کد خبر: ۲۱۰۹۸۰
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۴
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران بر تقویت حوزه زنان در دوره جدید مدیریت شهری تاکیدکرد
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران بر تقویت حوزه زنان در دوره جدید مدیریت شهری تاکیدکرد

به گزارش اعتدال به نقل از روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، ولی الله شجاع پوریان در مراسم افتتاح سیزدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی با بیان اینکه در حال حاضر به طور همزمان نمایشگاه های «زنان و تولید ملی» و «عطر سیب» در شهرداری تهران در حال برگزاری است، گفت: شهرداری تهران نمایشگاه زنان را با هدف حمایت از تولیدات زنان سرپرست خانوار و آسیب پذیر و نمایشگاه عطر سیب را با تاکید ویژه شهردار به منظور تکریم و پاسداشت عاشورای حسینی برگزار می کند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه طی چند ماه گذشته این گونه مطرح شده است که در مدیریت جدید حوزه زنان تضعیف شده است، خاطرنشان کرد: در دوره مدیریت گذشته خانم ها به عنوان مشاور امور بانوان در مناطق 22 گانه به صورت مستقیم زیرنظر شهردار تهران فعالیت می کردند و این در حالی بود که به طور همزمان این بانوان در معاونت اجتماعی و فرهنگی و اداره کل بانوان حضور داشتند.

وی ادامه داد: این موضوع اشکالاتی را در پی داشت چراکه مصوبه شورای شهر را نداشت و تداخل و موازی کاری در بین این مسئولیت ها ایجاد شده بود که در نهایت باعث تعارض می شد.

شجاع پوریان با بیان اینکه در دوره جدید بعد از انجام مطالعات برای حل این تعارضات قدم برداشتیم، یادآور شد: این موضوع را با توجه به اصل برنامه های توسعه کشور انجام داده ایم و در نهایت به این مدل رسیدیم که ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار را در اداره کل امور بانوان جای دهیم و امروز 9 پست به این اداره کل اضافه شده است. در واقع، معاونت توانمندسازی به عنوان یکی از معاونت های زیرمجموعه اداره کل بانوان در قالب سه اداره توانمندسازی، مهارت آموزی و مشاوره و مدیریت خانواده فعالیت خواهد کرد.

 
ابتکار تاکید کرد:

ضرورت الگوگیری شهرداری ها و شوراهای شهر کشور از نمایشگاه زنان و تولید ملی/سهم 67 درصدی زنان از مشاغل ایجاد شده در دو سال گذشته

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور بر ضرورت الگوگیری شهرداری ها و شوراهای شهر کل کشور از روند پیشرفت نمایشگاه زنان و تولید ملی تاکید کرد.

معصومه ابتکار در افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی با بیان اینکه این نمایشگاه در حوزه کسب و کار و تاثیرگذاری مطلوب آن در شهرداری تهران خدماتی را ارائه می دهد، گفت: همانند اینکه در دولت هدف گذاری 30 درصدی را برای حضور زنان تعیین کردند، امیدواریم در شهرداری تهران نیز شاهد این 30 درصد باشیم چرا که شهرداری تهران ظرفیت لازم برای مدیریت زنان را دارا است.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه نمایشگاه زنان و تولید ملی مصداق اراده برای توانمندی زنان است، تصریح کرد: این در حالی است که در حال حاضر این نمایشگاه نگاه ملی نیز دارد، بر این اساس شهرداری ها باید این مسیر را در پیش گیرند تا فضا برای حضور توانمند بانوان در حوزه بازاریابی ایجاد شود.

وی در خصوص اینکه امروز دولت امکاناتی را در حوزه اقتصادی و کسب و کار برای زنان ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد: طرح های تسهیلات پایدار، تسهیلات فراگیر، طرح تکاپو برای اشتغال و همچنین سنوات صندوق ذخیره ارزی در حال اجرا است.

ابتکار با اشاره به اینکه 70 درصد از صنایع دستی توسط زنان تولید می شود، یادآور شد: مسئله بازاریابی در این زمینه بسیار مهم است و شهرداری ها و شوراهای شهر کل کشور باید از روند پیشرفت نمایشگاه زنان و تولید ملی الگو بگیرند چرا که فضای خوبی را در مجموعه امور بانوان دارا هستیم و همچنین می توانیم در زمینه توسعه کارآفرینی در سطح ملی نیز قدم برداریم.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه طرح گفت و گوی ملی خانواده از طرح های مهم دولت دوازدهم است که در راستای تقویت و ارتقای وضعیت خانواده اجرا می شود، گفت: در این زمینه می توانیم از لباس های سنتی و هنر اقوام ایرانی که توجه به هویت و پوشش ایرانی با پیشینه تاریخی است، استفاده کنیم که در این زمینه نیز همکاری خوبی با امور بانوان شهرداری تهران داریم.

وی در خصوص اینکه زنان ایرانی از بعد حضور و مشارکت اقتصادی روند رو به رشدی را طی دو سال اخیر طی کرده اند، تصریح کرد: سهم زنان از مشاغل ایجاد شده طی سال های 95 و 96، 60 تا 67 درصد تعیین شده است.

ابتکار با بیان اینکه در حال رایزنی با فراکسیون زنان برای تقویت مشاغل خانگی هستیم، اضافه کرد: این بخش جز بخش های غیررسمی اشتغال زنان محسوب می شود، بنابراین بیمه و توازن بین مسئولیت های اجتماعی و خانوادگی زنان را در دستور کار قرار دادیم و امیدواریم بتوانیم در این زمینه با شهرداری تهران نیز مشارکت داشته باشیم.
 

راکعی: کیفیت مراکز کوثر با حمایت برندهای مطرح کشور ارتقا یافت

مشاور شهردار و مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران با بیان اینکه امروزه مراکز کوثر با حمایت برندهای خوب کشور به سطح خوبی دست یافته اند، تاکید کرد: انجمن پوشاک ایران به صورت رسمی با دست دوزی پوشاک سنتی و همچنین دوخت ظریف توانسته در بین کشورهای اسلامی طرفداران زیادی پیدا کنند.

فاطمه راکعی در مراسم افتتاح سیزدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی با بیان اینکه توانستیم این نمایشگاه را با حمایت شهردار تهران و معاونت اجتماعی و فرهنگی برگزار کنیم، اظهار کرد: علی رغم همه مشکلاتی که در ساختار و ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار وجود داشت، خوشبختانه معاونت توانمندسازی در حوزه اداره کل امور بانوان تعریف شد.

وی افزود: اگرچه این معاونت به نسبت گذشته به دلیل چابک سازی فشرده شده اما کارها موازی نیست و با تجمیع هم می توان کارها را به صورت بهتر انجام داد.

مشاور شهردار و مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران گفت: امروز ظرفیت شهر هوشمند برای خدمات دهی بسیار زیاد است به همین منظور نیز در شهریورماه با هدف استقبال از بازگشایی مدارس پوشاک و نوشت افزار را در اختیار شهروندان قرار می دهیم.

راکعی اضافه کرد: در هفته های پایانی اسفندماه نیز برای پیشواز عید، محصولاتی از سوی برندهای مختلف را با کیفیت خوب در اختیار شهروندان قرار دادیم.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری تهران دو هدف حمایت از کالای ایرانی و افزایش تولید ملی را تعقیب می کند، اظهار کرد: به دنبال آن هستیم که با افزایش تولید بتوانیم محصولات را با بهترین کیفیت و کم ترین قیمت به شهروندان ارائه دهیم.

به گفته مشاور شهردار و مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران در این نمایشگاه غرفه داران توانمند و هوشمند به خوبی درخشیدند و توانستند به سطح برندهایی که تولیدشان به کشورهای دیگر صادر می شوند، نائل شوند.

راکعی با بیان اینکه امروزه مراکز کوثر با حمایت برندهای خوب کشور به سطح خوبی دست یافته اند، تاکید کرد: انجمن پوشاک ایران به صورت رسمی با دست دوزی پوشاک سنتی و همچنین دوخت ظریف توانسته در بین کشورهای اسلامی طرفداران زیادی پیدا کنند.

وی افزود: سعی کردیم با ارتباط با استان های دیگر این ‌تولیدات را افزایش دهیم‌ و بدون تردید تولید را در سطح ملی به همه کشورها صادر خواهیم کرد.

مشاور شهردار و مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران در پایان از رئیس هاکوپیان در خصوص حمایت های همیشگی خود از نمایشگاه زنان و تولید ملی قدردانی کرد.

 
امانی: 18 درصد پرسنل و 16 درصد مدیران شهرداری را زنان تشکیل می دهند

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: 18 درصد پرسنل و 16 درصد مدیران شهرداری تهران را زنان تشکیل می دهند.

شهربانو امانی در افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی با بیان اینکه در ارتباط با زنان تغییر رویکرد را از سال 92 آغاز کردیم، گفت: این تغییرات بدین منظور بود تا بسترسازی مناسبی را برای حضور زنان در سطح جامعه ایجاد کنیم، همانند روزهای مبارزه برای پیروزی انقلاب اسلامی که خون زنان ما در روز 17 شهریور روی زمین جاری شد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه در روز میلاد حضرت فاطمه (س) عکس زنان را بر بیلبوردهای شهر تهران بعد از گذشت سال ها دیدیم، یادآور شد: سعی کردیم در لیست های انتخاباتی مجلس و پارلمان شهری تغییر رویکردها را برای حضور زنان ایجاد کنیم. به همین منظور سهم 30 درصدی زنان در پایتخت را مطرح کردیم تا بدان جا که حضور زنان را در زیباترین رخدادهای ورزشی و در ورزشگاه آزادی شاهد بودیم که در نهایت در آزادی به روی خانواده ها باز شد.

 

 

امانی با بیان اینکه زنان صدقه ای از دولتمردان نمی خواهند، گفت: زن به عنوان نیمی از سرمایه انسانی کشور است. همانند دوران انقلاب به عنوان نیمی از تولیدکنندگان کشور، با یک دست چرخ خانواده و با دست دیگر چرخ مملکت را چرخاندند.

به گفته این عضو شورای شهر تهران در خصوص اینکه 18 درصد پرسنل و 16 درصد مدیران شهرداری را زنان تشکیل می دهند.

مراسم افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی با حضور سید محمدعلی افشانی شهردار تهران، معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، فریبا نظری مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده، ولی الله شجاع پوریان معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، فاطمه راکعی مشاور شهردار تهران در امور بانوان، شهربانو امانی و زهرا نژاد بهرام از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در بوستان گفتگو برگزار شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری