کد خبر: ۲۲۵۰۹۷
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۶
استقلال در دوران آماده‌سازی پیش فصلش چهار بازی تدارکاتی داشت که استراماچونی در این بازی‌ها، بازیکنان تیمش را محک زده تا به ترکیب ایده‌آلش برسد.
استقلال در دوران آماده‌سازی پیش فصلش چهار بازی تدارکاتی داشت که استراماچونی در این بازی‌ها، بازیکنان تیمش را محک زده تا به ترکیب ایده‌آلش برسد.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، استقلالی‌ها از روزی که استراماچونی به عنوان سرمربی این تیم انتخاب شد، تمرینات پرفشار و منظمی را پشت سر می‌گذارند و دوران بدنسازی این تیم با جدیت پیگیری می‌شود. آبی‌پوشان پایتخت در حال حاضر نزدیک به یک ماه است که زیرنظر استراماچونی و دستیارانش تمرین می‌کنند و در این مدت چهار بازی دوستانه داشتند. همچنین آن‌ها در ترکیه هم اردویی ۱۰ روزه برگزار کردند و پس از بازگشت به ایران، دوباره از دیروز (شنبه) تمریناتشان را از سر گرفتند.

استقلال برای حضور در لیگ نوزدهم به مانند پارسال نتوانست با تغییرات کم خودش را آماده کند و بازیکنانی مانند سید مهدی رحمتی، پژمان منتظری، روزبه چشمی، پاتوسی، ایسما، منشا، روح‌الله باقری، آرمین سهرابیان، فرشاد محمدی مهر و... از این تیم جدا شدند. البته در بین آن‌ها بازیکنانی بودند که نتوانستند نظر استراماچونی را جلب کنند و با نظر سرمربی تیم از جمع آبی‌پوشان جدا شدند.

پس از این آمد و رفتن‌ها و جذب چند بازیکن جدید، آندره‌آ استراماچونی در چهار بازی دوستانه‌، بازیکنانش را محک زد و از ترکیب‌هایی استفاده کرد که تاحدودی در همه بازی‌ها یکسان بود و به نظر می‌رسد که سرمربی ایتالیایی استقلال با چند تغییر به ترکیب ایده‌آلش رسیده است.

استقلال ۵ – امیدهای استقلال صفر

ترکیب: سید حسین حسینی، سیاوش یزدانی، محمد دانشگر، وریا غفوری، میلاد زکی‌پور، مسعود ریگی، رضا آذری، داریوش شجاعیان، علی دشتی، مرتضی تبریزی و روح‌الله باقری

گل‌: تبریزی (دو بار)، روح‌الله باقری، دشتی و بلبلی

استقلال یک – نیروی زمینی یک

ترکیب: سید حسین حسینی، سیاوش یزدانی، وریا غفوری، محمد دانشگر، فرامرزی، مسعود ریگی، رضا آذری، داریوش شجاعیان، محمد بلبلی، سجاد آقایی و مرتضی تبریزی

گل: داریوش شجاعیان

استقلال ۵ – هارتلند نیجریه صفر

ترکیب: سید حسین حسینی، سیاوش یزدانی، محمد دانشگر، وریا غفوری، میلاد زکی‌پور، رضا آذری، فرشید اسماعیلی، داریوش شجاعیان، مسعود ریگی، سجاد آقایی و مرتضی تبریزی

گل: زکی‌پور، آقایی (دو بار)، تبریزی و دشتی

استقلال ۳ – پترولول رومانی یک

ترکیب: سید حسین حسینی، وریا غفوری، میلاد زکی‌پور، میلاد باقری، رضا آذری، محمد دانشگر، مسعود ریگی، فرشید اسماعیلی، داریوش شجاعیان، مرتضی تبریزی و سجاد آقایی

گل: آقایی، داریوش شجاعیان و دشتی

از ترکیب تقریبا یکسان استقلال در چهار دیدار تدارکاتی‌اش می‌توان به صورت تقریبی ترکیب اصلی استقلال از نظر استراماچونی را حدس زد. این ترکیب احتمالا همان ترکیب بازی با هارتلند نیجریه است. البته باید توجه داشت که سرمربی ایتالیایی استقلال در دیدارهای تدارکاتی که داشته، از بلبلی و دشتی به عنوان بازیکن تعویضی استفاده کرده که این بازیکنان معمولا عملکرد خوب و تاثیر مثبتی در بازی داشتند و به استراماچونی نشان دادند که می‌تواند روی آن‌ها حساب باز کند.

نکته حائز اهمیت دیگر در استقلال استراماچونی، بازگشت مرتضی تبریزی و داریوش شجاعیان به روزهای خوبشان است. همچنین نباید از درخشش سجاد آقایی هم گذشت که پس از حضور به عنوان بازیکن تعویضی در دیدار با امیدهای استقلال، استراماچونی را مجاب کرد که او را به عنوان یکی از بازیکنان اصلی‌اش در سه دیدار بعد انتخاب کند.

استقلال مدل استراماچونی در بازی‌هایش، عملکرد خوبی در فاز دفاعی و تهاجمی داشته است. شاگردان استراماچونی در بازی‌هایشان با پیاده کردن برنامه‌های تاکتیکی مدنظر سرمربی توانستند گل‌های زیادی به ثمر برسانند اما در فاز دفاعی با این که عملکرد خوبی داشتند و دو گل دریافت کردند، هر دو گل به صورت مشابه و از روی ضربات کرنر به ثمر رسید؛ مشکلی که باید تا آغاز فصل، فکری به حال آن شود. البته با وجود ضعف روی ضربات کرنر، مدافعان کناری استقلال یعنی میلاد زکی‌پور و وریا غفوری همانند گذشته، نقش موثری در حملات و گل‌های استقلال داشتند.

در نهایت باید به این نکته اشاره کرد که ترکیبی که در این گزارش به آن اشاره شد، ترکیب احتمالی است و با رسیدن دیاباته به شرایط بازی و اضافه شدن یک بازیکن خارجی دیگر شاید دو، سه تغییر در این ترکیب ایجاد شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری