کد خبر: ۲۴۰۱۴۷
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۹
آمار رسمی مبتلایان به کرونا درسراسر جهان تا عصر پنج‌شنبه به بیش از ۳ میلیون و ۸۷۰ هزار نفر و شمار جان باختگان آن به بیش از ۲۶۷هزار نفر رسید.
آخرین اخبار و آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا جهانآمار رسمی مبتلایان به کرونا درسراسر جهان تا عصر پنج‌شنبه به بیش از ۳ میلیون و ۸۷۰ هزار نفر و شمار جان باختگان آن به بیش از ۲۶۷هزار نفر رسید.

به گزارش اعتدال، آخرین آمار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان در روز پنج‌شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹خورشیدی (۷ مه ۲۰۲۰ میلادی) را در اینجا دنبال کنید.

ایالات متحده آمریکا با بیش از ۱ میلیون و ۲۷۱ هزار مبتلا همچنان در صدر رتبه‌بندی جهانی کشورهای گرفتار با کووید۱۹ قرار دارد و شمار قربانیان این بیماری در این کشور نیز به بیش از ۷۵ هزار نفر رسیده است.

در اروپا برخلاف کشورهایی همچون اسپانیا، ایتالیا و فرانسه که از کاهش سرعت ابتلا به این بیماری سخن می‌گویند، روسیه اکنون به کانون این بحران تبدیل شده است. تنها در ۲۴ ساعت منتهی به پنج‌شنبه بیش از ۱۱ هزار نفر در روسیه به کرونا آلوده شده و ۸۸ نفر نیز جان باخته‌اند.

آخرین اخبار و آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا جهان

آخرین اخبار و آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا جهان

کرونا در انگلیس

در انگلیس با افزایش 539 نفری تعداد قربانیان در طول 24 ساعت گذشته، شمار جان باختگان این بیماری به 30 هزار و 615 نفر رسیده است. بریتانیا با پشت سر گذاشتن اسپانیا و ایتالیا از لحاظ تعداد قربانیان کووید 19 پس از ایالات متحده در رتبه دوم ایستاده است.

در این کشور تعداد افراد مبتلا به 206 هزار و 715 نفر افزایش یافته است.

کرونا در ایتالیا

آمار وزارت بهداشت ایتالیا نشان می‌دهد شمار مبتلایان در این کشور به 2015 هزار و 858 نفر افزایش یافته و تعداد تلفات بر اثر این ویروس به 29 هزار و 958 مورد رسیده است. در طول 24 ساعت گذشته 274 نفر در ایتالیا بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

کرونا در اسپانیا و آلمان

اسپانیا از لحاظ شدت درگیری و تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جایگاه دوم جدول جهانی و پس از آمریکا قرار گرفته است.

با فوت 213 نفر بر اثر کرونا در 24 ساعت گذشته، شمار قربانیان در اسپانیا 26 هزار و 70 نفر و تعداد افراد مبتلا در این کشور به 256 هزار و 855 مورد رسیده است.

در آلمان، شمار قربانیان کرونا به 7 هزار و 336 نفر رسیده است؛ تاکنون بیش از 168 هزار و 912 نفر در آلمان به این ویروس مبتلا شدند. از دییروز تا امروز، 61 نفر به تعداد قربانیان کرونا در آلمان افزوده شده است.

کرونا در چین

چین به عنوان نخستین کشوری که کرونا در آن شیوع پیدا کرد و بیشترین آمار قربانی و ابتلا را به خود اختصاص داده بود، اکنون پس از گذشت چند ماه در جایگاه یازدهم در جدول جهانی از لحاظ تعداد مبتلایان قرار گرفته است.

وزارت بهداشت چین اعلام کرده است طی ۲۴ ساعت گذشته تنها دو مورد جدید مورد ابتلا در کشور به ثبت رسیده و به 82 هزار و 885 نفر افزایش یافته است. بر اساس آمار اعلامی دولت چین، تعداد جانباختگان به 4633 نفر رسیده است.

کرونا در ترکیه

ترکیه از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه هشتم قرار گرفته و در حال حاضر بیش از 133 هزار نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شدند؛ شمار قربانیان به 3 هزار و 641 نفر رسیده است.

کرونا در ایران
وزارت بهداشت ایران آمار رسمی مبتلایان به کووید۱۹ را ۱۰۳ هزار و ۱۳۵ نفر و آمار قربانیان را ۶ هزار و ۴۸۶ نفر اعلام کرد.

بنا بر اعلام رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی این وزارتخانه، طی ۲۴ ساعت منتهی به ظهر پنج‌شنبه ۶۸ نفر در ایران در اثر ابتلا به این بیماری جان باخته‌اند.

کرونا در عربستان سعودی؛ تشکیل پلیس نظارت بر نقض قوانین منع تجمع
به گزارش خبرگزاری دولتی «اس.پی.ای» عربستان سعودی، این کشور برای نظارت بر نقض قوانین منع تجمع بیش از ۵ نفر و با هدف جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، واحد پلیس ویژه راه‌اندازی کرده است.

ریاض اعلام کرده است که تجمع بیش از ۵ نفر ممنوع است و کسانی که این قانون را نقض کنند مجازات خواهند شد.

مقامات عربستان سعودی همچنین از مردم خواسته است که کسانی که این قوانین را نقض می کنند به پلیس گزارش کنند.

تعداد مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در عربستان سعودی به بیش از ۳۳ هزار نفر رسیده است و ۲۱۹ نفر نیز تاکنون در این کشور جان‌ باخته‌اند.

۳.۲ میلیون نفر دیگر به بیکاران آمریکا در هفته گذشته اضافه شد
داده‌های منتشر شده از سوی دولت ایالات متحده آمریکا نشان می دهد که با وجود اینکه تعداد بیکاران در آمریکا هفته گذشته کمی کاهش داشته است با این وجود هنوز آمار ۳.۲ میلیون نفری اضافه شده به بیکاران در هفته گذشته شوک‌آور ارزیابی می شود.

داده‌های وزارت کار آمریکا نشان می دهد که از اواسط ماه مارس تاکنون که ویروس کرونا در آمریکا شیوع یافت و به تعطیلی بسیاری از مشاغل انجامید، حدود ۳۳.۵ میلیون نفر در این کشور بیکار شده‌اند.

روند ابتلا به ویروس کرونا همچنان در آمریکا صعودی است و تعداد مبتلایان تاکنون به بیش از یک میلیون و ۲۷۱  هزار نفر رسیده است که بالاترین تعداد در کل جهان است. تعداد جان‌باختگان نیر با فاصله بسیار زیاد از دیگر کشورها به بیش از ۷۵ هزار نفر رسیده است.

رویتزر: کرونا سیستم بهداشتی در آفریقا را با مشکلات زیادی مواجه می کند
شیوع ویروس کرونا در کشورهای آفریقایی در حالی در حال افزایش است که این منطقه از جهان از امکانات بیمارستانی اندکی برخوردار است.

به گزارش رویترز در آفریقا به ازای هر یکصد هزار نفر تنها یک تخت اورژانس و یک دستگاه وانتیلاتور وجود دارد.

بر اساس پیش بینی محققان، حتی در بهترین سناریو برای شیوع کرونا، این قاره دست کم به ۱۰ برابر امکانات موجود نیاز دارد.

نتایج بدست آمده از کمبود‌ها در سیستم درمانی در آفریقا از یک نظرسنجی در ۵۴ کشور این منطقه بدست آمده است.

سازمان جهانی بهداشت هشدار داده است که آفریقا با ۱.۳ میلیارد جمعیت می تواند مرکز بعدی شیوع کرونا در جهان باشد.

تاکنون ۵۱ هزار مورد ابتلا به کووید-۱۹ در قاره آفریقا شناسایی شده است با این حال بخاطر عدم وجود امکانات برای انجام تست وسیع ، اطلاعات بدست آمده از این قاره احتمالا فاصله زیادی با واقعیت دارد.

پایان قرنطینه در پایتخت گرجستان از هفته آینده
گرجستان اعلام کرده است که از روز دوشنبه ۱۱ مه، قرنطینه تفلیس پایتخت را پایان می دهد و فروشگاهها می توانند به تدریج کارشان را از سر بگیرند.

جورجی گاخاری، نخست وزیر گرجستان  اعلام کرده است که قرنطیه شهر روستاوی که از شهرهای بزرگ گرجستان به شمار می رود از روز پنجشنبه ۱۴ مه برداشته می شود

شیوع کرونا در گرجستان اندک گزارش شده است و تاکنون تنها ۶۱۵ مورد ابتلا به کووید-۱۹ در این کشور شناسایی شده است. تاکنون نیز تنها ۹ نفر جان‌باخته‌اند.

کرونا در سوئد؛ تعداد جان‌باختگان از ۳ هزار نفر عبور کرد
با فوت ۹۹ نفر در روز پنجشنبه، تعداد جان‌باختگان  در اثر بیماری کووید-۱۹ در سوئد به ۳۰۴۰ نفر رسید.

تعداد کل مبتلایان به این بیماری در سوئد به بیش از ۲۴ هزار نفر رسیده است.

سوئد در مواجه با شیوع کرونا، رویکرد به مراتب نرمتری نسبت به دانمارک، نروژ و فنلاند اتخاذ کرده است و بیشتر مدارس، مغازه‌ها و رستوران‌ها در این کشور باز هستند و این کشور مبنای مبارزه با شیوع کرونا را بر اساس اقدامات داوطلبانه، فاصله اجتماعی و رعایت بهداشت متمرکز کرده است.

میزان مرگ و میرها در سوئد نسبت به جمعیت، به مراتب بیشتر از دانمارک، نروژ و فنلاند است، کشورهایی که مقاماتشان رویکرد سختگیرانه‌تری برای مبارزه با شیوع کرونا اتخاذ کرده‌اند.

افزایش تعداد مبتلایان در روسیه به بیش از ۱۷۷ هزار نفر
روند افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ روز پنجشنبه روسیه را در جایگاهی بالاتر از فرانسه و آلمان قرار داده است.

روسیه روز پنجشنبه بیش از ۱۱ هزار مورد ابتلای جدید به کووید-۱۹ را اعلام کرده است و با بیش از ۱۷۷ هزار مورد ابتلا در طبقه بندی کشورها در جایگاه پنجم قرار گرفته است.

تعداد جان‌باختگان نیز با اضافه شده ۸۸ مورد جدید در روز پنجشنبه، به ۱۶۲۵ نفر بالغ شده است. به گزارش رویترز نیمی از کل جان‌باختگان  در روسیه، در شهر مسکو فوت کرده‌اند.

سرگئی سوبیانین، شهردار مسکو گفته است که تحقیقات نشان می دهد تعداد واقعی مبتلایان در مسکو حدود ۳۰۰ هزار نفر است.

مقامات مسکو اعلام کرده‌اند که تعداد پروندها به شدت در حال افزایش‌ است زیرا تعداد تست‌ها را در مسکو افزایش داده ایم. روسیه اعلام کرده است که بیش از ۴.۸ میلیون تست کرونا تاکنون انجام داده است.

شهردار مسکو گفته است که علیرغم گسترش عفونت، علائم دلگرم‌کننده‌ای مشاهده می کنیم زیرا تعداد افرادی که در دو هفته گذشته در مسکو بستری شده‌اند تثبیت شده است و روز پنج‌شنبه تعداد بیشتری از بیمارستان مرخص شده‌اند.

روسیه قرار است از روز سه‌شنبه آینده ۱۲ مه، قرنطینه را برای برخی از مشاغل بردارد. روسیه اعلام کرده است که از ۱۲ مه هر کسی که از وسایل نقلیه عمومی استفاه کند باید ماسک و دستکش داشته باشد.

شهروندان روسیه اکنون در ششمین هفته قرنطیه به سر می برند.


کرونا در افغانستان؛ با شناسایی ۱۷۱ مورد جدید تعداد مبتلایان به ۳۵۶۳ نفر رسید
بر اساس آمار رسمی منتشر شده، بیش از ۳۵۰۰ نفر تاکنون درافغانستان به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند. همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۱ مورد جدید ابتلا نیز شناسایی شده است.
تعداد جان باختگان این بیماری نیز تاکنون ۱۰۶ نفر اعلام شده است.

به گفته دکتر وحید مجروح، سخنگوی وزارت صحت عامه افغانستان، بیشتر مبتلایان به کووید-۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته به هرات با ۴۵ مورد، کابل ۳۴ مورد و پکتیا با ۱۸ مورد اختصاص دارند.


فرانسه برنامه پایان قرنطینه را بعد از نزدیک به ۲ ماه قرنطینه کامل اعلام می کند
ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه قرار است روز پنجشنبه برنامه مرحله‌بندی شده پایان قرنطینه در فرانسه را اعلام کند.

فرانسه نزدیک به دو ماه است که در قرنطینه کامل قرار دارد و فعالیت‌های اقتصادی در این کشور به شکل قابل توجهی تعطیل شده‌اند.

تهیه نقشه شیوع ویروس کرونا که مناطق مختلف را به مناطق قرمز (شیوع و ریسک بالا) ، مناطق نارنجی (شیوع و ریسک متوسط) و مناطق سبز (شیوع و ریسک کم) تقسیم بندی کرده است احتمال در اعلام پایان قرنطینه در فرانسه نقش بازی کنند.

فرانسه قرار است روز دوشنبه ۱۱ مه (چهار روز دیگر) پایان قرنطینه در کشور را اعلام کند با این حال پایان قرنطینه برای همه مناطق فرانسه به یک شکل نخواهد بود، همچنین امکان مسافرت تنها در شعاع یکصد کیلومتری مجاز خواهد بود.

در ارتباط با بازگشایی مدارس، ابتدا مدارس پیش دبستانی و دبستان‌ها باز خواهد شد و تصمیم گیری برای مدارس راهنمایی و دبیرستان به بعد موکول خواهد شد.

174 هزار و 191 نفر در فرانسه مبتلا به ویروس کرونا شده اند و شمار قربانیان در این کشور به 25 هزار و 809 نفر رسیده است.

پاکستان؛ پایان قرنطینه از روز شنبه علی رغم روند افزایشی ابتلا به کووید-۱۹
عمران خان، نخست وزیر پاکستان از پایان قرنطینه در پاکستان از روز شنبه خبر داده است.
این تصمیم در حالی گرفته شده است که ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در پاکستان همچنان روندی افزایشی دارد.

عمران خان روز پنجشنبه گفت که این تصمیم به این دلیل گرفته شده است که تعداد زیادی از افراد فقیر و کارگران در این کشور دیگر نمی توانند در شرایط قرنطینه زنده بمانند و باید کار کنند.
در پاکستان تاکنون بیش از ۲۴ هزار نفر به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند و ۵۶۴ نفر نیز جانشان را از دست داده اند. با این حال روند ابتلا در پاکستان در حال افزایش است و تنها در روز پنجشنبه ۱۵۲۳ مورد جدید ابتلا شناسایی شده است.

فرماندار سائو پائولو:‌ ما باید با دو ویروس مبارزه کنیم: کرونا و بولسونارو
‌ژوان دورو، فرماندار سائو پائولو که ثروتمندترین ایالت برزیل به شمار می رود گفته است که ما در برزیل باید با دو ویروس مبارزه کنیم: ویروس کرونا و بولسونارو.

فرماندار سائو پائولو پیش از بحران شیوع کرونا از متحدان ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل بود با این حال اختلاف بر سر چگونگی مدیریت شیوع ویروس کرونا در برزیل، آنها را از هم جدا کرده است

فرماندار سائو پائولو در سطح ایالت قرنطینه وسیع به اجرا گذاشته است اما رئیس جمهوری برزیل  می گوید تنها اقشار آسیب‌پذیر در خانه بمانند و مشتاق آن است که افراد به محل کار خود برگردند.

بولسونارو به کرات خطر شیوع ویروس کرونا را کم اهمیت جلوه داده است و ماه گذشته حتی به تظاهرات ضد قرنطینه پیوست و در ویدیویی که از او منتشر شد در حال سرفه کردن بدون پوشاندن دهانش دیده شد.
برچسب ها: شمار قربانیان کرونا ، آخرین اخبار و آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا جهان ، شیوع ویروس کرونا ، شیوع کروناویروس ، شیوع بیماری کرونا ، شیوع کرونا ، شیوع کرونا ویروس ، شیوع کرونا در جهان ، شیوع ویروس کرونا در چین ، شمار قربانیان کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار تلفات کروناویروس ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، شمار قربانیان کرونا در چین ، شمار قربانیان ویروس کرونا در چین ، آمار رسمی کرونا در ایران ، آمار مبتلایان به کرونا ، آمار مبتلایان به کرونا ، آمار تلفات ویروس کرونا ، آمار کرونا در کشور ، آمار رسمی کرونا ، آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا ، آمار کرونا در جهان ، آمار کرونا ، آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان ، آمار تلفات ویروس کرونا در چین ، آمار جدید کرونا در ایران ، مبتلایان به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا ، مبتلایان به کرونا در ایران ، مبتلایان کرونا ، مبتلا به ویروس کرونا ، مبتلایان به کروناویروس ، مبتلا به کرونا ، مبتلایان جدید به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا در ایران ، ابتلا به کرونا ، ابتلا به ویروس کرونا ، ابتلا به کروناویروس جدید ، ابتلا به کرونا ویروس ، ابتلا به بیماری کرونا ، ابتلا به کووید 19 ، بیماری کرونا ، بیماران مبتلا به کرونا ، بیماران کرونایی ، بیماری کرونا ویروس
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری