کد خبر: ۲۳۸۷۷۱
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۷
تعداد مبتلایان از مرز 2 میلیون نفر گذشت؛
در حالی‌که هنوز واکسن یا دارویی برای مبارزه قطعی با این بیماری ساخته نشده است، نزدیک به نیمی از جمعیت جهان مجبور به خانه‌نشینی شده و اقتصاد جهان عملا از حرکت باز ایستاده است.
در حالی‌که هنوز واکسن یا دارویی برای مبارزه قطعی با این بیماری ساخته نشده است، نزدیک به نیمی از جمعیت جهان مجبور به خانه‌نشینی شده و اقتصاد جهان عملا از حرکت باز ایستاده است.

به گزارش اعتدال، در این صفحه می‌توانید آخرین اخبار و آمار مربوط به شیوع ویروس کرونا در جهان را دنبال کنید.

براساس آخرین آمارهای منتشر شده از سوی دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان از ۲ میلیون نفر فراتر رفت. بیماری کووید-۱۹ تا کنون جان بیش از 129 هزار نفر را گرفته است.

آمار کرونا در جهان؛ آخرین تعداد مبتلایان و قربانیان


آمار کرونا در جهان؛ آخرین تعداد مبتلایان و قربانیان

صندوق بین‌المللی پول نسبت به وقوع شورش در شماری از کشورها هشدار داد

صندوق بین‌المللی پول روز چهارشنبه نسبت به نارضایتی ناشی از تخصیص ناعادلانه یا نادرست منابع مالی برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا و تبعات اقتصادی آن هشدار داد.

ابن نهاد پولی و مالی جهانی هشدار داد چنین روندی، با وجود هزینه بالا برای جلوگیری از رکود شدید اقتصادی می‌تواند به احساس ناعدالتی و در نتیجه بالاگرفتن موج شورش و اعتراض در برخی کشورها دامن بزند.

سازمان جهانی بهداشت: دولت‌ها برای تسهیل مقررات قرنطینه دو هفته صبر کنند

سازمان جهانی بهداشت از دولت‌ها خواست تا پس از گام نخست تسهیل مقررات تعطیلی عمومی و قرنطینه، دست‌کم دو هفته برای آسان‌گیری مجدد صبر کنند.

این سازمان روز چهارشنبه با انتشار جدیدترین گزارش خود به دولت‌ها توصیه کرد تا با گسترش موازین احتیاطی اجتماعی توان خود را برای پاسخ‌گویی به شیوع جدید ویروس بالا ببرند.

آلمان احتمالا تعطیلی عمومی برای مقابله با کرونا را تا سه هفته دیگر تمدید می‌کند

چند منبع محلی و فدرال به خبرگزاری رویترز گفته اند که دولت آلمان احتمالا تعطیلی عمومی را با تسهیلاتی تا سه هفته دیگر (سوم ماه مه) تمدید می‌کند.

آلمان یکی از موفق‌ترین کشورهای اروپایی در مبارزه با ویروس کرونا است و با وجود شمار بالای مبتلایان به بیماری کووید-۱۹، آمار مرگ و میر در این کشور بسیار پایین‌تر از دیگر فرانسه، ایتالیا و اسپانیا است.

مقررات آلمان برای مقابله با کرونا به سنگینی فرانسه و ایتالیا نیست و با وجود محدودیت‌ها، زندگی به شکل تقریبا عادی‌تری نسبت به این دو کشور ادامه دارد.


وزیر بهداشت برزیل: بولوسنارو احتمالا اخراجم می‌کند

هنریکه ماندتا، وزیر بهداشت برزیل به چند نفر از تیم کاری خود گفته که احتمالا ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری همین هفته او را از مقام خود برکنار می‌کند.

از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا، آقای ماندتا با رئیس جمهوری برزیل برای چگونگی مقابله با بحران، اختلاف نظر داشت. در حالی‌که ژائیر بولسونارو از آغاز خطر بیماری را کم اهمیت می‌شمرد، وزیر بهداشت با مقام‌های محلی برای قرنطینه رایزنی می‌کرد.
 
دولت فرانسه به کادر درمانی مناطق درگیر با کرونا تا ۱۵۰۰ یورو پاداش می‌دهد

نخست وزیر فرانسه روز چهارشنبه اعلام کرد در جلسه هیات دولت تصمیم گرفته شد تا به پرستل بیمارستان‌های مناطق به شدت درگیر با بیماری کووید-۱۹، ۱۵۰۰ یورو پاداش و حقوقی بالاتر از حقوق ماهیانه عادی پرداخت شود.

ادوارد فیلیپ همچنین اعلام کرد که دولت به کارمندان غیربیمارستانی خط مقدم دولت تا ۱۰۰۰ یورو پاداش می‌دهد.

دولت فرانسه همچنین قرار است برای خانواده‌های به شدت آسیب پذیر یک کمک مالی ویژه واریز کند.

ادامه افزایش میزان مرگ و میر در بلژیک؛ شمار قربانیان به ۴۴۴۰ نفر رسید

مقام‌های بهداشتی بلژیک اعلام کردند در شبانه روز گذشته ۲۸۳ نفر دیگر بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده اند.

آمار مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا نسبت به روز گذشته ۳۰ مورد افزایش داشته است. شمار قربانیان در این کشور به ۴۴۴۰ نفر رسید.

در ۲۴ گذشته ۲۴۵۴ مورد جدید ابتلا در این کشور ثبت شده است.

اتحادیه اروپا برای خروج از قرنطینه نقشه راه منتشر کرد

اورزولا فن در لاین و شارل میشل، روسای کمیسیون و شورای اتحادیه اروپا روز چهارشنبه با شرکت در یک کنفرانس خبری از نقشه راه واحد اتحادیه اروپا برای خروج از قرنطینه، رونمایی کردند.
این نقشه راه در حالی منتشر می‌شود که شماری از کشورهای اروپایی ازجمله اسپانیا و اتریش پس از چند هفته قرنطینه، بازگشت به شرایط عادی و از سر گرفته شدن کسب و کارها را آغاز کرده اند.

کاهش دوباره قربانیان در ایران؛ ۹۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند

وزارت بهداشت ایران از مرگ ۹۴ نفر بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. این آمار ۴ مورد کمتر از مدت زمان مشابه در روز قبل است.

این آمار ۴ مورد کمتر از شمار قربانیان در بازه زمانی مشابه یک روز پیش است.

به گفته کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران در شبانه روز گذشته ۱۵۱۲بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹  شناسایی شد.

به این ترتیب شمار مجموع مبتلایان ثبت شده در ایران از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا به ۷۶هزار و ۳۸۹ نفر رسید.

تاکنون بر اساس آمار رسمی ۴۷۷۷ نفر از بیماران در ایران جان باخته اند.


کاهش شمار قربانیان روزانه در اسپانیا با ثبت 523 مرگ در ۲۴ ساعت گذشته

مقام‌های اسپانیا اعلام کردند در شبانه روز گذشته 523 نفر در این کشور به دلیل ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست داده اند.  در چند ساعت گذشته نیز 324 نفر درگذشته اند. با این حساب تعداد جان باخته گان کرونا در اسپانیا به 18579 نفر رسیده است.

این رقم در حالی اعلام می‌شود که شمار قربانیان در فاصله روزهای دوشنبه تا سه‌شنبه ۵۶۷ نفر بود.

اسپانیا از روز دوشنبه مقررات قرنطینه عمومی را تسهیل کرده و کسب‌وکارهای کوچک در این کشور به راه افتاده اند.

پایان گام به گام تدابیر سختگیرانه قرنطینه در برخی از کشورهای اروپایی

همانطور که سباستین کورتز، صدراعظم اتریش هفته گذشته اعلام کرده بود، درهای فروشگاه‌های کوچک و پارکهای این کشور در راستای پایان گام به گام تدابیرسخت گیرانه قرنطینه، به روی عموم شهروندان گشوده شدند.

پس از آن تمامی فروشگاه‌های کشور و مراکز تجاری از اوائل ماه مه کارشان را آغاز خواهند کرد. قراراست رستوران‌های کشور نیز از اواسط ماه مه میزبان مشتریان باشند. اتریش و جمهوری چک اولین کشورهایی بودند که در اروپا به قرنطینه رفتند و حالا احتمالا به دلیل کاهش مبتلایان و قربانیان، این دو کشور تصمیم به پایان قرنطینه گرفته اند.

جمهوری چک از پنج شنبه گذشته، اجازه بازگشایی فروشگاه‌ها را صادر کرد.

اتریش و جمهوری چک، یکی از پایین‌ترین آمار قربانیان بیماری کووید-۱۹ در قاره سبزرا داشته اند. در اتریش تا سه شنبه شمار قربانیان کمتر از ۴۰۰ نفر و در جمهوری چک کمتر از ۲۰۰ نفر بوده است. این آمار در مقایسه با کشوری چون ایتالیا که کووید-۱۹ جان بیش از ۲۰ هزار نفر را گرفته ناچیز است.

دولت اتریش البته از تمامی شهروندان خواسته است تا با ماسک در تمامی اماکن عمومی، فروشگاه‌ها و پارک ها، حضوریابند. جلوب درب بسیاری از مراکز خرید در این کشور ماسک بصورت رایگان توزیع می شود.

اسپانیا
این در حالی است که با کاهش روند ابتلا و روند نزولی تعداد قربانیان ویروس کرونا در یکی از اصلی‌ترین کانون‌های کرونا درجهان، اسپانیا تصمیم گرفت تا اجازه بازگشت کارگران و کارکنان کارخانه‌ها و کارگاه‌های کشور به محل کارشان را صادر کند. البته دولت اسپانیا شرط مهمی گذاشته است. همه کارکنان باید مجهز به ماسک باشند.

پلیس اسپانیا در ۲۴ ساعت گذشته در تمام ایستگاه‌های مترو و قطار بطور رایگان ماسک در اختیار شهروندان قرار می دهند. تاکنون بیش از ۱۷۰ هزار اسپانیایی مبتلا به کووید-۱۹ ثبت و مرگ بیش از ۱۸ هزارنفر تاییدشده است. آخرین آمار قربانیان در روز سه شنبه ۳۰۰ نفر در یک شبانه روز بوده که نسبت به هفته گذشته کاهش قابل توجهی داشته است.

پایان گام به گام محدودیت های قرنطینه در آلمان
آلمان هم قصد دارد محدودیت و سخت گیریهای مربوط به قرنطینه در این کشور را اندک اندک تا چهارم ماه مه، نزدیک به بیست روز دیگر، تسهیل کند. آلمان یکی از معدود کشورهای جهان است که تعداد قربانیان نسبت به مبتلایان بسیارپایین است.

تا پایان روز سه شنبه آلمان بیش از ۱۳۰ هزار مورد مبتلا به کووید-۱۹ را ثبت کرد در حالی که قربانیان این کشور در مجموع کمتر از ۳۴۰۰ نفر گزارش شده است و در ۲۴ ساعت گذشته تنها ۶۰ نفر در این کشور در اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان باخته اند. آلمان پرجمعیت‌ترین کشور عضو اتحادیه اروپاست.


آژانس بین‌المللی انرژی: سقوط تاریخی تقاضا برای نفت
آژانس بین‌المللی انرژی پیش‌بینی کرد تقاضا برای نفت در سال ۲۰۲۰ روزانه ۹میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه کاهش می‌یابد.

با وجود توافق میان تولیدکنندگان و صادرکنندگان بازار جهانی نفت برای کاهش حدود ۱۰ میلیون بشکه‌ای، بازار طلای سیاه همچنان راکد است.
برچسب ها: قربانیان کرونا در ایران ، قربانیان ویروس کرونا ، قربانیان کرونا ، قربانیان کرونا در چین ، قربانیان ویروس کرونا در چین ، تعطیلی عمومی ، تعطیلی عمومی برای مقابله با کرونا ، مقابله با کرونا ، مقابله با ویروس کرونا ، مقابله با کروناویروس ، مقابله با کرونا ویروس ، شیوع ویروس کرونا ، شیوع کروناویروس ، شیوع بیماری کرونا ، شیوع ویروس کرونا در ایران ، شیوع کرونا ، شیوع کرونا در ایران ، شیوع کرونا ویروس ، شمار قربانیان کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار قربانیان کرونا در چین ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، آمار رسمی کرونا در ایران ، آمار تلفات ویروس کرونا ، آمار تلفات ویروس کرونا در چین ، آمار مبتلایان به کرونا ، آمار جدید ویروس کرونا در کشور ، آمار رسمی کرونا ، آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا ، آمار کرونا در جهان ، مبتلایان به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا ، مبتلایان به کرونا در ایران ، مبتلایان کرونا ، مبتلا به ویروس کرونا ، مبتلایان به کروناویروس ، مبتلا به کرونا ، مبتلایان جدید به کرونا ، تعداد جان باخته گان کرونا ، جان باخته گان کرونا
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری