کد خبر: ۲۱۹۷۴۲
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۲۳هزار و ۵۴۸واحدی، در ارتفاع یک میلیون و ۳۹۰هزار واحد قرار گرفت.
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۲۳هزار و ۵۴۸واحدی، در ارتفاع یک میلیون و ۳۹۰هزار واحد قرار گرفت.

به گزارش اعتدال به نقل از تسنیم، در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه بیش از ۱۸ میلیارد و ۲۳۲ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۶ هزار و ۶۳۳ میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۸۳۲ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۲۳ هزار و ۵۴۸ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۳۹۰ هزار و ۷۹۷ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های ایران خودرو، سایپا و بانک صادرات ایران با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی مثبت را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۶۱۵۸ واحد، کل (هم‌وزن) ۶۳۹۹ واحد، قیمت (هم‌وزن) ۴۱۹۰ واحد، آزاد شناور ۲۲۳۸۸ واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم ۱۱۸۹۱ و ۶۷۰۷۶ واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله ۳ میلیارد و ۷۰۱ میلیون ورقه به‌ارزش ۶ هزار و ۵۱ میلیارد تومان در ۷۹۱ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۷۱ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷ هزار و ۳۲۲ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های معاملاتی بیمه پاسارگاد، پلیمر آریا ساسول پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های فرابورس ایران، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و اعتباری ملل بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری