کد خبر: ۱۸۱۴۳۲
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۶
بررسی برنامه ها و صلاحیت امیر حاتمی؛
وزیر پیشنهادی دفاع: حمایت از رکن رکین نیروی قدس و برادر عزیزم سردار قاسم سلیمانی نیز در دستور کار ماست/ در حوزه رزم ضمن حفظ توانمندی های موجود، اهداف برنامه را محقق کرده و قدرت بالستیک و کروز را ارتقا خواهیم داد.
صلاحیت وزیر پیشنهادی دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بدون اظهارنظر نماینده مخالفی بررسی می‌شود.

به گزارش اعتدال، در جلسه علنی امروز پنج شنبه مجلس شورای اسلامی نمایندگان پس از بررسی برنامه های وزرای پیشنهادی جهادکشاورزی و دادگستری، وارد بررسی صلاحیت امیر حاتمی وزیر پیشنهادی دفاع شدند که هیات رییسه اعلام کرد مخالفان وزیر پیشنهادی انصراف دادند.

براین اساس یک موافق به دفاعیاتش از برنامه وزیر پیشنهادی دفاع می‌پردازند و بعد از آن امیر حاتمی درباره‌ برنامه‌هایش توضیح می‌دهد.

در بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی ۲ نماینده موافق و ۲ نماینده مخالف هر کدام به مدت ۱۵ دقیقه به ایراد سخن می پردازند و خود وزیر نیز به مدت نیم ساعت از خودش دفاع می کند. با این حال نمایندگان مخالف و موافق می توانند بخشی از وقت اختصاصی را در اختیار سایر نمایندگان همسو قرار دهند. در نهایت خود وزیر نیز به مدت نیم ساعت از برنامه خود برای مدیریت وزارت خانه دفاع می کند.  اما صلاحیت امیر حاتمی بدون سخنرانی مخالفان بررسی شد چراکه هیات رییسه مجلس اعلام کرد مخالفان وزیر پیشنهادی دفاع انصراف دادند و تنها موافقان با وزیر صحبت کردند.

امیر سرتیپ امیر حاتمی، ۵۱ ساله درجه امیری ارتش دارد و جانشین وزیر دفاع، جانشین معاونت ارکان و امور مشترک ستاد کل نیروهای مسلح را در سوابق کاری خود دارد.


موافقت برزگر با وزیر پیشنهادی دفاع: امیر حاتمی نماد وحدت بین ارتش، سپاه و نیروهای مسلح است

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه وزیر پیشنهادی دفاع نماد وحدت بین ارتش، سپاه و نیروهای مسلح است، گفت که تمامی نمایندگان با هر گرایش سیاسی با رای قاطع به امیر حاتمی نشان دهند که پشتیبان نیروهای مسلح هستند.

بررسی برنامه های وزیر پیشنهادی دفاع بدون مخالف

 شهروز برزگر به عنوان موافق وزیر پیشنهادی دفاع و  پشتیبانی نیروهای مسلح در جلسه علنی امروز (پنجشنبه) مجلس با بیان اینکه امیر حاتمی فردی ولایی، اخلاق مدار و مدیری خوش فکر و قانونمند است، گفت: امیر حاتمی نقش مهمی در ارتقای آمادگی رزمی ارتش و سپاه، نیروی انتظامی، مرزبانی بسیج، تصمیم سازی و ساماندهی فرماندهی برای مقابله با دشمنان داشته که ادامه خدمت او در ستاد کل نیروهای مسلح منشا خیری خواهد بود.

به گفته وی، مبانی برنامه امیر حاتمی بر پایه تدابیر رهبری، قانون اساسی، اهداف دولت و سند چشم انداز، سیاست‌های کلی نظام، قانون وزارت دفاع، اسناد راهبردی نیروهای مسلح، برنامه ششم توسعه، نقشه جامع علمی کشور و تامین نیازهای امروز نیروهای مسلح تدوین شده است.

برزگر، حاتمی را نماد وحدت بین ارتش، سپاه و نیروهای مسلح دانست و گفت: رای قاطع نمایندگان آن هم بدون مخالفت به امیر حاتمی بیانگر حمایت آنها از نیروهای مسلح و امر مقدس دفاع و قدردانی از خدمات آنها است.

وی ادامه داد: ایران با داشتن کمترین بودجه دفاعی در بین کشورهای منطقه از بیشترین قدرت دفاعی برخوردار است  به گونه‌ای که وزارت دفاع با بیش از 100 دانشگاه از تولیدات قریب به 4 هزار شرکت استفاده می کند. موشک‌های نقطه زن و انواع ادوات جنگی را طراحی و تولید کرده است.

نماینده سلماس تاکید کرد: توانایی وزارت دفاع به گونه ای است که اگر وزارت صنعت در خودرو سازی از آن استفاه کند دیگر شاهد این مقدار تلفات جانی و مالی نخواهیم بود.

برزگر با تاکید بر لزوم انتقال پادگان‌ها از داخل به بیرون شهرها و انجام این کار از سوی امیر حاتمی گفت: ما بهترین تجهیزات نظامی با شجاعترین نیروها را داریم که باید این نیروها مورد حمایت مجلس و دولت قرار گیرد. لذا می خواهیم مجلس و دولت برای ارتقای زندگی نیروهای مسلح اهتمام ویژه ای داشته باشد.

این عضو فراکسیون امید در پایان تاکید کرد: تمامی فراکسیون های مجلس با رای قاطع به وزیر پیشنهادی دفاع به دور از سلیقه ها نشان دهند پشتیان نیروهای مسلح هستند و خواهند بود.


 جلیل رحیمی در موافقت با وزیر پیشنهادی دفاع: چشم مردم امروز به تریبون مجلس است/از اصلاح‌طلب و اصولگرا همه باید از وزیر دفاع حمایت کنیم

نماینده مردم تایباد گفت: اصلاح‌طلب و اصولگرا، شیعه، سنی، فارس و عرب ندارد. همه باید از وزیر دفاع حمایت کنیم.

بررسی برنامه های وزیر پیشنهادی دفاع بدون مخالف

 جلیل رحیمی جهان آبادی در حمایت از وزیر دفاع گفت: چشم مردم امروز به تریبون مجلس است که آیا نمایندگان قدردان زحمات آنها هستند یا نه. دوستان گویا آمریکا فراموش کرده کههشت سال جنگ تحمیلی را به ایران تحمیل کرده است و صدام هزار میلیارد ریال به ما خسارت زده است و ما ۲۵۰ هزار شهید را تشییع کرده‌ایم. 

نماینده مردم تایباد گفت: امروز ایستاده‌ایم که از سرباز وطن امیر حاتمی دفاع کنیم و از این سرباز وطن قدردانی کنیم. اصلاح‌طلب و اصولگرا، شیعه، سنی، فارس، عرب ندارد. همه باید از این وزیر حمایت کنیم. 

او افزود: نمایندگان مجلس رای ما به وزیر امور خارجه و وزیر دفاع باید متفاوت با بقیه وزرا باشد، زیرا غربی‌ها باید بدانند زمانی که با رای ۹۵ درصدی تحریم‌ها علیه ما را تشدید می‌کنند، ما هم با رای بالا این سرداران دیپلماسی و دفاعی را انتخاب می‌کنیم. امروز تمام ایران آماده‌اند تا مانند حججی برای کشور فدا شوند.

نماینده تایباد افزود: امروز ایستاده‌ایم که از امیر وارسته و این نظامی باسابقه دفاع کنیم. ایشان زحمات زیادی در بخش‌های مختلف کشیده‌اند. ارتش بی‌نیاز از حرف من است آرام و مطیع رهبر به وظایف خود عمل می‌کند و در کنار سبزپوشان ارتش فضایی ایجاد کرده که کسی جرات فکر کردن برای تعرض به ایران را ندارد. 

او تاکید کرد: به نام ملت، به نام شهدا، به نام ایثارگران، به نام سربازان از امیر حاتمی دفاع می‌کنیم و از نمایندگان می‌خواهیم که با رای یک‌دست خود ایشان را انتخاب کنند.


امیرآبادی در موافقت با وزیر پیشنهادی دفاع: نمایندگان با رای بالای خود به امیر حاتمی، پاسخ دندان‌شکنی به دشمنان بدهند

نماینده موافق امیر حاتمی با تاکید بر اینکه مفتخر است به عنوان کسی که مدتی لباس پاسداری به تن داشته از امیرحاتمی دفاع می‌کند از همه نمایندگان مجلس خواست با رای بالای مثبت خود پاسخ دندان‌شکنی به دشمنان کشور دهند.

بررسی برنامه های وزیر پیشنهادی دفاع بدون مخالف

احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی امروز در نشست جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به عنوان موافق وزیر پیشنهادی دفاع عنوان کرد: ضمن تبریک و تشکر به اقای روحانی و دولت ایشان ما نمایندگان تمام تلاش خود را برای حل مسائل کشور و همکاری با دولت انجام خواهیم داد.

او در ادامه با خواندن چند بیت شعر در دفاع از وزیر پیشنهادی ادامه داد:‌ من با ایشان در دوره دکترا همکلاسی بودم و شاهد هستم که به عنوان یک سرباز ولایی الگوی خود را از شهید صیاد شیرازی گرفته ایشان ۳۰ سال در سطوح مختلف ارتش خدمت کرده و مسئولیت‌های متعددی بر عهده داشتند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در حمایت از امیر حاتمی گزینه پیشنهادی وزارت دفاع ادامه داد: ایشان همراه سرلشکر باقری کار کرده و به وزارت دفاع مسلط هستند .او شناخت کافی از نیازهای این وزارتخانه داشته و ۴ سال به عنوان جانشین وزیر دفاع دولت یازدهم خدمت کرده و همکاری‌های خوبی با جناب آقای دهقان داشته است.

امیرآبادی با اشاره به برنامه‌های امیر حاتمی برای وزارت دفاع افزود: ایشان در برنامه خود به مواردی چون رشد قدرت موشکی ، استفاده از پتانسیل‌های بخش خصوصی و مدیریت هزینه، توجه داشته با این حال آنچه که بیش از همه نشان می‌دهد ایشان گزینه مناسبی هستند، داشتن اخلاق تعاملی است.

او ادامه داد: ایشان هم‌اکنون نمونه‌ای از اخلاق تعامل است. ایشان می توانند به عنوان نمادی از وحدت سپاه و ارتش عمل کند چرا که تعصب صنفی نداشته و تاکیدشان روی به کارگیری از بهترین افراد است .

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه امیر حاتمی افزود: در برنامه ایشان حمایت از جبهه مقاومت، دفاع همه جانبه از سپاه قدس و سردار  قاسم سلیمانی ، تجهیز مرزبانی و عمق راهبردی دفاعی دیده می‌شود.

او در پایان با تاکید بر اینکه مفتخر است به عنوان کسی که مدتی لباس پاسداری به تن داشته از امیرحاتمی دفاع می‌کند از همه نمایندگان مجلس خواست با رای بالای مثبت خود پاسخ دندان‌شکنی به دشمنان کشور دهند.


موافقت قاضی زاده وزیر پیشنهادی دفاع: الگوی اتحاد بین ارتش و سپاه باید در اداره امور کشور اجرا شود

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی گفت: الگوی اتحاد بین ارتش و سپاه در دفاع از مرزها و تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران و عمق استراتژیک نظام باید در اداره امور کشور نیز اجرا شود.

پایان بررسی برنامه ها و صلاحیت وزیر پیشنهادی دفاع

امیر حسین قاضی زاده هاشمی که به عنوان موافق وزیر پیشنهادی دفاع در جلسه علنی امروز مجلس سخن می‌گفت، تصریح کرد: زمانی که وزیری از سپاه انتخاب می‌شود جانشینی برای این گزینه و زمانی که وزیری از ارتش انتخاب می‌شود اوج تعامل و همکاری را با سپاه دارد و ما باید این الگوی اتحاد را همه جا جاری کنیم.

وی افزود: ما امروز در سایه این اتحاد در قله‌های علمی و تکنولوژی دفاعی ایستاده‌ایم و نه تنها وابستگی نداریم، بلکه نیازهای محور مقاومت را تامین می‌کنیم.

وی ادامه داد: مشکل اصلی ما در اداره کشور در حوزه فرابخشی و بین‌بخشی است و آیا نمی‌شود همان طور که در حوزه سیاسی با رایزنی سران اصلاحات و اعتدال کابینه‌ای معرفی می‌شود در اداره کشور نیز اتحاد و وحدت بین همه بخش‌ها ایجاد شود. تجربه نشان داده هرجا وحدت و همدلی جاری بوده است موفق بوده‌ایم.

این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: همه به امیر حاتمی رای قاطع می‌دهیم و امیدواریم وحدت و فرهنگ برادری و اتحاد در ارکان کشور و در اداره امور مانند اتحاد ارتش و سپاه شکل بگیرد.


دفاع عزیزی از وزرای پیشنهادی دفاع، خارجه و اطلاعات

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورا اسلامی از وزرای پیشنهادی دفاع، خارجه و اطلاعات دفاع کرد.

پایان بررسی برنامه ها و صلاحیت وزیر پیشنهادی دفاع

محمد عزیزی در نشست علنی امروز (پنجشنبه، 26 مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی صلاحیت و رای اعتماد امیر حاتمی وزیر پیشنهادی دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، گفت: از رئیس جلسه درخواست کردم که اجازه دهد از امیر حاتمی که اصالتا زنجانی هستند دفاع کنم.

نماینده مردم ابهر و خرمدره در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: وضعیت ایران به گونه ای است که باید به چند وزیر را با رای بالای اعتماد راهی وزارتخانه ها کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: یکی از وزرایی که باید رای بالا کسب کند امیر حاتمی وزیر پیشنهادی دفاع است، همچنین لازم می دانیم که ظریف و علوی وزرای امور خارجه و اطلاعات با رای بالای نمایندگان راهی وزارتخانه ها بشوند.حاتمی: قدرت موشکی به ویژه بالستیک و کروز را توسعه می‌دهیم

وزیر پیشنهادی دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: قدرت موشکی در همه زمینه‌ها به ویژه بالستیک و کروز را توسعه خواهیم داد، قدرت پدافند هوایی را توسعه می‌دهیم، به سمت توسعه قدرت هوایی راهبردی حرکت خواهیم کرد و قدرت بازدارندگی در نیروهای زمینی را تقویت خواهیم کرد.

پایان بررسی برنامه ها و صلاحیت وزیر پیشنهادی دفاع

 امیر حاتمی در جلسه علنی امروز (پنج‌شنبه) مجلس شورای اسلامی در جلسه رای اعتماد، گفت: امیدوارم جنایتکارانی که با به شهادت رساندن شهید حججی این جنایت را مرتکب شدند به زودی پاسخ قاطع نیروهای مسلح جمهوری اسلامی را دریافت کنند.

وی با تبریک سالروز ورود آزادگان به کشور، گفت: از تصویب قانون نقض حقوق بشر و تحریم‌های ظالمانه آمریکا به ویژه تحریم سپاه، توان موشکی و دفاعی کشور توسط مجلس تشکر می‌کنم. این اقدام  قاطعیت، همت و غیرت ایرانیان را به نمایش گذاشت.

امیر سرتیپ حاتمی گفت: در سطح داخلی برگزاری انتخابات و تکرار حماسه‌آفرینی ملت ایران گام مهمی در استحکام بیشتر ساخت درونی است و فرماندهان و مدیران نیروهای مسلح بیش از پیش به پشتیبانی مردم از دفاع و امنیت کشور مطمئن شدند. اقرار دشمنان به جایگاه رفیع ایران در هندسه قدرت منطقه‌ای و جهانی نویدبخش قدرت چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر پیشنهادی دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: امروز بسیاری از دولت‌ها که در تحریم ملت ایران پیشگام بودند برای تعامل گسترده با جمهوری اسلامی تلاش می کنند. در حوزه‌های قدرت به ویژه قدرت دفاعی، علمی و فناورانه پیشرفت‌های خیره‌کننده‌ای حاصل شده است. به یمن تلاش همه فرماندهان و مدیران ارتش، سپاه و نیروهای مسلح و وزارت دفاع به پشتوانه بسیج مردمی به قدرت بازدارندگی دست یافته و توانسته‌ایم آن را حفظ کنیم.

وی با تشریح چالش‌های پیش‌روی نیروهای مسلح گفت: تضعیف دفاع از دشمنان و تبدیل منطقه به انبارهای بزرگ سلاح و بودجه پایین دفاعی کشور از چالش‌های پیشروی ماست. هر چند که با اقتصاد مقاومتی توانسته‌ایم بخشی از نیازهای داخلی را تامین کنیم. در صنایع، دیپلماسی، حقوق و مهندس دفاعی توانسته‌ایم قدرت کشور را ارتقاء دهیم. برنامه پیشنهادی دارای ویژگی‌های گسترده‌ای است. به ظرفیت‌ها و مقدورات نیروهای مسلح داخلی و خارجی توجه شده است.

امیر سرتیپ حاتمی ادامه داد: همواره به اتکاء نیروی ایمان و تخصص مدیران و کارکنان خودمان ادامه مسیر خواهیم داد. از همه کارکنان و وزرای وزارت دفاع تشکر می‌کنم. برای وزرای شهید امیر سرلشکر فکوری، امیر سرلشکر نامجو، شهید دکتر چمران و مرحوم امیر سرلشگر سلیمی از خدای مننان غفران الهی آرزو می‌کنم و برای عزیزانی که در قید حیات هستند سلامتی ارزو می‌کنم. یقینا از وجود شریفشان بهره‌مند خواهم شد. از دکتر دهقان نیز به صورت ویژه تشکر می‌کنم.

وزیر پیشنهادی دفاع و پشتیبانی با اشاره به توانمندی‌های نیروهای مسلح، گفت: در نیروهای مسلح بیش از ۱۰۰ دانشگاه و چهار هزار شرکت خصوصی وجود دارد که استفاده از آنها گسترش خواهد یافت و روابطمان به جای کارفرما و پیمانکار به مشارکت تغییر خواهد کرد. در سرمایه‌گذاری‌ها از همکاران بیرون از نیروهای مسلح هم استفاده خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه ارتقاء رزم و قابلیت‌های صنایع دفاعی در چهار سال آینده تلاش خواهیم کرد تا ضمن حفظ و ارتقاء توانمندیهای موجود اهداف برنامه‌ها را عملیاتی کند. قدرت موشکی در همه زمینه‌ها به ویژه بالستیک و کروز را توسعه خواهیم داد همچنین قدرت پدافند هوایی را توسعه می‌دهیم و به سمت توسعه قدرت هوایی راهبردی حرکت خواهیم کرد. قدرت بازدارندگی در نیروهای زمینی را تقویت خواهیم کرد.

امیر سرتیپ حاتمی ادامه داد: در حوزه دیپلماسی دفاعی به عنوان مکمل دستگاه دیپلماسی خارجی در ثبات و امنیت منطقه نقش‌آفرینی خواهیم کرد. بازدارندگی فعال، روابط دفاعی و حمایت از کشورهای دوست و شرکای منطقه‌ای را دنبال خواهیم کرد. در مقابل تهدیدهای دشمنان به ویژه تهدیدهای آمریکای جنایتکار که اخیرا در امور داخلی ایران دخالت کرده و رویای تعبیر نشدنی تغییر نظام در ایران را مطرح کرده است، ایستادگی خواهیم کرد.

وزیر پیشنهادی دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: در مقابله با تحریم‌های آمریکا قانونی را مصوب کردید که بی‌تردید حمایت از جبهه مقاومت یعنی نیروی قدس و برادر عزیزم سردار سرلشکر سلیمانی در این عرصه پیگیری خواهد شد.

وی افزود: در حوزه تامین اجتماعی نیروهای مسلح مد نظر رهبری و رییس‌جمهور با حمایت مجلس عمل خواهیم کرد. صندوق‌های بازنشستگی، هدایت قابلیت‌ها به حوزه‌های متناسب و مورد نیاز کشور، معیشت کارکنان و بازنشستگان نیروهای مسلح به ویژه ایثارگران از اولویت‌های اساسی کاری بنده است.

امیر سرتیپ حاتمی جابه‌جایی پادگان‌ها، تقویت عملیات پاکسازی میادین مین، پیگیری مناسبات سازنده با نیروهای مسلح، پشتیبانی حقوقی و نهادینه‌سازی قانونی را از دیگر برنامه‌هایش اعلام کرد.

وزیر پیشنهادی دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: ای اعتماد به این سرباز انقلاب و نظام که تمام سوابق خدمتی و تحصیلی‌ام در حوزه دفاع بوده امانت گران‌سنگی است، این امانت حاصل مجاهدت ۱۰۰۰ شهید صنایع دفاعی و تلاش همه متخصصان و کارکنان نیروهای مسلح است.

وی مطرح کرد: قانون ارشدیت‌های کل که به نیروهای مسلح ابلاغ شده و طبق دستورالعمل برخی سازمانها اجرا را شروع کرده‌اند.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت تکلیف شرعی و قانونی ماست، گفت: همانطور که در برنامه ششم  برای نهادهای فرهنگی و نیروهای مسلح آمده در این زمینه آماده مشارکت موثر خواهیم بود.
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری