کد خبر: ۲۰۱۱۸۳
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۱
منبع آگاهی که نخواسته نامش فاش شود خطای انسانی را باعث بروز فاجعه دانسته و درباره علت کاهش دفعی ارتفاع پروازی و عدم استناد خلبان به داده های راداری توضیحی نداده است. در حالیکه با توجه به هوای نامساعد روز حادثه به نظر می رسد ابتدایی ترین واکنش از سوی یک خلبان باتجربه مثل کاپیتان فولاد، عدم اعتماد به دید غیر مسلح و استفاده از تکنولوژی های رادادی است.
یک منبع آگاه از بازگشایی جعبه سیاه هواپیمایی تهران_یاسوج و اعلام علت سقوط آن در چند روز آینده خبر داد.

به گزارش اعتدال، یک منبع محلی مدعی شد خطای عامل انسانی یعنی خلبان باعث بروز فاجعه سقوط هواپیمای ATR متعلق به شرکت هواپیمایی آسمان شده است.

منبع آگاهی که نخواسته نامش فاش شود به سایت محلی خبردنا درباره علت کاهش دفعی ارتفاع پروازی و عدم استناد خلبان به داده های راداری توضیحی نداده است.

این ذرحالیست که در هوای نامساعد روز حادثه به نظر می رسد ابتدایی ترین واکنش از سوی یک خلبان باتجربه مثل کاپیتان فولاد، عدم اعتماد به دید غیر مسلح و استفاده از تکنولوژی های رادادی است.

با توجه به تسلط مرحوم فولاد به منطقه و به خصوص شرایط جوی کوهسنان دنا، باید منتظر اعلام رسمی نتایج بازگشایی جعبه سیاه شد.

این سایت محلی با استناد به اظهارات این فرد آگاه! می نویسد: "به خلبان گفته می شود باید دور بزنیم چون به قله نزدیک شده ایم و خلبان زمانی که متوجه می شود به قله رسیده و تصمیم به اوج گرفتن می گیرد که کار از کار گذشته و متاسفانه برخورد انجام شده است."

این مقام مسئول ادامه داد: "متاسفانه خلبان با تصور اینکه قله ی دنا را رد کرده است تصمیم به کاهش ارتفاع می گیرد اما این تصمیم اشتباه سبب چنین حادثه شومی شده است. "

با این حال مشخص نیست بنا بر اظهارات این منبع آگاه آیا خلبان باتجربه ای چون کاپیتان فولاد، گمان کرده قله دنا را رد کرده یا گمان کرده هنوز به دنا نرسیده است!؟

گفتی است که هواپیمایی تهران_یاسوج چندی پیش در قله ی دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد سقوط کرد و 65 نفر جان خود را در این پرواز از دست دادند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری