کد خبر: ۱۶۹۷۷۷
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۱
منظور جهانگیری درباره حمایت از حمله کنندگان به سفارت عربستان؛
قالیباف در جریان مناظره ادعایی علیه روحانی مطرح کرد که او وعده ایجاد 4 میلیون شغل داده است. ادعایی که نه تنها به سرعت از سوی روحانی تکذیب شد، بلکه آتشی را برافروخت تا جهانگیری، قالیباف و نزدیکانش را به شدت به باد انتقاد بگیرد و آنان را مانعی در راه رونق گردشگری و افزایش اشتغال بداند.
محمد باقر قالیباف در جریان مناظره انتخاباتی خود بارها تلاش داشت که ادعایی را به دروغ به حسن روحانی نسبت دهد که با انتشار سندی که خود او منتشر کرد ادعای خلاف واقع او اثبات شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی اعتدال، محمدباقر قالیباف در بخش اول مناظره اول کاندیداهای ریاست جمهموری درنقد اظهارات روحانی گفت: مشکل جدی امروز ما در ازدواج، اشتغال است. شما در آغاز دوره ریاست جمهوری خود به مردم قول ۴ میلیون شغل را دادید.

با گفتن این جمله از سوی قالیباف، روحانی واکنش نشان داد و اظهار کرد:  یک سایت گمنامی حرفی می زند و سایت معروفی نقل می‌کند و روزنامه دیگری آن را منتشر می‌کند. من هیچ وقت در هیچ دوره‌ای قول ۴ میلیون شغل نداده‌ام. این دروغ محض است.

قالیباف ادامه داد: ما از سایت خود شما این را دیدیم و شما که حرف از آزادی می‌زنید بگذارید ما حرفمان را بزنیم. قالیباف در ادامه روحانی را متهم به عدم صداقت کرد.

در بخش دوم مناظره تلویزیونی، قالیباف برگه‎ای را رو به دوربین نشان داد و گفت: این پرینت سایت رئیس جمهور است که نشان می دهد او این حرف را زده بوده است. من فیلم و صدای سخنان رئیس جمهور در این باره را هم دارم ولی به من اجازه ندادند که آن را از صداوسیما پخش کنم. من هم گفتم که آن را در فضای مجازی منتشر کنند.

او با نمایش دادن برگه در دستش؛ ادامه داد: این متن خود سایت آقای روحانی است، تهمت زدن کار خوبی نیست.

اقدامی که باعث شد ناظران سیاسی قالیباف را با احمدی نژاد مقایسه کنند و او را شخصی بدانند که به سبک و سیاق محمود احمدی نژاد و با شیوه های غیراخلاقی و توسل به دروغ در مناظره شرکت می کند.

استناد بر کذبیات؛ قالیباف 96 تداعی کننده احمدی نژاد 88

استناد بر کذبیات؛ قالیباف 96 تداعی کننده احمدی نژاد 88

بر اساس همان سندی که قالیباف منتشر کرد جمله دقیق حسن روحانی در ۱۵ خرداد ۹۲ این بود: «ما 3 میلیون و 200 هزار بیکار داریم و اگر تنها 10 میلیون گردشگر وارد کشور شود بیش از 13.3 میلیارد دلار درآمد ارزی و 4 میلیون اشتغال درست می‌شود، یعنی با یک حرکت صحیح در یک مسئله اقتصادی و اجتماعی می‌توانیم بیکاری را حل کنیم.»


استناد بر کذبیات؛ قالیباف 96 تداعی کننده احمدی نژاد 88

روحانی در آن سخنان اهميت صنعت توريسم را بيان می كرد و اين كه اين صنعت به حدی مهم است كه با رونقش می توان اشتغالزايی فراوانی كرد ؛ روحانی در حالی می كوشيد اهميت توريسم را بيان كند كه برخی جريان های سياسی كه در اين انتخابات هم كانديدا دارند، مانع از آمدن توريست به كشور می شوند. زمانی به اتوبوس توريست های آمريكايی حمله می كنند، زماني از ديوار سفارت انگليس بالا می روند و آن را غارت می كنند و زمانی هم سفارت عربستان را آتش مي زنند تا مانع از آمدن ٧٠٠ هزار توريست شيعه به مشهد شوند.

مسلما بحث روحانی در سال 92 معطوف به اهمیت رونق گردشگری در افزایش اشتغال و بیکاری بوده است و نباید يك بحث تشريحي در باب اهميت توريسم را كه با قيد " اگر" همراه است با وعده انتخاباتي یکسان شمرد. بی تردید هیچ انسان با اندک انصافی نمی تواند از سخنان روحاني درباره اهميت اقتصادي توريسم، وعده ايجاد ٤ ميليون شغل را استنباط نماید. 

حال چه كسي دروغ مي گويد؟ كسي كه يك بحث تشريحی درباره صنعت گردشگری و ميزان اشتغالزايی اش، آن هم در صورت ورود گردشگران را وعده انتخاباتي و " قول" جا مي زند يا ديگران؟!

بحث در این باره به تذکر روحانی و تاکید بر دروغگویی قالیباف تمام نشد و این جهانگیری بود که در قامت مدافع تمام قد سیاست های روحانی حاضر شد و بر قالیباف و تیم مشاوره اش با تمام توان تاخت.

جهانگیری با بیان اینکه در اشتغال بهترین گزینه توسعه صنعت گردشگری است که مشاغل بسیاری را ایجاد می‌کند، خطاب به قالیباف گفت:‌ چه کسانی به سفارت عربستان حمله کردند؟ چه کسانی باعث شدند 700 هزار شیعه ای که به مشهد می آمدند و درآمدزایی داشتند و زندگی مشهدی ها می چرخید، این را چه کسانی به هم زدند؟ چه کسانی باعث شدند این حوزه دچار رکود شود تا مردم از بسیاری  از مشاغل این حوزه محروم شوند؟  آیا دولت این کار را کرد؟ بله آقای قالیباف ما نمی توانیم به سفارت حمله کنیم. ما نمی توانیم زندگی مردم را به خاطر منافع خودمان دچار آسیب کنیم.

جهانگیری ادامه داد: چه کسانی به سفارت حمله کردند؟ آنها امروز در ستادهای کدام نامزد در حال فعالیت هستند؟ کدام نامزدها آنها را حمایت می کردند و پول به آنها می دادند و آنها را شکل می دادند؟

منظور جهانگیری از حمایت برخی کاندیداها از حمله کنندگان به سفارت عربستان چه کسانی بود؟

روز شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ بود که عده ای تندروها در حمله به سفارت عربستان در تهران پس از اعدام شیخ نمر، روحانی مخالف دولت عربستان بخش هایی از سفارت عربستان را آتش زدند. 

پس از پخش خبر اعدام وی در کشورهای عربستان، بحرین و ایران چندین تظاهرات علیه دولت عربستان انجام شد. معترضان در مشهد، پرچم عربستان را از ساختمان کنسولگری این کشور پایین کشیده و برخی از معترضان موادی آتش‌زا به ساختمان کنسولگری عربستان پرتاب کردند. در تهران نیز از ساعت ۲۲ شب تجمع در برابر سفارت انجام شد که تعدادی از تجمع کنندگان وارد ساختمان سفارت شده، پرچم عربستان را به زیر کشیده و برخی نیز قسمتی از بنای داخلی سفارت را به آتش کشیدند. در نهایت و به دنبال این حمله عربستان و برخی از همپیمانش روابط خود با ایران را قطع و این اقدام با محکومیت های بین المللی روبرو شد.

سرانجام پس از پیگیری ها مشخص شد شخصی به نام «حسن کردمیهن» مغز متفکر حمله به سفارت عربستان بوده است و برای خود برو و بیایی دارد ؛ همان کسی که بنا به گفته مقام‌های امنیتی کشور، مدتی در ایران نبوده و بعد از ورود به ایران بازداشت شده است.

استناد بر کذبیات؛ قالیباف 96 تداعی کننده احمدی نژاد 88

در بهمن 94 محمدرضا محسنی‌ثانی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم به ایلنا گفت: حسن کردمیهمن که برای مدتی در کشور سوریه به‌ سر می‌برده و پس از ورود به ایران توسط مقام‌های انتظامی در فرودگاه بازداشت می‌شود.

حسن کردمیهن تا چند سال پیش در کرج مشهور بود. هیات‌الرضا محفل انصار حزب‌الله کرج هست که حسن کردمیهن این هیات را سازماندهی می‌کند.

اما کردمیهن به مرور شهرتش از شهر بیرون رفت و هیاتی را هم پشت ترمینال جنوب در محله خزانه بخارائی علم کرد تا جوانان تهرانی را مجذوب خود کند. او هم روضه می‌خواند و هم واعظ است و البته مرد عمل، چنانچه سال ۹۲ وقتی مسئولان ستاد قالیباف در کرج نتوانستند رضایت او را جلب کنند، خودش آستین‌ را بالا زد و برای سردار ستادهای منظمی راه‌اندازی کرد؛ ستادهایی که موفق‌تر و پرشور‌تر از ستادهای اصلی شهردار تهران بودند.

این خطیب مشهور، با حمایت مالی برخی سازمان‌ها و نهاد‌ها، فعالیت‌های فرهنگی گسترده‌ای دارد. در کنار هیات‌های مذهبی، برنامه‌های متعدد دیگری نیز در دستور کار قرار داده تا جوانان بیشتری را جذب تفکرهای منحصر به فرد خود کند. ماجرای شش دانش‌آموز کرجی غرق‌شده در دریا که نام یکی از موسسه‌های نزدیک به کردمیهن در آن آورده می‌شد، نام او را بیشتر به رسانه‌ها کشاند. در آن زمان نایب رئیس فدراسیون نجات غریق کشور گفته بود که وقتی مربی این بچه‌ها و کسی که مسئولیت را برعهده داشته، دقت نداشته و مسئولیت‌پذیر نبوده، قطعا این حادثه تلخ پیش می‌آمده چون می‌دانسته که پرچم سیاه نصب شده و نجات غریق هم نبوده است.

اما آنچه بیش از همیشه کردمیهن را در رسانه‌ها مشهور کرده است، نقش لیدری او در حمله به سفارت عربستان بود، چنانچه وی تنها کسی بود که نه تنها این اتفاق را محکوم نکرد بلکه به توجیه آن پرداخت «حمایت ما از خشم و غیرت بود نه غارت. که اگر در برابر چنین موجودی غیرت به خرج ندهند هیچکس امنیت ندارد تمام علما را خونشان را می‌ریزند. سفارت چیه؟ یک مشت آدمی اینجا هستند که به عزت ما می‌خندند. با بی‌احترامی باید بیرونشون کنند. دولت که کاری نمی‌کند. یک مشت جوون، غیرت به خرج می‌دهند. این شور انقلابی را که نمی‌توانید جلوش را بگیرید.»

در کنار موسسه نور معرفت، کردمیهن چندین موسسه فرهنگی دیگر نیز ثبت کرده است که ظاهرا همگی با اهداف مشترکی فعالیت می‌کنند، اهدافی که گاهی یکی از آنها حمله به سفارت عربستان می‌شود. چه آنکه در صوتی که از سخنرانی او توسط خبرگزاری آنا منتشر شده است، گفته بود که پرتاب مهر به علی لاریجانی و حمله به سیدحسن خمینی لازم نبود، اما حمله به سفارت عربستان لازم بود.

حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفته بود، این افراد سازماندهی شده آمدند و بیش از ۱۰ سال است که در کرج و تهران و با محورهایی در زمینه امور خیریه و فعالیت‌های مذهبی فعالیت دارند. از مسئولان نیز عده‌ای دانسته و ندانسته از آنها حمایت کرده‌اند. 

کردمیهن در کنار هیات‌های مذهبی وارد فعالیت‌های سیاسی شد و سال ۹۲ از جان برای سردار قالیباف مایه گذاشت. در مقابل رسانه‌های همسو با شهرداری تهران هم برای او سنگ تمام می گذاشتند و هر روز شخصیت و هویتی بالا‌تر به کردمیهن می‌دادند و او را بالا و بالا‌تر می‌بردند. خودش می‌گفت که «در میان مدیران اجرایی کشور در فهم مسائل فرهنگی ، مثل قالیباف سراغ ندارم. ما نباید به ظواهر نگاه کنیم. آدم تا با کسی زندگی نکند ، نشست و برخاست نکند ، او را نمی شناسد.»

برای تبلیغ قالیباف و راه‌اندازی ستادهایش نیز می‌گفت: «افتخار می‌کنم که اگر با لباس رسول‌الله برای کسی تبلیغ می‌کنم که تعهد و التزامش را به ولایت فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی در طول ۳۵ سربازی ولایت اثبات کرده است.»

استناد بر کذبیات؛ قالیباف 96 تداعی کننده احمدی نژاد 88

استناد بر کذبیات؛ قالیباف 96 تداعی کننده احمدی نژاد 88
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری