کد خبر: ۲۲۴۲۶۳
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
رسانه‌های رژیم صهیونیستی فاش کردند که وزیر خارجه این رژیم یکشنبه به امارات سفر کرده است.
رسانه‌های رژیم صهیونیستی فاش کردند که وزیر خارجه این رژیم یکشنبه به امارات سفر کرده است.

به گزارش اعتدال، به نقل از سایت شبکه خبری المنار، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی فاش کرد که یسرائیل کاتس، وزیر خارجه این رژیم یکشنبه به منظور مشارکت در کنفرانس محیط زیست سازمان ملل به ابوظبی سفر کرده است.

طبق این گزارش، کاتس در ابوظبی با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل و چند مقام بلند پایه اماراتی دیدار کرده است.

طبق گزارش رسانه‌های اسرائیل، کاتس در جریان این سفر ابتکار عملی را مبنی بر همکاری اقتصادی رژیم صهیونیستی و کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله عربستان از طریق زیرساخت‌های اتصال راه آهن اراضی اشغالی به کشورهای حوزه خلیج فارس و بندر حیفا پیشنهاد داده است.

کاتس و مقامات امارات همچنین درباره روابط رژیم صهیونیستی و این کشور و ایران گفت‌وگو کردند.

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در واکنش به این سفر اظهار کرد: این سفر، یک گام مهم رو به جلو در روابط اسرائیل با کشورهای منطقه است.

وی افزود: همکاری با نتانیاهو را برای عملی شدن سیاست عادی سازی روابط (با کشورهای عربی) با جدیت ادامه می‌دهم. من به عنوان وزیر خارجه قصد دارم تا این سیاست را با قدرت پیش ببرم.

در همین راستا، تحلیلگر مسائل سیاسی شبکه "کان" رژیم صهیونیستی هم در واکنش به این سفر گفت: این سفر که اکنون تصاویر آن را مشاهده می‌کنیم و توسط دفتر وزارت خارجه منتشر شده از جمله سلسله سفرهایی است که به طور مداوم توسط مقامات رسمی اسرائیل انجام می‌شود که به حضور در کنفرانس‌های بین‌المللی در این کشورها دعوت می‌شوند.

همچنین طبق نوشته روزنامه تایمز آو اسرائیل، کاتس در جریان این سفر با یک مقام بلند پایه اماراتی درباره ایران و مسأله هسته‌ای آن نیز رایزنی کرده است.

دو طرف همچنین درباره همکاری و تقویت روابط اقتصادی به ویژه در زمینه‌های فناوری، انرژی، کشاورزی و آب بحث و تبادل نظر کرده‌اند.

تایمز آو اسرائیل نام این مقام اماراتی را فاش نکرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری