کد خبر: ۲۳۹۱۱۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۶
ایلنا نوشت: کنشگر سیاسی اصولگرا با بیان اینکه در انتخابات مجلس دیدم که برخی به انتخابات ۱۴۰۰ نظر دارند، گفت: ریاست مجلس برای قالیباف آش دهن‌سوزی نیست و ریاست میرسلیم به شوخی بیشتر شباهت دارد.

حسن بیادی کنشگر سیاسی اصولگرا درباره اثرگذاری مجلس یکدست یازدهم برای رهایی از بحران کرونا، گفت: باتوجه به رکود و کاهش جهانی قیمت نفت و تولید و بغرنج شدن وضعیت اقتصادی مردم دنیا بخاطر شیوع بیماری مرموز کرونا چنین می‌توان نتیجه گرفت که باید مهمترین اولویت مجلس یازدهم  فرار از اقتصاد و مدیریت دولتی و توجه ویژه به بالابردن اختیارات و امتیازات بخش خصوصی در اقتصاد و افزایش تولید باشد.

وی ادامه داد:پاشنه آشیل مجلس آینده جراحی اقتصادی است که دولت روحانی در مقابل آن واکنش جدی نشان خواهد داد و در صورت بی‌تدبیری دوطرف، شاید قیمت دلار به بیش از بیست هزارتومان هم برسد، علیرغم همه این معضلات چنانچه وحدت میان دولت و مجلس با گذشت و همدلی جانانه و یک برنامه‌ریزی دقیق مورد تایید دو طرف محقق شود، می‌توان برای جهش تولید و رفع گرفتاری‌های کشور امیدوار بود به هر حال معیشت، امنیت و سلامت مردم باید با قید فوریت مورد توجه نمایندگان منتخب مجلس آینده قرار گیرد.

عضو پیشین شورای شهر تهران درباره توجه به اختلاف‌نظرهای موجود در میان اکثریت مجلس یازدهم و آرایش سیاسی این مجلس با پرمخاطره خوانده آن خاطرنشان کرد: بعید می‌دانم که بتوانند بدون همکاری جدی دولت توفیقاتی داشته باشند چون اکثر منتخبان مجلس یازدهم مخصوصاً جناح اصولگرا با شعار تبلیغاتی خاص و با گارد بسته و مقابله با برنامه‌های دولت وارد مجلس شده‌اند که چنانچه این معضل از طریق دولت و مجلس کنترل نشود و به همدلی نرسند حتما یک چالش سیاسی گریبانگیر مردم بیچاره در این دوران وانفسا خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا جریان‌های منتقد (مخالف) قالیباف مانند جبهه پایداری که خودشان گزینه‌های ریاست مجلس (آقاتهرانی، زاکانی، ذوالنوری) را دارند با تکیه زدن قالیباف به صندلی ریاست مجلس یازدهم موافقت خواهند کرد؟، گفت: شک نکنید شرایط روز سیاسی این نکته را به آنان دیکته خواهد کرد، اگرچه با این ترکیب و اوضاع سیاسی و اقتصادی کسب ریاست مجلس برای قالیباف نباید آش دهن سوزی باشد.

دبیرکل جمعیت آبادگران جوان در پاسخ به این سوال که نقش اصولگرایان سنتی مثل میرسلیم در انتخاب رئیس مجلس چه خواهد بود، گفت: تحقق این موضوع به شوخی بیشتر شباهت دارد اگرچه ایشان فردی فاضل و نام آشنای انقلاب و از معتمدان هستند، در واقع ریاست مجلس را باید به عهده کسی گذاشت که آشنا به کار مشورتی بوده و همچنین تجربه کار گروهی را داشته باشد؛ یادمان نرود مدیریت در مجلس، کلان و مشورتی است و همه از لحاظ شئونات و حقوق  نمایندگی مخصوصاً حق رای مساوی هستند.

وی درباره شروط جوانان مجلس یازدهم مبنی بر اینکه هر کسی رئیس مجلس شود حق شرکت در انتخابات ریاست جمهوری را ندارد و حضور قالیباف در مجلس با چشم‌انداز شرکت در انتخابات ریاست جمهوری، تصریح کرد: اول اینکه گذاشتن این شروط محدود و موقتی است، تجربه نشان داده که اکثرا در زمان انتخابات با عناوینی مثل «تکلیف بود»، «تکلیف کردند» و «به دوشم گذاشتند» از این شروط سرپیچی کرده‌اند، دیگر اینکه گذاشتن این شروط قانونی نبوده بلکه فقط یک توافق اخلاقی است.

بیادی یادآور شد: اگرچه از زمان تبلیغات انتخاباتی مجلس اخیر برخی کلیدها واژه‌ها نشان‌دهنده این مطلب مهم بود که برخی از افراد در جریانات و احزاب سیاسی در عرصه رقابت انتخاباتی مجلس، توجه ویژه و گوشه چشمی هم به انتخابات ۱۴۰۰ ریاست جمهوری داشته و حتما خواهند داشت. در این میان بخاطر عدم حضور و یا حذف عده زیادی از چهره‌های قوی و قابل قبول در صحنه سیاسی، بعضی از این آقایان دچار توهم عقلی و تجربی شده‌اند.
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ادیب فیضی تبریزی
|
Denmark
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۵
0
0
جناب حسن آقای بیادی ؛
3 چیز در تاریخ جمهوری اسلامی ایران شوخی بسیار تلخی است :
الف )برنامه چینی برای برکناری وزیر راه و ترابری وقت " مهندس احمد خرم "
ب ) ریاست جمهوری 8 ساله محمود احمدی نژاد و نابودی اقتصاد ایران و کانون خانواده های ایرانی توسط جنابعالی و ایشان
ت) مجلس یازدهم که مجلسی پوشالی و انتصابی است تا " ملی و اسلامی "

و مقصر همه ی این بلاها یکی شخص شما هستید و دیگر آقای مهندس مهدی چمران و من از شما به خداوند متعال شکایت خواهم کرد چون شما 16 سال از عمر با برکت مرا به باد فنا دادید و امروز جیب من و خانواده ام خالی است و پدرم از فقر و بی پولی سال 97 مُرد و شما مسئولید .......... و بدانید که ریالی در حسابمان پول نیست تا امنیت غذایی خانواده ام را تضمین کنم .

اعتدال این دردم را شرافتمندانه منتشر کن .
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری