کد خبر: ۲۲۳۶۸۹
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۳
آمریکا تهدید می کرد که گزینه ها روی میز است و به دنبال بر اندازی هستیم. همچنین حرکت ناوهای آمریکا به سمت خلیج فارس موجب نوسانات بازار ارز شد اما زمانیکه رییس جمهور امریکا رسما اعلام کرد که ما هدف براندازی نظام و جنگ را نداریم بلکه هدف ما فشار اقتصادی است همین امر موجب شد تا التهابات و نرخ ارز کاهش یابد
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: مدیریت دولت، از بین رفتن سایه جنگ، بازگرداندن ارز حاصل از صادرات غیر نفتی در کاهش قیمت ارز تاثیر داشت.

سید ناصر موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت وگو با خبرنگار اعتدال، با اشاره به افزایش نرخ ارز، گفت: اگر نوسانات بازار ارز را از 40 سال قبل تاکنون بررسی کنیم هر زمان که شاهد تحریم و یا فشاری بودیم و یا روسای جمهور آمریکا بحث تحریم یا فشارهای بیشتر را مطرح کردند، جو روانی ایجاد می شد و شاهد افزایش نرخ ارز بودیم.

او ادامه داد: بعد از ایجاد جو روانی عرضه و تقاضا با یکدیگر برابری ندارد و موجب افزایش نرخ ارز می شود. یعنی اگر نتوانند ارز مورد نیاز بازار را تزریق کنند همین امر موجب نوسانات بازار ارز می شود.

این عضو کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه یکی از دلایل کاهش نرخ ارز از بین رفتن سایه جنگ بود، تاکید کرد: آمریکا تهدید می کرد که گزینه ها روی میز است و به  دنبال بر اندازی هستیم. همچنین حرکت ناوهای آمریکا به سمت خلیج فارس موجب نوسانات بازار ارز شد اما زمانیکه رییس جمهور امریکا رسما اعلام کرد که ما هدف براندازی نظام و جنگ را نداریم بلکه هدف ما فشار اقتصادی است همین امر موجب شد تا التهابات و نرخ ارز کاهش یابد

موسوی لارگانی گفت: مهمترین دلیل افزایش نرخ ارز در بازار داخلی، مسائل داخلی بود و ارتباطی به خارج از کشور نداشت. دلایل آن هم سوء مدیریت بانک مرکزی و دستوری بودن نرخ ارز بود که موجب نوسانات بازار ارز شد.

او ادامه داد: آقای رییس جمهور دو بار اعلام کرد که می توانم دستور بدهم و نرخ دلار کاهش پیدا کند. اگر افزایش قیمت ارز منشا خارجی داشته باشد با دستور رییس جمهور قطعا قیمت ارز تغییر نمی کند.

این نماینده مجلس به دلایل داخلی کاهش نرخ ارز اشاره کرد و گفت: کاهش قیمت نرخ ارز به دلیل سیاست های بانک مرکزی است از جمله بخش نامه ای که اعلام کردند کسانیکه ارز حاصل از صادرات کالاهای غیر نفتی را در سامانه نیما بفروش نگذارند،حساب هایشان بسته می شود و همین امر موجب شد تا آنها ارز حاصل از صادرات را در سامانه نیما بیاورند و همین امر توانست در قیمت ارز تاثیر بگذارد.

او تاکید کرد: بنابراین مدیریت دولت، از بین رفتن سایه جنگ، بازگرداندن ارز حاصل از صادرات غیر نفتی در کاهش قیمت ارز تاثیر داشت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری