کد خبر: ۲۱۰۲۳۲
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
توافق جواب داده است. حفظ توافق با توجه به اعمال مجدد تحریم‌های آمریکا، کار چالش‌برانگیزی است. ما باور داریم که جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی حیاتی است و حال که به توافقی کارساز برای منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای دست یافته‌ایم، باید از آن توافق پشتیبانی کنیم.
نماینده عالی اروپا در سیاست خارجی و امور امنیتی که برای دیدار با رییس‌جمهور اتریش به این کشور سفر کرده بود، حفظ برجام را کاری چالش‌برانگیز خواند.

به گزارش اعتدال به نقل از EEAS، فدریکا موگرینی، نماینده عالی اروپا در سیاست خارجی و امور امنیتی پس از دیدار خود با الکساندر فن در بلن اعلام کرد: ما فرصت آن را داشتیم که در این دیدار درباره‌ کاری که برای حفظ توافق هسته‌ای با ایران انجام می‌دهیم، صحبت کنیم.

وی همچنین ضمن اشاره به این‌که «توافق هسته‌ای پس از مذاکراتی طولانی در وین به دست آمده است»، گفت : ما باید روح (توافق) وین را حفظ کنیم.

نماینده عالی اروپا در سیاست خارجی و امور امنیتی، با اعلام این‌که «آن‌ها(طرف‌های توافق) باید برای امنیت خودشان توافق را حفظ کنند»، ‌بیان کرد : توافق جواب داده است. حفظ توافق با توجه به اعمال مجدد تحریم‌های آمریکا، کار چالش‌برانگیزی است.

موگرینی در ادامه با اشاره به ادامه همکاری‌ها با اتریش و سایر کشورها بر سر موضوعات توافق برجام، گفت : ما باور داریم که جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی حیاتی است و حال که به توافقی کارساز برای منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای دست یافته‌ایم، باید از آن توافق پشتیبانی کنیم.

این اظهارات در شرایطی مطرح می شود که تولید سلاح هسته‌ای از سوی ایران پیش از این به دستور رهبری حرام دانسته شده و مقامات کشورمان بارها اعلام کرده‌اند که ایران هیچگاه به سوی تولید سلاح در برنامه هسته‌ای خود نخواهد رفت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری