کد خبر: ۲۱۰۲۴۷
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷
تد باد، عضو کمیسیون مالی کنگره آمریکا طی سخنانی به نقش مشکوک قطر در تامین مالی دولتهایی مثل ایران اشاره کرده و تصریح کرد نگرانی هایی وجود دارد مبنی بر اینکه بانکهای ایرانی عملیات تبادل ارزهای خارجی را از طریق بانکهای ملی قطر انجام دهند، بویژه انکه رئیس جمهور ایران اخیرا بر حمایت کشورش از قطر، با هدف گسترش روابط مستحکم بین این دو، صحبت کرده و امیر قطر را به توسعه روابط با ایران فراخوانده است.
البیان نوشت: تد باد، عضو کمیسیون مالی کنگره آمریکا طی سخنانی به نقش مشکوک قطر در تامین مالی دولتهایی مثل ایران اشاره کرده و تصریح کرد نگرانی هایی وجود دارد مبنی بر اینکه بانکهای ایرانی عملیات تبادل ارزهای خارجی را از طریق بانکهای ملی قطر انجام دهند، بویژه انکه رئیس جمهور ایران اخیرا بر حمایت کشورش از قطر، با هدف گسترش روابط مستحکم بین این دو، صحبت کرده و امیر قطر را به توسعه روابط با ایران فراخوانده است.

به گزارش اعتدال، این رسانه عرب زبان ادامه داد: این نماینده آمریکایی در مقاله ای که در فاکس نیوز منتشر شد، خاطر نشان کرد که قطر همچنان در حال حمایت مالی از تروریسم است و اینگونه اقدامات آن، موجب بی نتیجه ماندن تلاشهای واشنگتن برای مهار فعالیتهای تهران در خاورمیانه می شود.

وی در مورد اقدامات احتمالی بانکهای ایران نوشت:«ما می دانیم که قدرت ایران در دست یابی به ارزهای خارجی، بخش مهمی از تامین مالی گروههای وابسته به آن است».

تد باد افزود: تحرکات ایران، تهدید مستقیمی برای منافع امنیتی واشنگتن و هم پیمانان آن در خاورمیانه است و می تواند موجب طولانی شدن درگیریها شود.

وی اقدام دولت ترامپ در خروج از توافق هسته ای با ایران را شایسته تقدیر دانست و گفت: وزارت خزانه داری آمریکا که تلاش زیادی برای اعمال تحریمها علیه ایران می کند، خواستار هوشیاری نسبت به فعالیتهای سرّی قطر، ایران و حزب الله در جهان شده است.

به عقیده این نماینده آمریکایی، تحریمها می تواند موجب کنترل فعالیتهای ایران و نیروهای وابسته به آن در منطقه شود. این در حالی است که حزب الله، سالانه، به طور متوسط 100میلیون دلار، برای تامین مالی خود از ایران دریافت می کند و این علاوه بر حمایت لجستیکی سخاوتمندانه تهران از این حزب و واگذاری 11 هزار و 500 موشک به آن است.

به این دلیل است که اعمال تحریمهای سخت می تواند مانع از این اقدامات ایران شود؛ چرا که تحریمها مستقیما بر تمام صنعتهای ایران تاثیر می گذارد و امکان فراهم کردن منابع مالی چنین احزابی را از ایران سلب می کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری