کد خبر: ۲۳۷۵۸۰
تعداد نظرات: ۹ نظر
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶
اهمال دولت عامل تشدید شیوع کرونا در ایران
هنوز فکر می کند همانند جریان مشکلات اقتصادی با یک برجام پزشکی می تواند گرفتاری های نظام سلامت کشور را به پایان برساند. زهی خیال باطل! دولت موظف بوده و هست به سرعت جلوی نقل و انتقال مسافران را بگیرد. دولت موظف است خرج خورد و خوراک مردم در ایام قرنطینه را تامین کند. دولت مدعی الکترونیکی بودن موظف است توضیح دهد که زیر ساخت های پرهزینه ای که می گفت چرا امروز ناکارآمد است؟ وظیفه دولت آیا همچنان توصیه و مذاکره است؟ آقای روحانی به دنبال دستیابی به یک برجام با کروناویروس یا با هنجارشکنان است؟ تا کی مردم قرار است که هزینه مماشات ایشان با چالش ها و راه حل آب دوغ خیاری ایشان را بپردازند؟
اکنون کارزار به جای حساس خود رسیده است از یک طرف افزایش روزافزون مبتلایان به کرونا و از سوی دیگر رفتار های غیر مسئولانه برخی شهروندان باعث شده است تا هر روز بیش از گذشته فشار بر سیستم نحیف درمانی کشور بیاید.


آیا روحانی به دنبال مذاکره با «کرونا» است؟
به گزارش خبرنگار اعتدال، دولت روحانی هر چند هنوز مدافعانی همچون علی مطهری دارد که همه چیز را بر گردن دیگران می افکند، اما در بین مردم و نخبگانی که دیگر سهمی از سفره دولت دوزادهم ندارند، یکی از بی اعتبار ترین و حراف ترین دولت هایی است که تاریخ ایران به خود دیده است.


دولت حسن روحانی همه چیز را به سخره گرفت و تنها گدایی از کدخدا و دیالوگ های انتخاباتی داغ و پر حرارت را برای حامیان انتخاباتی خود به ارمغان آورد. دولتی که رئیس آن به جمله «صبح جمعه با خبر شدم» سخره عام و خاص شده و نقی معمولی از علی آباد هم او را به تمسخر می گیرد. هنوز فراموش نکرده ایم که قرار بود جناب کرونا روز شنبه از ایران برود؟! هنوز نرفته!

هیچ چیز هم عادی نشده! حتی بسیار غیرعادی تر از آن روزی شده بود که کرونا قرار بود برود! کرونا نرفت حسن روحانی هم نگفت چرا هیچ چیز عادی نشد؟ چرا چونکه خطای محاسباتی، مشاوران ضعیف و همکاران ناکارآمد سه شاخص اصلی روحانی در چیدمان دولت دوزازدهم بود!


دولتمردان در بحران کرونا در سرتاسر گیتی یک رفتار یکسان از خود نشان دادند و تنها رئیس جمهوری که با سیمای رنگین خویش در ستاد بحران می نشیند و با مردم حرف می زند، حسن روحانی است. حتی دونالد ترامپ که بهره چندانی از ادب ندارد در پیشگاه ملتش ایستاده سخن می گوید و مشاورانش به او یاد دادند که در موقع سخن از کرونا و درد مردم، پوسخند نزند ناراحت و مصمم باشد.

قرنطینه کردن شهرها و حتی کشورها طبق توصیه های سازمان بهداشت جهانی و پیروی از الگوهای موفق در چین و کره جنوبی برای حفظ جان شهروندان از دیگر رویه های یکسانی است که دولت ها اتخاذ کردند. در حالی که بزرگترین خودروسازها و صنایع فولادی و رایانه ای دنیا تعطیل و یا نیمه تعطیل شده اند، آفتابه سازی مشنگ خان و شرکا در ایران تعطیل نشده و افتخار می کند در این روزهای هولناک کارمندانش ساعت 8 صبح سرکار حاضر می شوند!؟

بیش از یک ماه از رسمی شدن اخبار ورود ویروس کرونا2019 به ایران می گذرد و حسن روحانی هنوز دارد صحبت درمانی می کند و انتظار دارد جناب کرونا خود به سطوح آمده و بار و بندیلش را ببندد و دیاری دیگر برای خود برگزیند. گویا امر بر ایشان مشتبه شده است که کورنا به پای خودش از چین بیرون آمد.

احتمالا به نکاتی که مشاوران بی خرد در روزهای اول به ایشان گفته اند همچنان باور دارد و هنوز فکر می‌کند این بیماری از آنفلوآنزا هم خفیف تر است و در ذهنش نشسته است که قرینطه مال جنگ جهانی اول و دوم است.

یکی از شاخصه های اصلی دولت روحانی این بوده است که فضا را برای فعالیت قانون شکنان و متخلفان فراهم تر از نجبا و قانون مداران کرده است. هیئت منصفه افکار عمومی اگرچه در موارد گذشته نمی توانست به خوبی این نقیصه را تشخیص دهد، اما در این مورد به خوبی می تواند ببیند که روحانی بیشتر به دنبال آن است که شهروندان بی مبالاتی که راه سفر و عدم توجه به توصیه های اکید ستاد ملی مبارزه با کرونا را در پیش گرفته اند از ایشان رنجیده نشوند و اصلا به عنوان نمادی از حاکمیت به این فکر نمی کند که دولت ناکارآمد وی در مورد جان و امنیت شهروندان مسئولیت پذیر و قانونمدار، مسئولیت بیشتری دارد.

هنوز فکر می کند همانند جریان مشکلات اقتصادی با یک برجام پزشکی می تواند گرفتاری های نظام سلامت کشور را به پایان برساند. زهی خیال باطل! دولت روحانی و وزارت بهداشت هنوز نتوانسته است جوابی قانع کننده برای عدم مدیریت، عدم آمادگی برای ورود ویروس کرونا، عدم مدیریت شرایط بحرانی و خیلی از کاستی های دیگر به مردم ارائه کند!

دولت موظف بود با تعطیلی حضوری ادارات، قرنطینه را نمی شکست. دولت موظف بوده و هست به سرعت جلوی نقل و انتقال مسافران را بگیرد. دولت موظف است خرج خورد و خوراک مردم در ایام قرنطینه را تامین کند. دولت مدعی الکترونیکی بودن موظف است توضیح دهد که زیر ساخت های پرهزینه ای که می گفت چرا امروز ناکارآمد است؟

آقای روحانی عادت دارند بوق را از سرگشادش بدمند و این رویه را به زیردستان خود هم یاد داده اند. سیستم های ارشادی توصیه های بهداشتی و اخلاقی خود را به جامعه بارها و بارها اعلام کرده اند. اکثریت مردم هم پذیرا بوده و نهایت اهتمام را در خصوص رعایت مباحث بهداشتی به کار بسته اند. اما اقلیتی که جمعیتی میلیونی هم هستند چندان اعتنایی نکرده و نخواهند کرد. وظیفه دولت آیا همچنان توصیه و مذاکره است؟ آقای روحانی به دنبال دستیابی به یک برجام با کروناویروس یا با هنجارشکنان است؟ تا کی مردم قرار است که هزینه مماشات ایشان با چالش ها و راه حل آب دوغ خیاری ایشان را بپردازند؟

هر چند بسیاری از دوستان و بزگواران همچون جناب مطهری و عبدی و ...و یا افرادی همچون حسام الدین آشنا آماده اند که با قلم فرسایی های خاص خود همه قصورها را با بهانه همیشگی «نمی گذارند دولت کار کند »،موجه جلوه دهند! اما دولت دوزادهم و در راس آن حجت الاسلام حسن روحانی باید بداند به عنوان رئیس جمهور، رئیس شورای عالی امنیت ملی و مسئول اجرای قانون اساسی مسئول حفظ جان تک تک شهروندان است و با فرافکنی و انداختن تقصیر به گردن کسانی که مسافرت رفتند، رعایت نکردند یا با بهانه جویی از سپاه پاسداران، نیروهای مسلح، کشورهای خارجی و ... نمی توانند از زیر بار مسئولیت خویش شانه خانه کنند.

انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
0
0
با سلام و تبریک نوروز.
متاسفانه علی الرغم سعی و خطای انجام شده جهت مهار این ویروس منحوس ، بازهم نسخه های تکراری ( بدون اثر مطلوب ) پیچیده می شود .
خواهشمند است مدیریت جامع به وزارت بهداشت و درمان (متولی سلامت جامعه)سپرده شود . بنظر می رسد این وزارتخانه با داشتن علم فراوان حتما" در این مجال پیروز خواهد شد.انشالله
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
0
0
آيا فكر مي كنيد با اين حرفها روحاني تكان بخورد ؟ خير ! ضرب المثل معروف : به تنبل گفتند برو به سايه ، گفت ك سايه خودش مي ايد . تا روحاني و اكثريت هيأت دولت به كرونا مبتلا نشوند باور نمي كنند در كشور چه خبر است . جلسات در كاخ سعدآباد تشكيل مي شود ، با مسئولين از طريق ويدئو كنفرانس تماس ميگيرد و اعلام مي كند ترخيص كنندگان كالا از انبار بنادر بايد هفتاد خوان را طي كنند ! اين خوان ها را چه كسي به وجود آورده ؟ آيا منتظر دستور ترامپ و مكرون و جانسون است ؟ در سخنراني هاي اخيرش ميگويد ملت ايران مقاوم است ، آيا خود را جداي از ملت حساب مي كند ؟ آيا دولت وظيفه ندارد در مقابل دشمنان مقاومت كند ؟ .....
adib feizi tabrizi
|
Denmark
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
0
0
وضع فعلی قابل قبول نیست و این تکلیف همه ی ما ایرانیان است تا به حالت بهتر که این ملت سزاوارش است دست یابیم .
خودتان را قربانی شعارهای بی محتوا و خودخواهی ها نکنید .
Ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
0
0
مرگ و ننگ بر منافق.
امریکا نظامی نمی فرستد بلکه تربیت شده هایش را میفرستد....،،
اخوند فاسد از ساواکی پست تر است.....امام خمینی (رحمت الله علیه)
محمد امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
0
0
واقعا دست مریزاد !
این رفیق بنفش ما فکر کرده همه چیز با خاله بازی تمام می شود!
بفهم جان مردم در خطر است این اعداد که هر روز اضافه می شود پدر مادر یا فرزند یک خانواده است
افسوس و صد افسوس ! الان آقای خاتمی که تکرار فرمودند حاضر بیایند جواب بدهند
محمد طراوت بناب
|
Denmark
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
0
0
روحانی باید با " خدا " مذاکره کند نه کرونا .

کرونا عملیات مرصاد بین المللی خداوند متعال علیه ظالمان و فاسدان است .

می گی نه ؛ 14 آیه اول سوره فجر را مطالعه کنید .
ادیب فیضی تبریزی
|
Denmark
|
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
0
0
جمع کنید اینهمه مرگ بر این و آن را !

انقدر مرگ بر فلانی مرگ بر بیساری کردید که آخر یقه خوتان را چسبیده .

بس است .

خداوند بشر را با نفرین نیافریده که با نفرین ختمش کند .
FYqNnOAjID
|
Thailand
|
۰۶:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۲
0
0
ناکارآمد ترین دولت جمهوری اسلامی همین دولت دوازدهم و ترکیب جالب واعظی روحانی و ربیعی است
CeqgAQHStTJKvrw
|
Thailand
|
۰۶:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۲
0
0
خیلی باحال بود این بابا متوجهم همه چیز را برعکس انجام می دهد
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری