کد خبر: ۲۲۶۷۴۲
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۰
یک نماینده مجلس تاکیدکرد: آقای حاجی میرزایی از همان خانه سالمندانی است که بنده در نطقم به آن اشاره داشتم. در قانون تنها وزرا و مشاورین را مستثنی کردیم باید بررسی شود که آقای حاجی میرزایی بازنشسته شده اند یا خیر. در ثانی بودن ایشان به عنوان دبیر هیات دولت قانونی بوده یا خیر.
ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف آباد و عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار اعتدال با انتقاد از معرفی حاجی میرزایی به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، گفت: با آقای حاجی میرزایی به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش مخالف هستم چون ایشان سابقه لازم بر تصدی وزارت آموزش و پرورش را ندارد.

او با اشاره به سن بالای وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: سن آقای حاجی میرزایی بالا است و پاسخگوی تماس های نمایندگان مجلس نیستند. چندین ماه پیش بنده تماس هایی با ایشان داشتم که پاسخگو نبودند. در این شرایط بعد از وزیر شدنشان چگونه می خواهند پاسخگوی نمایندگان باشند.

این نماینده مجلس تاکیدکرد: مشکلات معلمان دیگر جایی برای آزمون و خطا ندارد. در چند سال اخیر چندین مرتبه وزیر آموزش و پرورش تغییر کرد و با هر تغییر وزیر آموزش و پرورش ضربه مهلکی به سیستم آموزش و پرورش وارد شده است.

ابوترابی ادامه داد: معتقدم آقای حاجی میرزایی نمی تواند ثبات لازم را در وزارت آموزش و پرورش داشته باشد. وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش سابقه لازم برای تصدی وزارت آموزش و پروش را ندارد، سنش بالا است و تعامل لازم با مجلس را ندارد.

او با اشاره به شائبه هایی در خصوص بازنشسته بودن وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش و بکار گیری مجدد ایشان، گفت: آقای حاجی میرزایی از همان خانه سالمندانی است که بنده در نطقم به آن اشاره داشتم. در قانون تنها وزرا و مشاورین را مستثنی کردیم باید بررسی شود که آقای حاجی میرزایی بازنشسته شده اند یا خیر. در ثانی بودن ایشان به عنوان دبیر هیات دولت قانونی بوده یا خیر.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور ادامه داد: باید کمیسیون اصل 90 موضوع بازنشستگی آقای حاجی میرزایی را بررسی کنند.  

به گفته ابوترابی هنوز فراکسیون ولایی در مورد وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش و میراث فرهنگی تصمیم گیری نکرده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری