کد خبر: ۲۳۸۱۳۴
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۶
شمار قربانیان شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در کشورهای مختلف جهان از 50 هزار نفر فراتر رفت. تاکنون بیش از 997 هزار نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده اند. از این تعداد حال بیش از 208 هزار بهبود یافته است.
شمار قربانیان شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در کشورهای مختلف جهان از 50 هزار نفر فراتر رفت. تاکنون بیش از 997 هزار نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده اند. از این تعداد حال بیش از 208 هزار بهبود یافته است. تدروس آدهانوم، رئیس سازمان جهانی بهداشت از «افزایش استثنایی» آمار مبتلایان ابراز نگرانی کرده است.

آخرین اطلاعات و آمار جهانی مبتلایان و قربانیان ویروس مرگبار کرونا در روز پنجشنبه ۱۴ فروردین (دوم آوریل) را در این صفحه پیگیری کنید.

آخرین آمار مرگ و میر بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» و مبتلایان به ویروس کرونا در سطح جهان

شیوع ویروس کرونا در آمریکا تاکنون جان 5777 نفر را گرفته است. تعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا در این کشور نیز به 236 هزار نفر رسیده است. شمار جان باختگان در ایتالیا تاکنون 13915  نفر است. این در حالی است که 115242 نفر در این کشور اروپایی به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده اند. بیماری «کووید ۱۹» در اسپانیا تاکنون جان 10096 نفر را گرفته است. تعداد مبتلایان به این بیماری در اسپانیا 110236 نفر است. شمار قربانیان در چین طبق آمار رسمی 3318 نفر و تعداد مبتلایان در این کشور 81589 نفر است. ویروس جدید کرونا در آلمان جان 1048 نفر را گرفته است. 83459 نفر نیز در این کشور اروپایی به این ویروس مبتلا شده اند. شمار قربانیان در فرانسه به 4032 نفر رسیده است. این در حالی است که 56989 نفر نیز در این کشور به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده اند. بنا به آمار رسمی در ایران تاکنون 3160 نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند. 50468 نفر نیز در ایران به این ویروس مبتلا شده اند. تعداد جان باختگان در بریتانیا 2921 نفر اعلام شده است. شمار مبتلایان در این کشور نیز به 33718 نفر رسیده است.

تعداد مبتلایان و جان باختگان جهانی کرونا

760 نفر در شبانه‌روز گذشته در ایتالیا در اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان باختند

مقام‌های بخش بهداشت و درمان ایتالیا در گزارش روزانه خود اعلام کردند که با اضافه شدن 760 مورد فوتی جدید مبتلا به کووید۱۹، شمار قربانیان این ویروس در ایتالیا به 13 هزار و 915 نفر افزایش یافت.

طبق این گزارش، 4 هزار و 668 مورد ابتلای جدید نیز در ۲۴ ساعت گذشته در این کشور ثبت شده است که شمار مبتلایان را به 115 هزار و 242 نفر رسانده است.

85 هزار نفر در نیویورک داوطلب کمک به بیماران مبتلا به کرونا شده‌اند

اندرو کومو، فرماندار نیویورک اعلام کرد که 85 هزار نفر برای مقابله با ویروس جدید کرونا در این ایالت داوطلب شده‌اند تا در بیمارستان‌ها فعالیت کنند.

تاکنون 2 هزار و 373 نفر در نیویورک در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند و 92  هزار و 381 نفر نیز به این ویروس مبتلا شده‌اند.

جریمه‌ نقدی و زندان برای نقض قوانین در تگزاس

قوانین جدید برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس جدید کرونا در لاریدوی تگزاس همراه با مجازات‌هایی است. این قوانین از سه‌شنبه صبح اجرایی شده‌اند و طبق آن ساکنان لاریدو غیر از موارد ضروری حق خروج از خانه‌های خود را ندارند و هنگام خروج در مواقع ضروری نیاز است که دهان و بینی خود را بپوشانند.

افرادی که این قوانین را نقض کنند می‌توانند به حداکثر هزار دلار جریمه نقدی محکوم یا به مدت حداکثر ۱۸۰ روز زندانی شوند.

روسیه دوره تعطیلی اداره‌ها را یک ماه دیگر تمدید کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، دوره «تعطیلی اداره‌ها» همراه با حفظ دستمزد را تا ۳۰ آوریل تمدید کرد.

وی در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: «تهدید همچنان وجود دارد، متخصصان می‌گویند هنوز جهان و کشور ما به پیک بیماری نرسیده‌اند. بنابراین تصمیم گرفتم تعطیلی اداره‌ها را تا ۳۰ آوریل تمدید کنم.»

پوتین در عین حال گفت در صورت تغییر در روند شیوع ویروس کرونا، روی این بازه زمانی تجدید نظر می‌شود.

569 نفر دیگر در بریتانیا جان باختند

وزارت بهداشت، درمان و مراقبت‌های اجتماعی بریتانیا اعلام کرد که در مجموع شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور به 2 هزار و 921 مورد افزایش یافته است. طبق این گزارش ۵۶۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته در اثر بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

همچنین طبق این گزارش روزانه، تاکنون 33 هزار و 718 نفر در این کشور مبتلا به ویروس کرونا تشخیص داده شده‌اند.

منع تردد در مدینه و مکه به مدت ۲۴ ساعت اجرا می‌شود

وزارت کشور عربستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، قوانین منع تردد را به مدت ۲۴ ساعت در دو شهر مذهبی مکه و مدینه اجرایی می‌کند.

طبق آمار رسمی روز سه‌شنبه در شهرهای مکه و مدینه در مجموع ۱۳۳ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا ثبت شده است.

تاکنون در مجموع هزار و 885 مورد ابتلا به ویروس کرونا در عربستان گزارش شده است که 21 نفر از آن‌ها نیز جان خود را از دست داده‌اند.

در حال حاضر پروازهای بین‌المللی در عربستان لغو شده است و مراسم حج عمره نیز به حالت تعلیق درآمده است.

ورود و خروج به ریاض، مکه، مدینه و جده محدود است. پیش از این برخی از شهرهای اطراف مکه و مدینه نیز به‌طور کامل قرنطینه شده بودند.

آزادی حدود ۱۸ هزار زندانی در اندونزی

حدود ۱۸ هزار زندانی در اندونزی به‌منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در زندان‌های پر از ازدحام این کشور آزاد شدند.

روز گذشته دولت اندونزی اعلام کرده بود که بیش از ۳۰ هزار زندانی را آزاد می‌کند. دستور آزادی شامل زندانیایی می‌شود که حداقل دو سوم حکم خود را گذرانده باشند. به افراد آزاد شده مقام‌های زندان توصیه کرده‌اند که دست‌کم دو هفته خود را قرنطینه کنند.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران از ۵۰ هزار نفر گذشت

طبق گزارش روزانه سخنگوی وزارت بهداشت ایران در شبانه روز گذشته در این کشور، دو هزار و 875 مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا شناسایی شده است و طی این مدت نیز 124 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

بر اساس این گزارش دولتی شمار مبتلایان به کووید ۱۹ در ایران به رقم 50 هزار و 468 نفر رسید و تاکنون نیز 3 هزار و 160 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران همچنین شمار کل بهبودیافتگان را نیز 16 هزار و 711 نفر ذکر کرد.

اسپانیا به لحاظ شمار مبتلایان با ایتالیا هم‌ تراز شد

اسپانیا روز پنجشنبه با ثبت 110 هزار و 238 مورد ابتلا به ویروس کرونا تقریبا با ایتالیا به لحاظ شمار مبتلایان هم رده شد. شمار مبتلایان در ایتالیا تا ظهر امروز 110 هزار و 238 مورد اعلام شده است. شمار قربانیان در اسپانیا تا به این لحظه 10 هزار و 96 نفر و در ایتالیا 13 هزار و 915  هزار نفر است.

شمار قربانیان در آمریکا از ۵ هزار نفر گذشت

تعداد جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در آمریکا از پنج هزار نفر فراتر رفت. یک نوزاد شش ماهه نیز در این کشور در روز چهارشنبه به دلیل ابتلا به ویروس جدید کرونا جان خود را از دست داد. بنا به آخرین داده ها این ویروس تاکنون جان ۵۱۱۰ نفر را در ایالات متحده گرفته است. ایالت نیویورک یکی از کانون های اصلی شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در آمریکا است. تعداد قربانیان در این ایالت طی ۷۲ ساعت دو برابر شده است. تاکنون بیش از ۱۹۰۰ نفر در ایالت پرجمعیت نیویورک جان خود را بر اثر ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا از دست داده اند.

استفاده از ماسک در اتریش اجباری می‌شود

دولت اتریش همزمان با شیوع ویروس جدید کرونا استفاده از ماسک را در فروشگاه ها و اماکن عمومی اجباری می کند. شهروندان اتریش از روز دوشنبه آینده موظف هستند در اماکن عمومی و فروشگاه ها دهان و بینی خود را بپوشانند. سباستین کورتس، صدراعظم اتریش در این مورد گفت: «هر چند این در رسم و رسوم ما نیست اما برای محافظت از دیگران باید این کار را انجام دهیم.»

استفاده از ماسک تا چند هفته پیش در کشورهای اروپایی مرسوم نبود اما این روزها با اجرای قرنطینه در بسیاری از کشورهای این قاره استفاده از ماسک هم برای جلوگیری از شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» رایج شده است.

کره شمالی: مورد ابتلا به کرونا نداریم

کره شمالی روز پنجشنبه تاکید کرد که موردی از ابتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور به ثبت نرسیده است. هر چند کره شمالی یکی از منزوی ترین کشورهای جهان محسوب می شود اما بسیاری از کشورها به ادعای عدم شیوع بیماری «کووید ۱۹» در این کشور مشکوک هستند. کره شمالی در همسایگی دو کشور چین و کره جنوبی قرار دارد که شاهد شیوع گسترده نوع جدید ویروس کرونا بودند.

کارشناسان هشدار می دهند که شیوع بیماری «کووید ۱۹» در کره شمالی به دلیل ضعف نظام درمانی این کشور می تواند تبعات زیادی داشته باشد.

پیامد کرونا؛ ثبت بیش از ۳۰۰ هزار بیکار جدید در اسپانیا

وزارت کار اسپانیا روز پنجشنبه اعلام کرد که بیش از ۳۰۰ هزار نفر در ماه مارس به دلیل «تاثیر بحران ناشی از شیوع بیماری "کووید ۱۹"» به جمع بیکارها در این کشور افزوده شدند. رسانه های اسپانیا افزایش ۳۰۰ هزار نفری شمار بیکاران در این کشور را «بی سابقه» توصیف کرده اند. دولت اسپانیا روز ۱۴ مارس (۲۴ اسفند) با اعلام وضعیت اضطراری در این کشور قرنطینه سراسری اعلام کرد.

ترخ بیکاری در اسپانیا پیش از بحران شیوع ویروس کرونا ۱۳.۸ درصد بود. این رقم به معنای بالاترین نرخ بیکاری در میان کشورهای حوزه یورو پس از یونان است.

افزایش شمار قربانیان در بلژیک

آخرین آمار رسمی اعلام شده توسط دولت بلژیک حاکی است، شمار قربانیان ناشی از ویروس مرگبار در این کشور از یک هزار نفر گذشته است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری