کد خبر: ۲۳۸۴۹۵
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱
ویروس کرونای جدید که از چین آغاز شده است، تقریبا در تمامی کشورهای جهان به یک اپیدمی سراسری منجر شده و هر روز و هر ساعت بر تعداد مبتلایان و جان باختگان این ویروس افزوده می شود.
ویروس کرونا و بیماری کووید۱۹ برغم آنکه همچنان در جهان قربانی می‌گیرد اما آنچه دولت‌ها را در جهان پیش از فرا رسیدن سیر نزولی این بحران نگران کرده رکود بی سابقه اقتصادی است که نهادهای جهانی بویژه صندوق بین المللی پول نسبت به تبعات سخت آن هشدار داده‌اند.

به گزارش اعتدال، نشانه بارز تبعات سنگین اقتصادی بحران کرونا در جهان را از هم اکنون می‌توان با پایین آمدن کم سابقه قیمت نفت،‌ سقوط بازارهای بورس و رشد فزاینده بیکاری در کشورهای صاحب قدرت و ثروت به خوبی دریافت.

آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در جهان را در این گزارش دنبال کنید.

22:15

شمار قربانیان ویروس کرونا در جهان از ۱۰۰ هزار نفر فراتر رفت

طبق گزارش دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا، دست کم 101 هزار و 474 نفر در سراسر جهان در اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان باخته‌اند.

این دانشگاه همچنین شمار افراد مبتلا به این ویروس را یک میلیون 674 هزار نفر عنوان کرد.


آمار جهانی مبتلایان و جان باختگان کرونا+ جدول

آمار جهانی مبتلایان و جان باختگان کرونا+ جدول۹۸۰ مبتلا به ویروس کرونا در طول شبانه روز گذشته در بریتانیا جان باختند

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت بریتانیا در طول ۲۴ ساعت گذشته ۹۸۰ نفر در این کشور به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

به این ترتیب شمار قربانیان بیماری کووید ۱۹ در بریتانیا به ۸ هزار و ۹۵۸ نفر رسید.

کرونا در ایران؛ ثبت بیش از چهار هزار مرگ و ۶۸ هزار مورد ابتلا به بیماری کووید ۱۹

براساس آخرین آمار منتشرشده از سوی وزارت بهداشت ایران تاکنون تست کرونای ۶۸ هزار و ۱۹۲ نفر نفر مثبت بوده است. از این تعداد ۴۲۳۲ نفر جان خود را از دست داده اند.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با اعلام این مطلب یادآور شد که طی بیست و چهار ساعت گذشته ۱۲۲ نفر به قربانیان ویروس کرونا در ایران افزوده شده است. به گفته کیانوش جهانپور ۳۹۶۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ۲۴۲ هزار و ۵۶۸ مورد آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است. شمار مبتلایان به ویروس کرونا طی بیست و چهار ساعت گذشته نیز به گفته رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ۱۹۷۲ نفر بوده است.


17:40

تعداد مبتلایان جهانی کرونا در جهان از یک میلیون و 620 هزار نفر گذشت. تاکنون بر اثر ابتلا به کرونا بیش از 97 هزار نفر جان خود را از دست داده اند.


آمار جهانی مبتلایان و جان باختگان کرونا

آمار جهانی مبتلایان و جان باختگان کرونا


تایید ابتلای ۵۰ خدمه ناو هواپیمابر شارل دو گل فرانسه به ویروس کرونا

منابع نظامی فرانسه روز جمعه تایید کردند که ۵۰ خدمه ناو هواپیمابر شارل دو گل به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. این ناو جنگی که در حال حاضر در نزدیکی آب‌های ساحلی پرتغال در حرکت است به دستور فلورانس پرلی، وزیر نیروهای مسلح فرانسه ملزم به بازگشت شده‌ است.

قزاقستان وضعیت اضطراری ناشی از شیوع ویروس کرونا را تمدید کرد

قزاقستان روز جمعه از تمدید وضعیت اضطراری وضع شده در پی شیوع ویروس کرونا در این کشور تا پایان ماه جاری میلادی خبر داد. مرکز اطلاع رسانی دفتر قاسم جومرت توکایف،‌ رئیس جمهوری قزاقستان با اعلام این مطلب یادآور شد که این کشور هنوز به پیک شیوع ویروس کرونا نرسیده است.

قرنطینه و وضع محدودیت های تردد که مسدود شدن خروجی شهرهای بزرگ و استان‌ها و نیز تعطیلی شرکت‌ها و بنگاه‌های تجاری در این کشور را به همراه داشت قرار بود تا پانزدهم ماه آوریل ادامه داشته باشد. تاکنون ۸۰۲ مورد ابتلا به ویروس کرونا و ۹ مورد مرگ ناشی از بیماری کووید ۱۹ در قزاقستان به ثبت رسیده است.

شمار قربانیان ویروس کرونا در بلژیک از ۳ هزار نفر گذشت

بر اساس آمار ارائه شده از سوی منابع مطلع ۴۹۶ نفر ظرف بیست و چهار ساعت گذشته بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در بلژیک جان باخته‌اند. با احتساب آمار جدید شمار کل قربانیان بیماری کووید ۱۹ در بلژیک تا ظهر روز جمعه دهم آوریل به ۳ هزار و ۱۹ نفر افزایش یافته است.

به موجب این گزارش ۱۶۸۴ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا نیز طی دوره زمانی یاد شده در بلژیک ثبت شده است. بدین ترتیب تاکنون ۲۶ هزار و ۶۶۷ نفر در این کشور به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند.

جشن‌های عید پاک بدون زائر و شرکت کننده برگزار می‌شود

مسیحیان جهان جشن‌های عید پاک را که از آن به عنوان رستاخیز مسیح نام می‌برند تحت شرایط ویژه ناشی از شیوع ویروس کرونا و بدون شرکت در اجتماعات مذهبی جشن می‌گیرند.

یک سخنگوی واتیکان اعلام کرده است که کلیه مراسم و جشن‌های مذهبی هفته مقدس بدون تماشگر و شرکت کننده برگزار می‌شود.

بر این اساس گفته می‌شود که برنامه‌های عمومی هر ساله که واتیکان به این منظور تدارک می بیند از جمله خطابه‌های پاپ فرانسیس به صورت آنلاین برای مومنان پخش خواهد شد.

رکورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در روسیه

روسیه در ادامه افزایش ثبت موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا طی روزهای گذشته از مبتلا شدن ۱۷۸۶ شهروند خود در بیست و چهار ساعت اخیر خبر داد. بر اساس آمار ارائه شده از سوی منابع دولتی با احتساب موارد جدید ثبت شده تاکنون ۱۱ هزار و ۹۱۷ نفر در روسیه به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند. شمار قربانیان ویروس کرونا در روسیه نیز با ثبت ۱۸ مورد مرگ جدید به ۹۴ نفر افزایش یافته است

قرنطینه در ایتالیا و اسپانیا تا ماه مه تمدید شد

دولت ایتالیا تصمیم دارد محدودیت‌های اعمال شده در دوران قرنطینه عمومی را تا سوم ماه مه تمدید کند. این محدودیت‌ها قرار بود تا سیزدهم آوریل ادامه داشته باشد. رسانه‌های ایتالیایی به نقل از منابع مطلع اعلام کرده‌اند این تصمیم در جریان نشست تازه هیئت دولت به رهبری جوزپه کونته،‌ نخست وزیر و نمایندگان اتحادیه ها و سندیکاهای کارگری اتخاذ شده و قرار است در اسرع وقت به تصویب برسد.

گفته می‌شود دولت ایتالیا در نظر دارد برخی محدودیت‌ها در خصوص فعالیت‌های غیر ضروری به خصوص برای کتاب فروشی‌ها،‌ فروشگاه های لوازم تحریر،‌ مغازه‌هایی که پوشاک نوزادان را ارئه می دهند و چند شرک تولید کننده ماشین آلات کشاورزی را در دوره جدید قرنطینه بردارد.

از سوی دیگر نخست وزیر اسپانیا نیز روز جمعه اعلام کرد برغم پشت سرگذاشتن دوره پیک و اینکه شمار قربانیان بیماری کووید ۱۹ در کشورش رو به کاهش است محدودیت‌های اعمال شده در سطح ملی و قرنطینه عمومی احتمالا تا اواسط ماه مه تمدید خواهد شد.

ثبت نخستین مورد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در یمن

یمن، کشوری که بواسطه مناقشه داخلی و درگیری نظامی با قدرت‌های منطقه‌ای سال‌ها است که با بحرانی ویرانگر دست به گریبان است از این پس باید با ویروس کرونا نیز مقابله کند.

منابع پزشکی در یمن روز جمعه از ثبت نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور خبر دادند که در استان جنوبی حضرموت به ثبت رسیده‌ است. کمیته رسیدگی به وضعیت اضطراری تحت مدیریت دولت عبد ربه منصور هادی،‌ رئیس جمهوری تبعیدی یمن با اعلام این مطلب تصریح کرده که فرد مبتلا مراقبت‌های پزشکی را طی می‌کند و وضعیت جسمانی وی وخیم نیست.

سازمان‌های بشردوستانه پیشتر نسبت به تبعات ویرانگر شیوع بیماری همه گیر کووید ۱۹ در این کشور جنگ‌ زده که بواسطه قحطی و گرسنگی یکی از حاد‌ترین بحران‌های انسانی را سپری می‌کند،‌ هشدار داده بودند.


12:00

بیماری همه گیر کووید ۱۹ تاکنون جان بیش از ۹۵ هزار نفر را در جهان را گرفته و بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر نیز تا صبح روز جمعه ۱۰ آوریل ۲۰۲۰/ بیست و دو فروردین ۱۳۹۰ به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

آمار جهانی مبتلایان و جان باختگان کرونا

آمار جهانی مبتلایان و جان باختگان کرونا

کرونا در ایران؛ ۶۶ هزار مبتلا و بیش از چهار هزار جان باخته

براساس آخرین آمار منتشرشده از سوی وزارت بهداشت ایران تاکنون تست کرونای ۶۶۲۲۰ نفر مثبت بوده است. از این تعداد ۴۱۱۰ نفر جان خود را از دست داده اند.

بنا به اعلام وزارت بهداشت ایران حال ۳۲۳۰۹ نفر از مبتلایان به بیماری «کووید ۱۹» بهبود یافته است. به این ترتیب طبق آمار رسمی از هر یک میلیون ایرانی ۷۸۸ نفر به ویروس جدید کرونا مبتلا شده اند و ۴۹ نفر نیز جان باخته اند.

وزارت بهداشت ایران هنوز آمار مبتلایان و جان باختگان از ظهر روز پنجشنبه تا ظهر روز جمعه را اعلام نکرده است.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به ۵۲۱ نفر رسید

وزارت صحت عامه افغانستان اعلام کرد که با ثبت ۳۷ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا شمار کل مبتلایان در این کشور به ۵۲۱ نفر رسید. ۱۶ مورد از موارد ابتلای جدید به بیماری «کووید ۱۹» در کابل به ثبت رسیده است.

تاکنون ۱۶ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری همه گیر جان خود را در افغانستان از دست داده اند.

آمریکا طی دو روز گذشته حدود ۴ هزار مورد مرگ ناشی از ویروس کرونا را به ثبت رساند

تعداد قربانیان بیماری کووید ۱۹ در ایالات متحده آمریکا به بیش از 16 هزار نفر افزایش یافت. بر اساس آمار ثبت شده در پایگاه داده‌های دانشگاه جان هاپکینز طی بیست و چهار ساعت گذشته حدود هزار و 800 مورد مرگ دیگر به شمار قربانیان شیوع ویروس کرونا در آمریکا اضافه شد تا تعداد جان باختگان بیماری کووید 19 تا کنون به 16 هزار و 696 نفر افزایش یابد.

این در حالیست که روز پنجشنبه نیز بیش از 1900 نفر در آمریکا بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته بودند. بدین ترتیب بیماری کووید ۱۹ طی دو روز گذشته جان نزدیک به چهار هزار نفر را در ایالات متحده گرفته که این میزان به نوعی سنگین ترین آمار روزانه به ثبت رسیده از تعداد قربانیان در جهان پس از شیوع بیماری همه گیر کووید ۱۹ محسوب می‌شود.

ایالت نیویورک بیشترین میزان ابتلا و مرگ ناشی از شیوع ویروس کرونا را در آمریکا داشته به نحوی که با ۱۶۰ هزار مبتلا،‌ ایالت نیویورک بیش از هر کشوری در دنیا ابتلا به ویروس کرونا را به ثبت رسانده است.

جهش ناگهانی در آمار مبتلایان در مجارستان

بوداپست می گوید شمار مبتلایان به ویروس مرگبار در مجارستان با جهشی بزرگ از ۲۱۰ نفر به ۱۱۹۰ نفر رسیده است. مجارستان تا به امروز جزو آن دسته از کشورهای اروپایی است که شمار به مراتب کمتری از مبتلایان به کرونا را در مقایسه با کشورهایی همچون اسپانیا، فرانسه و یا آلمان ثبت کرده است. شمار قربانیان ویروس کرونا در مجارستان تا ظهرجمعه ۷۷ نفر گزارش شده است.

آلمان ۵ هزار مبتلای جدید را ثبت کرد

آلمان در 24 ساعت گذشته 5323 مورد جدید ابتلاء به ویروس کرونا را ثبت کرد و شمار مبتلایان در این کشور تا ظهر جمعه به بیش از 118 هزار نفر رسید. شمار قربانیان نیز تا به امروز در آلمان 2607 هزار نفر ثبت شده است.
برچسب ها: شمار قربانیان کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار قربانیان کرونا در چین ، شمار تلفات کروناویروس ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا در چین ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، شمار قربانیان کرونا ، آمار رسمی کرونا در ایران ، آمار تلفات ویروس کرونا ، آمار تلفات ویروس کرونا در چین ، آمار مبتلایان به کرونا ، آمار کرونا در کشور ، آمار جدید ویروس کرونا در کشور ، آمار قربانیان کرونا در چین ، آمار رسمی کرونا ، آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا ، شیوع ویروس کرونا ، شیوع کروناویروس ، شیوع بیماری کرونا ، شیوع ویروس کرونا در ایران ، شیوع کرونا ، شیوع کرونا در ایران ، شیوع کرونا ویروس ، ویروس کرونا ، ویروس کرونای جدید ، ویروس جدید کرونا ، کروناویروس ، کروناویروس ، کروناویروس جدید ، کروناویروس در ایران ، ابتلا به کرونا ، ابتلا به ویروس کرونا ، ابتلا به کروناویروس جدید ، ابتلا به کرونا ویروس ، ابتلا به بیماری کرونا ، مبتلایان به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا ، مبتلایان به کرونا در ایران ، مبتلایان به کروناویروس ، مبتلایان جدید به کرونا ، مبتلا به کرونا
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری