کد خبر: ۲۳۸۳۴۵
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۸
کورسوی امید در اروپا برای کنترل کرونا؛
بیماری همه گیر «کووید ۱۹» تا پایان روز دوشنبه 19 فروردین بیش از 74 هزار نفر را در سراسر جهان گرفته است. تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا در جهان نیز از یک میلیون و 300 هزار نفر فراتر رفته است. کشورهای اروپایی امیدوار هستند که کاهش آمار روزانه مرگ و میر بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در این قاره طی روزهای آینده ادامه پیدا کند.
کشورهای اروپایی امیدوار هستند که کاهش آمار روزانه مرگ و میر بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در این قاره طی روزهای آینده ادامه پیدا کند.

به گزارش اعتدال، این در حالی است که مقامات آمریکا هشدار داده اند که این کشور «هفته ای بسیار دشوار» پیش رو دارد. برخی از مقامات ایالات متحده وضعیت فعلی را که به دنبال شیوع نوع جدید ویروس کرونا پدید آمده است با حملات ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ مقایسه کرده اند.

آخرین اخبار و اطلاعات در مورد شیوع نوع جدید ویروس کرونا در کشورهای مختلف در روز دوشنبه ششم آوریل (۱۸ فروردین) را می توانید در این جا دنبال کنید.


1399/01/19   00:44

۸۳۳ فرانسوی طی ۲۴ ساعت گذشته قربانی کرونا شدند

وزیر بهداشت فرانسه اعلام کرد با فوت 833 نفر دیگر طی 24 ساعت اخیر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) آمار کلی فوتی‎ها در این کشور به 8911 نفر رسید.

همچنین با افزوده شدن 5171 نفر به جمع مبتلایان آمار افراد دارای بیماری کووید-۱۹ به 98010 نفر رسیده است.

تعداد جان باخته گان بیماری همه گیر «کووید ۱۹» از 74 هزار نفر در سراسر جهان فراتر رفته است.

جدیدترین آمار جهانی مبتلایان و جان باختگان کرونا

جدیدترین آمار جهانی مبتلایان و جان باختگان کرونا


1399/01/18   20:30  

بیماری همه گیر «کووید ۱۹» تاکنون جان بیش از 72 هزار نفر را در سراسر جهان گرفته است. تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا در جهان نیز از یک میلیون و 300 هزار نفر فراتر رفته است.

شمار جان باختگان در قاره اروپا بر اثر ابتلا به این ویروس هم از ۵۰ هزار نفر بیشتر شده است.جدیدترین آمار جهانی مبتلایان و جان باختگان کرونا

جدیدترین آمار جهانی مبتلایان و جان باختگان کرونا


وزارت بهداشت ایران: ۱۳۶ بیمار مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت جان باختند

وزارت بهداشت ایران روز دوشنبه اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۶ بیمار مبتلا به ویروس جدید کرونا جان خود را در این کشور از دست داده اند.

بنا به اعلام کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران ابتلای ۲۲۷۴ به این ویروس نیز طی ۲۴ ساعت گذشته به ثبت رسیده است. به این ترتیب شمار مبتلایان به بیماری «کووید ۱۹» در ایران به ۶۰۵۰۰ نفر رسید.

تعداد جان باختگان بر اثر ابتلا به این بیماری در ایران به ۳۷۳۹ نفر رسیده است. این در حالی است که حال ۲۴۲۳۶ نفر از مبتلایان به ویروس جدید کرونا بهبود یافته است.

کورسوی امید در اسپانیا، فرانسه و ایتالیا؛ کاهش ناچیز اما نویدبخش آمار روزانه مبتلایان و جان‌باختگان

مقامات اسپانیا روز دوشنبه در حالی برای چهارمین روز متوالی از کاهش شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور خبر دادند که آمارها نشان می دهد تعداد افرادی که به دلیل ابتلا به این ویروس در بیمارستان ها و در بخش مراقبت های ویژه بستری می شوند رو به کاهش است.

بنا به اعلام مسئولان اسپانیایی 637 نفر طی 24 ساعت گذشته در این کشور جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» از دست دادند. به این ترتیب تاکنون 13055 نفر در این کشور به دلیل شیوع کرونا جان باخته اند.

مقامات اسپانیا اعلام کرده اند که به طور «جدی» در حال بررسی اجباری شدن استفاده از ماسک در خارج از منازل هستند.

از سوی دیگر شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در فرانسه روز یکشنبه 357  نفر بود. این رقم کمترین میزان مرگ و میر روزانه در فرانسه طی یک هفته اخیر بود. با این حال مقامات فرانسوی به شهروندان هشدار داده اند که آمارهای امیدوارکننده نباید منجر به عدم اجرای مقررات قرنطینه سراسری در این کشور شود.

با در نظر گرفتن آمار روز یکشنبه تاکنون 8078 نفر در فرانسه بر اثر ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا جان باخته اند.

دولت فرانسه از روز ۱۷ مارس (۲۷ اسفند) قرنطینه سراسری در این کشور را برای مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا به اجرا گذاشته است. هوای آفتابی و بهاری در اکثر مناطق فرانسه طی روزهای گذشته باعث شده است تعداد افرادی که از خانه های خود خارج می شوند افزایش یابد.

سیلویو بروسافرو، ٰرئیس انستیتوی عالی سلامت در ایتالیا نیز اعلام کرد که شیب منحنی آمار روزانه مبتلایان و جان باختگان «رو به پائین» است. با این حال روبرتو اسپارانزا، وزیر بهداشت ایتالیا هشدار داده است که این کشور همچنان «ماه های دشواری» پیش رو دارد. تاکنون بیش از 16 هزار بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» جان خود را در ایتالیا از دست داده اند.

کرونا در ژاپن؛ کمبود تجهیزات پزشکی و آمار بالای ابتلا در میان کارکنان بخش بهداشت و درمان

دولت ژاپن در حالی قصد دارد در این کشور به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا وضعیت اضطراری اعلام کند که کارکنان بخش بهداشت و درمان این کشور از کمبود تجهیزات پزشکی در برابر موج هجوم بیماران مبتلا به «کووید ۱۹» به بیمارستان ها سخن می گویند.

تنها در یکی از بیمارستان های بزرگ شهر توکیو تاکنون ۴۴ نفر از پزشکان، پرستارها و دیگر کارکنان بخش بهداشت و درمان به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده اند.

فرمانداری توکیو اعلام کرده است که ۹۵۱ بیمار مبتلا به ویروس جدید کرونا در بیمارستان ها بستری شده اند. این در حالی است که بنا به آمار رسمی تعداد تختخواب هایی که در بیمارستان های پایتخت ژاپن به بیماران مبتلا به «کووید ۱۹» اختصاص داده شده هزار تختخواب است. این ارقام به این معنا است که بیمارستان های توکیو به زودی دیگر امکان پذیرش بیماران جدیدی را که از علائم ابتلا به کرونا رنج می برند نخواهند داشت.

بنا به آمار رسمی تاکنون 3654 نفر در ژاپن به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده اند. از این تعداد ۸۵ نفر جان خود را از دست داده اند.

وضعیت اضطراری در رومانی ۳۰ روز تمدید می‌شود

کلاوس یوهانیس، رئیس جمهوری رومانی روز دوشنبه اعلام کرد که دوره وضعیت اضطراری در این کشور ۳۰ روز دیگر تمدید می شود.

وضعیت اضطراری در رومانی به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا قرار بود هفته آینده پایان یابد. رئیس جمهوری رومانی درباره تمدید وضعیت اضطراری گفت: «باید بار دیگر این کار [تمدید دوره وضعیت اضطراری] را انجام دهیم. این امری لازم است. مردم باید درک کنند که بدون این تدابیر نمی توان جلوی [شیوع] ویروس را گرفت.»

تاکنون 4057 نفر در رومانی به بیماری «کووید ۱۹» مبتلا شده اند که از این تعداد ۱۵۷ نفر جان خود را از دست داده اند.

عالی ترین مقام پزشکی اسکاتلند به دلیل نقض مقررات قرنطینه از سمتش کناره‌گیری کرد

کاترین کالدروود، عالی ترین مقام پزشکی در اسکاتلند به دلیل نقض مقرراتی که خود او برای اجرای قرنطینه وضع کرده بود مجبور به استعفاء شد.

او دو هفته پیاپی بدون رعایت مقررات اجرای قرنطینه به همراه خانواده اش محل قرنطینه خود را تغییر داده بود. کاترین کالدروود که پیش از این به دلیل تغییر محل قرنطینه خود عذرخواهی کرده بود روز یکشنبه اعلام کرد که ادامه فعالیتش می تواند توجه ها را از مقابله با شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» منحرف کند و به همین دلیل از سمت خود کناره گیری می کند.

شمار قربانیان در بلژیک به 1632 نفر رسید

مقامات بلژیک روز دوشنبه اعلام کردند که با مرگ 185 بیمار دیگر تعداد جان باختگان بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» در این کشور اروپایی به 1632 نفر رسیده است.

به گفته مسئولان بلژیکی تاکنون 20814 مورد ابتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور به ثبت رسیده است.

محدودیت‌های وضع شده در اتریش کاهش می‌یابد

دولت اتریش اعلام کرد که در نظر دارد پس از عید پاک محدودیت های وضع شده در این کشور به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا را کاهش دهد.

سباستین کورتس، صدراعظم اتریش روز دوشنبه گفت که هدف دولت این کشور لغو مرحله به مرحله محدودیت ها است. دولت اتریش از روز ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) قرنطینه سراسری در این کشور را به اجرا گذاشته است. فروشگاه ها و مغازه های «غیر ضروری» نیز از همان تاریخ تعطیل شدند.

فرانسه «بدترین رکود اقتصادی» از جنگ جهانی دوم تاکنون را تجربه خواهد کرد

برونو لومر، وزیر اقتصاد فرانسه روز دوشنبه در جلسه کمیسیون امور اقتصادی مجلس سنای این کشور اعلام کرد که فرانسه در سال ۲۰۲۰ «بدترین رکود اقتصادی» از سال زمان پایان جنگ جهانی دوم تاکنون را تجربه خواهد کرد.

فعالیت بسیاری از بخش های اقتصاد فرانسه از جمله گردشگری و ساخت و ساز به دلیل اجرای قرنطینه سراسری در این کشور متوقف شده است.

برچسب ها: کنترل کرونا ، کرونا ، کروناویروس ، کروناویروس در ایران ، کروناویروس جدید ، کرونای جدید ، کرونا ویروس ، شیوع کرونا در جهان ، شیوع ویروس کرونا ، شیوع کروناویروس ، شیوع بیماری کرونا ، شیوع ویروس کرونا در ایران ، شیوع کرونا ، شیوع کرونا در ایران ، شیوع کرونا ویروس ، شیوع کرونا در کشور ، کشورهای اروپایی ، آمار روزانه مرگ و میر بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا ، شمار قربانیان کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار قربانیان کرونا در چین ، شمار تلفات کروناویروس ، شمار مبتلایان به کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا در چین ، شمار قربانیان کرونا در جهان ، شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا ، شمار مبتلایان به ویروس کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا ، مبتلایان به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا ، مبتلایان به کرونا در ایران ، مبتلایان کرونا ، مبتلا به ویروس کرونا ، مبتلایان به کروناویروس ، مبتلا به کرونا ، مبتلایان به ویروس کرونا در ایران ، مبتلایان به کرونا در چین ، ابتلا به کرونا ، ابتلا به ویروس کرونا ، ابتلا به کروناویروس جدید ، ابتلا به کرونا ویروس ، ابتلا به بیماری کرونا ، ویروس کرونا ، ویروس کرونای جدید ، ویروس جدید کرونا ، قرنطینه ، قرنطینه خانگی ، قرنطینه شهرها ، جدیدترین آمار جهانی مبتلایان و جان باختگان کرونا ، آمار جهانی مبتلایان و جان باختگان کرونا
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری