کد خبر: ۱۷۰۴۵۹
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲
عضر روز گذشته ستاد اصولگرایان معتدل دکتر روحانی با سخنرانی محمد شریعتمداری رییس ستاد تبلیغات رییس جمهور و دکتر بهروز نعمتی سخنگوی هئیت رییسه مجلس شورای اسلامی شروع به کار کرد.
عضر روز گذشته ستاد اصولگرایان معتدل دکتر روحانی با سخنرانی محمد شریعتمداری رییس ستاد تبلیغات رییس جمهور و دکتر بهروز نعمتی سخنگوی هئیت رییسه مجلس شورای اسلامی شروع به کار کرد به همین بهانه به بررسی واکنش مطبوعات در همین زمینه پرداختیم.

روزنامه اعتماد
اصولگرايان معتدل به صورت رسمي ستاد تبليغاتي‌شان را افتتاح كردند و به كمك حسن روحاني آمدند. مسوول ستاد هم بهروز نعمتي، نماينده معتدل تهران در مجلس است كه مشي سياسي‌اش نزديك به علي لاريجاني است. اما نكته مهم اين است كه روز گذشته محمد شريعتمداري رييس ستاد مركزي حسن روحاني براي افتتاح اين ستاد پيشگام شد و به صورت رسمي از علي لاريجاني و علي اكبر ناطق نوري دو چهره سردمدار اصولگرايي معتدل قدرداني كرد. نكته اساسي اينجاست كه اصولگرايان معتدل اين‌بار هم همچون انتخابات مجلس پيشين به هر گونه ائتلاف با اصولگرايان سنتي نه گفتند. سازوكار جمنا كه در تلاش بود با حضور جبهه‌هاي مختلف اصولگرايي به يك كانديداي واحد برسد با استقبال اصولگرايان معتدل مواجه نشد و بازهم نتوانست به يك كانديداي واحد برسد و اين روزها با سه كانديداي متفاوت در عرصه انتخابات حضور دارد. نكته اساسي اينجاست كه حمايت اصولگرايان معتدل و اقدام جدي آنها با راه‌اندازي يك ستاد انتخاباتي نشان مي‌دهد كه حمايت آنها جدي‌تر و عملي‌تر از هميشه است.
ديروز محمد شريعتمداري، رييس ستاد انتخابات روحاني در مراسم افتتاحيه ستاد تبليغاتي اصولگرايان حامي حسن روحاني گفت: راه گفتمان اعتدالي با آيت‌الله هاشمي شروع شد و معتدلين همه جناح‌هاي كشور مورد ستايش ما هستند. به گزارش ايسنا، محمد شريعتمداري اظهار كرد: خوشحالم در جمع ستاد اصولگرايان معتدل حاميان روحاني هستم، ايام با سعادت ماه شعبان را تبريك مي‌گوييم و تقارن افتتاح اين ستاد با اين ايام را به فال نيك مي‌گيريم. وي ادامه داد: خيلي خوشحال شدم رنگين‌كمان حاميان روحاني از اقوام، مذاهب و گويش‌هاي گوناگون و جناح‌هاي مختلف امروز تكميل شد.

روزنامه شرق
با آغاز به كار رسمي ستاد مركزی اصولگرايان معتدل حامی روحانی با دبيري بهروز نعمتی، صف‌بندي جريان حامي لاريجاني با ديگر اصولگرايان مشخص‌تر شده است. پيش از اين اعلام شده بود كه علي‌اكبر ناطق‌نوري پشت جبهه اصولگرايان حامي روحاني قرار دارد، اما بعد از تكذيب دفتر ناطق مشخص شد كه جريان اطراف علي لاريجاني اقدام به تشكيل ستادي در حمايت از حسن روحاني كرده‌اند. بهروز نعمتي ديروز در پاسخ به اين سؤال «شرق» كه آيا تأييد مي‌كنيد، تشكيل ستاد اصولگرايان معتدل حامي روحاني عملا به معني حمايت آقاي علي لاريجاني از آقاي روحاني در انتخابات آتي است، گفت: «من كه سخنگوي آقاي لاريجاني نيستم، ولي اين مجموعه بالاخره از اصولگرايان تشكيل شده است». او در پاسخ به اين سؤال كه بالاخره شما به‌عنوان يكي از نزديكان آقاي لاريجاني شناخته‌شده هستيد، گفت: «آقاي لاريجاني بالاخره برادر و بزرگ‌تر ما هستند». نعمتى ديروز همچنين در جمع خبرنگاران گفت: «ما به صورت ضرب‌الاجل و در ٢٤ساعت تصمیم گرفتیم ستاد اصولگرایان حامی دکتر روحانى را راه‌اندازى کنیم و در این مسیر به دنبال اثربخشی هستیم.
شورای سیاست‌گذاری در رأس هرم اداری این ستاد و پس از آن شورای مشورتی راهبردی قرار دارد ‌که شامل نمایندگان ادوار مجلس می‌شود و اقشار مختلف در آن حضور دارند. کشور را به هشت منطقه قسمت کرده‌ایم که ۳۲ استان را پوشش می‌دهد. همچنین ١٦ کمیته تشکیل داده‌ایم و پنج معاونت برای ستاد در نظر گرفته‌ایم. در کنار این ستادها یک ستاد مردمی هم تشکیل داده‌ایم که از فردا در سراسر کشور فعال خواهند شد». این نماینده مجلس افزود: «من بارها عرض کرده‌ام که طیف اصولگرایی تنها شامل جمنا نیست و طیف عظیمی از اصولگرایان خارج از جمنا را شامل می‌شود». در این مراسم برخی نمایندگان اصولگرای مجلس شورای اسلامی و ابراهیم اصغرزاده حضور داشتند. 

روزنامه آفتاب یزد
ستاد تبلیغاتی اصولگرایان حامی حسن روحانی در بلوار کشاورز و به ریاست بهروز نعمتی افتتاح شد. در این مراسم که برخی نمایندگان اصولگرای مجلس شورای اسلامی و ابراهیم اصغرزاده حضور داشتند محمد شریعتمداری رییس ستاد تبلیغاتی حسن روحانی نیز سخنرانی کرد. محمد شریعتمداری در این مراسم گفت: اجازه ندهیم بار دیگر افراط یا تفریط از هر سو کشور ما را احاطه و ما را با شرایط بحران وگرفتاری های اساسی مواجه کند. رییس ستاد انتخابات روحانی گفت: همواره معتدلان همه گروه ها مورد تکریم و ستایش ما هستند که در طول 40 سال گذشته اعتقاد به 
مشی اعتدال داشتند، امروز با تلاش های ارزشمند برادرم حجت الاسلام و المسلمین ناطق نوری و علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی به عنوان دو تن از بزرگوارانی که ما را در این راه یاری کردند تا بتوانیم این مسیر را با قوت طی کنیم، تشکر می‌کنم . به گزارش ایرنا، وی یادآور شد: این مسیری که در سال 92 آغاز کردیم بخش قابل ملاحظه ای از آن مرهون فکر و اندیشه و تلاش خردورزانه مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی بود که باهم در سال 96 آن را ادامه دهیم و پی بگیریم.

روزنامه آرمان
رئیس ستاد روحانی در مراسم افتتاحیه ستاد تبلیغاتی اصولگرایان حامی حسن روحانی تاکید کرد: معتدلان همه گروه‌ها مورد ستایش ما هستند. از ناطق نوری و علی لاریجانی که ما را در این زمینه کمک کردند، تشکر می‌کنیم که کمک کردند این مسیر را ادامه دهیم. محمد شریعتمداری گفت: خوشحالم در جمع ستاد اصولگرایان معتدل حامیان روحانی هستم. ایام باسعادت ماه شعبان را تبریک می‌گوییم. خیلی خوشحال شدم رنگین‌کمان حامیان روحانی از اقوام مذاهب و گویش‌های گوناگون و جناح‌های مختلف امروز تکمیل شد. وی افزود: معتدلان همه گروه‌ها مورد ستایش ما هستند. از ناطق نوری و علی لاریجانی که ما را در این زمینه کمک کردند تشکر می‌کنیم که کمک کردند این مسیر را ادامه دهیم، تشکر می‌کنم که ظرفیت خود را در اختیار تفکر اعتدال می‌دهند تا این راه را که با فکر آیت‌ا... هاشمی شروع شد، ادامه دهیم و نگذاریم روند رشد کشور و اجرای عدالت که علت موجبه انقلاب است، با افراط و تفریط لطمه بخورد. رئیس ستاد روحانی تاکید کرد: برخی می‌گویند مگر قوه مجریه چنددرصد قدرت دارد که شما تلاش می‌کنید آن را به‌دست آورید؟ من می‌گویم رهبری و ملت که همان است؛ این وسط عاملی چون دولت با رأی مردم تغییر می‌کند. با انتخابات دولت احمدی‌نژاد سر کار آمد و هشت سال کارهایی کرد که مردم در ۹۲ تغییر مسیر دادند. شریعتمداری ادامه داد: در این مدت انواع شاخص‌های کلان و خرد تغییر کرد و بهبود یافت، وضعیت امنیت تغییر کرد و دیگر شاهد ترورهایی که قبلا می‌شد، نیستم. با تلاش دولت از زیر فصل هفتم شورای امنیت بیرون آمدیم. در همین شرایط رشد اقتصادی منفی را مثبت کردیم. شرایط آب و بهداشت را بهبود دادیم، تولید نفت خام را افزایش دادیم و به جایگاه خود رسیدیم و کشور را از بنزین یورو چهار بی‌نیاز کردیم. ۱۵‌هزار‌میلیارد تومان گندم از کشاورزان خرید کردیم و به بازار ثبات دادیم و همه اینها به‌خاطر تصمیم مردم در سال 92 بود. اصلاح‌طلبان و اصولگرایان معتدل با هم این کارها را کردند. امیدوارم به‌برکت این ایام برکات به جمع ما نازل شود. در ادامه، بهروز نعمتی نیز که در این مراسم حضور داشت، گفت: ستاد اصولگرایان روحانی را راه‌اندازی کردیم که در راس این هرم شورای عالی سیاستگذاری است و بعد آن شورای راهبردی است. وی افزود: کشور را به هشت قسمت تقسیم کردیم. ما ۱۶ کمیته در کمیته اقشار داریم، ۵ معاونت هم برای ستاد در نظر گرفتیم. از فردا در تهران ستاد مردمی فعال خواهد شد. در کشور هم از فردا کار را شروع می‌کنیم. نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اصولگرایی فقط جمنا نیست، گفت: بیرون از جمنا هم بسیاری از اصولگرایان هستند که رأی بسیار دارند و امروز در اینجا اصولگرایان معتدل برای حمایت از روحانی جمع هستند. نعمتی این را هم گفت که سایتی به نام اصولگرایان معتدل راه‌اندازی شده است.

روزنامه جمهوری اسلامی
ستاد اصولگرایان حامی دکتر روحانی عصر دیروز رسماً آغاز به کار ‌کرد. گروهی از اصولگرایان معتدل و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این ستاد فعالیت خواهند داشت.
رئیس ستاد انتخابات دکتر روحانی در مراسم در افتتاحیه ستاد تبلیغاتی اصولگرایان حامی دکتر حسن روحانی گفت: راه گفتمان اعتدالی با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شروع شد و معتدلین همه جناح‌های کشور مورد ستایش ما هستند.
محمد شریعتمداری افزود: خوشحالم در جمع ستاد اصولگرایان معتدل حامیان دکتر روحانی هستم، ایام با سعادت ماه شعبان را تبریک می‌گوییم و تقارن افتتاح این ستاد با این ایام را به فال نیک می‌گیریم.
رئیس ستاد اصولگرایان حامی دکتر حسن روحانی هم در این مراسم تاکید کرد: اصولگرایی فقط جمنا نیست، بیرون از جمنا هم بسیاری از اصولگرایان هستند که رای بسیار دارند و امروز در اینجا برای حمایت از روحانی اصولگرایان معتدل جمع هستند.
بهروز نعمتی گفت: ستاد اصولگرایان دکتر روحانی را راه‌اندازی کردیم که در راس این هرم شورای عالی سیاست‌گذاری است و بعد آن شورای راهبردی است.
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: کشور را به هشت قسمت تقسیم کردیم. ما 16 کمیته در کمیته اقشار داریم 5 معاونت هم برای ستاد در نظر گرفتیم از سه شنبه در سراسر کشور و تهران ستاد مردمی فعال خواهد شد.
نعمتی با تاکید بر اینکه اصولگرایی فقط جمنا نیست، گفت: بیرون از جمنا هم بسیاری از اصولگرایان هستند که رای بسیار دارند و در اینجا اصولگرایان معتدل برای حمایت از روحانی جمع هستند. نعمتی این را هم گفت که سایتی به نام اصولگرایان معتدل راه‌اندازی شده است.
ستاد اصولگرایان حامی دکتر حسن روحانی در بلوار کشاورز واقع است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری