کد خبر: ۱۸۳۸۵۰
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶
نماینده مردم مرند و جلفا:
صحن علنی مجلس در روز یک شنبه نیز خالی از این حاشیه ها نبود، صحبت های یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بر سر اظهارات اردوغان در صحن علنی مجلس جنجال به پا کرد. احمدی بیغش خطاب به نمایندگان آذری زبان مجلس گفت: رگ غیرت این همه نماینده آذربایجان کجاست؟ چرا پاسخ این گستاخ عثمانی را نمی دهید.
نماینده مردم مرند و جلفا گفت: نمایندگان استان آذربایجان خواستار شدند تا اظهارات احمدی بیغش در هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان بررسی شود و هیئت رییسه هم، مطرح کرد که نسبت به این موضوع ورود می کند.

به گزارش اعتدال؛ اظهارات اردوغان، رییس جمهور ترکیه، با بیان یک شعر آذری با عنوان «آراز آراز» واکنش ها و اعتراض های زیادی را در شبکه های اجتماعی به همراه داشت. شعری که مضمون آن از زبان مقام یک کشور ثالث، تلقی تعرض به تمامیت ارضی ایران و تهدید به جدایی بخشی از خاک ایران است. 

صحن علنی مجلس در روز یک شنبه  نیز خالی از این حاشیه ها نبود، صحبت های یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بر سر اظهارات اردوغان در صحن علنی مجلس جنجال به پا کرد. احمدی بیغش خطاب به نمایندگان آذری زبان مجلس گفت: رگ غیرت این همه نماینده آذربایجان کجاست؟ چرا پاسخ این گستاخ عثمانی را نمی دهید. در همین حین امیرحسین قاضی زاده که ریاست جلسه را به عهده  داشت، خطاب به احمدی بیغش گفت: این نطق ها موضع مجلس و نظام نیست. جانب انصاف را رعایت کنیم؛ نمایندگان آذربایجانی اولین گروهی بودند که موضع گرفتند. 

احمد نادری از دیگر نمایندگانی بود که نسبت به این موضوع واکنش نشان داد. نادری مطرح کرد احمدی بیغش نماینده مردم شازند در نطق میان دستور خود احساسی سخنرانی کرد و به نظر می‌رسد، او از امنیت ملی و سیاست خارجی چیزی نمی‌داند.

«معصومه پاشایی بهرام»، نماینده آذری زبان مجلس یازدهم و نماینده مردم مرند و جلفا، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا در رابطه با اظهارات احمدی بیغش عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: در رابطه با اظهارات اردوغان که ممکن است از مفهوم آن، بی خبر بوده و یا قصد تحریف تاریخ را داشته، اولین نمایندگانی که نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند، نمایندگان مردم اذربایجان بودند. مردم آذربایجان همیشه برای دفاع از تمامیت ارضی کشور پیشتازی کردند. من خودم فرزند شهید هستم؛ پدرم در خوزستان به شهادت رسیده و در امن ترین شهر ایران بزرگ شدم که صدای یک گلوله هم در آن شنیده نشد اما بیشترین شهید را دادیم.

او ادامه داد: بیغش در صحن علنی مجلس اظهاراتی داشت که با واکنش تند نمایندگان استان آذربایجان مواجه شد. از اظهارات او ناراحت شدیم و امیدواریم، این اشتباهات تکرار نشود و این یک درس عبرت شود تا دیگر شاهد تکرار چنین بیاناتی نباشیم. به نظر می رسد احمدی بیغش از اخبار بی اطلاع بوده زیرا اولین واکنش را نمایندگان استان اذربایجان نشان دادند. 

پاشایی بهرام گفت: نمایندگان استان آذربایجان خواستار شدند تا اظهارات احمدی بیغش در هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان بررسی شود و هیئت رییسه هم، مطرح کرد  که نسبت به این موضوع ورود می کند. ما احترام بیغش را داریم و او هم باید سعی کند که احترام خود را حفظ کند. احمدی بیغش باید تنبیه شود این اولین بار نیست که چنین اظهاراتی را دارد. 

نماینده مردم جلفا و مرند گفت: برای آذری زبان ها تمامیت ارضی حرف اول را می زند، موضع نمایندگان آذربایجان برابر با موضع رهبری است. جمهوری آذربایجان تکه ای از ایران بوده که به ستم از ایران گرفته شد. ترکیه قصد تحریف تاریخ را دارد. کاش حداقل ترکیه مکان های تاریخی کشور خود را می دید و تاریخ را از در و دیوار کشور خودش که با زبان فارسی نوشته شده است، بخواند.

انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
عبداله ولی پور
|
-
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۴
0
2
هموطنان عزیز و گرامی
بخاطر حرفهای خام و بیهوده ی کسی که وضعیتش معلوم است با حرفهای نسنجیده ، وحدت ملی را خدشه دار نکنیم آن هم در شرایطی که کشور عزیزمان ایران بیش از پیش به اتحاد نیاز دارد . اردوغان نه مسلمان است و نه ملی گرا ، فقط از احساسات پاک جوانان سواستفاده می کند .
سیروان
|
-
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۴
0
0
بسیاری از این دوستان که الان در کسوت نماینده مجلس شورای اسلامی هستند دارای ذهنیت پان ترکی و نژاد پرستی هستند ، کافیه یه هیات بررسی و تفحص منصفانه روند انتخابات 4دهه اخیر دراستان اکثریت کرد نشین آذربایجان غربی را بررسی کند ، صدها هزار سند متقن دال بر حذف نامزدهای کرد زبان به بهانه های مذهبی و قومی را خواهند یافت .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۴
2
0
وقتی رهبر می گوید ، جهش تولید ، می شویم قعر تولید !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۶
1
0
این خانم نماینده نیز بی ربط صحبت می کند بالاخره باید نماینده ای از بین این همه نماینده به اردوغان جنگ طلب هشدار می داد یانه ؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری