کد خبر: ۱۶۷۶۰۸
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۰
معامله‌گران بورس تهران امروز همزمان با داغ‌تر شدن فضای انتخاباتی ریاست جمهوری شاهد حجم گرفتن نسبی معاملات بازار سهام با پیش‌رو شدن گروه خودرویی‌ها و گروه غذایی‌‌ها بود، بازاری که هنوز دست به عصا گام برمی‌دارد.
 شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز شنبه 19 فروردین ماه 95 با افزایش 114واحدی به رقم  77 هزار و 804 واحد دست یافت.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 170 واحدی عدد 16 هزار و 562 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش  262  واحدی به رقم  85 هزار و 750  واحد دست یافت.

شاخص بازار اول نیز در حالی با افزایش 75 واحدی به رقم  54 هزار و 602  واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش  277  واحدی عدد  169 هزار و 68  واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با افزایش یک  واحدی به عدد 890  واحد رسید.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی 3 شرکت  سایپا  با 45 واحد، ایران خودرو با 42  واحد و پارس خودرو با 21  واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی 3 شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج فا رس با 26  واحد، معدنی و صنعتی گل گهربا 23  واحد و بانک ملت با 22  واحد کاهش، بیشتری تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

 ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از 356میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن  یک میلیارد و 277 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 76هزار و 363  نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز، نماد معاملاتی شرکت های گروه سرمایه گذاری صنایع و معادن فلات ایرانیان، اوراق مشارکت شهرداری مشهد، خوراک دام پارس متوقف شدند، در حالی که نماد معاملاتی جدیدی برای بازگشایی وجود نداشت.

امروز در بازار 2 بورس تهران 20 میلیون سهم سرمایه‌‌گذاری گروه توسعه ملی به ارزش بیش از 4 میلیارد تومان در محدوده صفر تابلو به کدهای درون‌گروهی منتقل شد.

در سرمایه‌گذاری عمران و توسعه فارس اما امروز 11میلیون سهم به ارزش بیش از 3 میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده انتقال یافت. امروز همچنین 10 میلیون سهم پتروشیمی شیراز به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان کد به کد شد.

اندکی بیش از 10 میلیون سهم اعتباری ملل به ارزش 1.5 میلیارد تومان نیز امروز به کدهای درون‌گروهی میان سهامداران عمده انتقال پیدا کرد. در بازار معاملات بلوکی سهام نیز امروز 380 میلیون سهم بیمه البرز به ارزش کمتر از 70 میلیارد تومان از سوی صندوق سرمایه‌گذاری اندوخته ملت به یک صندوق سرمایه‌گذاری واگذار شد.

براساس این گزارش، امروز بورس تهران شاهد شکل‌گیری صف خریدهای پایدار در گروه خودرویی‌ها به پیشانی سایپا و ایران‌خودرو بود، هرچند که عرضه‌های زیرپوستی حقوقی‌ها مانع از اعتماد معامله‌گران اغلب حقیقی برای نشستن در صف خریدهای پایدار و میلیونی می‌شود.

امروز در تک سهم پلی اکریل که این روزها با صف خریدهای بدون منطق مواجه است برای دوازدهمین روز معاملاتی متوالی شاهد شکل‌گیری صف خرید در سقف کامل قیمت‌ بود. شرکت تولید مواد اولیه الیاف مصنوعی از مجموعه شرکت‌های تابعه «شپلی» از اواسط مرداد ماه پارسال تاکنون به دنبال ورشکستگی این مجموعه با توقف نماد معاملاتی مواجه است.

در پلی اکریل ایران آخرین بار مدیرعامل این شرکت در نامه شفاف‌سازی اعلام کرده است که اخبار و اطلاعات مهمی که باعث تغییر گزارش پیش‌بینی درآمد هر سهم این شرکت برای سال منتهی به 30 آذر 96 شود وجود نداشته و کماکان آخرین پیش‌بینی درآمد هر سهم معتبر می‌باشد.

به گزارش فارس، امروز نماد معاملاتی گروه غذایی‌ها نیز همزمان با نوسانی شدن قیمت‌های جهانی شاهد اقبال خریداران بود.

در گروه رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن نیز اگرچه سایه نوسان‌گیری بر این گروه حاکم است ،اما انتظار برای کشف قیمت مناسب سهام به‌پرداخت ملت در بورس تهران طی آینده‌ای نزدیک باعث شده تا نسبت قیمت بر درآمدی بالاتری برای نمایندگان خوش اقبال این گروه از جمله «آپ» انتظار رود.

امروز بازار سهام بازاری متعادل و به نسبت به پرحجم‌تر از روزهای قبل بود که با پیش‌رو شدن خودرویی‌ها در آستانه داغ شدن فضای انتخاباتی پیش‌رو شاهد تکاپوی معامله‌گران اغلب حقیقی بود. معامله‌گرانی که این روزها با وجود کمبود نقدینگی کم گردش و فضای پرتلاطم سیاسی ترجیح می‌دهند تا دست به عصا‌تر در تالار شیشه‌ای قدم بردارند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری