کد خبر: ۲۳۷۵۱۳
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۱
نخست وزیر انگلیس در کنفرانس خبری روزانه تشریح سیاست‌های دولت برای مقابله با کرونا، اولتیماتوم داد که اگر مردم توصیه‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی را رعایت نکنند، ناگزیر دستور قرنطینه کامل انگلیس را صادر می کند.
نخست وزیر انگلیس در کنفرانس خبری روزانه تشریح سیاست‌های دولت برای مقابله با کرونا، اولتیماتوم داد که اگر مردم توصیه‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی را رعایت نکنند، ناگزیر دستور قرنطینه کامل انگلیس را صادر می کند.

«بوریس جانسون» تأکید کرد که اجرای دستورالعمل‌های دولت، کاملاً ضروری است و اگر مردم مسوولانه رفتار نکنند، ناگزیر تدابیر سختگیرانه‌تری را وضع می‌کند.

او در حالی این مطلب را بیان کرد که به رغم توصیه مقام‌های وزارت بهداشت برای رعایت فاصله اجتماعی ۲ متر بین افراد، مردم این کشور یکشنبه با آفتابی شدن هوا به پارک‌ها، سواحل دریایی و فروشگاه‌ها سرازیر شده و توصیه‌های دولت را نادیده گرفتند.

جانسون در این زمینه گفت: قطعاً مایل هستم که مردم به پارک‌ها بروند و از فضای آزاد لذت ببرند. اما لازم است که نکات بهداشتی، رعایت و هرگز تصور نشود که هوای آزاد، مصونیت می‌آورد.

نخست وزیر انگلیس هشدار داد: آنهایی که تصور می‌کنند در برابر کرونا آسیب پذیر نیستند ممکن است ناقل ویروس به دیگران باشند. پس لازم است که توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرید و از آن‌ها تبعیت کنید.

وی تصریح کرد که این دستورالعمل‌ها هرچند سختگیرانه، اما برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، که تاکنون جان ۲۸۱ نفر در این کشور را گرفته مقرر شده است.

آمار ابتلا به کرونا در انگلیس روز به روز در حال افزایش است. دولت جانسون چند روز پس از آنکه سایر کشورهای اروپایی شهروندان خود را مجبور به قرنطینه خانگی کردند، دستور داد رستوران‌ها، سالن‌های تئاتر، سینماها و سالن‌های بدنسازی تعطیل شوند تا سرعت شیوع ویروس کرونا کاهش یابد.

نخست وزیر انگلیس در ادامه اظهارات خود هشدار داد که اگر تا ۲۴ ساعت آینده اوضاع از بحرانی‌تر شود، ناگزیر از سیاست سایر کشورهای اروپایی تبعیت می‌کند. او به «تمام آنهایی که از خانه بیرون می‌روند، ورزش می‌کنند و از هوای‌ آزاد لذت می‌برند» توصیه کرد؛ فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

جانسون تأکید کرد: اگر قادر به این کار نیستید، نمی‌خواهید چنین کاری را انجام دهید، مختار هستید اما ما این اقدام را صورت خواهیم داد و تدابیر سختگیرانه‌تری به اجرا می‌گذاریم.

همزمان با هشدار نخست وزیر انگلیس، شماری از شهرداری های مناطق مختلف کشور، با صدور بیانیه‌هایی، پارک‌ها و مکان‌های عمومی را تا اطلاع ثانوی تعطیل کردند.

مردم انگلیس در هفته‌های گذشته از ترس اعمال سیاست قرنطینه خانگی در این کشور به فروشگاه‌ها هجوم برده و دست به احتکار مواد خوراکی زده‌اند. جانسون گفته که ارتش این کشور برای اجرای سیاست قرنطینه خانگی در آماده باش کامل به‌سر می‌برد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری