کد خبر: ۲۳۷۵۳۳
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱
شمار قربانیان کرونا در جهان از مرز 15 هزار نفر گذشت؛
با اعلام رسمی آمار امروز ایران، شمار رسمی و ثبت شده مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ تا کنون در سراسر جهان 350 هزار نفر گذشت. ویروس کرونا تا زمان به روز رسانی این گزارش در دوشنبه، باعث مرگ بیش از 15400 نفر شده است.
به گزارش اعتدال، آمار موارد انتقال ویروس کرونا از افراد حاضر در درون کشور به افراد دیگر در خاستگاه اصلی آن یعنی استان هوبی چین، برای چهارمین روز متوالی صفر شد و شمار کلی مبتلایان کرونا در اروپا نیز از مرز ۱۵۰ هزار نفر فراتر رفت.

23:45  ایتالیا، اسپانیا و فرانسه رتبه‌های اول تا سوم قربانیان ۲۴ ساعت اخیر کروناویروس در جهان

تعداد فوتی‌های ۲۴ ساعت اخیر ایتالیا ۶۰۱ تن، اسپانیا ۴۳۵ تن،قرانسه ۱۸۶ تن و ایران ۱۲۷ تن اعلام شد.
فوتی‌های انگلیس نیز ۵۴ تن اعلام شد که بدین ترتیب تعداد قربانیان کرونایی انگلیس به ۳۳۵ تن رسید.
کل قربانیان کروناویروس در ۲۴ ساعت اخیر از رقم ۱۶۷۵ تن فراتر رفت.
در این مدت ۳۵۱۸۱ تن مبتلا به کروناویروس شده‌اند.

آخرین آمار قربانیان و مبتلایان کرونا در جهان+ جدول

18:39 در همین چند ساعت اخیر بیش از 10 هزار 200 نفر به تعداد مبتلایان کرونا و 638 نفر به تعداد جان باختگان جهانی کرونا افزوده شده است. در جدول زیر جدیدترین تعداد قربانیان و مبتلایان کرونا در جهان به تفکیک کشور ها آمده است:

آخرین آمار قربانیان و مبتلایان کرونا در جهان+ جدول

آخرین آمار قربانیان و مبتلایان کرونا در جهان+ جدول

14:45

افزایش شمار مبتلایان کرونا در ایران به ۲۳۰۴۹ نفر رسید

سخنگوی وزارت بهداشت ایران گفت: بر اساس یافته های آزمایشگاهی و از ظهر دیروز تا امروز، ۱۴۱۱ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و با احتساب این افراد، مجموع مبتلایان قطعی به کووید۱۹ در کشور شمار مبتلایان به این بیماری در کشور به ۲۳۰۴۹ نفر رسید.

وی گفت: خوشبختانه ۸۳۷۶ نفر از بیماران کووید۱۹ در کشور بهبود یافته و ترخیص شده اند و این آمار روز به روز در حال افزایش است.

به گفته جهانپور، متاسفانه با جان باختن ۱۲۷ نفر از بیماران، مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به ۱۸۱۲ نفر رسید.

وی این را هم گفت تا کنون بیش از ۳۶ میلیون نفر در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا غربالگری شده اند که بسیار ارزشمند است.

سخنگوی وزارت بهداشت درباره میانگین سنی مبتلایان به کووید ۱۹ در کشور نیز گفت:‌ میانگین سنی مبتلایان حدود ۵۹ سال و میانگین سنی درگذشتگان نیز حدود ۶۴ سال بوده است که ۶۰ درصد جانباختگان آقایان هستند .

آخرین آمار قربانیان و مبتلایان کرونا در جهان+ جدول
آخرین آمار قربانیان و مبتلایان کرونا در جهان+ جدول

 14:21

  112 نفر در یکشنبه در فرانسه جان خود را از دست دادند

مدیرکل بهداشت عمومی فرانسه اعلام کرد با ثبت ۱۱۲ مورد فوتی جدید در این کشور، شمار قربانیان بیماری کووید-۱۹ در این کشور به ۶۷۴ نفر رسید.

در فاصله روزهای شنبه تا یکشنبه،‌ ۱۵۵۹ مورد جدید ابتلا به بیماری ناشی از ویروس کرونا در فرانسه ثبت شده است.

مقام‌های دولت فرانسه می‌گویند با وجود قرنطینه کامل این کشور، وضعیت در چند روز آینده وخیم‌تر خواهد شد. در حال حاضر 16018 نفر در فرانسه به بیماری کووید-۱۹ مبتلا هستند که حال بیش از 1746 نفر از آن‌ها وخیم است. از مجموع 16018 مورد آلوده به این ویروس، 2200 نفر بهبود یافته اند.

۶۵۱ نفر در ایتالیا در ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند

دولت ایتالیا اعلام کرد ثبت ۶۵۱ مورد مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار کل قربانیان این بیماری در این کشور به ۵۴۷۶ نفر رسید.

شمار قربانیان ایتالیا در روز یکشنبه نسبت به یک روز پیش از آن ۱۴۲ نفر کاهش داشته است. در حال حاضر ۴۶۶۳۸ نفر در این کشور به بیماری کووید-۱۹ مبتلا هستند که حال ۳۰۰۰ تن از آن‌ها وخیم گزارش می‌شود. از ۵۹۱۳۸ بیمار آلوده به ویروس کرونا در ایتالیا ۷۰۴۲ نفر بهبود یافته اند.

شمار قربانیان کووید-۱۹ در بریتانیا به ۲۸۱ نفر رسید

دولت بریتانیا اعلام کرد در بیست و چهار ساعت گذشته ۴۸ نفر دیگر بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده اند. در همین فاصله زمانی ۶۵۵ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است. به این ترتیب شمار مبتلایان از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا به ۵هزارو۶۸۳ نفر و شمار قربانیان در این کشور به ۲۸۱ نفر رسید. در حال حاضر و پس از بهبودی ۹۳ نفر، ۵۳۰۹ نفر در بریتانیا به کووید-۱۹ مبتلا هستند.

تجمع بیشتر از دو نفر در آلمان ممنوع می‌شود

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان و روسای ۱۶ دولت ایالتی آلمان تصمیم گرفتند تا تجمع بیش از دو نفر را در این کشور ممنوع کنند. رسانه‌های آلمانی به نقل از مقام‌های این کشور گزارش کرده‌اند این تصمیم احتمالا کاراتر از اجبار افراد به ماندن در خانه خواهد بود.

از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون،‌ 26159 نفر در آلمان به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده و 106  نفر جانشان را از دست داده اند.

آزمایش ۴ داروی پیشنهادی برای کرونا در فرانسه آغاز شد

اینسرم، موسسه ملی بهداشت و پژوهش‌های پزشکی فرانسه اعلام کرد آزمایش نمونه‌هایی از چهار گونه داوری تولید شده برای درمان کرونا امروز یکشنبه در فرانسه آغاز شده است. این آزمایش‌ها در قالب یک طرح علمی اتحادیه اروپا موسوم به دیسکاوری آزمایش می‌شوند.

بنا به تصمیم مقام‌های اروپایی، این داروها قرار است روی حدود ۳ هزار و ۲۰۰ شهروند داوطلب اروپایی آزمایش شود که ۸۰۰ نفر از آنها در فرانسه هستند.

مهم‌ترین داروی پیشنهادی در طرح دیسکاوری «کلروکین» است که معمولا برای درمان مالاریا به کار می‌رود. پزشکان فرانسوی می‌گویند در نخستین آزمایش‌های خود در شهر مارسی به نتایج خوبی برای درمان کرونا با این دارو رسیده‌اند.

احتمال تمدید قرنطینه در اسپانیا

دولت اسپانیا گفته است که به دلیل افزایش شدید موارد ابتلا به کرونا و مرگ و میر ناشی از آن، احتمال دارد وضعیت کنونی قرنطینه عمومی در این کشور دست کم تا ۱۱ آوریل تمدید شود. از سوی دیگر دولت اسپانیا در مادرید، شهری که با بیش از هزار فوتی بیشترین آمار تلفات کرونا را در این کشور داشته، در حال برپایی یک بیمارستان صحرایی بزرگ است. همچنین بسیاری از بیماران کرونایی در پایتخت اسپانیا به دلیل کمبود جا به چند هتل در این شهر منتقل شده‌اند.

محدودیت برای خروج سالمندان در ترکیه

دولت ترکیه گفته است افراد بالای ۶۵ سال و کسانی که از بیماری‌های حاد رنج می‌برند، باید برای حفظ جان خود در برابر کرونا از نیمه شب امشب به بعد در خانه بمانند. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز یکشنبه در پیامی ویدیویی از مردم کشورش به ویژه افراد سالمند خواست تا به هشدارهای مسئولان بخش بهداشت و درمان دولت توجه کرده و حتی الامکان در خانه بمانند.

فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه نیز ضمن تشریح آخرین آمار قربانیان کرونا در کشور اعلام کرد که تمام جان باختگان مسن بوده‌اند. وی نوشت که بدین‌ترتیب شمار قربانیان این ویروس در ترکیه به 30 نفر رسیده است.

کوجا افزود: «تمام جان باختگان مسن بوده‌اند، به همین دلیل باید به افراد مسن‌تر اخطار دهیم تا محدودیت خروج از خانه را رعایت کنند. با افزایش سن خطر مرگ و میر نیز بیشتر می‌‌شود.» وی در ادامه همچنین گفت: «شمار مبتلایان به این ویروس در ترکیه به 1236 نفر رسید.»

احتمال تمدید قرنطینه در فرانسه

اولیویه وران، وزیر بهداشت فرانسه گفت که با توجه به افزایش آمار قربانیان کرونا احتمال دارد دولت دوره دوهفته‌ای قرنطینه عمومی در این کشور را تمدید کند. قرنطینه کامل فرانسه از نیمروز سه‌شنبه ۱۷ مارس (۲۷ اسفند ۱۳۹۸) آغاز شده و قرار است تا دو هفته ادامه داشته باشد.

لغو پروازهای هواپیمایی امارات

شرکت هواپیمایی امارات اعلام کرد به دلیل وضعیت شیوع کرونا در جهان، کلیه پروازهای خود را از روز چهارشنبه ۶ فروردین (۲۵ مارس) لغو می‌کند.

قرنطینه ۱۴ ساعته در هند؛ یک میلیارد نفر در خانه ماندند

دولت هند برای تمرین محدودیت‌های تردد به منظور مقابله با ویروس کرونا به مدت ۱۴ ساعت در کل کشور قرنطینه اعلام کرد. در پی این فراخوان مردم اغلب جاده‌ها، ایستگاه‌ها و اماکن عمومی را تخلیه کردند، به طوری که برآورد می‌شود حدود یک میلیارد نفر از انها شرایط قرنطینه را پذیرفته و رعایت کرده‌اند.

در کشور یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفری هند تا کنون 425 نفر به کرونا مبتلا شده و 8 تن نیز جان خود را از دست داده‌اند.

روسیه پزشک ارتش و تجهیزات دیگر به ایتالیا فرستاد


در پی گفتگوی تلفنی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه با ژوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا دولت مسکو پزشک ارتش، خودروهای ضدعفونی‌کننده و دیگر تجهیزات نظامی برای کمک به ایتالیا در مقابله با کرونا، به این کشور فرستاده است.

کوبا و چین هم برای کمک به ایتالیا اعلام آمادگی کرده و گروهی از پزشکان کوبایی آماده اعزام به ایتالیا شدند.

سوریه؛ توقف اتوبوس‌های درون‌شهری در برخی شهرها

خبرگزاری دولتی سوریه، سانا اعلام کرد در راستای اقدامات دولت برای مقابله با ویروس کرونا، خدمت‌رسانی اتوبوس‌های درون شهری در حلب، حمص، لاذقیه و طرطوس تا اطلاع دیگر متوقف شده است. دولت سوریه پیش از این ورود گردشگران خارجی به کشور را نیز ممنوع کرده بود.

ساعات کاری کارمندان افغانستان کم شد

دولت افغانستان اعلام کرد به دلیل شرایط شیوع کرونا در کشور ساعت کار کارمندان خود را به میزان سه ساعت کاهش می‌دهد. همچنین برای برخی کارمندان با شرایط ویژه مانند زنان باردار مرخصی بیشتری در نظر گرفته می‌شود. بر پایه آمار رسمی، تا کنون 40 مورد ابتلا به کووید۱۹ در افغانستان گزارش شده است.

نخستین موارد ابتلا در سرزمین‌های فلسطینی

برای نخستین بار دو مورد ابتلا به ویروس کرونا در سرزمین‌های فلسطینی مشاهده شد. به گفته وزارت بهداشت غزه نخستین کرونایی‌های فلسطینی به تازگی از پاکستان به باریکه غزه بازگشته بودند.

نخست وزیر بریتانیا: کرونا ممکن است بخش سلامت ما را از نفس بیندازد

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا هشدار داد که افزایش مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا ممکن است بخش خدمات بهداشت و درمان این کشور را از نفس بیندازد.

جانسون در بیانیه‌ای که دفتر نخست وزیری بریتانیا آن را منتشر کرد همچنین گفته است که وضعیت شیوع کرونا در این کشور تنها دو تا سه هفته از ایتالیا عقب‌تر است و ممکن است به آن وضعیت برسد.

در پی افزایش چشمگیر تلفات کرونا در روزهای اخیر در بریتانیا مدارس، رستوران‌ها و کافه‌های این کشور تعطیل شده و نخست وزیر از مردم خواسته حتی الامکان از خانه بیرون نیایند. او به مردم گفت به ویژه در روز یکشنبه که در بریتانیا روز مادر است، به دید و بازدید یکدیگر نروند.

اروپا؛ آمار مبتلایان از ۱۵۰ هزار نفر گذشت

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد بر اساس شمارشی که بر مبنای آمار رسمی اعلام شده انجام داده، شمار کلی مبتلایان به کرونا در کشورهای اروپایی در مجموع از ۱۵۰ هزار نفر فراتر رفته است.

جهش هزاران نفری آمار مبتلایان و جان‌باختگان در اسپانیا

بر اساس آمار رسمی اسپانیا، در چندین ساعت گذشته دست کم هزار و 141 نفر در این کشور به بیماری کووید۱۹ مبتلا شده و 41 نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری جان باخته‌اند.

تا کنون در مجموع 29 هزار و 909 نفر در اسپانیا به کرونا دچار شده و هزار و 813 نفر نیز بر اثر سرایت این ویروس در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا از مردم کشورش خواست تا از نظر روحی و روانی خود را برای «روزهای بسیارسخت‌تر» آماده کنند.

رستوران‌ها و کافه‌های استرالیا بسته می‌شوند


با اعلام 1700 مورد ابتلا به کرونا در استرالیا، مسئولان دولتی این کشور به فکر وضع مقررات سختگیرانه عمومی افتاده‌اند. مقامات دولت استرالیا در نظر دارند تا رستوران‌ها و بارها و کافه‌ها را از بیم شیوع هر چه بیشتر کرونا تعطیل کنند و مسئولان نیوساوت‌ولز نیز به همین دلیل فعالیت کلیه بخش‌های خدماتی غیرضروری در این ایالت را در ۴۸ ساعت آینده ممنوع اعلام کردند.

نخستین پزشک جان‌باخته از کرونا در فرانسه

اولیویه وران، وزیر بهداشت فرانسه نخستین مورد مرگ یک پزشک بر اثر کرونا در این کشور را تأیید کرد.

از سوی دیگر امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه روز یکشنبه در گفتکو با روزنامه «ژورنال دو دیمانش» چاپ پاریس درباره شیوع کرونا در کشورش گفت که «موج» از راه رسیده است. او در این مصاحبه برای چندمین بار از واژه «جنگ» استفاده کرد و گفت که کشورش از نظر سلامت، در «وضعیت جنگی» قرار دارد.

محدودیت‌های سختگیرانه‌تر در ایتالیا

با افزایش بی‌پیشینه آمار تلفات کرونا در ایتالیا، جوزپه کونته، نخست وزیر این کشور دستور تعطیلی تمامی کارخانه‌ها و تولیدی‌های غیرضروری در کشور را صادر کرد.

از سوی دیگر با شدت گرفتن شیوع بیماری در استان لمباردی در شمال ایتالیا، مقام‌های دولتی علاوه بر مقررات قرنطینه و ممنوعیت رفت و آمد غیرضروری، خروج از منزل برای فعالیت ورزشی را هم که تا کنون از این مقررات مستثنی بود، ممنوع اعلام کردند.

تنها در روز شنبه ۸۰۰ مورد فوتی از کرونا در ایتالیا گزارش شد که بالاترین آمار روزانه مرگ و میر این بیماری از آغاز شیوع آن در این کشور محسوب می‌شود. تا کنون 59 هزار و 136 نفر در ایتالیا به کووید۱۹ دچار شده و 5 هزار و 476 نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

جهش آمار مبتلایان در تایلند

آمار روزانه مبتلایان به کرونا در تایلند با جهشی بی‌پیشینه به 721 مورد رسید. تنها از روز شنبه تا تاکنون 310 مورد ابتلا به کووید۱۹ در این کشور گزارش شده است.

آخرین آمار آمریکا

با مرگ 39 نفر دیگر در ایالات متحده بر اثر کرونا در شبانه‌روز گذشته، شمار کل جان‌باختگان بیماری کووید۱۹ در این کشور به 458 نفر رسید.

تا کنون 35 هزار و 70 نفر در آمریکا به این بیماری دچار شده‌ اند. تا کنون بیشترین آمار مرگ و میر کرونا در ایالت واشنگتن با ۹۴ فوتی بوده است.

آمار ابتلا در هوبی چین باز هم صفر شد

در شبانه‌روز گذشته ۴۶ نفر در چین به ویروس کرونا مبتلا شدند که همه آنها به جز یک نفر از خارج آمده بودند. در این مدت در استان هوبی به مرکزیت ووهان که کانون اولیه شیوع کرونا بود، هیچ مورد بومی به آنار مبتلایان اضافه نشده است. به این ترتیب این چهارمین روز متوالی است که در استان هوبی کسی ویروس کرونا را از افراد حاضر در محل نگرفته است.

شمار کلی مبتلایان در چین هم اکنون 81 هزار و 93 نفر گزارش شده و با مرگ 9 نفر دیگر در شبانه روز گذشته، آمار کل جان‌باختگان در این کشور به 3 هزار و 270 نفر رسیده است.
برچسب ها: شمار قربانیان کرونا در جهان ، آخرین آمار قربانیان و مبتلایان کرونا در جهان ، شمار قربانیان کرونا ، شمار قربانیان ویروس کرونا ، شمار قربانیان کرونا در چین ، شمار قربانیان ویروس کرونا در چین ، شمار تلفات کروناویروس ، انتقال ویروس کرونا ، ویروس کرونای جدید ، ویروس جدید کرونا ، ویروس کرونا ، کرونا ، کروناویروس در ایران ، کروناویروس ، کروناویروس جدید ، کرونای جدید ، مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا ، قربانیان کووید 19 ، شمار قربانیان کووید 19 ، قربانیان ویروس کرونا ، قربانیان کرونا ، قربانیان کرونا در چین ، قربانیان ویروس کرونا در چین ، کووید 19 ، کووید ۱۹ ، ابتلا به بیماری کووید ، بیماری کووید 19 ، شیوع ویروس کرونا ، شیوع کروناویروس ، شیوع ویروس کرونا در ایران ، شیوع بیماری کرونا ، شیوع کرونا در ایران ، شیوع کرونا ، شیوع کرونا ویروس ، شیوع ویروس کرونا در چین ، آمار قربانیان و مبتلایان کرونا در جهان ، قربانیان و مبتلایان کرونا در جهان ، مبتلایان کرونا در جهان
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری