کد خبر: ۲۳۲۹۳۶
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
مقامات لشکری و کشوری همراه با سیل خروشان مردم پایتخت در مراسم تشییع پیکر سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش حضور یافتند.
مقامات لشکری و کشوری همراه با سیل خروشان مردم پایتخت در مراسم تشییع پیکر سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش حضور یافتند.

به گزارش اعتدال، سردار رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مجاهد عالی مقام ابومهدی المهندس معاون حشد الشعبی عراق و همراهان آنان سحرگاه جمعه در حمله تروریستی و جنایتکارانه نیرو‌های آمریکا در بغداد به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

همچنین در این حمله تروریستی، سردار «حسین پورجعفری»، «هادی طارمی»، «شهروز مظفری‌نیا» و «وحید زمانی‌نیا» به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

حضور رئیس جمهور در مراسم تشییع و اقامه نماز بر پیکر شهید سپهبد قاسم سلیمانی

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور صبح دوشنبه همراه با مردم مومن و قدرشناس در مراسم وداع، تشییع و اقامه نماز بر پیکر سردار بزرگ و پر افتخار اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، مجاهد بزرگ ابومهدی المهندس و دیگر شهدای اقدام تروریستی و جنایتکارانه آمریکا شرکت کرد.

حضور آیت الله جنتی در مراسم تشییع سردار شهید قاسم سلیمانی
آیت الله احمد جنتی به علت کثرت جمعیت و شور و شوق مردم انقلابی تهران، موفق به حضور در دانشگاه تهران و اقامه نماز به امامت رهبر معظم انقلاب نشد و پس از نماز به جمع میلیونی تشییع کنندگان سردار دلاور سپاه اسلام پیوست.

عباسعلی کدخدایی قائم مقام دبیر و سخنگوی شورای نگهبان هم با حضور در دانشگاه تهران، همراه با مردم و مسئولان به امامت امام خامنه‌ای بر پیکر سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش، نماز اقامه کرد.
کدخدایی پس از اقامه نماز، به جمع تشییع کنندگان میلیونی پیکر شهید سلیمانی پیوست.

آیت الله لاریجانی: حاج قاسم، استقامت ملت و امت را نشان داد
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی در دوره حیات خود منشأ آثار فراوانی بود و با ایمان و اخلاص و جهادش برای این کشور افتخار آفرید و آن را حفظ کرد.
آیت الله صادق لاریجانی در حاشیه مراسم تشییع پیکر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: شهادت ایشان نیز آثار عجیبی در منطقه دارد و همه مردم این راه را ادامه خواهند داد.

وی گفت: حاج قاسم با جهاد و اخلاص خودش استقامت یک ملت و امت را نشان داد و ان شاءالله بعد از شهادتش نیز همین راه را مردم ادامه می‌دهند.
آیت الله صادق لاریجانی افزود: راه حاج قاسم در مقابله با دشمنان اسلام و مهم‌ترین چیز متابعت از، ولی فقیه در راه حق است.

امیر موسوی: پاسخ هر اشتباهی داده می‌شود
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت:پاسخ هر خطا و اشتباهی باید داده شود.

امیر موسوی در مراسم تشییع پیکر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت، افزود: مردم شرایط سنگینی را تحمل کردند. اتفاقی در جهان افتاد که در هیچ قاموس بشری، قانون بین المللی و هیچ فرهنگی پذیرفته نیست.
وی گفت: آمریکایی‌ها در یک بن بست منطقه‌ای قرار گرفتند و این کار احمقانه را انجام دادند.
امیر موسوی ادامه داد: انتظار مردم این است که پاسخ مناسبی به این یاغی‌ها داده شود.
فرمانده کل ارتش، گفت: آمریکایی‌ها باید بفهمند کار خطایشان چه عاقبتی برایشان دارد.
وی افزود: در هرصورت پاسخ هر خطا و اشتباهی باید داده شود. با این استدلال که اگر متجاوز و خطارکار تنبیه شود ممکن است خطای دیگری کند، نمی‌توان از خطای آن گذشت.
امیر موسوی گفت: دنیا باید بداند و تاریخ ثبت کند کسی که خطا کند حتما تنبیه می‌شود و به زودی تنبیه صورت می‌گیرد.

جلیلی: تحمیل شکست بزرگ بر امریکا با شهادت سردار سلیمانی
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: سپهبد قاسم سلیمانی بار‌ها طعم شکست را به امریکا چشانده بود و با شهادتش، شکست بزرگی بر کاخ سفید تحمیل خواهد شد.
سعید جلیلی در حاشیه مراسم تشییع فرمانده فقید سپاه قدس و همرزمانش در دانشگاه تهران اظهارداشت: حاج قاسم در حیات مبارکش نشان داد که امریکا شکست پذیر است.
وی سپهبد قاسم سلیمانی را قهرمان مبارزه با امریکا و رژیم صهیونیستی دانست و افزود: آن شهید والامقام در عمل نشان داد که رژیم اشغالگر قدس، رژیمی شکست پذیر و امریکا رژیمی سست بنیاد است.
جلیلی تاکید کرد: همگان باید بتوانیم راه حاج قاسم در مبارزه با استکبار جهانی را ادامه دهیم.

وزیر دفاع: قاطعانه برای انتقام سخت تصمیم می‌گیریم
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح گفت: با تمام توان راه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را ادامه خواهیم داد.
امیرسرتیپ "امیرحاتمی"، در مراسم وداع با سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی، افزود: بی تردید هم من و همه سرباز‌های نیرو‌های مسلح و همه مردم با او عهد محکم می‌بندیم که راه او راه مقاومت و راه جهاد با تمام قوت ادامه پیدا خواهد کرد.
وی تاکید کرد: اگر امروز بین ما نیست، اما برکت خون مبارک او باعث شده که همه ملت چهره خشن خیانتکار آمریکا را به خوبی بشناسند.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح همچنین با بیان اینکه با تمام توان راه او را ادامه خواهیم داد، افزود: با همان دقت و توجهی که سردار سلیمانی در طول ۴۰ سال مبارزه برای اعتلای انقلاب اسلامی، اعتلای ایران و اعتلای اسلام انجام داد، قاطعانه برای انتقام سخت تصمیم می‌گیریم و حرکت می‌کنیم و نگران هیچ چیز نخواهیم بود.

شهادت سلیمانی تولدی دوباره برای مبارزه با استکبار
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی بیانگراحیای مجدد مبارزه با استکبار است.
علی اکبر صالحی در حاشیه مراسم سپهبد حاج قاسم سلیمانی درباره ویژگی‌های اخلاقی ایشان گفت: شهادت حاج قاسم سلیمانی احیای مجدد مبارزه با ظلم است.
وی ادامه داد: این شهادت نفس‌های تازه‌ای را در مبارزه با ظلم و شناخت استکبار به ماداد.
وی افزود: حاج قاسم سلیمانی با رفتنش به همه نشان داد که شهید زنده‌تر است، زیرا با شهادتش نگرانی‌هایی در دل استکبار و لرزه در صحبت‌های انان انداخته است.
وی در پایان گفت:: خون شهید پایمال نخواهد شد.

وزیر اطلاعات: خون شهید سلیمانی جبهه متحد مقاومت اسلامی را شکل داد
وزیر اطلاعات گفت: خون سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بر زمین نریخته بلکه وارد رگ‌های مردم ما شده و بار دیگر غیرت استکبارستیزی مردم ما و جبهه متحد مقاومت اسلامی را در برابر استکبار جهانی شکل داد.
حجت الاسلام والمسلمین محمود علوی در حاشیه مراسم تشییع شهدای مقاومت با بیان اینکه اقدام آمریکا در ترور شهید سلیمانی، شهید ابومهدی المهندس و همرزمانشان، حرکت احمقانه‌ای بود افزود: حاج قاسم تجسم مقابله با استکبار بود و استکبار فکر می‌کرد با شهادت حاج قاسم می‌تواند این مجسمه را از پیش راه خود بر دارد در حالی که به جای حاج قاسم تمام ملت‌های منطقه قرار گرفتند.
وی در پاسخ به این پرسش که مردم خواستار انتقام سخت از عاملان حمله تروریستی و به شهادت رساندن سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی هستند گفت: بی تردید قبل از اینکه حکومت‌ها و حاکمیت‌ها انتقام بگیرند ملت‌ها انتقام خواهند گرفت.
حجت الاسلام والمسلمین علوی افزود: حضور مردم عراق در مراسم تشییع در کاظمین، بغداد، ​ نجف، کربلا، مصوبه پارلمان عراق در اخراج نیرو‌های آمریکایی و خروش ملت‌های منطقه همه و همه انتقامی است که از آمریکا گرفته می‌شود و به یاری پروردگار در موقع خود، آمریکا انتقام ملت ایران را شاهد خواهد بود.

رئیس رسانه ملی: حاج قاسم محبوب خدا و دل‌های ملت بود
رئیس رسانه ملی با تاکید بر اینکه حاج قاسم محبوب خدا و دل‌های ملت بود، گفت: اگر برای وداع با شهید سرافراز سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی بخواهم یک جمله بگویم، به او خواهم گفت که شهادت گوارای وجودت باد.
علی عسکری در مراسم بدرقه تاریخی سیدشهیدان مقاومت و همرزمان ایشان، خاطرنشان کرد: شهیدسردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی نزد خداوند متعال و مردم محبوب است و مهمترین علت این محبوبیت مخلص و فداکار بودن ایشان است.
آقای علی عسکری تصریح کرد: شهید سلیمانی تمام عمر بدون ادعا و چشم داشت با دشمنان اسلام و انقلاب مبارزه کرد که پاداش او نزد خداوند متعال محفوظ است.

جهانگیری: جمهوری اسلامی در راستای مطالبه مردم گام برمی دارد
معاون اول رئیس جمهور گفت: مطالبه مردم انتقام است و جمهوری اسلامی در راستای آن و در این مسیر گام بر می‌دارد.
اسحاق جهانگیری افزود: آمریکا از روی حماقت، دیوانگی و ا طلاعات ناصحیحی که منافقین به آن‌ها می‌دهند دست به یک چنین اقدامی زد، ولی از طرفی یکسری واقعیت‌ها وجود دارد سردار سلیمانی یک انسان مخلص، شجاع و کارآزموده بود که توانسته بود با رشادت‌های خود در منطقه نقش بسیار مهمی را ایفا کند، نقش سردار در منطقه بسیار ویژه بود و آمریکایی‌ها از این مساله آگاه بودند.
وی گفت: آمریکایی‌ها می‌دانستند که سردار سلیمانی یک پشتوانه بزرگ برای مقاومت است و فکر می‌کردند با این کار ضربه بزرگی به مقاومت عراق، لبنان، ایران، سوریه و دیگر کشور‌ها می‌زنند.
معاون اول رئیس جمهور در ادامه یادآورشد: فکر می‌کنم خون سردار سلیمانی در همین چند روز طبل رسوایی آمریکایی‌ها را به صدا در آورده است و راه ایشان ادامه دارد.
جهانگیری در خصوص مطالبه مردم گفت: مردم وفاداری خود را به سردار سلیمانی نشان دادند. آن‌ها میدانند چه کسی به معنای واقعی خدمت می‌کند و از جان خود می‌گذرد تا برای آن‌ها امنیت برقرار شود.
وی افزود: بطور حتم هم اکنون مردم مهمترین حرف شان انتقام است و حتما جمهوری اسلامی ایران در این مسیر گام برمی دارد و در چارچوب سیاست‌هایی شورای عالی امنیت و تایید مقام معظم رهبری عمل می‌کند.

حداد عادل: شهادت حاج قاسم جان تازه به ملت ایران بخشید
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: خوشا به سعادتت که خوب زندگی کردی و خوب به شهادت رسیدی و با شهادتت به یک ملت جان تازه بخشیدی.
 غلامعلی حداد عادل در حاشیه مراسم تشییع پیکر شهدای مقاومت در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما با خطاب قرار دادن شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: با شهادتت ثابت کردی که دیگر به آمریکایی‌ها نمی‌توان هیچ امید و اعتمادی داشت و راه همان راه امام (ره)، رهبری و انقلاب است.

سردار جعفری: انتقام سختی از امریکایی‌ها خواهیم گرفت
فرمانده قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه الله (عج) گفت: انتقام سخت خون پاک ریخته شده سردار سپهبد سلیمانی و شهدای مقاومت را از امریکایی‌ها خواهیم گرفت.
سردار سرلشکر پاسدار عزیز جعفری در حاشیه مراسم تشییع پیکر شهدای مقاومت افزود: معتقدم شهدا زنده اند و ادامه راه خود را به ما القا می‌کنند البته ما هم محکم در مسیرشان هستیم.
وی اضافه کرد: به مردم نوید می‌دهیم که با خون این شهدا ما وارد مرحله جدیدی از انقلاب و پیروزی‌ها شده ایم که در آینده خواهند دید.
سردار جعفری نابودی امریکا و اسرائیل را آرمان سردار سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی بیان کرد.

ناطق نوری:سردار سلیمانی مصداق واقعی یک مسلمان است
علی اکبر ناطق نوری گفت: سردار قاسم سلیمانی مصداق کامل مسلمان و مومن به تمام معنا است و صفات زیادی از کردار ائمه در رفتار ایشان بارز بود.
علی اکبر ناطق نوری در حاشیه مراسم بدرقه سپهبد حاج قاسم سلیمانی ضمن تبریک و تسلیت شهادت ایشان به مقام معظم رهبری، خانواده ایشان و مردم درباره فضیلت‌های اخلاقی آن سردار گفت: شهید سردار سلیمانی مصداق کامل یک مسلمان بود.
وی ادامه داد: وی خصلت‌های زیادی را از رسول الله و ائمه داشت. شجاعت و عدالت را از امیر المومنین (ع)، صبرو بردباری را از امام حسن (ع)، شجاعت را از امام حسین (ع) و عفت و خویشتن داری را از حضرت زهرا داشت.

محسنی اژه ای: حاج قاسم برای رفع ظلم جهاد کرد
معاون اول قوه قضاییه گفت: حاج قاسم سلیمانی برای رفع ظلم و برای مردم و خدا جهاد کرد و خداوند نیز همه مردم را متوجه عشق حاج قاسم کرد.
حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در حاشیه مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای مقاومت در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی را تبریک و تسلیت عرض می‌کنم و به حاج قاسم می‌گویم که عاشقتم و از خدا می‌خواهم راهی را که شما رفتید بتوانیم دنبال کنیم.
وی گفت: حاج قاسم آنچه را که داشت در راه خدا داد، دل به خدا داد و خداوند نیز همه دل‌ها را متوسل به او کرد.

محسن رضایی: حیفا و تلاویو را با خاک یکسان می‌کنیم
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: انتقام سخت خواهیم گرفت و اگر آمریکایی‌ها دوباره شروع کنند، حیفا و تلاویو را با خاک یکسان خواهیم کرد.
محسن رضایی در حاشیه مراسم تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی افزود: بردار قاسم، مطمئن باش، راهی از آزادی خرمشهر تا آزادی عراق و لبنان به همراه برداران شهیدتان باز کردید، برادران باقیمانده از شهدا این مسیر را ادامه خواهند داد.
وی افزود: این مسیر را ادامه می‌دهیم و تا زمینه را برای ظهور آقای، ولی عصر (عج) آماده نکنیم از مبارزه دست بر نخواهیم داشت.

اردکانیان: انتقام خون سردار خارج شدن نیرو‌های خارجی از منطقه است
وزیر نیرو گفت: انتقام خون سردار سلیمانی با خارج شدن نیرو‌های خارجی از منطقه گرفته می‌شود.
رضا اردکانیان وزیر نیرو د افزود: حضور میلیونی مردم در تشییع پیکر مطهر سردار سلیمانی نشان اخلاص حاج قاسم و قدردانی همه مردم و آزادگان دنیاست.
وی گفت: به نظرم دوران جدیدی شروع شده است، زمان تاریخ را، از شهادت سردار سلیمانی و یارانش دوباره نوشت. آنچه که در این ساعات در منطقه اتفاق می‌افتد حکایت از این است که خون پاک او زندگی دوباره به منطقه داد. مثل بارش الهی که برخی آلودگی‌ها را پاک می‌کند خون سردارتیرگی‌ها را زدوده است.
اردکانیان افزود: آنچه که در روز‌های گذشته در عراق و شهر‌های دیگر ایران شاهد بودیم حاکی از آغاز حرکتی جدید است. انتقام خون سردار با خارج شدن نیرو‌های خارجی از منطقه گرفته می‌شود.

سردار حاجی زاده: ایجاد سونامی مقاومت علیه استکبار با شهادت حاج قاسم
فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران گفت: با شهادت حاج قاسم سلیمانی حرکت جدید محور مقاومت علیه آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها کلید خورد و این سونامی اکنون به راه افتاده است.
سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی و همرزمان شهیدش اظهار داشت:به حال حاج قاسم غبطه می‌خورم، او به آرزویش رسید و با وجود مبارک خود ۴۰ سال در ایران و منطقه تحول و امنیت ایجاد کرد.
وی گفت: ملت ایران و منطقه مطمئن باشند که شهادت و خون شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در ایران و منطقه انقلابی به پا خواهد کرد که نتیجه آن حذف آمریکا از منطقه خواهد بود.
سردار حاجی زاده در پاسخ به این سوال که آیا پایگاه‌های نظامی آمریکا را مورد هدف قرار می‌دهید یا خیر؟ افزود: اگر کل پایگاه‌های آمریکا را بزنیم، اگر ترامپ را بکشیم و اگر وزیر دفاع آن‌ها را بکشیم؛ این‌ها هیچکدام خون بهای حاج قاسم نیست؛ خون بهای شهدای مقاومت پاک کردن منطقه از لوث وجود آمریکایی هاست و این اتفاق به طور حتم رخ خواهد داد همانطور که حججی‌ها یک نفر نبودند حاج قاسم سلیمانی‌ها نیز یک نفر نخواهند بود.
سردار حاجی زاده تصریح کرد: ترامپ یک سرباز فراری جنگ ویتنام است، او نمی‌تواند ملت ایران را که ۳۰۰ هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است، تهدید کند، او اول باید تعداد زیادی تابوت برای سربازانش تهیه کند و سپس به تهدید ما بپردازد.
فرمانده نیروی هوا فضای سپاه تاکید کرد: نظامیان آمریکا این مسئله را خوب میدانند که نباید ایران را تهدید کنند. آمریکایی‌ها می‌توانند شروع کننده باشند، زیرا هرکس این توانایی را دارد که کبریت را روشن سازد، اما پایان دهنده این جنگ ما هستیم و این موضوع به طور حتم برای دشمنان ما ضرر بیشتری به همراه دارد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: با شهادت حاج قاسم سلیمانی، حرکت جدید محور مقاومت علیه آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها کلید خورده و این سونامی اکنون به راه افتاده است.

وزیر بهداشت: تلاش‌های حاج قاسم سلیمانی برای ورود دارو به کشور
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در حاشیه تشییع پیکر سردار شهید سپهبد سلیمانی گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی علاوه بر زمین گیر کردن تروریست‌ها و حذف آن‌ها از منطقه که بسیار موثر بود، به ما نیز به خصوص در نظام سلامت کمک کرد.
دکتر سعید نمکی افزود: سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، در این یک سال بسیار ما را همراهی و حمایت کرد تا توانستیم از مسیر‌های مختلف حلقه تحریم‌ها را بشکنیم تا مردم در خصوص بحث دارو و تجهیزات پزشکی با مشکل زیادی روبرو نشوند.

شمخانی: حضور گسترده نشان دهنده روحیه ضدآمریکایی در سراسر جهان است
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: صفوف گسترده در مراسم تشییع پیکر پاک سردار سپهبد قاسم سلیمانی نشان از روحیه ضد آمریکایی در سراسر جهان اسلام دارد.
دریابان علی شمخانی در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی افزود: ظرفیت این مراسم نشان می‌دهد که هرگز خون شهید سلیمانی از بین نخواهد رفت.
وی تاکید کرد: انتقام سخت را در عمل نشان خواهیم داد.
 
شهردار تهران، حناچی در مراسم تشییع
پیروز حناچی صبح امروز در حاشیه مراسم تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی با حضور در جمع خبرنگاران در حالی که اشک می‌ریخت، گفت: قاسم سلیمانی برای مردم کار می‌کرد و مردم اعم از شیعه، سنی، مسیحی و غیرمسلمان نتیجه کار او را دیدند. قاسم سلیمانی برای مردم کار می‌کرد و شهادت نتیجه نیت و عمل خالص او بود.
وی با اشاره به اینکه منش این شهید این بود که همه مردم کشور را به مانند اعضای یک خانواده می‌دید و در میان مردم متواضع بود، گفت: قاسم سلیمانی مصداق بارز آیه شریفه أَشِدّاءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم ۖ بود. دیدید که در زمان سیل متواضعانه بین روستاییان و مردم کمک‌رسانی می‌کرد. هر کسی او را دوست دارد باید به مانند او باشد. جمعیت را ببینید این عکس‌العمل نتیجه نیت خالص او در عمل است و هر کسی خالصانه برای خدا باشد خدا هم برای او می‌سازد.

 حضور یونسی در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی
حجت الاسلام علی یونسی، مشاور رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی و شهدای مقاومت در تهران حضور یافت.
 
حسین طائب در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی
حجت الاسلام حسین طاوب، مسئول اطلاعات سپاه پاسداران در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی و شهدای مقاومت در تهران حضور یافت.

احمدی نژاد در جمع عزاداران
محمود احمدی نژاد، رییس جمهور سابق ایران در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی و شهدای مقاومت در تهران حضور یافت.

 حضور حجت‌الاسلام قمی در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی
حجت الاسلام قمی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم تشییع پیکر شهید قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت در تهران حضور یافت.
 
دبیر شورای عالی امنیت ملی در جمع تشییع کنندگانپیکر سردار سلیمانی
علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی و شهدای مقاومت در تهران حضور یافت و گفت: صفوف گسترده امروز نشان از روحیه ضد آمریکایی در سراسر جهان اسلام دارد.

شمخانی افزود: این مراسم پتانسیلی را نشان داد که هرگز خون شهید سلیمانی از بین نخواهد رفت. انتقام سخت را در عمل نشان خواهیم داد.

 حضور واعظی در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی و شهدای مقاومت
محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهور در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی و شهدای مقاومت در تهران حضور یافت.

علی مطهری در جمع عزاداران سردار سلیمانی
علی مطهری نماینده تهران و عضو فراکسیون امید در مراسم تشییع پیکر سردار شهید سلیمانی حضور یافت.

حضور ابتکار در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی و شهدای مقاومت
معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با حضور در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی و شهدای مقاومت در تهران گفت: نگاه قاسم سلیمانی فراجناحی بود و به یک طیف خاص نگاه نداشت و به همه مردم توجه می‌کرد. جمله معروف سلیمانی که می‌گوید «مردم را براساس حجاب، جناح سیاسی و غیره تقسیم‌بندی نکنید» را به یاد دارید؟ این شخصیت سلیمانی است و به همین دلیل محبوب همه بود.
وی با بیان این‌که سلیمانی عامل نه تنها ایران بلکه امت اسلامی است، اظهار کرد: برای تمام آزادگان جهان که امروز در سوگ نشستند، قاسم سلیمانی عامل وحدت بود. امروز همه آزادگان دنیا در سوگ از دست دادن این فرد هستند.

حضور استاندار تهران در جمع تشییع کنندگان پیکر شهید سردار سلیمانی
انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران در مراسم تشییع پیکر سپهبد حاج قاسم سلیمانی با اشاره به اتمام حجت ملت ایران با دشمنان انقلاب اسلامی، حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع پیکر پاک سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی را مشت محکمی بر یاوه گویی های دشمنان عنوان کرد و با اشاره به حضور پرشور مردم ولایتمدار استان تهران و سایر استانها در این مراسم مهم اظهار داشت: حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع پیکر پاک سردار قاسم سلیمانی و همرزمانش مثال زدنی و مشت محکمی بر دهان دشمنان به ویژه آمریکا می باشد. امروز همه آمده بودند تا نشان دهند راه شهیدانی همچون سردار سلیمانی با صلابت استمرار دارد و هیچ توطئه ای نمی‌تواند مردم ولایت مدار ایران اسلامی را متزلزل کند.

 حضور عراقچی در مراسم تشییع پیکر سردار شهید سلیمانی
سید عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه در مراسم تشییع پیکر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی حضور یافت و گفت: تهدید مردم ایران یک موضوع تازه‌ای نیست ما در طول چهل سال گذشته در سایه تهدید‌ها و تحریم‌های آمریکا زندگی کرده و اتفاقا به طور مدام رشد کرده ایم و هرروز قوی‌تر شده ایم، این یک تجربه شکست خورده است که ترامپ آن را تکرار می‌کند روسای جمهور قبلی آمریکا نیز این راه را امتحان کردند و در اینکه از طریق تهدید و تحریم و فشار ایران را وادار کنند که به خواسته هایشان تن دهد شکست خوردند. ملت ایران ثابت کرده است که به زبان و زور تهدید هرگز پاسخ نمی‌دهد. به زبان احترام و کرامت ممکن است، ولی به زبان زور و تهدید هیچوقت پاسخ نخواهد داد. آقای ترامپ نتیجه این ماجراجویی که انجام داد را در منطقه خواهد دید. این حرکت با رای پارلمان عراق مبنی بر خروج نیرو‌های آمریکایی از عراق آغاز شده و تا خروج کامل آمریکا از منطقه ادامه پیدا خواهد کرد. حتی بسیاری از کارشناسان غربی هم گفته اند که "این اقدام نابخردانه شروعِ پایان آمریکا در منطقه است"، که انشاالله محقق خواهد شد.
معاون وزیر امورخارجه با تاکید براینکه ما به مقابله با سیاست‌های فشار و تهدید آمریکا ادامه خواهیم داد گفت: بعد از هر پیامی که آمریکایی‌ها دادند بلافاصله با قوت پاسخ آن‌ها داده شد، و بعد از تهدید رئیس جمهور آمریکا به حمله به نقاطی در ایران بلافاصله سفیر سوئیس به عنوان حافظ منافع آمریکا به وزارت خارجه احضار شد و ما هشدار‌های لازم را دادیم که هرگونه تعدی به خاک ایران با پاسخ قاطع و محکمی مواجه خواهد شد.
عراقچی در پاسخ به این پرسش که «آنچه که از روحیه شهید سلیمانی در حوزه دیپلماسی باید درس بگیریم چیست» گفت: من در جلسات متعددی در خصوص سیاست خارجی، مسائل منطقه‌ای و برجام در خدمت سردار سلیمانی بوده ام، آنچه که من در ایشان دیدم ترکیبی از خلوص و تعهد نسبت به آرمان‌های انقلاب اسلامی، در کنار جسارت و شجاعت، و همراه با درایت و خردمندی بود. سردار سلیمانی به تحلیل‌های دقیق و درک درست از مسائل منطقه شهره بودند. ما بسیار از نظرات ایشان استفاده می‌کردیم و دیدگاه‌های ایشان راه گشا بود. در همه موضوعات همیشه نظرات سردار سلیمانی بسیار بارز و برجسته بود که حاکی از درایت و بینش عمیق ایشان بود.
عراقچی گفت: سردار سلیمانی هیچوقت اسیر جو سازی‌های کوتاه مدت و احساسات زودگذر نشد و همیشه یک نگاه بلند مدت داشت معاون وزیر خارجه در پاسخ به درخواست گوینده رادیو اقتصاد مبنی برتکمیل جمله "من هم یک قاسم سلیمانی هستم" گفت:"من هم یک قاسم سلیمانی دیپلمات هستم" و این را با افتخار میگویم که هیچ جدایی بین دیپلماسی ما و نیرو‌های مسلح ما وجود ندارد و ما همه در یک راستا با هماهنگی کامل حرکت می‌کنیم و هدف حفظ منافع ملی، امنیت ملی و حیثیت و اقتدار ایران است و انشاالله دست در دست هم در این مسیر حرکت خواهیم کرد.

حضور فرمانده سپاه قدس در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی و شهدای مقاومت
سردار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی و شهدای مقاومت حضور یافت و گفت: قول ما پیمودن راه شهید سلیمانی با همان استحکام و با توکل بر خدا ما به ازای شهادت ایشان در گام‌های متعدد ازاله امریکا از منطقه و استمرار حرکت رسیدن به حکومت جهانی امام زمان (عج) است. به پشتوانه مقام معظم رهبری این مهم حاصل خواهد شد.
وی ادامه داد: قول انتقام خون شهید قاسم سلیمانی را خداوند داده است و منتقم اصلی خداوند است و حتماً اقداماتی انجام خواهد گرفت، ولی انتقام این خون‌های گران‌بهای استمرار می‌یابد تا منتقم اصلی یعنی امام زمان (عج) ظهور کند.

سردار سلامی در جمع تشییع کنندگان پیکر سردار سلیمانی
سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی و شهدای مقاومت حضور یافت.

حضور رییس دستگاه قضا در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی و شهدای مقاومت
آیت الله سید ابراهیم رئیسی در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی و شهدای مقاومت حضور یافت.

حضور رییس مجلس در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی و شهدای مقاومت
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی و شهدای مقاومت حضور یافت.

وزیر آموزش و پرورش در جمع تشییع کنندگان پیکر سردار سلیمانی
حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی و شهدای مقاومت حضور یافت.

حضور سخنگوی دولت در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی و شهدای مقاومت
علی ربیعی سخنگوی دولت در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی و شهدای مقاومت حضور یافت و درباره تهدید جدید ترامپ مبنی بر زدن اماکن فرهنگی ایران گفت: با توجه به اینکه جریان افراطی تحلیل غلطی از شرایط ایران ارائه کرد مبنی بر اینکه شرایط طوری است که نوعی نارضایتی وجود دارد و فشار تحریم بر مردم اثر کرده و الان زمانی است که ایران در ضعف است و آن‌ می‌تواند عملیاتی انجام دهد و بر اساس همین عملیات ایران را وادار کند که تسلیم شده و هیمنه خود را برای همیشه در منطقه از دست دهد، ترامپ دچار اشتباه محاسباتی شد. این اشتباه بزرگترین اشتباه محاسباتی در تاریخ آمریکا بود.
ربیعی با اشاره به اینکه راهپیمایی و تشییعی که در عراق و شهرهای مختلف ایران انجام شد ترامپ را متوجه کرد این تفکر که مردم منطقه در حال حاضر از سیاست‌های ایران نارضایتی دارند و در داخل ایران احتمالا وضعیت نظام پایین‌تر آمده، کاملا تحلیل اشتباهی است، گفت: اولین ثمره خون شهید سلیمانی و همراهانش انسجام مجدد و قدرت ملی بود که موجب بهت همگان شده است و بعد از این آمریکا ناچار است بازدارندگی کند تا ما اقدامی متناسب انجام ندهیم و این تهدید را کرده است و بدون توجه به هر قاعده بین المللی حتی می‌خواهد تمدن ایرانی را از بین ببرد.
ربیعی با تاکید بر اینکه بر موضع خود که باید پاسخ سخت بدهیم خواهیم ایستادف ادامه داد: ترامپ با توجه به جمعیتی که در عراق و جاهای دیگر مشاهده کرد نمی‌تواند استراتژی بازدارندگی را دنبال کند.

حضور امامی‌کاشانی در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی و شهدای مقاومت
آیت الله امامی کاشانی خطیب موقت نمازجمعه تهران در مراسم تشییع پیکر شهید قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت در تهران حضور یافت.

قالیباف در جمع تشییع کنندگان پیکر سردار سلیمانی
محمدباقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی و شهدای مقاومت حضور یافت.

حضور مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین‌الملل در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی و شهدای مقاومت
علی اکبر ولایتی مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین‌الملل در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی و شهدای مقاومت حضور یافت و گفت: حاج قاسم سلیمانی نقش اساسی در احتزاز پرچم ایران و اسلام داشته و مردم منطقه و کشورمان امنیت خود را مدیون تلاش‌های او هستند، در غیر این صورت داعش و تکفیری‌های جنایت‌کار کل منطقه را اشغال می‌کردند. ما حتما از آمریکا انتقام می‌گیریم اما زمان و مکان این انتقام سخت در اختیار خودمان بوده و دشمن نخواهد فهمید که در کجا ضربه خواهد خورد. دشمن ضربه‌ای می خورد که در تاریخ بی‌سابقه است.
ولایتی گفت: در حقیقت با ترور سردار سلیمانی اخراج آمریکا از منطقه تسریع شد و آمریکا دیگر جایی در سوریه، لبنان همچنین یمن، عراق، افغانستان و به طور کلی در منطقه نخواهد داشت، به عبارت دیگر مقدمات سقوط آمریکا فراهم شده است.

وزیر ارتباطات در میان جمعیت تشییع کننده پیکر سردار سلیمانی
محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات به همراه خانواده‌اش در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی و شهدای مقاومت حضور یافت.

حضور رییس بنیاد مستضعفان در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی و شهدای مقاومت
پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان در مراسم تشییع پیکر شهید قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت حضور یافت.

حضور سردار فدوی در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی و شهدای مقاومت
سردار علی فدوی، جانشین فرمانده سپاه در مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی و سرداران مقاومت حضور یافت.

حضور رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی در مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی
سردار احمد وحیدی رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی در مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی و سرداران مقاومت حضور یافت و گفت: مردم امروز با حضور میلیونی خود با آرمان های سردار سلیمانی تجدید میثاق کردند، او توانست با جوشش خون خود در ایران و عراق یک تحرک ایجاد کند. حرف مردم این است که باید آمریکا به شدت تنبیه شده و انتقام سخنی از او گرفته شود. مردم خواهان آغاز دوره جدیدی از مبارزه با آمریکا هستند که در این مبارزه آمریکا دیگر هیچ جایگاهی در منطقه نداشته باشد.
فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران درباره تصمیم گیری اخیر پارلمان عراق درباره اخراج نظامیان آمریکایی از این کشور نیز تصریح کرد: این کار ملت عراق یک حرکت طبیعی بود که نمایندگان مجلس به عنوان نمایندگان مردم عراق بخواهند که افرادی که در عراق فرماندهان عالی رتبه و شجاع آنها را به شهادت رساندند از این کشور اخراج شده و وجود خبیثشان از آنجا خارج شود.

وزیر ارشاد در میان جمعیت تشییع کننده پیکر سردار سلیمانی
سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی و سرداران مقاومت حضور یافت.

جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی (تابش، اولادقباد، حسینی و خدیجه ربیعی)در مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی و سرداران مقاومت حضور یافتند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری