کد خبر: ۱۷۱۷۴۸
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۲
رئیس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه اعتبارات عمرانی بودجه ۱۴۰۰ در تکمیل پروژه های عمرانی اثرگذار نیست، گفت: در شرایط کنونی حدود ۷۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام عمرانی در کشور وجود دارد، از این رو ردیف های اعتباری در نظر گرفته شده نمی تواند دردی از مشکلات حوزه عمران کم کند.


محمدرضا رضایی کوچی در گفت‌وگو با  خانه ملت، در تشریح اعتبارات حوزه عمران در لایحه بودجه سال 1400، گفت: بودجه حوزه عمرانی کل کشور در سال آینده حدود 104 هزار میلیارد تومان است که این میزان اعتبار در قیاس با بودجه سال 99 نشان دهنده افزایش 37 هزار میلیارد تومانی اعتبارات این بخش است.

اعتبارات عمرانی بودجه 1400 در تکمیل پروژه های عمرانی اثرگذار نیست

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اعتبارات عمرانی بودجه 1400 در تکمیل پروژه های عمرانی اثرگذار نیست، افزود: در شرایط کنونی حدود 700 هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام عمرانی در کشور وجود دارد، از این رو ردیف های اعتباری در نظر گرفته شده نمی تواند دردی از مشکلات حوزه عمران کم کند.

بسیاری از پروژه های عمرانی در آستانه مستهلک شدن و فرسودگی قرار دارند

وی ادامه داد: عمر بسیاری از پروژه های عمرانی به بالای 15 سال می رسد و این پروژه ها در آستانه مستهلک شدن و فرسودگی قرار دارند، با این روند، اعتبارات هزینه شده در سال های گذشته نیز به هدر خواهد رفت.

                          انتقاد شدید از مقدار ناچیز اعتبارات عمرانی بودجه ۱۴۰۰


واگذاری به بخش خصوصی راه کار اساسی برای سرعت بخشیدن به اجرای پروژه های عمرانی

رضایی کوچی با بیان اینکه راهکار اساسی برای سرعت بخشیدن به اجرای پروژه های عمرانی، واگذاری آن ها به بخش خصوصی است، گفت: کمیسیون عمران مجلس در دوره دهم و یازدهم به مسئله لایحه مشارکت عمومی-خصوصی ورود کرده تا از این طریق پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی واگذار شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: قطعا دولت و مجلس باید از هر فرصتی برای هدایت نقدینگی مردم به سمت بخش تولید و پروژه های عمرانی استفاده کنند، با این رویکرد هم سرمایه گذاران به سود خواهند رسید و هم قفل پروژه های عمرانی شکسته خواهد شد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری