کد خبر: ۲۱۰۴۲۴
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴
وزیر جنگ اسرائیل، لیبرمن، بارها از زبان تهدید آمیز استفاده کرده است، اما صحبتهای روز دوشنبه او در مورد حمله به اهداف ایرانی در خارج از سوریه را باید جدی گرفت، آنچه که در جریان مشارکت او در کنفرانسی که در قدس اشغالی برگزار شد، مطرح شد.
رای الیوم نوشت: وزیر جنگ اسرائیل، لیبرمن، بارها از زبان تهدید آمیز استفاده کرده است، اما صحبتهای روز دوشنبه او در مورد حمله به اهداف ایرانی در خارج از سوریه را باید جدی گرفت، آنچه که در جریان مشارکت او در کنفرانسی که در قدس اشغالی برگزار شد، مطرح شد.

به گزارش اعتدال، این رسانه عرب زبان ادامه داد: لیبرمن تصریح کرد: «ما خود را محدود به سوریه نمی کنیم و باید این مساله روشن باشد که با هر تهدید ایرانی، در هر جایی که باشد، برخورد می کنیم.»

درست است که وی اهداف مورد نظر اسرائیل را مشخص نکرد، اما ما بعید نمی دانیم که عراق در رأس این اهداف باشد و این علاوه بر حملات تروریستی اسرائیلی ها به سفارتهای ایرانی در نقاط مختلف دنیاست.

این تهدیدات منعکس کننده حالتی از شکست و سقوط است که در سطح رهبری سیاسی و نظامی در اسرائیل ایجاد شده است، چرا که ضربه های موشکی و حملات هوایی آن به پایگاههای نظامی ایران در سوریه، نتوانسته است باعث خروج نیروهای ایرانی شود و این گونه حملات علاوه بر بی فایده بودن، نتایج معکوس داشته است.

رهبران سوریه و ایران، موفق به خنثی کردن این ضربات شده و توانستند بالاترین درجات خویشتنداری را از خود نشان دهند، تا بهانه ای برای شعله ور شدن یک جنگ بزرگ در منطقه، به اسرائیل ندهند، بویژه در زمان حاضر و قبل از آزادی کامل سوریه از دست تروریستها.

لیبرمن به دنبال یک پاسخ نظامی ایران است تا به برنامه های ترامپ خدمت کند، برنامه هایی که البته اساسا اسرائیلی است و پس از شکست آمریکا در جلب حمایت بین المللی در مورد اجرای تحریمهای اقتصادی علیه تهران، متکی بر تجاوز گسترده ای بر ایران، برای تغییر نظام آن، شده است. در همین راستا، ممکن است اسرائیل دایره ضربات خود به اهداف ایرانی را تا عراق، جنوب لبنان و خود سوریه، گسترش دهد.

پیام لیبرمن قطعا به ایران رسیده است، اما به طور حتم تاثیر محدودی دارد، بویژه آنکه این پیام، چند روز پیش از نشست سه جانبه تهران روسیه و ترکیه که قرار است در تهران برگزار شود، مطرح شده است، نشستی که انتظار می رود در سایه تضعیف نفوذ اسرائیل و آمریکا و شکست برنامه هایشان در سوریه، بتواند نقشه جدید منطقه و معادله قدرتها را ترسیم کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری