کد خبر: ۲۱۵۳۳۲
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۰
معاون وزیر بهداشت که بیشترین حضور و اظهار نظر را در رسانه ها دارد امروز برخلاف آنچه در واقعیت شاهدیم ادعایی کرده است که ای کاش درست باشد و به سرنوشت بقیه داستان سرایی های کرونایی دچار نشود. مردم فقط وعده و وعید دریافت کردند. وزارت بهداشت چیزهایی می گوید و پرشکان و سایر کادر درمان در میدان عمل با داستان واقعی دیگری کواجه هستند و مردم مزه تلخ عصاره این تفاوت را در کام خود و عزیزانشان هر روز دارند می چشند.
به گزارش «اعتدال»یکی از نادرترین روش های مدیران وزارت بهداشت در ایام بحران کرونا، ارائه آمارهای عجیب غریب توسط معاونان و وزیر آقای حریرچی رفرنس سخنان خود را ارائه دهیداین نهاد علمی و تخصصی است. هنوز سخنان بی سر و ته جناب حریرچی درباره قرنطینه از اذهان ما پاک نشده و اگر در هر یک از ممالک دیگر مدیری چنین رسوایی به بار آورده بود یا باید استعفا می داد یا اخراج می شد. اما جالب است که هنوز این مقام محترم هست و سخنان بی پشتوانه دیگر از خود ازائه می دهد.
 

ابتدایی ترین خواسته جامعه پزشکی و افکار عمومی این است که این مقام ارشد وزارت خانه علمی بهداشت برای سخنان خود سند و رفرنس ارائه دهد. مطمئنا همه ایرانیان از اینکه کشورمان در سطوح بالای علمی و دست آوردهای شگرف باشد خوشحال خواهند شد اما اگر این آمار فقط ساخته و پرداخته ذهن خلاق عده ای باشد، جای بسی تاسف و تاثر است.

در تازه ترین ادعا، آقای مخالف قرنطینه گفته است: ایران با همکاری چند کشور اقدامات اولیه را برای تولید واکسن کرونا انجام داده که این مهم به محض نهایی شدن اعلام و اطلاع رسانی خواهد شد.

دکتر ایرج حریرچی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران زنجان، در پاسخ به ایرنا در خصوص ساخت واکسن کرونا گفت: هم اکنون در حال ساخت واکسن کرونا در کشورمان هستیم که چهار مورد آن طی روزهای اخیر به سازمان جهانی بهداشت ارائه شده بطوری که آنها از پیشرفت های محققان و دانشمندان ایرانی شگفت زده شده اند.


وی یادآوری کرد: اقدامات لازم برای ساخت واکسن کرونای ایرانی در حال انجام است که از هفته های آینده وارد فاز انسانی و پس از این مرحله وارد مراحل بعدی خواهد شد.

این ادعا در حالی مطرح می شود که نزدیک به یک هفته پیش معاون تحقیقات وزارت بهداشت با اعتراض نسبت به سخنان بی پایه علمی عالی ترین مقام این وزارتخانه، از مقام خود استعفا داد و به طور ضمنی اعلام کرد که در تمام این مدت اظهار نظرها مبتنی بر عوام فریبی و انحراف افکار عمومی  بوده است. با این وجود حداقل انتظارات این است وقتی مدیران وزارت بهداشت و درمان، در پشت تریبون قرار می گیرند، مقام علمی خود را فراموش نکنند و برای مواضع و ادعای خویش رفرنس ارائه دهند و روابط عمومی این وزارت نه چندان خوش نام اهتمام بیشتری در انتشار اسناد مربوط به تقدیرات و تمجیدات جهانی از عملکرد آنها به خرج دهد. 


نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری