کد خبر: ۲۱۹۷۹۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳
اخیرا یک شبکه مجازی در یک ماه نزدیک به 600 میلیارد تومان اگهی تبلیغاتی داشته است. براساس بررسی‌ها آگهی تبلیغاتی «بایا» طی یک ماه اخیر از ۹ شبکه تلویزیونی شامل شبکه یک، دو، سه، شبکه تهران، آی‌فیلم، ورزش، نمایش، نسیم و تماشا پخش‌شده است.


روزنامه فرهیختگان در گزارش آمار و اطلاعات جالب توجهی درباره اگهی های تبلیغاتی یک شبکه مجازی در تلویزیون منتشر کرده است. براساس این گزارش یک شبکه مجازی در یک ماه نزدیک به 600 میلیارد تومان اگهی تبلیغاتی داشته است.

آگهی‌های  یک شبکه مجازی طی یک ماه اخیر از ۹ شبکه تلویزیونی شامل شبکه یک، دو، سه، شبکه تهران، آی‌فیلم، ورزش، نمایش، نسیم و تماشا پخش‌شده است.

بنا به نوشته فریختگان "آگهی‌ها در چندین قالب محتوا بین ۲۰ تا ۴۵ ثانیه و حتی ۶۰ ثانیه نیز پخش‌ شده است. اگر میانگین طول پخش این آگهی‌های تبلیغاتی را ۳۰ ثانیه در نظر بگیریم و همچنین با توجه به کاهش پخش این آگهی‌ها در روزهای اخیر، می‌توان برآورد کرد آگهی‌های بایا به‌طور متوسط روزانه ۱۲ بار از هر شبکه تلویزیونی پخش می‌شود."

این روزنامه ادامه داد: "به عبارتی در روزهای اوج پخش آگهی‌های بایا و روزهای اخیر، به‌طور متوسط ۹ شبکه تلویزیونی روزانه ۱۰۸ بار آگهی تبلیغاتی  را پخش کرده‌اند. با در نظر گرفتن پخش ۱۰۸ بار آگهی، در هر شبانه‌روز تلویزیون ۳۲۴۰ ثانیه یا به‌عبارتی ۵۴ دقیقه آگهی پخش کرده است. همچنین بررسی هزینه تبلیغات در تلویزیون نیز نشان می‌دهد در شبکه‌های مختلف و در زمان‌های مختلف شبانه‌روز (برنامه صبحگاهی، برنامه‌های عصرانه یا شب و بین برنامه‌های مختلف اعم از پخش اخبار، سریال‌ها و مسابقات ورزشی و...) هزینه آگهی در شبکه‌های مختلف تلویزیونی بسیار متفاوت و پرنوسان است."

این گزارش محاسبه کرده است: «برای مثال بررسی آمار و ارقام جدول تعرفه خام (بدون تخفیف) هر ثانیه پخش آگهی بازرگانی(تیزر) در باکس قبل هر برنامه در شبکه یک سیما از ۴۵۰ هزار تومان(برنامه صبحگاهی) شروع‌شده و تا حدود ۹۶ میلیون تومان در قبل اخبار ۲۱ سیما متفاوت است. در شبکه دو این مقدار از ۳۱۰ هزار تومان شروع ‌شده و تا ۴۰ میلیون تومان و حتی در قبل اخبار ۲۲ و ۳۰ تا ۱۲۰ میلیون تومان نیز قیمت خورده است. در شبکه سه این رقم از ۵۱۳ هزار تومان تا ۱۲۰ میلیون تومان هم متغیر است. رقم آگهی در شبکه تهران از ۱۴۷ هزار تومان تا ۱۶ میلیون تومان نیز در نوسان است. در شبکه‌های نمایش و تماشا این رقم به ازای هر ثانیه از ۵۱ هزار تومان تا ۲۰ میلیون تومان و در شبکه نسیم نیز از ۱.۸ میلیون ‌تا ۱۲۰ میلیون تومان قیمت خورده است.»

فرهیختگان نوشت: «با توجه به نرخ‌های متفاوت و مختلف پخش آگهی در شبکه‌های مختلف تلویزیونی و زمان پخش در شبانه‌روز، به‌طور میانگین اگر نرخ پخش هر آگهی را به ازای هر ثانیه ۶ میلیون تومان در نظر بگیریم، پخش ۳۲۴۰ ثانیه آگهی بایا در روز، معادل روزانه ۱۹ میلیارد و ۴۴۰ میلیون تومان برای مالکان بایا آب می‌خورد. این مبلغ در ماه چیزی حول‌وحوش ۵۸۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان خواهد شد.»


دستمزد سیامک انصاری برای تبلیغات چقدر است؟

یکی از موضوعاتی که اخیرا خبرساز شده است حضور سیامک  انصاری بازیگر سینما و تلویزیون در تبلیغات این گروه است.

روزنامه آرمان در این باره گزارش داده که سیامک انصاری برای حضور در تبلیغات گسترده تلویزیونی حدود 10 میلیارد تومان پول دریافت کرده است. البته این گزارش به صورت رسمی تائید نشده است.

این تبلیغات تلویزیونی واکنش‌های زیادی را در شبکه های اجتماعی در پی داشته است. کاربران شبکه های اجتماعی معتقدند "پرحجم" و "خسته کننده" است و در عمل هیچ ارزش و فایده ای هم ندارد.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۳
0
0
می بایستی کمیسیون اقتصادی مجلس پیگیر نتیجه ارسال پرونده موسسه کاسپین و فرشتگان بر طبق آیین نامه ۲۳۶ داخلی مجلس به قوه قضاییه در سال ۹۷ و اعلام جرم دیده بان شفافیت و عدالت شوند و دلیل اینکه رسیدگی به این پرونده تا این حد طول کشیده چیست؟
و اینکه چرا علارغم اعلام حدود یک ماه پیش سخنگوی دستگاه قضا هنوز جلسات رسیدگی به این پرونده در دادگاه تشکیل نشده؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری