کد خبر: ۲۳۵۷۵۵
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸
بدون آزمایش کرونا در مجلس، خواستار قرنطینه قم؛
آقای امیرآبادی! می فرمایید " سه هفته است کرونا به قم آمده و این موضوع دیر اعلام شده است." خب از طریق رسانه و تریبون های بی شمار که در اختیار دارید به اطلاع مردم می رساندید. حداقل از توئیتر به مردم اطلاع رسانی می کردید. آیا غیر از این است که گذاشتید انتخابات برگزار شود و پس از آن مدعی سلامت مردم شوید؟ ابتلای مردم به کرونا برای شما اهمیت داشت یا رای آوردن و راهیابی دوباره به مجلس. اکنون که خیالتان از انتخابات راحت شده به یکباره حامی شفافیت رسانه ای شده اید؟
اعتدال - محمد جواد بربریان-از چهارشنبه گذشته اعلام شد که ویروس کرونا در قم مشاهده شده و در ابتدا دو نفر بر  اثر این بیماری فوت کرده اند. تاکنون نیز پس از گذشت یک هفته آمار فوتی های کرونا در کشور طبق آمارهای رسمی به 15 نفر رسیده است.

با وجود اعلام روزانه آمار مبتلایان و فوتی ها توسط مقامات وزارت بهداشت، احمد امیرآبادی فراهانی نماینده قم که روز گذشته در صحن علنی مجلس حاضر شده بود با بیان اینکه روزانه ۱۰ نفر در قم از بین می روند، گفت: تا دیشب(یکشنبه شب) حدود ۵۰ نفر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا فوت کرده اند.

اظهاراتی که بلافصله در شبکه های اجتماعی و رسانه های داخلی و خارجی بازتاب گسترده ای داشت و عده ای با استناد به آن مقامات وزارت بهداشت و دولت را به دروغگویی متهم کردند. امیرآبادی در همان روز و در مصاحبه دیگری با ایلنا در پاسخ به اینکه معاون وزیر بهداشت آمار فوت‌شدگان قم را تکذیب کرد، افزود: اسامی ۴۰ نفر از فوت‌شدگان را به معاون وزیر داده‌ام و حالا باید منتظر استعفاء وی باشیم.

با توجه به این اظهارات عضو هیات ریسه مجلس نکات زیر قابل تامل است:

ابتدا اینکه جناب امیرآبادی در گفت و گوی اولیه بر آمار 50 فوتی در قم تاکید دارد و در گفت و گوی دوم خود می گوید اسامی 40 نفر از فوت‌شدگان را به معاون وزیر بهداشت داده ام. تکلیف این نفر تفاوت آمار اعلامی چه می شود؟ اگر واقعا فوت شده اند و بر اساس مستندات سخن می گویید باید اسامی 10 نفر باقیمانده همراه با مستندات خود را نیز ارائه کنید. شاید هم ادعایی کرده اید و قابل استناد نیست. بماند که دیگر نماینده قم، جناب ذوالنور آمار فوت 50 نفر در قم را تکذیب کرده است.

نکته دوم اینکه نماینده محترم قم ادعای فوت 50 نفر در قم بر اثر بیماری کرونا را در گفت و گو با خبرگزاری ایلنا مطرح کرده و بلافاصله در رسانه ها نیز انتشار تافته است. حال می گوید اسامی 40 نفر از فوت شدگان را به وزارت بهداشت اعلام کرده است. چرا به وزارت بهداشت؟ اگر شخصی بر اثر ابتلا به بیماری کرونا فوت کرده که وزارت بهداشت اولین سازمانی است که از آن اطلاع دارد و به گفته آقای امیرآبادی کتمان حقیقت کرده است. امیرآبادی، نماینده قم در برابر رسانه ها و افکار عمومی به صراحت ادعای خود را  بیان کرده است، پس باید مدارک اثبات ابتلای این 50 نفر تاکید می شود 50 نفر را به همان رسانه ها و مردم حداقل با اسامی اختصار و با اعلام بیمارستانی که بیمار بستری بوده یا آزمایش داده اعلام کند. توجه به این نکته ضروری است که در مدارک پزشکی یا گواهی فوت حداقل باید فوت بر اثر آنفلوانزا یا بیماری تنفسی ذکر شده باشد.

حال این سوال مطرح می شود، اگر ادعای نماینده قم اثبات نشود، این اظهارات مصداق تشویش اذهان عمومی نیست؟ همانگونه که دبیر شورای امنیت ملی درخواست کرده باید مدعی العموم و قوه قضاییه به این ماجرا ورود کنند و مشخص شود بالاخره چه کسی دروغ می گوید و چه کسی حقیقت را از مردم پنهان و با جان مردم بازی کرده است. باید مشخص شود آقای نماینده با استناد به کدام مدارک از فوت شدن 40 یا 50 نفر سخن می راند و آیا واقعیت دارد؟ نمی توان در این شرایط اینگونه با افکار عمومی بازی کرد. واقعیت باید افشا شود یا وزارت بهداشت کتمان کرده یا نماینده دروغ می گوید. در این شرایط که جامعه نیاز به آرامش دارد نباید خود وارد جنگ روانی علیه مردم خود شویم. جامعه امروز بیش از پیش نیاز به اعتماد و اطمینان به بخشی به نهادهای مسول دارد، آنچه را که دشمنان در پی زدودن آن هستند. حال که آقای نماینده این چنین آماری و اسنادی در دست دارد باید به افشای آن در رسانه ها اقدام کند در غیر این صورت دستگاه قضایی باید وارد شده و برابر با قانون با وی که موجب تشویش اذهان عمومی را فراهم کرده، برخورد نماید و نتایج را به مردم اعلام نماید. اگر هم اسناد ایشان درست بود و صحت داشت مسولان وزارت بهداشت را توبیخ و مجازات نماید تا شاید عبرتی باشد برای دیگران تا با اعتماد مردم و جامعه بازی نکنند.

البته اگر سخنان آقای نماینده که اتفاقا برای مجلس یازهم نیز رای آورده، صحیح نبود انتظار است شورای محترم نگهبان بودن در نظر گرفتن هیچ ملاحظه ای در احراز صلاحیت ایشان تجدید نظر کند.

آقای امیرآبادی! دوستان هم فکر شما در جناح اصولگرا، بارها رسانه ها و منتقدان سیاسی خود را به دادن خوراک به رسانه های خارجی متهم کرده اند، آیا ارائه این تعداد از فوت شدگان کرونا در قم، خوراک رسانه های خارجی و معاند برای زیر سوال بردن راست گویی مقامات جمهوری اسلامی نشده است؟ کافی است نگاهی به تیتر رسانه های خارجی از روز گذشته تا امروز بیاندازید تا متوجه شوید چه کسی برای رسانه های خارجی و بعضا معاند، خوراک فراهم کرده است.

آقای امیرآبادی! هنگامی که برخی رسانه های خارجی، آمار 1500 کشته در اعتراضات آبان ماه را ادعا و در بوق و کرنا کردند، دوستان سیاسی شما همراه با بسیاری از همکاران شما در مجلس، این آمار را کاملا مغرضانه و کذب محض دانسته و می دانند. حال کدامیک را باور کنیم آمار شما از فوت شدگان کرونا که هنوز مدرکی دال بر اثبات ان ارائه نکرده اید یا آمار رسانه های خارجی از کشته شدگان آبان که آن هم بدون ارائه مستندات بوده است. آقای نماینده! یک بام و دو هوا نمی شود. شما که اتفاقا عضو هیات رییسه مجلس هم هستید و برای چهارسال دیگر به نمایندگی قم رسیده اید، تکلیف را مشخص کنید.

آقای امیرآبادی! می فرمایید " سه هفته است کرونا به قم آمده و این موضوع دیر اعلام شده است." خب از طریق رسانه و تریبون های بی شمار که در اختیار دارید به اطلاع مردم می رساندید. حداقل از توئیتر به مردم اطلاع رسانی می کردید. آیا غیر از این است که گذاشتید انتخابات برگزار شود و پس از آن مدعی سلامت مردم شوید؟ ابتلای مردم به کرونا برای شما اهمیت داشت یا رای آوردن و راهیابی دوباره به مجلس؟ اکنون که خیالتان از انتخابات راحت شده به یکباره حامی شفافیت رسانه ای شده اید؟ یک بام و دو هوا که نمی شود، قبل از انتخابات خفقان رسانه ای و تلاش برای عدم درز اخبار به جامعه و پس از آن داعیه دار شفافیت رسانه ای!

جلسه روز گذشته مجلس در حالی برگزار شد که بسیاری از نمایندگان برای جلوگیری از گسترش کرونا از نکات مراقبتی استفاده کردند. عجیب آنکه نماینده شهری که مبدا شیوع کرونا بوده و به گفته خود وی باید قم قرنطینه شود، در مجلس حاضر می شود. آقای امیرآبادی! اگر قائل به قرنطینه هستید چرا از قم خارج شده و در یک مکان عمومی و حساس سیاسی حاضر شده اید؟ حداقل برای حرف خود ارزش قائل می شدید!  جالب اینکه وی در گفت و گو با ایسنا می گوید: "من نه تست دادم و نه تستم مثبت بوده، کرونا ندارم؛ غلط کردند که صندلیم را ضدعفونی کردند!"

واقعا اگر از گسترش کرونا در بین مردم نگران بودید، از قم خارج نمی شدید و در جلسات مهم و عمومی هم شرکت نمی کردید. به خصوص که آزمایش هم نداده اید. حال  چگونه به اظهارات شما در ارائه آمار فوتی ها و دلسوزی شما برای سلامت مردم اطمینان کنیم؟

شاید وزارت بهداشت  هم در اطلاع رسانی و هم در پیشگیری از بروز و گسترش کرونا، اهمال کرده  و دراین صورت باید پاسخگوی تاخیر در اقدامات خود و زیان جبران ناپذیر به سلامت عمومی کشور باشند، اما واقعا انتقادات شما از روی نگرانی برای مردم است؟ آیا کرونا را بهانه نکرده تا با کمک آن به اهداف سیاسی و جناحی خود برسید؟ آیا کرونا را سیاسی نکرده اید؟ حقیقت انکه دولت روحانی آنقدر در زمینه های مختلف ناکارآمد عمل کرده که نیازی نباشد از کرونا برای تخریب آن استفاده کرد، در این شرایط بر استرس مردم نیافزایید و سلامت مردم را بازیچه رفتارهای جناحی نسازید.
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
اعتدال نگرا
|
-
|
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
0
0
بابا هر روز آقای حسن فریدون چندین مرتبه دروغ به مردم میگه اونم از رسانه ملی پخش میشه هیچکس کاریش نداره کسی تشویش اذهان نگفت و ...
واقعا استاد هستید تو ... مثل فریدونتون
ادیب فیضی تبریزی
|
Denmark
|
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۶
0
0
آقای امیرآبادی عزیز نماینده محترم شهر مقدس قم
ادب خرج ندارد ولی خریدار دارد !
ادیب فیضی تبریزی
|
Denmark
|
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
0
0
آقای امیرآبادی فراهانی ، ادبیات شما به عنوان یک نماینده آنهم از شهر مقدس قم بسیار زشت و زننده است و مدتی است که حضرتعالی به این نوع ادبیات ادامه می دهید ، "مراقب باشید که یک نفر از رگ گردن به شما نزدیکتر است" و حواسش بیشتر از خودتان به شما هست .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۷
0
0
اینها نماینده مردم نیستند نون به نرخ روز میخورند.هرجا منافع شان اقتضا کند حرف میزنند
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری