کد خبر: ۲۳۹۹۸۸
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
در حالی که برخی از کشورها از جمله ایالات متحده آمریکا، ایتالیا و اسپانیا از آغازین روز هفته جاری اقدام به کاهش بخشی از محدودیت‌های اجتماعی وضع شده برای مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا کرده‌اند، آمارهای جهانی از افزایش روزافزون شمار مبتلایان و قربانیان این ویروس مرگبار خبر می‌دهد.
در حالی که برخی از کشورها از جمله ایالات متحده آمریکا، ایتالیا و اسپانیا از آغازین روز هفته جاری اقدام به کاهش بخشی از محدودیت‌های اجتماعی وضع شده برای مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا کرده‌اند، آمارهای جهانی از افزایش روزافزون شمار مبتلایان و قربانیان این ویروس مرگبار خبر می‌دهد.

به گزارش اعتدال، بر اساس آخرین گزارش‌ها، آمار رسمی مبتلایان به کووید۱۹ در سراسر جهان به بیش از ۳ میلیون و ۶۸۸هزار نفر و شمار قربانیان آن به بیش از ۲۵۵ هزار نفر رسیده است.

ایالات متحده آمریکا با بیش از ۱ میلیون و ۲۱۸ هزار مبتلا و بیش از ۷۰ هزار قربانی، بیش از هر کشور دیگری در جهان از گسترش این ویروس آسیب دیده است و پس از آن نیز کشور اسپانیا با بیش  از ۲۵۰ هزار مبتلا و بیش از ۲۵ هزار قربانی قرار دارد. این ویروس در حال حاضر ۲۱۲ کشور و منطقه را درگیر کرده است، همچنین اروپا و آمریکا همچنان کانون شیوع ویروس نام گرفته‎اند.

ایران که زمانی در جدول جهانی کشورهای درگیر با این بیماری در رتبه چهارم بود اکنون با اتکا به آمار رسمی وزارت بهداشت، در جایگاه دهم جدول قرار دارد. با این وجود مقامات این کشور بویژه مسئولان در تهران درباره احتمال افزایش دوباره آمار مرگ و میر در صورت عدم رعایت توصیه‌های پیشگیرانه هشدار داده‌اند.

در ادامه می‌توانید آخرین اخبار منتشر شده در خبرگزاری‌های بین‌المللی دربارۀ شیوع ویروس کرونا را در روز سه‌شنبه ۵ مه ۲۰۲۰ مصادف با ۱۶ اردیبهشت دنبال کنید.

آخرین آمار، اخبار و اطلاعات کرونا در جهان

آخرین آمار، اخبار و اطلاعات کرونا در جهان

کرونا در آمریکا

شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به 70 هزار و 759 نفر رسیده و تعداد مبتلایان در مرز یک میلیون و 219 نفر قرار گرفته است.

کرونا در ایتالیا

آمار وزارت بهداشت ایتالیا نشان می‌دهد شمار مبتلایان در این کشور به 213 هزار و 13 نفر افزایش یافته و تعداد تلفات بر اثر این ویروس به 29 هزار و 315 مورد رسیده است.

کرونا در اسپانیا و آلمان

اسپانیا از لحاظ شدت درگیری با ویروس کرونا در جایگاه دوم جدول جهانی و پس از آمریکا قرار گرفته است.

شمار قربانیان در اسپانیا 25 هزار و 613 نفر و تعداد افراد مبتلا در این کشور به 250 هزار و 561 مورد رسیده است.

در آلمان، شمار قربانیان کرونا به 6 هزار و 993 نفر رسیده است؛ تاکنون بیش از 166 هزار و 424 نفر در آلمان به این ویروس مبتلا شدند.

کرونا در چین

چین به عنوان نخستین کشوری که کرونا در آن شیوع پیدا کرد و بیشترین آمار قربانی و ابتلا را به خود اختصاص داده بود، اکنون پس از گذشت چند ماه در جایگاه یازدهم در جدول جهانی قرار گرفته است.

وزارت بهداشت چین اعلام کرده است طی ۲۴ ساعت گذشته تنها یک مورد جدید مورد ابتلا در کشور به ثبت رسیده است.

کرونا در فرانسه و انگلیس

169 هزار و 462 نفر در فرانسه مبتلا به ویروس کرونا شده اند و شمار قربانیان در این کشور به 25 هزار و 201 نفر رسیده است.

شمار قربانیان در انگلیس به 29 هزار و 427 مورد و افراد مبتلا به 194 هزار و 990 نفر افزایش یافته است.

کرونا در ترکیه

ترکیه از لحاظ شمار مبتلایان در جایگاه هفتم قرار گرفته و در حال حاضر بیش از 129 هزار نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شدند؛ شمار قربانیان به 3 هزار و 520 نفر رسیده است.

کرونا در برزیل

در برزیل با ثبت 24 جان‌ باخته در شبانه روز گذشته و 354 مورد ابتلا جدید، تعداد قربانیان کرونایی به 7 هزار و 367 نفر رسیده است.

طبق گزارش وزارت بهداشت برزیل شمار مبتلایان به کرونا 108 هزار و 620 نفر شده است.

کرونا در کانادا

شمار مبتلایان در کانادا به 61 هزار و 165 نفر رسیده و تاکنون 3 هزار و 918 نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

کرونا در اراضی اشغالی

شمار مبتلایان در اراضی اشغالی به 16 هزار و 268 نفر رسیده و تاکنون 237 نفر جان خود را از دست دادند.

کرونا در کشور‌های حاشیه خلیج فارس و عربی

شمار مبتلایان در عربستان سعودی به 30 هزار و 251 نفر رسیده است؛ در این کشور 200 نفر نیز بر اثر کرونا جان باخته‎اند.

در امارات شمار قربانیان کرونا 146 نفر و مبتلایان 15 هزار و 192 نفر گزارش شده است.

وزارت بهداشت قطر تعداد جان باختگان کرونا را 12 نفر و تعداد افراد مبتلا را 17 هزار و 142 نفر اعلام کرده است.

در کویت تاکنون 40 نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته و 5 هزار و 804 نفر مبتلا شدند.

مقام‌های بهداشتی بحرین جان باختگان کرونایی را 8 نفر و موارد ابتلا را 3 هزار و 679 نفر اعلام کردند.

در عمان شمار قربانیان ناشی از کرونا به 12 نفر و مبتلایان به 2 هزار و 735 نفر رسیده است.

از لبنان خبر می‌رسد که شمار قربانیان کرونا 25 نفر و موارد ابتلا 741 نفر است.

تعداد افرادی که در مصر بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته‎اند 452 نفر و مبتلایان 7 هزار و 201 نفر گزارش شده است.

کرونا در روسیه

مقام‌های بهداشتی روسیه  شمار قربانیان این کشور را یک هزار و 451 , تعداد افرادی که تاکنون به ویروس کرونا مبتلا شدند را 155 هزار و 370 نفر اعلام کرده است.

کرونا در کشور‌های آفریقایی

آمار‌ها نشان می‌دهند که 52 کشور در قاره آفریقا با ویروس کرونا درگیر هستند و 49 هزار و 206 نفر مبتلا و هزار و 885 مورد فوتی در این کشور‌ها به ثبت رسیده است.

تازه‌ترین آمار رسمی کرونا در ایران؛ نزدیک به ۱۰۰ هزار مبتلا و ۶ هزار ۳۴۰ جان‌باخته

وزارت بهداشت ایران می‌گوید در ٢٤ ساعت گذشته ۶۳ نفر به علت کرونا جان‌ باخته‌اند و یک هزار و ۳۲۳ مورد ابتلای جدید شناسایی شده است.

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، امروز (دوشنبه ۱۵ اردیبهشت) گفت آمار رسمی مبتلایان کرونا در ایران به ۹۹ هزار و ۹۷۰ نفر و تعداد کل جان باختگان نیز به ۶ هزار و ۳۴۰ نفر رسیده است.

بنا به آمار رسمی بیش از ۸۰ هزار نفر نیز پس از ابتلا به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند و ۲ هزار و ۶۸۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

روز گذشته آمار مبتلایان به کرونا در ایران ۹۸ هزار و ۶۴۷ نفر و تعداد کل جان باختگان نیز به ۶ هزار و ۲۷۷ نفر اعلام شده بود.

بنابر این آمار تا کنون ۵۱۹ هزار تست تشخیص کرونا در ایران انجام شده است.

درباره درستی آمارهای رسمی کرونا در ایران هم منابع داخلی هم خارجی ابراز تردید کرده‌اند. در آخرین مورد، مرکز پژوهش‌های مجلس ایران آمار واقعی مبتلایان و جان‌باختگان را چند برابر آمار رسمی دانست اما وزارت بهداشت می‌گوید تفاوت آمار به دلیل محدودیت آزمایش است.

آخرین آمار، اخبار و اطلاعات کرونا در جهان

۱۷۰۰ نفر دیگر در خانه‌های سالمندان نیویورک بر اثر کرونا جان باختند
 
مقام‌های ایالت نیویورک از ۱۷۰۰ مورد فوتی دیگر در اثر ابتلا به کووید ۱۹ در خانه‌های سالمندان و مراکز مراقبت از بزرگسالان که پیش از این اعلام نشده بود، خبر دادند.

این ایالت قرار است درباره نحوه مراقبت از افراد آسیب‌پذیر در این مکان‌ها تحقیق کند.

طبق آمار ارائه شده از سوی اندرو کومو، فرماندار نیویورک، از اول ماه مارس تاکنون دست‌کم ۴ هزار و ۸۱۳ نفر در خانه‌های سالمندان این ایالت بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

بازگشایی هتل‌ها و رستوران‌ها در بزرگترین ایالت آلمان

بایرن،‌ بزرگ‌ترین و جنوبی‌ترین ایالت آلمان مجوز فعالیت مجدد هتل‌ها و رستوران‌ها را صادر کرد.

بازگشایی مجدد هتل‌ها و رستوران‌‌ها در ایالت بایرن که قرار است از پایان ماه جاری میلادی صورت گیرد،‌ می‌تواند نشانه خوبی از وضعیت رو به کنترل بیماری همه‌گیر کووید ۱۹ در آلمان و بازگشت تدریجی این کشور به شرایط عادی باشد.

مارکوس شودر،‌ رئیس دولت منطقه‌ای در ایالت بایرن ضمن تایید این خبر و با اشاره به این موضوع که دستیابی به موفقیت در مهار شیوع کرونا قطعی است،‌ یادآور شد: «زمان بازگشایی محتاطانه فرا رسیده است.»
      
پیشنهاد سندیکای بازیکنان حرفه‌ای فوتبال انگلستان برای کوتاه کردن زمان انجام مسابقات

انجمن حرفه‌ای بازیکنان،‌ مهم‌ترین سندیکای حرفه‌ای بازیکنان فوتبال در انگلستان روز سه شنبه پیشنهاد کرد که در صورت از سرگیری مجدد رقایت‌های لیگ برتر جزیره زمان انجام مسابقات کوتاه‌تر از روال معمول شود.

 رقایت ‌های سطح اول فوتبال در انگلستان پس از شیوع گسترده ویروس کرونا و بیماری همه‌گیر کووید۱۹ همچون دیگر لیگ‌های مطرح‌ اروپایی از ۹ مارس گذشته به حال تعطیل در آمد و بر اساس شواهد موجود قرار است تابستان از سر گرفته شود.
 
برگزاری ۹۲ مسابقه باقی مانده از این لیگ در استادیوم‌هایی محدود و بدون تماشاگر از جمله راه کارهای ارائه شده برای از سرگیری این مسابقات است.

گوردون تایلر،‌ رئیس انجمن حرفه‌ای بازیکنان فوتیال در انگلستان امکان انجام تعویض‌های بیشتر برای تیم‌ها و ملزم نبودن به رعایت دو وقت ۴۵ دقیقه‌ای برای برگزاری بازی‌ها را به عنوان پیشنهاد مطرح کرده است.  

این پیشنهاد برای اجرایی شدن باید به تایید بورد بین‌المللی فوتبال برسد.

وضعیت اضطراری در سرزمین‌های فلسطینی تا ۵ ژوئن تمدید شد

در پی افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین وضعیت اضطراری در این منطقه را تا ۵ ژوئن تمدید کرد.

اولین بار دو ماه پیش از این وضعیت اضطراری در سرزمین‌های فلسطینی حاکم شد و مردم به جز برای انجام کارهای ضروری، اجازه خروج از خانه را نداشتند.

گذرگاههای مرزی با اردن و اسرائیل نیز بسته شدند.

شمار مبتلایان به کرونا در کرانه باختری رود اردن ۳۴۵ نفر بوده و تا کنون دست‌کم دو نفر نیز در اثر این بیماری جان باخته اند.

در نوار غزه نیز که تحت کنترل گروه حماس است، تا کنون ۱۷ مبتلای به کووید ۱۹ شناسایی شده اند.


ایتالیا: با وجود کمک گرفتن از چین و روسیه همچنان به ناتو و اتحادیه اروپا وفاداریم

جوزپه کنته، نخست وزیر ایتالیا روز سه شنبه اعلام کرد که سیاست خارجی این کشور با وجود کمکهای چین و روسیه در دوران شیوع کرونا تغییر نکرده است.

یک روز پیش از این مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا هشدار داده بود که چین و روسیه از فرصتی که بحران کرونا فراهم کرده، برای افزایش نفوذ خود در اروپا استفاده کرده اند تا در میان اعضای ناتو شکاف ایجاد کنند.

جوزپه کنه اعلام کرد که اگرچه ما با همه کشورها ارتباط داریم اما ستون‌های امنیتی این کشور، ناتو و اتحادیه اروپا هستند.


پزشکان فرانسوی: ویروس کرونا هفته‌ها پیش از آنکه تصور میشود در فرانسه وجود داشته است

پزشکان بیمارستانی در شهر پاریس می گویند که در دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی اطلاعات بیماری به ثبت رسیده که شواهد ابتلا به ویروس کرونا را داشته است.

در صورت تایید این ادعا، نشان داده می‌شود که ویروس کرونا بسیار زودتر از آنکه تصور می شود به اروپا راه یافته است؛ حتی قبل از تشخیص اولین مورد بیماری در ایتالیا.

اولین گزارش رسمی درباره شیوع کرونا در فرانسه به ۲۴ ژانویه برمی گردد؛ یعنی زمانی که دو نفر که سابقه سفر به چین را داشتند، به کووید ۱۹ مبتلا شدند.

بیشتر بخوانید: دولت فرانسه نقشه تقسیمات کشوری بر اساس شیوع ویروس کرونا را منتشر کرد


شمار قربانیان ویروس کرونا در فرانسه به بیش از ۲۵ هزار نفر رسید

شمار مبتلایان ویروس کرونا در فرانسه تا بامداد سه‌شنبه به حدود ۱۷۰ هزار نفر و شمار قربانیان به بیش از ۲۵ هزار نفر رسید.

از این تعداد بیش از ۱۵ هزار و هشتصد نفر در بیمارستان‌ها جان باخته اند و بیش از ۹ هزار و سیصد نفر نیز در مراکز نگهداری سالمندان.

آمار روز افزون شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در فرانسه باعث شده است که با وجود اصرار ادوارد فیلیپ، نخست وزیر این کشور، سنای فرانسه عصر دوشنبه درخواست دولت برای کاهش سطح قرنطینه را رد کنند.


نایک به کارکنان مراقبتهای بهداشتی آمریکا ۳۰ هزار جفت کفش و ۹۵ هزار جفت جوراب هدیه داد

شرکت نایک به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ایالات متحده آمریکا سی هزار جفت کفش مخصوص هدیه داد.

این کفش‌ها جزو طراحی‌های جدید این شرکت در سال ۲۰۱۹ میلادی محسوب می‌شود.

این شرکت همچنین اعلام کرد که به کارکنان بخش مراقبت‌های بهداشتی در شهرهای نیویورک و لس آنجلس که بیش از دیگر شهرها از شیوع این بیماری آسیب دیده‌اند، ۹۵ هزار جفت جوراب ورزشی اهدا خواهد کرد تا بتوانند سختی ساعات طولانی ایستادن و همچنین دویدن در میان تخت‌های بیماران را راحت‌تر تحمل کنند.


 نیوزیلند؛ شمار مبتلایان جدید کرونا برای دومین روز پیاپی صفر شد
دولت نیوزیلند روز سه‌شنبه اعلام کرد که برای دومین روز پیاپی هیچ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در این کشور به ثبت نرسیده است.

جاسیندا آردرن، نخست وزیر نیوزیلند همچنین در این روز در نشست هیات دولت کشور همسایه، استرالیا شرکت کرد تا مقامات دو کشور درباره باز کردن مرزهای خود به روی شهروندان یکدیگر در پی کاهش شیوع کرونا در هر دو سرزمین گفتگو کنند.
برچسب ها: کرونا در جهان ، کووید 19 ، کووید ۱۹ ، شمار قربانیان کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار تلفات کروناویروس ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، شمار قربانیان کرونا در چین ، آمار رسمی کرونا در ایران ، آمار مبتلایان به کرونا ، آمار تلفات ویروس کرونا ، آمار جدید ویروس کرونا در کشور ، آمار کرونا در کشور ، آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا ، آمار مبتلایان و جان باختگان کرونا در جهان ، آمار کرونا ، مبتلایان به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا ، مبتلایان کرونا ، مبتلا به ویروس کرونا ، مبتلایان به کروناویروس ، مبتلا به کرونا ، مبتلایان جدید به کرونا ، ابتلا به کرونا ، ابتلا به ویروس کرونا ، ابتلا به کروناویروس جدید ، ابتلا به کرونا ویروس ، ابتلا به بیماری کرونا ، ابتلا به کووید 19 ، شیوع ویروس کرونا ، شیوع بیماری کرونا ، شیوع کروناویروس ، شیوع کرونا ، شیوع کرونا ویروس ، شیوع کرونا در کشور ، شیوع کرونا در جهان ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، ابتلا به ویروس کرونا
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری