کد خبر: ۱۹۷۵۶۷
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۶
در اداره تولید اخبار جعلی، ترامپ و یارانش در تلاشند تا از طریق ارائه شواهد جعلی تهیه شده توسط یک همسایه در حال جنگ، ادبیاتی ایران‌هراسانه ایجاد کنند.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به حضور سفرای کشورهای عضو شورای امنیت در مهمانی ناهار ترامپ مطلبی را در فضای مجازی به شرح زیر منتشر کرد: «در اداره تولید اخبار جعلی، ترامپ و یارانش در تلاشند تا از طریق تطمیع و ارائه شواهد جعلی تهیه شده توسط یک همسایه در حال جنگ، ادبیاتی ایران‌هراسانه در شورای امنیت ایجاد کنند [اما] این تنها همان همسایه عاجز و همدستانش در ارتکاب جرایم جنگی را قانع می‌کند.»

واکنش ظریف به مهمانی موشکی ترامپ علیه ایران

به گزارش اعتدال، سفرای کشورهای عضو شورای امنیت دوشنبه در ادامه سیاست‌های ایران‌هراسانه دولت امریکا با سفر به واشنگتن در مهمانی ناهار ترامپ حضور یافته و از آنچه به‌ ادعای انها قطعات موشک‌های منتقل‌ شده از ایران به یمن است دیدن کردند.

عکس یادگاری نیکی هیلی با شرکت کنندگان در نشست ضدایرانی

عکس «نیکی هیلی» با نمایندگان ۱۴ کشور دیگر عضو شورای امنیت که به دعوت دولت آمریکا برای شرکت در نشست ضدایرانی به واشنگتن سفر کرده‌اند.

واکنش ظریف به مهمانی موشکی ترامپ علیه ایران

نيکي هيلي: شواهد دست اول عليه ايران داريم

همچنین نيکي هيلي قرار است اعضاي شوراي امنيت را در واشنگتن به بازديد لاشه موشکي که مدعي است در ايران ساخته شده، ببرد. اين تلاش ديپلماتيک جديد آمريکا عليه ايران به شمار مي رود.

نمايندگان عضو شوراي امنيت سازمان ملل بعد از اين شوي تلويزيوني نيکي هيلي، قرار است با دونالد ترامپ رئيس‌ جمهور آمريکا نهار بخورند.

نيکي هيلي سفير آمريکا در سازمان ملل بازهم مدعي شد شواهد دست اول عليه ايران داريم. اين در حالي است که ماه پيش، وقتي شوي هيلي مقابل لاشه يک موشک اجرا شد نيويورک تايمز به نقل از مقامات وزارت دفاع ادعاي سفير آمريکا در سازمان ملل را رد کرد.

این دیدار، دومین ملاقات رئیس‌جمهور ترامپ با اعضای شورای امنیت در جریان یک ناهار کاری است که برای رفع آن‌چه وی نواقص توافق هسته‌ای با ایران می داند، انجام می‌گیرد.  

این دیدار در حالی انجام می‌شود که تلاش‌های دیگری به طور همزمان از سوی دولت آمریکا برای رسیدگی به بخش های مورد نظر ترامپ در برجام؛ یکی در کنگره آمریکا و دیگری در مذاکره با متحدان اروپایی واشنگتن در جریان است. 

رکس تیلرسون، وزیر امورخارجه آمریکا روز شنبه از آغاز فعالیت کارگروه مشترک اروپا و آمریکا برای اصلاح برجام خبر داد.  

واشنگتن اگزمینر در ادامه گزارش داد که این ملاقات را نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل برای اثبات ادعای واشنگتن درباره نقش جمهوری اسلامی ایران در مشکلات خاورمیانه ترتیب داده است. 

 هیلی همچنین قرار است دیپلمات‌های شورای امنیت را در جریان بازدید از بقایای موشک بالستیکی همراهی کند که از یمن به عربستان سعودی شلیک شده بود، و بعلاوه آنان را به نمایشگاهی ببرد که عواقب جنگ در سوریه را نشان می‌دهد.  

وی پیش از این در مصاحبه‌ای اختصاصی با شبکه صدای آمریکا ادعا کرده بود که کارشناسان سازمان ملل نقض قطعنامه منع جمهوری اسلامی ایران از تولید موشک‌های بالیستیک را تائید کرده‌اند.  

محدود کردن برنامه موشکی بالستیک ایران یکی از اولویت‌های دولت ترامپ است. 

وی در آخرین اظهار نظر خود درباره توافق هسته ای، همزمان با تمدید تعلیق تحریم های ایران در اوایل ماه جاری(میلادی) هشدار داد که اگر کنگره و متحدان اروپایی آمریکا نتوانند برجام را اصلاح کنند، واشنگتن از این توافق خارج می‌شود. 

گنجانده شدن محدودیت هایی بربرنامه موشکی ایران در برجام و دائمی شدن محدودیت های هسته‌ای این کشور در چارچوب توافق هسته‌ای از اهداف وی به شمار می‌آید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری