کد خبر: ۲۱۰۹۷۹
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: با اجرای طرح «باهم» از طریق هم اندیشی ستاد و مناطق، گام عملیاتی برای رفع مشکلات مناطق در حوزه اجتماعی و فرهنگی بر می داریم
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: با اجرای طرح «باهم» از طریق هم اندیشی ستاد و مناطق، گام عملیاتی برای رفع مشکلات مناطق در حوزه اجتماعی  و فرهنگی بر می داریم

به گزارش اعتدال به نقل از روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، ولی الله شجاع پوریان معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در چهارمین نشست طرح «باهم» در منطقه 9 اظهار داشت: منطقه نه به عنوان یکی از مبادی ورودی پایتخت از مناطق مهم به شمار می رود و با توجه به تردد بسیار و استفاده شهروندان از فرودگاه بین المللی مهرآباد، به عنوان پیشانی شهر تهران قلمداد می شود.

وی، برج آزادی را از اماکن شاخص منطقه 9 و مهمترین نمادهای ایران دانست و گفت: برج آزادی از پتانسیل خوبی برخوردار است اما دچار مهجوریت شده و از رونق افتاده است که باید ظرفیت آن با برنامه ریزی و برگزاری برنامه های شاخص و ویژه فرهنگی، احیا شود.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اجرای طرح «باهم» در مناطق 22گانه شهرداری تهران گفت: در این طرح هم ما به عنوان ستاد مرکزی به صورت میدانی با فعالیت های اجتماعی فرهنگی مناطق آشنا می شویم و هم فرصتی برای مدیران مناطق فراهم می شود تا مسائل و چالش های حوزه خود را با مدیران هر بخش درمیان بگذارند تا با همفکری و هم اندیشی برای رفع مشکلات، چاره اندیشی  شود.

وی افزود: در فاز بعدی طرح «باهم» میزان عملیاتی شدن تعهدات فی مابین ستاد و منطقه بررسی و ارزیابی می شود. بنابراین طرح «باهم» گامی عملی برای کاهش معضلات هر منطقه به شمار می رود.

شجاع پوریان، شهرداری تهران را یک نهاد اجتماعی دانست و افزود:  خواستگاه اصلی نظام ارزشی و دینی ما فرهنگی بوده است بنابراین فعالیت های فرهنگی از اهمیت ویژه ای برخوردار است ضمن اینکه تاثیرگذاری اقدامات فرهنگی قابل انکار نیست و خروجی آن باید به جلب رضایتمندی مردمی منجر شود.

وی، ارتقای رضایت شهروندان، افزایش سطح اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی را از ماموریت های مهم معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری عنوان کرد و خواستار همکاری تمام بخش ها و مناطق برای تحقق این امر مهم شد.

شجاع پوریان با اشاره بازدید میدانی از پروژه در حال ساخت کتابخانه دکتر عبدالکریم قریب (پدر علم زمین شناسی ایران) در منطقه 9، استفاده کاربردی از این کتابخانه با کمک شرکت توسعه فضاهای فرهنگی و همچنین تامین کتب و تجهیز آن برای غنی شدن این کتابخانه از سوی اداره کل فرهنگی شهرداری تهران را خواستار شد.

بهره گیری از ظرفیت گردشگری منطقه، فعال سازی مرکز فوریت های اجتماعی برای کاهش آسیب های اجتماعی منطقه نه، نشست با بنیاد رودکی، احیای برج آزادی، بازدید ویژه از سرای محلات منطقه، از دیگر نکات مورد تاکید معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران بود.

 

 علی اعطا: افزایش رضایت مردم ماموریت معاونت اجتماعی و فرهنگی است

علی اعطا عضو هیئت رئیسه و سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران نیز در این نشست ضمن قدردانی از معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برای اجرای طرح «باهم» اظهار داشت: درشرایط کنونی جامعه، فعالان حوزه اجتماعی و فرهنگی باید به گونه ای عمل کنند که میزان رضایت شهروندان نسبت به قبل  افزایش یابد در این صورت می توان ادعا کرد در این حوزه موفق بوده ایم.

وی تاکید کرد: باید هدف هر نوع اتفاق و برنامه در حوزه اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، بالابردن سطح رضایتمندی شهروندان از مواجهه با شهرداری و زندگی در شهر باشد.

اعطا با بیان اینکه شهرداری حتی در مواردی که تکلیف قانونی دارد با مقاومت های جدی مواجه است، افزود:  در کمیسیون ماده صد شهرداری که دبیرخانه آن در شهرداری واقع است به میزان بسیاری آرای تخریب وجود دارد که بدون شک تبعات اجتماعی به دنبال دارد و تلقی مردم نسبت به شهرداری را با نارضایتی همراه می کند که معاونت اجتماعی می تواند با تلطیف فضا و آگاه سازی شهروندان در کاهش نارضایتی ها موثر واقع شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری می تواند با رویکردها، اقدامات و برنامه های جدید در جهت ارتقای رضایت مردم و کنترل تنش های زیرپوست شهر گام بردارد.

 

مفاخریان: مجتمع فرهنگی ورزشی کوثر به بهره برداری می رسد

علی مفاخریان شهردار منطقه 9 با اشاره به ویژگی های این نقطه پایتخت گفت: منطقه 9 دارای 174هزار شهروند، دو ناحیه و 9 محله و مساحت حدود 20 کیلومتر مربع به عنوان ورودی غرب تهران به شمار می رود که به غیر از مناطق مسکونی، نیمی از مساحت آن به فرودگاه مهرآباد، پایگاه یکم شکاری، دانشگاه هوایی شهید ستاری و شهرک های نظامی اختصاص یافته است. از سوی دیگر وجود پایانه غرب و اتوبوسرانی و همچنین شهرک های اقماری اطراف تهران منجر به سرریز مهاجرت ها به این منطقه شده است.

وی تردد 5 میلیون مسافر به صورت شبانه روزی از محور غرب را تهدید و فرصت برای این منطقه دانست و  افزود: سنگینی مسیر تردد و ابعاد خارجی جمعیت پذیرای این منطقه تلاش مضاعف همکاران ما را در نگهداشت و نظافت شهر می طلبد اما فرصتی را نیز در اختیار ما قرار می دهد تا به هم وطنان خود که از مسیر مواصلاتی منطقه عبور می کنند به بهترین نحو خدمت رسانی کنیم.

شهردار منطقه 9 به کمبود مراکز ورزشی در سطح منطقه اشاره و اعلام کرد: پروژه فرهنگی ورزشی کوثر در حال ساخت است که به زودی به بهره برداری می رسد و در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

مفاخریان با اشاره به وجود آسیب های اجتماعی در منطقه 9 گفت: بافت فرسوده و پراکندگی معتادین متجاهر در سطح منطقه، شرایط اجتماعی و فرهنگی خاصی را در این نقطه پایتخت حاکم کرده است که خوشبختانه با همکاری سازمان خدمات اجتماعی و نیروی انتظامی، مجموعه بهاران به مرکز فوریت های اجتماعی تبدیل شد و امیدواریم اتفاقات مثبتی را در این زمینه رقم بزنیم.

 

 رضایی فر: پررنگ سازی هم اندیشی از ویژگی های مثبت طرح «باهم» است

در ادامه، شاهرخ رضایی فر مدیرکل برنامه ریزی و توسعه شهری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران نیز از منطقه 9 به عنوان چهارمین منطقه ای یاد کرد که طرح «باهم» در آن اجرا شده است و افزود: در این طرح شناخت مدیران ستادی معاونت با هر منطقه در کوتاه ترین زمان ممکن میسر می شود و مدیران منطقه ای نیز مسائل و انتظارات و پیشنهادات خود را به صورت حضوری مطرح می کنند.

وی با اشاره به بازدید اولیه تیم اداره کل برنامه ریزی از هر منطقه و برگزاری نشست با مسئولین هر بخش گفت: در نهایت پس از بازدید مدیران حوزه های ستادی از منطقه، گزارشی شامل نقاط قوت، قابل بهبود و پیشنهادات تهیه و در نشست پایانی مدیران ستادی و منطقه ای در حضور معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران  و شهردار منطقه ارائه می شود.

رضایی فر، «پررنگ سازی هم اندیشی» را از نقاط قوت طرح «باهم» دانست و اظهار داشت: این طرح به نوعی ارزیابی حوزه های ستادی نیز محسوب می شود و ما تلاش می کنیم ضمن بازدید، ارزیابی و هم اندیشی جمعی، برای رفع مشکلات هر منطقه تدابیری اندیشیده شود.

شهریار رشیدعلی پور معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 9 شهرداری تهران نیز طی گزارشی، آغاز ساخت نخستین دهکده کارآفرینی به مساحت پنج هزار مترمربع در راستای ترویج فرهنگ کارآفرینی و حمایت از کارآفرینان و صنایع دستی، افتتاح اولین مرکز فوریت های اجتماعی شهر تهران به منظور کاهش آسیب های اجتماعی، اجرای اثر موسیقیایی و مپینگ برج آزادی با عنوان «هزارتوی زمان»، افتتاح المپیاد ورزشی در سال 97، راه اندازی و تجهیز 6 کارگاه مهارت آموزی کوثر و جشنواره های المپیاد خورشید و بادبادک ها را از مهمترین اقدامات شاخص منطقه 9 برشمرد و به بیان چالش های پیش رو و پیشنهادات پرداخت.

در ادامه این نشست مدیران کل ستادی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران به بیان نقاط قوت و قابل بهبود منطقه 9 در حوزه های تخصصی خود پرداختند و شهرداران نواحی و مدیران اجتماعی منطقه  نیز دغدغه ها و پیشنهادات خود را مطرح کردند.

گفتنی است، پیش از این نشست معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران و مدیران کل ستادی با همراهی شهردار و معاون اجتماعی منطقه 9 از پروژه های در حال ساخت کتابخانه دکتر عبدالکریم قریب و مجتمع فرهنگی ورزشی کوثر بازدید کردند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری