کد خبر: ۲۲۷۴۶۶
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۳
استقلال 0- پرسپولیس 1؛
دربی ۹۰ پایتخت میان تیم‌های استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی تهران با برتری یک بر صفر شاگردان کالدرون تمام شد. بازیکن جانشین کالدرون ثانیه‌هایی بعد از ورود به زمین عامل برتری سرخ‌ها در دربی 90 شد.
تعویض طلایی و گمنام سرخ ها و تکرار پنالتی آبی


بازیکن جانشین کالدرون ثانیه‌هایی بعد از ورود به زمین عامل برتری سرخ‌ها در دربی 90 شد.

 به گزارش اعتدال، استقلال بعد از ناکامی در فصل گذشته، لیگ نوزدهم را نیز با باخت غیرمنتظره در تبریز مقابل ماشین‌سازی آغاز کرد و در دو دیدار اخیرش هم در کسب پیروزی ناموفق بوده و برابر فولاد خوزستان و نفت مسجد سلیمان به تساوی رسیده، اما آبی‌ها امیدوار بودند در دربی ۹۰ روند ناکامی‌های‌شان را در این مسابقه مهم پایان دهند و دوباره با هواداران آشتی کنند. ولی در آن سوی میدان قرمزها نیز نمی‌خواستند در این بازی بزرگ مغلوب شوند و بعد از یک شکست مقابل تراکتور و دو برد برابر پارس جنوبی و صنعت نفت، سعی داشند از استقلال امتیاز بگیرند و حتی به یک پیروزی شیرین دست پیدا کنند.

تعویض طلایی و گمنام سرخ ها و تکرار پنالتی آبی

نودمین دیدار تیم‌های استقلال و پرسپولیس در چارچوب هفته چهارم لیگ نوزدهم، از ساعت ۱۶ امروز در ورزشگاه آزادی تهران با قضاوت موعود بنیادی‌فر برگزار شد که بازی با حساب یک بر صفر  به سود پرسپولیس به اتمام رسید.

با این پیروزی پرسپولیس ۹ امتیازی زد و به علت تفاضل گل کمتر در رده دوم جدول قرار گرفت و استقلال هم در رده پانزدهم جدول جا خوش کرد.

سید حسین حسینی، دروازه بان استقلال در دقیقه ۸۱ دروازه تیمش را باز کرد.

حدود ۵۷ هزار هوادار سرخابی این دیدار را از نزدیک مشاهده می‌کردند.

تعویض طلایی و گمنام سرخ ها و تکرار پنالتی آبی

این بازی با یک دقیقه سکوت به احترام درگذشت عماد صفیایی، کودک هواداری که هفته گذشته در بازی پرسپولیس و صنعت نفت دچار سانحه برق گرفتگی شد و جان خود را از دست داد، آغاز شد.

هفته چهارم لیگ برتر؛ یکشنبه: 98/06/31 ؛ ساعت 16:00
استادیوم: آزادی/ تماشاگر: 58 هزار نفر

داور: موعود بنیادی‌فر/ کمک‌ها: محمدرضا منصوری و حسن ظهیری؛ داور چهارم: سعید علی‌نژادیان؛ کمک داوران اضافی: سید رضا مهدوی و سید علی میرغفاری/ ناظر داوری: حسین عسگری.

استقلال

تعویض طلایی و گمنام سرخ ها و تکرار پنالتی آبی

سید حسین حسینی
سیاوش یزدانی
محمد دانشگر
عارف غلامی(85- علی دشتی)
وریا غفوری
هروویه میلیچ
علی کریمی
مسعود ریگی(86- محسن کریمی)
داریوش شجاعیان
آرش رضاوند(70- مهدی قائدی)
مرتضی تبریزی

سرمربی: آندره‌آ استراماچونی

تعویض طلایی و گمنام سرخ ها و تکرار پنالتی آبی


پرسپولیس

تعویض طلایی و گمنام سرخ ها و تکرار پنالتی آبی

علیرضا بیرانوند
محمدحسین کنعانی‌زادگان
شجاع خلیل‌زاده
مهدی شیری(64- بشار رسن)
محمد انصاری
احمد نوراللهی
سیامک نعمتی
مهدی ترابی
وحید امیری(80- مهدی عبدی)
علی علیپور
جونیور براندائو(70- فرشاد احمدزاده)

سرمربی: گابریل کالدرون

تعویض طلایی و گمنام سرخ ها و تکرار پنالتی آبی

اخطار

علی کریمی(30) و (89) از استقلال
مرتضی تبریزی(42) از استقلال
داریوش شجاعیان(75) از استقلال
عارف غلامی(4+90) از استقلال

محمدحسین‌ کنعانی‌زادگان(42) از پرسپولیس
فرشاد احمدزاده(4+90) از پرسپولیس
سیامک نعمتی(4+90) از پرسپولیس
مهدی ترابی(6+90) از پرسپولیس

 
اخراج

علی کریمی(89) از استقلال

 
شرح گل
استقلال صفر - پرسپولیس 1 (دقیقه 81: گل به خودی حسینی): پاس در عمق ترابی از بین دو مدافع استقلال، در محوطه جریمه این تیم به مهدی عبدی، بازیکن جوان پرسپولیس که ثانیه‌هایی قبل وارد زمین شده بود، رسید تا او با حرکت در عرض و شوت زمینی شانس خود را برای گلزنی امتحان کند و توپ هم بعد از اصابت به تیرک عمودی و کمر سید حسینی حسینی به دروازه استقلال رفت.

تعویض طلایی و گمنام سرخ ها و تکرار پنالتی آبی/ گزارش تصویری

لحظات حساس

دقیقه 7: شوت روی پای پُرقدرت ریگی از فاصله‌ای حدودا 30 متری به طاق دروازه پرسپولیس را بیرانوند در دو مرحله جمع کرد.

دقیقه 11: ارسال خطرناک محمد انصاری از روی ضربه آزاد میانه زمین با ضربه پشت سر نوراللهی به بعد از تیرک دوم رفت که در ادامه با ضربه براندائو توپ راهی اوت شد.

دقیقه 14: تکل انصاری روی رضاوند در پشت محوطه جریمه و اعلام خطا به سود استقلال موجب اعتراض بازیکنان پرسپولیس به بنیادی‌فر شد.

دقیقه 16: سانتر وریا غفوری از روی ضربه ایستگاهی به مقابل دروازه پرسپولیس را امیری دفع کرد.

دقیقه 16: در حالی که پرسپولیس با 5 بازیکن دفاع می‌کرد، تبریزی در جناح چپ زمین صاحب توپ شد و به محوطه جریمه پرسپولیس آمد، اما یک- دو با شجاعیان و شوت‌زنی او در موقعیت آفساید به تور کنار دروازه قرمزها اصابت کرد.

دقیقه 18: دفع ارسال ترابی از روی کرنر به پشت محوطه جریمه استقلال را نعمتی با ضربه سر زد که توپ با فاصله زیادی از دروازه آبی‌ها به بیرون رفت.

دقیقه 24: علیپور پشت محوطه جریمه استقلال صاحب توپ شد که شوت پای چپ او از روی دروازه استقلال عبور کرد.

دقیقه 26: داریوش شجاعیان با سرعت بالا از سمت چپ محوطه جریمه پرسپولیس وارد شد، اما با شارژ کردن و خطای شجاع خلیل‌زاده روی زمین افتاد تا بنیادی‌فر با قاطعیت اعلام پنالتی کند.

دقیقه 28: پنالتی اعلام شده به سود استقلال را علی کریمی با شوت محکم قصد داشت تبدیل به گل کند که بیرانوند با شیرجه عالی به سمت راست دروازه آن را مهار کرد و در ریباند هم شوت روی پای چپ تبریزی به بیرون رفت.

تعویض طلایی و گمنام سرخ ها و تکرار پنالتی آبی/ گزارش تصویری

تعویض طلایی و گمنام سرخ ها و تکرار پنالتی آبی/ گزارش تصویری

دقیقه 39: مجادله لفظی و برخورد فیزیکی تبریزی و کنعانی‌زادگان در میانه زمین موجب مصدومیت مدافع پرسپولیس و وقفه سه دقیقه‌ای در بازی شد.

دقیقه 5+45: سانتر ترابی از روی ضربه آزاد و ضربه سر علیپور از بالای دروازه استقلال به بیرون رفت.

تعویض طلایی و گمنام سرخ ها و تکرار پنالتی آبی

تعویض طلایی و گمنام سرخ ها و تکرار پنالتی آبی

دقیقه 52: مسعود ریگی فرصت مناسبی داشت تا خروج از دروازه و دفع ناقص بیرانوند را با شوت دقیق تبدیل به گل کند، اما ضربه چیپ او از میانه زمین حاصلی به همراه نداشت و به بیرون رفت.

دقیقه 58: در شلوغی قوس محوطه جریمه پرسپولیس توپ توسط مدافعان این تیم برگشت داده شد و به ریگی رسید که شوت فنی او بعد از برخورد مشکوک به هند با خلیل‌زاده به کرنر رفت.
دقیقه 61: شوت پشت محوطه سیامک نعمتی با اصابت به مدافعان استقلال دراختیار دروازه‌بان این تیم قرار گرفت.

دقیقه 64: سانتر غفوری از سمت راست زمین و ضربه سر تبریزی به بیرون رفت.

دقیقه 78: ارسال انصاری از جناح چپ زمین را حسینی دفع کرد که در برگشت توپ به بشار رسن رسید، اما شوت او با دفع مدافعان استقلال مواجه شد.

دقیقه 87: ضد حمله خطرناک استقلال و شوت روی پای علی کریمی به کمر محمد انصاری برخورد کرد و به کرنر رفت.
دقیقه 88: سانتر تند و تیز میلیچ از جناح چپ زمین را بیرانوند بالاتر از مهاجمان استقلال مهار کرد.

* در دقیقه 88 درگیری روی سکوها بین تماشاگران استقلال و پرسپولیس اتفاق افتاد.

دقیقه 1+90: شوت بی‌دقت فرشاد احمدزاده از پشت محوطه جریمه با فاصله زیادی از دروازه استقلال راهی اوت شد.

دقیقه 2+90: سیامک نعمتی در سمت راست میانه میدان روی زمین افتاد که در همین حین سیاوش یزدانی برخوردی با سر او داشت و بلافاصله از بازیکن پرسپولیس عذرخواهی کرد، اما فرشاد احمدزاده با سرعت به سمت مدافع استقلال رفت و موجب درگیری شدید فیزیکی بین بازیکنان دو تیم شد.
دقیقه 5+90: علیپور در محوطه جریمه استقلال نقش بر زمین شد، اما بنیادی‌فر اعتقادی به اعلام پنالتی نداشت.

دقیقه 6+90: مهدی ترابی توپ را به سمت چپ زمین برد، اما در ادامه پاس در عمق علی علیپور و شوت بشار رسن توسط حسینی دفع شد.

تعویض طلایی و گمنام سرخ ها و تکرار پنالتی آبی

تعویض طلایی و گمنام سرخ ها و تکرار پنالتی آبی

در حاشیه

* فرشید اسماعیلی، وینگر تکنیکی استقلال به دلیل محرومیت دربی 90 را از دست داده است.

* شیخ دیاباته، مهاجم استقلال و سید جلال حسینی، کاپیتان پرسپولیس بخاطر آسیب دیدگی در فهرست دو تیم حضور ندارند.

* بازی با یک دقیقه سکوت به احترام درگذشت عماد صفی‌یاری، کودک 6 ساله جان باخته در مجموعه ورزشی آزادی آغاز شد.

*در آستانه آغاز بازی مراسمی برای بزرگداشت جانبازان دفاع مقدس برگزار شد که هواداران به شدت این جانبازان را تشویق کردند.

*مارک ویلموتس پس از انجام مراسم ابتدایی بازی به داخل زمین آمد و با بازیکنان دو تیم سلام و احوال پرسی کرد. سرمربی تیم‌ملی در ادامه به سمت نیمکت استقلال و پرسپولیس رفت و با سرمربیان و اعضای دو تیم خوش و بش کرد. البته نزدیک بود ویلموتس در هنگام این کار مصدوم شود زیرا هنگامی که قصد بالا آمدن پله‌های نیمکت استقلال را داشت، پایش به لبه پله گیر کرد و زمین خورد.

تعویض طلایی و گمنام سرخ ها و تکرار پنالتی آبی

تعویض طلایی و گمنام سرخ ها و تکرار پنالتی آبی

*سعید فتاحی، مسئول پرحاشیه برگزاری مسابقات سازمان لیگ زمانی که ویلموتس را همراهی می‌کرد به شدت از سوی هواداران استقلال مورد فحاشی قرار گرفت.

*هواداران استقلال در همان ابتدای بازی شعاری علیه بیرانوند خواندند که واکنش دروازه‌بان پرسپولیس را به همراه داشت؛ او برای استقلالی‌ها دست تکان داد.

* مائورو کنچاتوری، سفیر ایتالیا در ایران ازجمله مهمانان ویژه دیدار استقلال و پرسپولیس است که در استادیوم آزادی حضور دارد.

* سید جلال حسینی در جایگاه ویژه ورزشگاه آزادی حضور دارد و دربی را از نزدیک می‌بیند.

*نکته جالب، عدم حضور انصاری‌فرد، مدیرعامل پرسپولیس در ورزشگاه آزادی است که دلیلش ناراحتی او به خاطر بلیت ندادن باشگاه استقلال به پرسپولیس بود.

* عدم تکمیل ظرفیت ورزشگاه آزادی و صندلی‌های خالی بیش از هر چیز دیگری به چشم می‌خورد.

*شجاع خلیل‌زاده زمانی که موعود بنیادی‌فر در دقیقه ۱۳ خطایی پشت محوطه جریمه پرسپولیس به نفع استقلال اعلام کرد، اعتراض زیادی به داور و کمک داور انجام داد. به همین دلیل داور تذکر جدی‌ای به او داد.

* استقلالی‌ها در دقیقه 22 یاد و خاطره زنده یاد منصور پورحیدری و پرسپولیسی‌ها در دقیقه 24 یاد مرحوم هادی نوروزی را زنده نگه داشتند.

* استقلال همانند دربی برگشت فصل قبل صاحب پنالتی شد و باز هم نتوانست دروازه پرسپولیس را باز کند؛ این بار علی کریمی در غیاب فرشید اسماعیلی، پنالتی را هدر داد.

*هنگامی که استقلال پنالتی‌اش را از دست داد، یکی از هواداران پرسپولیس در داخل cip خوشحالی کرد که واکنش شدید هواداران استقلالی مقابل این جایگاه را به همراه داشت اما با مداخله یگان ویژه این غائله ختم به خیر شد.

*حسین کنعانی‌زادگان در دقیقه ۳۷ توپ اضافه‌ای که به داخل زمین آمده بود را به سمت هواداران استقلال شوت کرد که عصبانیت مرتضی تبریزی را به همراه داشت و مهاجم استقلال به سمتش رفت و کنعانی‌زادگان را هل داد. بلافاصله پس از این اتفاق بازیکنان دو تیم و داور وارد عمل شدند و مانع از ادامه دعوا شدند اما در همین زمان شی‌ای به سر کنعانی‌زادگان برخورد کرد و باعث شکسته شدن سر او شد. بنیادی‌فر پس از مداوا شدن کنعانی‌زادگان به او و تبریزی کارت زرد داد.

* در دقیقه 43 برخورد عارف غلامی و سیامک نعمتی در نیمه زمین استقلال موجب مصدومیت هر دو بازیکن شد و بازی یک دقیقه به وقفه افتاد.

* برای نیمه اول دربی 90 سه دقیقه وقت اضافه لحاظ شد.

*عارف غلامی و سیامک نعمتی در دقیقه ۴۳ قصد تصاحب کردن توپ را داشتند که با هم برخورد کردند و داور خطای بازیکن پرسپولیس را گرفت. این خطا که کمی مشکوک بود و حتی خطای بازیکن استقلال هم به نظر می‌رسید، عصبانیت کالدرون، سرمربی پرسپولیس را به همراه داشت و او به شدت به تصمیم بنیادی‌فر اعتراض کرد.

*پرسپولیس در دقیقه ۴۹  نیمه اول صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که بنیادی‌فر اجازه زدن این ضربه را به سرخ‌پوشان داد. این اقدام بنیادی‌فر باعث شد که استراماچونی و دستیارانش نسبت به اتمام زمان بازی در نیمه نخست اعتراض کند.

*دو هوادار پرسپولیس که در جایگاه CIP نشسته بودند و در هنگام از دست رفتن پنالتی استقلال خوشحالی کرده بودند در بین دو نیمه از این جایگاه خارج شدند.

*پرسپولیس در همان ابتدای نیمه دوم صاحب یک ضربه کرنر شد. هنگامی که ترابی قصد ارسال این کرنر را داشت، شجاع خلیل زاده در محوطه جریمه استقلال سرنگون شد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت و پس از مدتی که بازیکنان دو تیم با داور و یکدیگر جر و بحث کردند، ماجرا تمام شد.

* مسعود ریگی در دقیقه ۵۹ ضربه‌ای به سمت دروازه استقلال زد که با برخورد به شجاع خلیل‌زاده به بیرون رفت. بازیکنان استقلال در این صحنه اعتقاد داشتند که شجاع با دستش توپ را به کرنر فرستاده است.

*استقلالی‌ها از ضربه کرنری که به واسطه شوت ریگی بدست آورده بودند استفاده نکردند و در آفساید اسیر شدند. نکته جالب در این صحنه زمانی بود که همه بازیکنان ایستاده بودند اما سیاوش یزدانی نتوانست دروازه خالی پرسپولیس را باز کند.

*از نکات عجیب این دیدار ضعیف بودن صدای گوینده ورزشگاه بود که هواداران از اتفاقاتی که لازم بود از سوی گوینده اعلام شود، مطلع نمی‌شدند.

 *استراماچونی زمانی که تیمش در دقیقه ۸۱ گل خورد تصمیم به انجام دو تعویض گرفت تا با اضافه کردن قدرت تهاجمی تیمش بتواند بازی را به تساوی بکشد. او برای این کار علی دشتی و محسن کریمی را انتخاب کرد. البته این تعویض حواشی‌ای هم داشت و دو بازیکن استقلال به خاطر این که تابلوی تعویض با تاخیر آماده شد، به مسئولان برگزاری بازی اعتراض کردند.

* هواداران پرسپولیس پس از به ثمر رسیدن گل تیمشان یک نارنجک به داخل زمین پرتاب کردند و پس از آن به صورت ایسلندی تیمشان را تشویق کردند.

*در دقیقه ۸۹ علی کریمی روی بازیکن پرسپولیس خطای شدیدی انجام داد و جلوی ضد حمله سرخ‌پوشان را گرفت. این خطا باعث شد که بنیادی‌فر با دادن کارت زرد دوم به کریمی، او را از زمین بازی اخراج کند. تلاش بازیکنان استقلال برای منصرف کردن داور جواب نداد.

* در دقیقه ۹۱ سیاوش یزدانی در گوشه زمین روی سیامک نعمتی خطا کرد که این خطا پایه‌ریز درگیری شدیدی بین بازیکنان دو تیم بود. پس از این خطا فرشاد احمدزاده به سمت یزدانی دوید و با او درگیر شد و پس از آن با بازیکنان دیگر استقلال ضد و خورد داشت. پس از وقوع چنین صحنه‌ای استراماچونی بلافاصله وارد صحنه شد تا جلوی درگیری بیشتر را بگیرد اما موفق به این کار نشد. با این حال در ادامه با اضافه شدن افراد دیگر به خصوص کریم باقری این ماجرا تمام شد. پس از این درگیری بنیادی‌فر به احمدزاده و عارف غلامی، بازیکن تعویض شده استقلال کارت زرد نشان داد. تماشاگران استقلال هم در این بین فتاحی را مورد فحاشی قرار دادند.

* در لحظات پایانی مسابقه یک جیمی‌جامپ پرسپولیسی وارد زمین شد و با سرعت به سمت بیرانوند رفت تا دروازه‌بان پرسپولیس را در آغوش بگیرد.

تعویض طلایی و گمنام سرخ ها و تکرار پنالتی آبی/ گزارش تصویری

تعویض طلایی و گمنام سرخ ها و تکرار پنالتی آبی/ گزارش تصویری

تعویض طلایی و گمنام سرخ ها و تکرار پنالتی آبی

تعویض طلایی و گمنام سرخ ها و تکرار پنالتی آبی/ گزارش تصویری

تعویض طلایی و گمنام سرخ ها و تکرار پنالتی آبی/ گزارش تصویری

تعویض طلایی و گمنام سرخ ها و تکرار پنالتی آبی/ گزارش تصویری

تعویض طلایی و گمنام سرخ ها و تکرار پنالتی آبی/ گزارش تصویری

تعویض طلایی و گمنام سرخ ها و تکرار پنالتی آبی/ گزارش تصویری

تعویض طلایی و گمنام سرخ ها و تکرار پنالتی آبی/ گزارش تصویری

تعویض طلایی و گمنام سرخ ها و تکرار پنالتی آبی/ گزارش تصویری

تعویض طلایی و گمنام سرخ ها و تکرار پنالتی آبی/ گزارش تصویری

تعویض طلایی و گمنام سرخ ها و تکرار پنالتی آبی/ گزارش تصویری

تعویض طلایی و گمنام سرخ ها و تکرار پنالتی آبی/ گزارش تصویری

تعویض طلایی و گمنام سرخ ها و تکرار پنالتی آبی/ گزارش تصویری
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری