کد خبر: ۱۸۵۸۴۸
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۰
براساس آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی در هفته ابتدایی مهرماه بیشتر کالاهای خوراک کاهش قیمت را تجربه کرده اند.
آمارهای منتشر شده از سوی بانک مرکزی از متوسط قیمت خرده فروشی برخی مواد خوراکی در هفته منتهی به هفتم مهرماه منتشر کرد حاکی از آن است که در گروه لبنیات تقریبا ثبات قیمت در اکثر محصولات دیده می‌شود و پنیر غیرپاستوریزه حدود ۰.۷ درصد کاهش قیمت داشته است.

در این بین بیشترین کاهش قیمت در دوره مورد بررسی مربوط به تخم‌مرغ با ۴.۲ درصد کاهش قیمت بوده و در این بین هر شانه تخم مرغ حدود ۹۵۰۰ تا ۱۲ هزار تومان فروخته شده است.

همچنین برنج به عنوان یکی دیگر از کالاهای خوراکی بوده که در مدت ذکر شده ثبات قیمت داشته ولی در گروه حبوبات کاهش ۳.۶ درصدی برای اقلام ثبت شده وانواع آن بین یک تا ۶.۴ درصد کاهش قیمت داشته است.

در گروه گوشت‌ها، گوشت قرمز به طور متوسط حدود ۰.۲ درصد افزایش قیمت دارد و هر کیلو گوشت گوسفند با استخوان تا ۴۵ هزار و ۲۸۰ تومان و گوشت گاو و گوساله بی‌استخوان تا ۴۱ هزار و ۵۲۰ تومان فروش رفت.

همچنین برای گوشت مرغ کاهش ۳.۳ درصدی قیمت ثبت شده و هر کیلو تا ۷۰۹۰ تومان در سطح شهر فروخته شده است.

در هفته ابتدایی مهرماه میوه ۴.۲ درصد ارزان و سبزی‌ها تا ۱.۳ درصد گران شدند. همچنین بهای قند و شکر معادل ۰.۲ درصد کاهش داشت، ولی قیمت چای خارجی ۰.۵ درصد و روغن نباتی جامد ۰.۴ درصد افزایش یافت و در این بین روغن نباتی مایع تغییر قیمتی نداشته است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری