کد خبر: ۲۲۳۶۴۳
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۵
وزیر خارجه بحرین مدعی شد حمله ارتش یمن به فرودگاه بین‌المللی «أبها» عربستان سعودی، با سلاح ایرانی صورت گرفته است.
«خالد بن احمد آل خلیفه» وزیر خارجه بحرین به حمله موشکی ارتش یمن به فرودگاه سعودی «أبها» واکنش نشان داد.

به گزارش اعتدال، آل خلیفه در صفحه توئیتر خود نوشت: «حمله تروریستی حوثی‌ها به فرودگاه بین‌المللی أبها اقدامی خطرناک است که با سلاح ایرانی صورت گرفت و منجر به زخمی شدن بی‌گناهان شد....»

وی همچنین اتخاذ موضع بین‌المللی روشن و قاطع در قبال حوثی‌ها و حمایت ایران از آن‌ها را خواستار شد.

همچنین وزارت خارجه بحرین در بیانیه‌ای این حمله را محکوم کرد و آن را اقدامی جنایتکارانه و بزدلانه و بر خلاف تمامی قوانین و کنوانسیون‌های بین‌المللی برشمرد.

طبق گزارش خبرگزاری بحرین (بنا)، در این بیانیه بر ایستادگی بحرین در کنار عربستان سعودی و همبستگی مطلق منامه با ریاض برای مقابله با تمامی کسانی که امنیت و ثبات عربستان را هدف قرار داده‌اند، تأکید شده است.

بحرین همچنین بر ضرورت اتخاذ موضع قاطع بین‌المللی در قبال ایران و توقف حمایت از عملیات‌های تروریستی تأکید کرد.

فرودگاه منطقه‌ای أبها که گفته می‌شود از سال 2016 به فرودگاه بین‌المللی تبدیل شده، در منطقه «عسیر» در جنوب غرب عربستان سعودی واقع شده است.

«ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف سعودی امروز چهارشنبه اقدام ارتش یمن را «اقدام تروریستی» توصیف کرد و اعلام کرد که «گلوله حوثی به سالن ورود فرودگاه بین‌المللی أبها اصابت کرده است».

او توضیح داد که مسئولان ذی‌ربط در حال تشخیص نوع «گلوله» هستند که در «حمله تروریستی» استفاده شده است. او گفت که «شبه‌نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت ایران، از طریق رسانه‌های خود، مسئولیت این کار تروریستی را با استفاده از موشک کروز -آنچنان که ادعا کرده‌اند- برعهده گرفته‌اند که اعترافی صریح است و مسئولیت کامل هدف گرفتن تأسیسات مدنی و غیرنظامی را در پی دارد... امری که ممکن است جنایت جنگی.. باشد.

همچنین یورونیوز گزارش داد: در همین راستا ائتلاف نظامی تحت رهبری ریاض می گوید که حمله موشکی روز چهارشنبه انصارالله یمن به فرودگاهی غیرنظامی در جنوب عربستان با اقدامی قاطع پاسخ داده خواهد شد.

مسئولان ارشد این ائتلاف به سرکردگی سعودی که از سال ۲۰۱۵ مداخله مستقمیم نظامی در این کشور را آغاز کردند در نخستین واکنش به حمله موشکی انصارالله انگشت مدعی شده اند که تهران در این حمله نقش داشته است.
منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری