کد خبر: ۲۴۰۵۱۱
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۳
ویروس کرونا تاکنون جان بیش از 291 نفر را در سراسر جهان گرفته این در حالی است که شمار بهبود یافتگان از این بیماری از یک میلیون و 569 نفر فراتر رفته است. این در حالیست که در بسیاری از کشورها، قوانین مرتبط با محدودیت تردد به منظور مقابله با شیوع این کروناویروس جدید تا حدودی برداشته شده و فعالیت‌های اقتصادی به صورت تدریجی از سرگرفته شده‌اند.
در حالی که در بسیاری از کشورها، قوانین مرتبط با محدودیت تردد به منظور مقابله با شیوع این کروناویروس جدید تا حدودی برداشته شده و فعالیت‌های اقتصادی به صورت تدریجی از سرگرفته شده‌اند، شمار مبتلایان و قربانیان این ویروس که اکنون در ۲۱۲ کشور و منطقه جهان شیوع یافته، همچنان در حال افزایش است.

به گزارش اعتدال، آمار جهانی نشان می‌دهد که تاکنون 4 میلیون و 318 هزار و 202 نفر در سراسر جهان به کرونا مبتلا شدند و شمار افرادی که بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند به 291 هزار 356 نفر رسیده است.

آمار‌ها نشان می‌دهند تاکنون بیش از یک میلیون و 569 هزار مبتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان بهبود یافته است.

ایالات متحده آمریکا همچنان با اختلاف زیاد از سایر کشورهای درگیر با این بیماری در جایگاه نخستِ شمار قربانیان و مبتلایان کووید  19 قرار دارد.

در قاره اروپا نیز کشور اسپانیا بیشترین تعداد مبتلایان به کووید 19 را گزارش کرده‌ و انگلیس نیز با عبور از ایتالیا هم‌اکنون دومین کشور پرمبتلا در این قاره محسوب می‌شود. هم‌چنین آمار قربانیان این بیماریِ واگیردار در انگلیس از دو کشور اسپانیا و ایتالیا عبور کرده و بعد از آمریکا در رتبه دوم جهان قرار گرفته است.

همچنین گزارش‌ها حاکیست که شمار مبتلایان در روسیه همچنان سیر صعودی دارد به طوری که این کشور به لحاظ تعداد بیماران کووید 19 اکنون ایتالیا را پشت سرگذاشته است.

جدیدترین اخبار و آمار جانباختگان و مبتلایان جهانی کرونا
جدیدترین اخبار و آمار جانباختگان و مبتلایان جهانی کرونا

کرونا در آمریکا

با ثبت مرگ 996 نفر در اثر ابتلا به کووید-۱۹ در طول 24 ساعت گذشته در آمریکا، مجموع جان‌باختگان در این کشور به 82 هزار و 791 نفر رسید. تعداد مبتلایان از مرز یک میلیون و 396 هزار نفر عبور کرده است. در حال حاضر آمریکا با فاصله بسیار زیاد بیشترین آمار مبتلایان و مرگ و میر بر اثر کرونا را داشته است.

کرونا در ایتالیا


آمار وزارت بهداشت ایتالیا نشان می‌دهد شمار مبتلایان در این کشور به ۲۱۹ هزار ۸۱۴ نفر افزایش یافته و تعداد تلفات بر اثر این ویروس به ۳۰ هزار و ۷۳۹ مورد رسیده است.


کرونا؛ روسیه به رتبه سوم مبتلایان در جهان رسید

با اعلام بیش از 232 هزار مبتلا به کرونا٬ اکنون روسیه پس از آمریکا سومین کشور جهان به لحاظ تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا است.

این کشور که در ماه مارس و اوایل آوریل موارد انگشت شماری از ابتلا به کووید۱۹ را شناسایی کرده بود٬ در یک ماه گذشته با شتاب فراوانی از گسترش این همه گیری خبر داده است به طوری که در 10 روز گذشته شمار تازه مبتلایان به کرونا هر روز فراتر 10 هزار نفر رفته است.

این کشور روز سه شنبه٬ 12 مه٬ گزارش کرد که طی 24 ساعت گذشته حدود 11 هزار مبتلای دیگر را شناسایی کرده است.

یکی از آنها دیمیتری پسکوف٬ سخنگوی ولادیمیر پوتین٬ رییس جمهوری روسیه است.

مقام‌های بهداشتی روسیه شمار قربانیان را 2 هزار و 116 نفر و تعداد افرادی که تاکنون به ویروس کرونا مبتلا شدند را 232 هزار و 243  نفر اعلام کردند.

کرونا در اسپانیا

اسپانیا از لحاظ شدت درگیری با ویروس کرونا در جایگاه دوم بعد از آمریکا قرار گرفته است.

شمار قربانیان در اسپانیا 26 هزار و 920 نفر و تعداد افراد مبتلا در این کشور به 269 هزار و 520 مورد رسیده است. طی 24 ساعت گذشته 176 نفر بر اثر کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کرونا در آلمان

در آلمان، شمار قربانیان «کرونا» به 7 هزار و 713 نفر رسیده است؛ تاکنون 172 هزار و 978 نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شدند. طی 24 ساعت گذشته 56 نفر بر اثر کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

پیش از این با کاهش موارد ابتلا در آلمان، برخی محدودیت‌ها در این کشور کاهش یافته بود. اما اکنون نگرانی از شیوع موج دوم این بیماری آغاز شده است.

کرونا در چین

چین که نخستین کشوری بود که کرونا در آن شیوع پیدا کرد و بیشترین آمار قربانی و ابتلا را به خود اختصاص داده بود، اکنون پس از گذشت چند ماه در جایگاه یازدهم در جدول جهانی قرار گرفته است.

وزارت بهداشت چین اعلام کرده است طی 24 ساعت گذشته تنها یک مورد جدید مورد ابتلا در کشور به ثبت رسیده است.

کرونا در فرانسه

178 هزار و 225 نفر در فرانسه مبتلا به ویروس کرونا شده اند و شمار قربانیان در این کشور به 26 هزار و 991 نفر رسیده است. طی 24 ساعت گذشته 348 نفر بر اثر کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کرونا در انگلیس، مرگ 627 نفر دیگر در اثر کرونا

بر اساس آمار رسمی دولت بریتانیا با افزایش 627 مورد جدید از دیروز، آمار مرگ در اثر کرونا در بریتانیا به 32 هزار و 692 نفر رسد.

اما اگر آمار موارد مرگ اضافه شده، همه مواردی که در وضعیت بدون این ویروس اتفاق نمی افتاد را به این آمار اضافه کنیم، به رقم 50هزار مورد فوت در رابطه با کرونا در بریتانیا خواهیم رسید.

تا صبح امروز دو میلیون هفت هزار و 146 آزمایش کرونا در بریتانیا انجام شده و فقط 85293  آزمایش در روز 11 مه انجام شده، کمتر از صدهزار تست روزانه که از آخر اوریل به عنوان هدف دولت عنوان شده بود.

در بیست و چهار ساعت گذشته نتیجه آزمایش 3403 نفر در بریتانیا مثبت بوده است.

توضیحی درباره آمار سه شنبه‌های انگلیس

به دلیل تعطیلات شنبه و یکشنبه و گزارش نشدن موارد مرگ و جمع شدن آمار، معمولا در سه هفته گذشته روزهای سه‌شنبه از همه روزهای دیگر آمار رسمی مرگ و میر بر اثر کرونا بیشتر بوده است.

627 مورد آمار امروز در مقایسه با سه‌شنبه گذشته که 693 فوتی بود، کمتر شده است.


آمار رسمی نشان می‌دهد که موارد مرگ در اثر کرونا در بریتانیا بیش از آمار اعلام شده است

آخرین آمار رسمی مرگ و میر در بریتانیا نشان میدهد که آمار مرگ در اثر بیماری کووید۱۹ یا کرونا در بریتانیا بیش از ۳۹ هزار نفر است، یعنی حدود ۶ هزار نفر بیشتر از آماری که دولت بریتانیا اعلام کرده است.

این رقم بر اساس آمار دفتر آمار و سرشماری ملی، آمار انگلستان و ولز و خانه های سالمندان است.

خبرگزاری پرس آسوسیشن بریتانیا می‌گوید این آمار حدود ۴۰ هزار نفر است و این یعنی بالاترین میزان مرگ در اثر کرونا در اروپا. آمار مرگ در اثر کرونا در ایتالیا ۳۱ هزار نفر بوده است.

در جواز فوت دستکم ۳۶ هزار نفر در بریتانیا، علت مرگ ابتلا به کرونا عنوان شده است و تعداد واقعی موارد فوت نزدیک به دو برابر آن رقمی است که هر روز دولت بریتانیا اعلام می‌کند.

رابرت کاف، خبرنگار آمارو اطلاعات بی‌بی‌سی می‌گوید که مقایسه آمار مرگ در مدت زمان مشابه از ماه مارس تا کنون حتی رقم بیشتری را نشان می‌دهد؛ ۵۰ هزار مورد فوت بیشتر از حالت عادی.

آمار کرونا در ایران؛ شناسایی ۱۴۸۱ بیمار جدید و مرگ ۴۸ بیمار

سخنگوی وزارت بهداشت ایران از شناسایی ۱۴۸۱ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ و مرگ ۴۸ بیمار در بیست وچهار ساعت گذشته خبر داد. به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در ایران بنا به آمار رسمی به ۶۷۳۳ نفر ومجموع بیماران کووید۱۹ به ۱۱۰۷۶۷ نفر رسیده است.

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران گفت: "در طول ۲۴ ساعت گذشته در ۱۴ استان، موارد فوتی ناشی از این بیماری نداشته‌ایم و در ۵ استان نیز فقط یک مورد فوتی ثبت شده است."

او آماری از مبتلایان و موارد مرگ در استان خوزستان اعلام نکرد اما گفت که "وضعیت استان خوزستان کماکان نگران کننده است."

کرونا در ترکیه

ترکیه از لحاظ ابتلا در جایگاه هفتم قرار گرفته است و در حال حاضر بیش از ۱۳۹ هزار نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شدند؛ شمار قربانیان به ۳ هزار و ۸۴۱ نفر رسیده است.

کرونا در برزیل

تعداد قربانیان کرونایی در این کشور به 12 هزار و 33 نفر رسیده است. طی 24 ساعت گذشته 408 نفر بر اثر کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

طبق گزارش وزارت بهداشت برزیل، شمار مبتلایان به کرونا 172 هزار و 790 نفر شده است.

کرونا در کانادا

شمار مبتلایان در کشور کانادا به 71 هزار و 99 نفر رسیده و تاکنون 5 هزار و 167 نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند. طی 24 ساعت گذشته 174 نفر بر اثر کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

شمار جان‌باختگان کرونا در کانادا از مرز ۵ هزار نفر فراتر رفته است و به طور همزمان جاستین تروودو، نخست وزیر کانادا ایجاد اصلاحات اساسی در مراکز نگهداری از سالمندان را که تشکیل دهنده‌ی بیش از ۸۰ درصد قربانیان کرونا هستند را لازم دانست.

جاستین تروودو، نخست وزیر کانادا هم‌چنین گفت: ما در مراکز مراقبت‌ از سالمندان در سراسر کشور شاهد تراژدی دلخراشی بوده‌ایم. کارکنان این مراکز بسیار سرشان شلوغ است.

وی اظهار کرد: «چالش اساسی در مورد این مراکز کمبود امکانات است و دولت فدرال در ماه‌های آینده آماده کمک و یافتن راه‌حل در این مراکز خواهد بود.»


آمار رسمی کرونا در افغانستان؛ مبتلایان ۴۹۶۳، جان باختگان ۱۲۷

وزارت صحت/بهداشت افغانستان می‌گوید در یک شبانه روز گذشته ۲۸۱ مورد تازه کرونا در این کشور شناسایی شده‌اند.

وحید مجروح، معاون این وزارتخانه امروز در یک نشست خبری گفت که با شناسایی موارد تازه، اکنون شمار بیماران کووید ۱۹در این کشور به ۴۹۶۳نفر رسیده است.

به گفته او، در یک شبانه روز گذشته پنج نفر در ولایات قندهار، نیمروز و سمنگاندر نتیجه این بیماری جان داده و شمار جان باختگان به ۱۲۷نفر رسیده است.

وزارت بهداشت می‌گوید ۳۶نفر نیز بهبود یافته که شمار بهبودیافتگان به ۶۱۰نفر افزایش یافته است.

تعطیلی کامل در لبنان به دلیل افزایش شیوع کرونا

دولت لبنان اعلام کرد که این کشور از ساعت هفت شب روز چهارشنبه (فردا) تا دوشنبه هفته آینده به طور کامل تعطیل خواهد بود و مردم باید در خانه هایشان بمانند.

این تصمیم در پی افزایش تعداد مبتلایان در دو روز گذشته گرفته شده است.

بر اساس آمار دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا، در این کشور 870 مورد ابتلا به کرونا و 26 مورد مرگ در اثر این بیماری به طور رسمی گزارش شده است.

کرونا در عربستان

شمار مبتلایان در عربستان سعودی به 42 هزار و 925 نفر رسید؛ در این کشور 264 نفر نیز براثر کرونا جان باخته اند.

محدودیت تردد در ابوظبی برای کنترل کرونا

در پی افزایش مبتلایان به کرونا ویروس دولت امارات ممنوعیت تردد در شب از ساعت 10 تا 6 صبح را تصویب کرد.

از روز گذشته پلیس ابوظبی اعلام کرد که درخواست مجوز تردد برای خودروها و افرادی که دارای مشاغل و فعالیت های ضروری هستند صادر می شود که متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت adpolice.gov.ae برای گرفتن این مجوز اقدام کنند

لازم به تذکر هست تردد در این ساعات در ابوظبی بدون دریافت مجوز تردد مشمول جریمه خواهد بود.

در امارات شمار قربانیان کرونایی 203 نفر و مبتلایان 19 هزار و 661 نفر گزارش شده است.

کرونا در تاجیکستان؛ مرگ ۲۳ نفر؛ مبتلا ۷۲۹

وزارت بهداشت و تأمین اجتماعی تاجیکستان از 68 مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در شبانه‌روز گذشته در این کشور خبر داده است.

طبق این خبر، در بیست و چهار ساعت اخیر 2 نفر دیگر از این بیماری در تاجیکستان درگذشته‌اند.

به این ترتیب، تعداد کل مبتلایان به کرونا در تاجیکستان تا شام روز سه‌شنبه‌، 12 مه، به 729 نفر و تعداد جانباخته‌ها به 23 نفر رسیده است

کرونا در کشور‌های آفریقایی

آمار‌ها نشان می‌دهند که 52 کشور در قاره آفریقا با ویروس کرونا درگیر هستند و 70 هزار و 316  نفر مبتلا و 2 هزار و 390 مورد فوتی در این کشور‌ها به ثبت رسیده است.

سازمان بهداشت جهانی: برخی کشورها هشدارها را جدی نگرفتند
سازمان بهداشت جهانی می‌گوید که شیوع کرونا در کشورهایی که هشدارهای این سازمان را جدی نگرفتند بسیار شدید بوده است.

اشاره سخنگوی سازمان بهداشت جهانی به کشورهای برزیل و آمریکا بود که رهبرانشان در مراحل اولیه هشدارهای این سازمان را جدی نگرفتند و با شیوع ویروس بر اساس دستورالعمل های این سازمان مقابله نکردند.

یک سخنگوی سازمان بهداشت جهانی میگوید که این سازمان هشدارهایش را از ماه ژانویه گذشته و فوریه آغاز کرده بود و از کشورها خواسته بود که مقررات قرنطینه اجرا کنند و آزمایش کرونا را در سطح وسیع بگیرند، اما این هشدارها جدی گرفته نشده است.

کرونا؛ یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه‌های جهان در سنگاپور، دو ترمینال خود را بست

فرودگاه چنگی سنگاپور که یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه‌های جهان است، یکی دیگر از ترمینال‌های خود را می‌بندد.

پیش از این، ترمینال دو و اکنون ترمینال چهار این فرودگاه تعطیل خواهد شد.

فرودگاه این تصمیم را پس از آن اتخاذ کرد که تردد مسافران به شدت کاهش یافت و احتمال می‌رود تقاضای مسافرت هوایی در مدت زمان كوتاه به سطح پیش از شیوع کرونا باز نگردد.
برچسب ها: شمار قربانیان کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار تلفات کروناویروس ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، شمار قربانیان کرونا در چین ، شمار قربانیان ویروس کرونا در چین ، شمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، آمار رسمی کرونا در ایران ، آمار مبتلایان به کرونا ، آمار تلفات ویروس کرونا ، آمار کرونا در کشور ، آمار جدید ویروس کرونا در کشور ، آمار رسمی کرونا ، آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا ، آمار کرونا ، آمار کرونا در جهان ، آمار جدید کرونا در ایران ، آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان ، آمار تلفات ویروس کرونا در چین ، جدیدترین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در جهان ، جدیدترین آمار جهانی مبتلایان و جان باختگان کرونا ، مبتلایان به کرونا ، مبتلایان به کرونا در ایران ، مبتلایان به ویروس کرونا ، مبتلایان کرونا ، مبتلا به ویروس کرونا ، مبتلایان به کروناویروس ، مبتلا به کرونا ، مبتلایان جدید به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا در ایران ، ابتلا به کرونا ، ابتلا به ویروس کرونا ، ابتلا به کروناویروس جدید ، ابتلا به بیماری کرونا ، ابتلا به کووید 19 ، ابتلای دوباره به کرونا ، شیوع ویروس کرونا ، شیوع کروناویروس ، شیوع بیماری کرونا ، شیوع کرونا ، شیوع کرونا در جهان ، شیوع کرونا ویروس ، شیوع ویروس کرونا در چین
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری