کد خبر: ۲۱۸۵۶۴
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۴
«مارک اشنایر» خاخام سرشناس آمریکایی در سخنانی گفت که روابط میان اسرائیل و برخی کشورهای عربی همچنان روبه بهبود است و این بهبودی ادامه دارد.
«مارک اشنایر» خاخام سرشناس آمریکایی در سخنانی گفت که روابط میان اسرائیل و برخی کشورهای عربی همچنان روبه بهبود است و این بهبودی ادامه دارد.

به گزارش اتدال به نقل از شفقنا، اشنایر که مشاور «حمد بن عیسی» پادشاه بحرین هم به شمار می رود، در مصاحبه با شبکه خبری «CNN» آمریکا مدعی شد که از نظر مذهبی معتقدم که نگاه کشورهای خلیج فارس به سرزمین میعاد در حال ورود به مرحله همکاری، تفاهم و همزیستی میان جوامع دینی است.

اشنایر با بیان اینکه ۳ عامل دلیل نزدیکی میان کشورهای خلیج فارس و اسرائیل در شرایط فعلی است، افزود: اولین عامل، ایران است که دشمن مشترک آنها محسوب می شود.

وی افزود: دومین عامل، تغییر و تحولات اقتصادی بویژه تغییرات ناشی از کاهش تقاضای نفت است؛ بسیاری از سران خلیج معتقدند که اسرائیل شریک اقتصادی نهایی آنهاست.

خاخام یهودی سپس به سومین دلیل نزدیکی کشورهای عربی و اسرائیل اشاره کرد و گفت: کشورهای خلیج فارس به تقویت روابط خود با آمریکا بویژه دونالد ترامپ تمایل دارند؛ آنها اسرائیل را نه تنها کانال ارتباطی با ترامپ می دانند بلکه آن را به عنوان رقیبی می دانند که قادر است بر آمریکا غلبه کند.

این کشیش یهودی در ادامه درباره روابط اسرائیل با امارات متحده عربی هم گفت: وزرای کابینه امارات متحده اجماع کامل دارند که روابط با اسرائیل آشکار باشد.

وی همچنین از بحرین تمجید کرد و افزود: اگر یک کشور در خلیج فارس طلیعه دار روابط خوب با اسرائیل باشد، آن کشور بحرین است. از زمانی که در سال ۲۰۱۱ میلادی برای اولین بار پادشاه بحرین را ملاقات کردم، وی حمایت پایدار  خود را از تمایلش برای برقراری روابط با اسرائیل نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک عربی، این خاخام یهودی ادامه داد: پادشاه بحرین در سال ۲۰۱۶ میلادی به صورت علنی به من گفت که برای اینکه صدای عربی معتدل و قوی داشته باشیم، به اسرائیلی قدرتمند نیاز داریم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری