کد خبر: ۲۰۷۱۷۸
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۹
«برونو لو مر» وزیر دارایی فرانسه هشدار داد، در صورتی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بر خودرو‌های ساخت اروپا تعرفه وضع کند، اروپایی‌ها دست به اقدامات تلافی جویانه خواهند زد. ترامپ تهدید کرده است که بر تمام واردات خودرو از اتحادیه اروپا تعرفه ۲۰ درصدی وضع خواهد کرد.
«برونو لو مر» وزیر دارایی فرانسه هشدار داد، در صورتی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بر خودرو‌های ساخت اروپا تعرفه وضع کند، اروپایی‌ها دست به اقدامات تلافی جویانه خواهند زد.

به گزارش اعتدال به نقل از رویترز، ترامپ تهدید کرده است که بر تمام واردات خودرو از اتحادیه اروپا تعرفه ۲۰ درصدی وضع خواهد کرد. این تهدید به تنش‌های تجاری میان دو سوی آتلانتیک دامن زده است.

ترامپ به تازگی بر واردات فولاد و آلومینیوم اروپا به ترتیب ۲۵ و ۱۰ درصد تعرفه وضع کرده است.
وزیر دارایی فرانسه اظهار داشت: اگر آمریکا تعرفه بر واردات خودرو‌ها را ۲۰ درصد دیگر افزایش دهد ما هم پاسخ آن را خواهیم داد. ما خواهان تشدید تنش نیستیم.

اتحادیه اروپا در پاسخ به تعرفه آمریکا بر واردات فولاد و آلومینیوم، بر واردات ۳.۲ میلیارد دلار از کالا‌های آمریکایی تعرفه وضع کرده است.

شرکت «هارلی دیویدسون» که در زمینه تولید موتورسیکلت فعالیت دارد، اعلام کرد برای آنکه مشمول تعرفه‌های اروپا نشود، فعالیت‌های تولیدی خود را به این قاره منتقل می‌کند.

این شرکت گفته که پیش بینی می‌کند، تعرفه‌های اروپا سالانه ۹۰ تا یکصد میلیون دلار به آن ضرر بزند.

لو مر در واکنش به این خبر گفت: هر چیزی که باعث شود در اروپا شغل ایجاد شود، یعنی اینکه در مسیر درستی قرار دارد. ما خواهان جنگ تجاری نیستیم، اما از خودمان دفاع می‌کنیم.

این در حالی است که سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید گفته که اتحادیه اروپا سعی می‌کند با وضع تعرفه بر کالا‌های آمریکا «کارگران آمریکایی را مجازات کند.»

منبع: ایرنا

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری