کد خبر: ۱۹۲۵۳۱
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۷
در هفته سوم آذرماه این تخم‌مرغ است که نسبت به سایر اقلام خوراکی بیشترین افزایش قیمت را داشته و تا ۸.۹ درصد گران شده است.
بر اساس آماری که بانک مرکزی از متوسط قیمت خرده‌فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به ۲۴ آذرماه منتشر کرد، در بین ۱۱ گروه کالای اصلی خوراکی هفت مورد گرانی ثبت شده است. یک کالا ارزان و قیمت سه کالای دیگر ثابت مانده است.

در هفته مورد گزارش در گروه لبنیات، قیمت شیر پاستوریزه نسبت به هفته قبل ۱.۳ درصد افزایش داشت و بهای سایر اقلام گروه ثابت ماند. در مجموع در گروه لبنیات رشد چهاردرصدی نسبت به هفته دوم آذرماه ثبت شده است. قیمت تخم‌مرغ نیز  ۸.۹ درصد اضافه شده و شانه‌ای ۱۱ هزار و ۸۰۰ تا ۱۶۰۰۰ تومان فروش رفته است.

بعد از لبنیات این میوه‌ها هستند که بیشترین افزایش قیمت را داشته و ۴.۲ درصد نسبت به هفته ماقبل و ۱۵.۸ درصد در مقایسه با هفته سوم آبان‌ماه گران شده‌اند. همچنین سبزیجات با رشد ۲.۳ درصدی قیمت همراه شد.

در گروه گوشت‌ها، گوشت قرمز با ثبات قیمت همراه بوده و گوشت گوسفند با استخوان هر کیلو ۴۶ هزار و ۵۰۰ تومان و گوشت گاو و گوساله بی‌استخوان هر کیلو ۳۷ هزار و ۱۰۰ تومان در سطح شهر عرضه شده است. همچنین گوشت مرغ کاهش ۳.۳ درصدی قیمت داشته و تا ۷۳۸۰ تومان در هر کیلو فروش رفته است.

بنابر این گزارش قیمت چای خارجی پنج در صد افزایش داشته ولی قیمت قند، شکر و انواع روغن نباتی بدون تغییر بوده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری