کد خبر: ۱۹۷۵۸۴
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴
نماینده آمریکا در سازمان ملل گفت که اقدام بین‌المللی علیه برنامه موشکی بالستیک ایران می‌تواند رئیس‌جمهور کشورش را به ماندن در توافق هسته‌ای متقاعد کند.
نماینده آمریکا در سازمان ملل گفت که اقدام بین‌المللی علیه برنامه موشکی بالستیک ایران می‌تواند رئیس‌جمهور کشورش را به ماندن در توافق هسته‌ای متقاعد کند.

به گزارش اعتدال، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل  روز دوشنبه بقایای موشک‌هایی که ادعا می‌کند توسط حوثی‌های یمن به عربستان شلیک شده را به همکاران خود در شورای امنیت سازمان ملل نشان داد. وی در تلاش است ثابت کند که این موشک‌ها ساخت ایران بوده است.

هیلی گفت که یک تلاش جهانی و هماهنگ برای مجازات ایران به دلیل آنچه واشنگتن نقض قطعنامه شورای امنیت در خصوص موشک‌های بالستیک می‌خواند، می‌تواند رئیس‌جمهور ترامپ را متقاعد کند که ماندن در توافق هسته‌ای با ایران منافعی دارد.

وی در ادامه ادعاهایش گفت: فرانسه نیز به عنوان یکی از اعضای کلیدی در توافق هسته‌ای با ایران به تازگی شروع به انتقاد از ایران به دلیل نقض قطعنامه‌های مربوط به موشک‌های بالستیک کرده است.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا اخیراً همزمان با ادامه تعلیق تحریم‌های ایران به متحدان اروپایی‌اش و کنگره آمریکا هشدار داد که اگر آنها توافق هسته‌ای را اصلاح نکنند، واشنگتن از توافق خارج خواهد شد. وی تاکنون بارها این توافق را مورد انتقاد قرار داده و گفته است که بدترین توافقی است که آمریکا تاکنون بر سر آن مذاکره کرده است.

این درحالی است که کشورهای اروپایی طرف توافق هسته‌ای حمایت خود را از این توافق علیرغم انتقادات ترامپ اعلام کرده‌اند.

نماینده آمریکا در سازمان ملل پس از دیدارش با دیگر نمایندگان کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل در واشنگتن گفت: کار در حال پیشروی است. آنها سرانجام در حال درک کردن این هستند که اگر ما درباره این نقض‌ها صحبت نکنیم، سپس آمریکا خواهد گفت که همه چیز یک دروغ است.

وی پیش از این نیز با نمایش دادن اجزای چند موشک ادعا کرده بود که آنها بقایای موشک هایی است که توسط حوثی‌های یمن به عربستان شلیک شده و سازنده آنها نیز ایران بوده است.

به گزارش ایسنا، مقامات آمریکایی در حالی این ادعاهای بی‌اساس خود را تکرار می کنند که ایران همواره ضمن رد این ادعا تاکید می کند که تهران امکان ارسال موشک به یمن را ندارد و این موشک‌ها متعلق به حوثی‌ها بوده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری