کد خبر: ۱۹۹۵۴۴
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد که هواپیمای تهران – یاسوج که در ارتفاعات دنا سقوط کرده، منفجر نشده و به سه تکه تقسیم شده است.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد که هواپیمای تهران – یاسوج که در ارتفاعات دنا سقوط کرده، منفجر نشده و به سه تکه تقسیم شده است.

" سیدعلی وفایی مقدم" در گفت‌وگو با خبردنا با تشریح آخرین تلاش‌ها برای انتقال اجساد هواپیمای یاسوج که چهار روز پیش در ارتفاعات دنا سقوط و موجب کشته‌شدن 66 مسافر و خدمه خود شد، اظهار داشت: این هواپیما بعد از برخورد با یکی از قلل دنا منفجر نشده و به سه تکه تقسیم شده که به همین خاطر اکثر اجساد مسافران قابل شناسایی است.

وی گفت: اکثر اجساد این سانحه هوایی قابل شناسایی و فقط تعداد کمی از آنها قابل شناسایی نیستند که کارهای مرتبط با آنها توسط پزشکی قانونی کشور انجام گرفته و بررسی آنها در حال نهایی شدن است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد در ادامه از فعالیت 51 تیم کوهنوردی و امدادرسانی در ارتفاعات دنا برای انتقال اجساد هواپیما خبرداد و گفت: 26 تیم مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد و 25 تیم مربوط به استان اصفهان است.

وفایی گفت: این تیم‌ها در منطقه کوه گل و پاسگاه محیط زیست قرار دارند که اکنون در حال تلاش برای انتقال اجساد هستند.

وی با اظهار تاسف از اینکه فعالیت‌های امدادی برای انتقال اجساد در ارتفاعات دنا به دلیل شروع بارش برف به کندی پیش می‌رود، اظهار داشت: اگر بارش‌ها شدت گیرد بدون شک امکان امدادرسانی و انتقال اجساد در شرایط حاد بارش‌ها وجود ندارد.

وفایی مقدم گفت: فعالیت‌های امدادی برای انتقال اجساد اکنون به کندی پیش می‌رود و اگر بارش‌ها شدت گیرد بدون شک با توجه به شرایط خاص جغرافیایی، وجود پرتگاه‌ها، کاهش دید و احتمال ریزش بهمن و کولاک عملیات متوقف می‌شود.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد از تلاش گسترده گارد ارتش جمهوری اسلامی ایران برای انتقال اجساد از ارتفاعات دنا نیز خبر داد و خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی اجساد زیر برف بوده و دمای هوا در آنجا اکنون به 30 درجه زیر صفر رسیده است.

وفایی مقدم از یخ‌زدگی محل سقوط هواپیما نیز اظهار نگرانی کرد و گفت:‌ وزش بادها نیز کار را برای ادامه فعالیت‌های امدادی و انتقال اجساد با مشکل مواجه کرده است.

وی تاکید کرد که تاکنون هیچ جسدی به پایین انتقال داده نشده و احتمال پایین آمدن اجساد با توجه به شرایط کنونی بسیار ضعیف است.

وی گفت: هر چهار نفر از نیروهای امدادی می‌بایست یک جسد را به پایین حمل که شرایط کنونی اگر ادامه پیدا کند متاسفانه انتقال اجساد تا روزهای آینده میسر نخواهد بود.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: شرایط هم اکنون در ارتفاعات دنا برای انتقال اجساد بسیار سخت بوده و متاسفانه بر شدت بارش‌ها هر لحظه افزوده می‌شود و نگرانی‌های فراوانی هم اکنون در حوزه امدادرسانی برای انتقال اجساد وجود دارد.

وفایی مقدم از مردم به ویژه خانواده‌های حادثه دیدگان خواست با صبر و حوصله و بدون حضور در منطقه محل سقوط هواپیما اجازه فعالیت مستمر به نیروهای امدادرسان را بدهند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری