است.

کرونا، هند و پاکستان داروی رمدسیویر تولید می‌کنند
شرکت داروسازی گیلیاد آمریکا توافقنامه ای را با تولید کنندگان دارو در هند و پاکستان برای گسترش تولید داروی رمدسیویر که برای درمان کووید ۱۹ به کار می رود، امضا کرده است.

این توافق بین گیلیاد و پنج کمپانی دارویی صورت گرفته و هدف آن کمک به تولید این دارو برای ۱۲۷ کشور جهان است.

داروی رمدسیویر، درآزمایش های بالینی که در بیمارستانهای سراسر جهان انجام شد دوره علائم بیماری کرونا را از ۱۵ به ۱۱ روز کاهش داد.

اما به گفته خبرنگار علمی بی بی سی تاثیر این دارو در جلوگیری از مرگ ومیرهای ناشی از ابتلا به کرونا هنوز به روشنی مشخص نیست.

این داروی ضد ویروس در ابتدا برای درمان بیماری ایبولا تولید شد.

لغو وضعیت اضطراری در اکثر نقاط ژاپن
ژاپن پس از کاهش چشمگیر شمار مبتلایان به ویروس کرونا، وضعیت اضطراری را در اکثر نقاط کشورلغو کرد. شینزو آبه، نخست وزیر از مردم خواسته تا همچنان هوشیار باشند، در خارج از خانه ماسک بزنند و دستورالعمل ها در مورد حفظ فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

آبه گفت که وضعیت اضطراری در شهرهایی مثل توکیو، پایتخت تا پایان ماه مه ادامه خواهد داشت.

درخواست سازمان ملل از کشورهای جهان: از سلامت روان مردم حمایت کنید
سازمان ملل از کشورهای جهان خواسته که حمایت از سلامت روان را به عنوان بخشی مهم در واکنش به شیوع ویروس کرونا مورد نظر قرار دهند.

به گفته سازمان ملل شیوع کرونا باعث بروز مشکلات روانی گسترده ای شده است.

این نهاد بین المللی افزوده که در بسیاری از کشورها، این مشکل به دلیل فقدان سرمایه گذاری های طولانی مدت در خدمات روانشناختی، تشدید شده است.

این سازمان توصیه کرده که دولت ها در جهت ایجاد محیط هایی امن برای کودکان در شرایط قرنطینه و همچنین جلوگیری از خشونت های خانگی و کمک به افرادی که شغل خود را از دست داده اند، برنامه ریزی کنند.

سازمان ملل همچنین از دولت ها خواسته که در مورد نحوه ارتباط با جامعه در مورد شیوع ویروس کرونا مراقب باشند تا باعث افزایش استرس مردم نشوند.

کرونا؛ بازگشایی هزاران کسب و کار در نیوزیلند
هزاران کسب و کار در نیوزیلند در پی کاهش محدویت‌ها فعالیت‌های خود را در این کشور از سر گرفته‌اند.

برخی از مردم پس از هفته ها قرنطینه برای رفتن به آرایشگاه در طول شب مجبور به ایستادن در صف شدند.

تاکنون مورد جدیدی از ابتلا به ویروس کرونا در سه روز گذشته در این کشور گزارش نشده است.

مقامات می گویند که احتمال کمی وجود دارد که ویروس از فردی به فردی دیگر منتقل شود. اما از مردم خواسته شده که برای جلوگیری از بروز موج دوم شیوع کرونا همچنان فاصله اجتماعی و دستورهای بهداشتی را رعایت کنند.

جاسیندا آردن در پی شیوع ویروس کرونا، وضعیت اقتصادی این کشو را بدترین شرایط پس از "رکود بزرگ اقتصادی" در دهه ۱۹۳۰ توصیف کرد.
برچسب ها: شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، شمار قربانیان کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، شمار قربانیان ویروس کرونا در چین ، شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، شمار قربانیان ویروس کرونا در چین ، آمار رسمی کرونا در ایران ، آمار مبتلایان به کرونا ، آمار تلفات ویروس کرونا ، آمار کرونا در کشور ، آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا ، آمار رسمی کرونا ، آمار کرونا ، آمار کرونا در جهان ، آمار جدید کرونا در ایران ، آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان ، آمار قربانیان کرونا در چین ، شیوع ویروس کرونا ، شیوع کروناویروس ، شیوع بیماری کرونا ، شیوع ویروس کرونا در ایران ، شیوع کرونا ، شیوع کرونا در جهان ، شیوع کرونا ویروس ، مبتلایان به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا ، مبتلایان کرونا ، مبتلا به ویروس کرونا ، مبتلایان به کروناویروس ، مبتلایان جدید به کرونا ، مبتلا به کرونا ، ابتلا به کرونا ، ابتلا به ویروس کرونا ، ابتلا به کروناویروس جدید ، ابتلا به کرونا ویروس ، ابتلا به بیماری کرونا ، ابتلا به کووید 19 ، بیماران مبتلا به کرونا ، بیماری کرونا ، بیماری کرونا ویروس ، بیماران کرونایی ، بیماران مبتلا به کووید 19 ، بیماری کووید 19
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری