کد خبر: ۲۲۳۵۷۱
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۱
در آمدن ها و رفتن ها صحبت هایی مطرح می شود. ما شرایطی داریم و ممکن است آنها به عنوان میانجی در مورد موشک های ما صحبت کنند که البته ما نمی پذیریم همانطور که امکان دارد ما در مورد ناو هواپیما بر آمریکا و حضورشان در خاورمیانه صحبت کنیم که آنها نمی پذیرند. این حرف ها به هر حال زده می شود اما تنش در حال تشدید نیست.
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: حدود 80 درصد از علت کاهش نرخ ارز در بازار تصمیم رییس کل بانک مرکزی است و حدود 20 درصد دیگر هم به دلیل تشخیص بازار است.

الیاس حضرتی نماینده تهران و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس  در گفت و گو با خبرنگار اعتدال، به علل کاهش نرخ ارز اشاره کرد و گفت: آقای همتی با دقت و حساسیت مسئله قیمت ارز را دنبال می کند و در شورای پول و اعتبار شاهد تلاش ایشان هستم که جای تشکر دارد.

او ادامه داد: بخشی از افزایش نرخ ارز به دلیل برهم ریختگی و بلبشویی است که در مصارف ارزی و در تصمیماتی که بازار تقاضا را تهدید می کرد، وجود داشت که آقای همتی این بخش را با دقت پیگیری می کند. ایشان با واردات کالا بدون انتقال ارز را که همه  بر آن تاکید دارند، مخالفت کرده است. چون می دانند که افراد در خارج از کشور ارز ندارند و از بازار آزاد ارز تهیه می کنند و همین امر تقاضای جدیدی را وارد بازار آزاد می کند و به همین دلیل آقای همتی با آن مخالف است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: حدود 80 درصد از علت کاهش نرخ ارز در بازار تصمیم رییس کل بانک مرکزی است و حدود 20 درصد دیگر هم به دلیل تشخیص بازار است. بالاخره از سوئیس، عمان و عراق افرادی می خواهند به ایران سفر کنند و سفر آبه به تهران هم پیام دارد.

حضرتی گفت: در آمدن ها و رفتن ها صحبت هایی مطرح می شود. ما شرایطی داریم و ممکن است آنها به عنوان میانجی در مورد موشک های ما صحبت کنند که البته ما نمی پذیریم همانطور که امکان دارد ما در مورد ناو هواپیما بر آمریکا و حضورشان در خاورمیانه صحبت کنیم که آنها نمی پذیرند. این حرف ها به هر حال زده می شود اما تنش در حال تشدید نیست.

او گفت: تا زمانیکه دو نفر غیر مستقیم با یکدیگر صحبت می کنند نتیجه آن صحبت ها جنگ نخواهد بود همانطور که امکان دارد خروجی آن هم صلح نباشد. اما حالت آرامشی ایجاد می کند و از این باب برنامه ریزی های دولت و بانک مرکزی و رفت و آمدها آرامشی به بازار منتقل کرده و جنگ روانی که آمریکایی ها در یک سال قبل تدارک دیده بودند، تقریبا در حال خنثی شدن است و امیدوارم با همین روال پیش برود و ثبات آن بالاتر از کاهش قیمت ارز است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری