کد خبر: ۱۶۷۴۵۱
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۳
معرفی 5 نامزد نهایی جمنا؛
با پایان مرحله شمارش آرا دومین مجمع ملی جمنا، پنج نامزده نهایی این جبهه از میان ۱۰ کاندیدا انتخاب شدند.
نشست جمنا صبح امروز با سخنرانی محمد حسن رحیمیان رییس شورای مرکزی این تشکل آغاز شد. او با بیان اینکه همه ۱۰ نامزد جبهه مردمی میثاق‌نامه را امضاء کرده‌اند، گفت: این نامزدها متعهد شده‌اند تا رسیدن به گزینه واحد پشتیبان جبهه مردمی نیروهای انقلاب باشند.

به گزارش خبرنگار سیاسی اعتدال، دومین مجمع ملی «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» صبح امروز با حضور سه هزار نفر از اعضای مجمع، رئیس و اعضای شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی و برخی از شخصیت‌های برجسته سیاسی برگزار شد. قرار است در این نشست، از میان 10 نفری که در مجمع ملی اول به عنوان کاندیدا انتخاب شده بودند، 5 نفر به عنوان کاندیداهای نهایی جبهه مردمی، در جریان یک رأی‌گیری انتخاب شوند.**فتاح رسما از نامزدی در انتخابات کناره ‌گیری و ارسال پیام به مجمع جبهه به اصطلاح مردمی جمنا را تکذیب کرد

اطلاعیه پایگاه اطلاع‌ رسانی کمیته امداد: با توجه به اظهار محبت و حسن نظر اعضای محترم مجمع عمومی جبهه مردمی به جناب آقای فتاح، به آگاهی مردم می‌رساند همان‌گونه که بارها اعلام شده، پرویز فتاح خدمت‌گزاری به ولی نعمتان و اقشار مستضعف جامعه را از مهم‌ترین رسالت‌‌های نظام اسلامی می‌‌داند.

ایشان هیچ‌گونه قصد و برنامه‌ای برای نامزدی در انتخابات نداشته و نخواهند داشت و حضور نیافتن در جلسه امروز مجمع جبهه مردمی نیز به همین دلیل و هم چنین بدلیل اعلام قبلی مبنی بر تمایل نداشتن به نامزدی در انتخابات آتی ریاست جمهوری بود.

هم‌چنین یادآوری می‌‌کند هیچ‌گونه پیام و اظهار‌نظری جهت طرح در مجمع از سوی ایشان ارسال نشده است.**وکالت انتخاب نامزد نهایی به شورای مرکزی جمنا تفویض شد

نمایندگان اقشار مختلف در جبهه مردمی نیروهای انقلاب در جریان برگزاری دومین مجمع ملی این  جبهه، با رأی اکثریت قاطع، به اعضای شورای مرکزی وکالت و اختیار دادند که نامزد نهایی را از بین 5 گزینه نهایی تعیین کنند. اعضای مجمع ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب با رای أکثریت اعضا حق تعیین گزینه نهائی را به شورای مرکزی تفویض کردند.


**تکلیف قالیباف و فتاح مشخص نیست

با وجود اینکه پرویز فتاح و محمد باقر قالیباف اعلام کرده اند درخواستی برای کاندیداتوری در انتخابات ندارند اما همچنان در بین نامزد های نهایی جمنا قرار دارند. مهدی محمدی درباره سرنوشت این دو نفر در جمنا گفت: «هنوز حضور قطعی این افراد در صحنه انتخابات معلوم نیست، ولی در صورت حضور حتما در چارچوب اساسنامه جبهه مردمی نیروهای انقلاب عمل می‌کنند.»


** 5نامزد نهایی جمنا مشخص شد 

در پایان دومین مجمع ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی که امروز 17 فروردین در مجتمع فرهنگی شهر آفتاب برگزار شد، ۵ نامزد نهایی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی مشخص شدند.
 
1- سیدابراهیم رئیسی با  2147 رای

2- علیرضا زاکانی با 1546 رای

3- مهرداد بذرپاش با 1404 رای

4- محمدباقر قالیباف با 1373 رای

5- پرویز فتاح با 994 رای


همچنین اسامی و آرای 5 نفر دیگر به شرح زیر است:

حمید رضا حاجی بابایی ۹۹۱ رای

علی نیکزاد ۹۴۷ رای

عزت الله ضرغامی ۹۳۰ رای

رستم قاسمی ۶۸۳ رای

محسن رضایی ۶۶۰ رای


**رئیسی سخنگویی در نشست جمنا نداشته است

 فارس به نقل از دفتر ابراهیم رئیسی نوشت: «حجت الاسلام والمسلمین رئیسی سخنگویی برای اعلام نامزدی انتخاباتی در همایش امروز نداشتند و صرفا در پیامی شفاهی به چندین نفر از اعضای حاضر در همایش امروز، از حسن ظن برادران انقلابی تشکر و قدردانی و اظهار امیدواری کردند که به زودی توفیق زیارت آنان میسر شود. حجت‌الاسلام رئیسی ضمن ارج نهادن به اتحاد، انسجام و همدلی همه نیروهای انقلابی و احترام به تلاش‌های گروه‌ها و جریان‌های سیاسی در این زمینه تصمیم نهایی درباره حضور در انتخابات را مستقلا اخذ کرده‌اند و در وقت مقتضی بی واسطه با مردم در میان خواهند گذاشت.» پیش از این در نشست جمنا صولت مرتضوی به عنوان نماینده رئیسی معرفی شده بود که اعلام کرد او در انتخابات نامزد خواهد شد. 


**جلیلی سازوکار جمنا را نپذیرفت

جبهه مردمی نیروهای انقلاب اعلام کرد:  با سعید جلیلی در این مدت حداقل 3 جلسه رسمی برگزار و در چندین جلسه غیر رسمی هم به تفصیل مذاکره شد. ایشان در نهایت اعلام کرد خروجی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی را برای خود دارای حجیت نمی داند و در صورت کاندیداتوری در چارچوب مکانیسم و تصمیمات جبهه مردمی نیروهای انقلاب عمل نخواهند کرد.


**تکذیب لیست منتشر شده از آرای نامزدهای جمنا

 پس از آنکه برخی رسانه‌ها لیستی با نام نتایج رأی گیری در جبهه مردمی انقلاب اسلامی منتشر کردند، یک منبع آگاه در گفت و گو با تابناک تأکید کرد که "این لیست فاقد اصالت و اعتبار بوده و تاکنون آمار آرای کاندیداهای انتخابات درونی جبهه مردمی انقلاب مشخص و تأیید نشده است."


**ذوالقدر: جبهه مردمی برای حفظ دستاوردها و آرمان‌های انقلاب شکل گرفت

در این راستا، محمد باقر ذوالقدر رئیس ستاد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی نیز با بیان اینکه گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه آینده ارائه خواهم داد،‌ اظهار داشت:‌ برخی درباره دلیل شکل‌گیری جبهه مردمی می‌پرسند که باید گفت جبهه مردمی بر اساس ضرورت تاریخی در این مرحله از حیات انقلاب شکل گرفته است.

 
**رأی جمنا به عضویت 2نفر از اهل سنت در شورای مرکزی

در مجمع ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب و در رأی‌گیری جداگانه و با موافقت اعضای مجمع، حضور دو نفر از برادران اهل سنت در شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تصویب شد.


**موحدی کرمانی: هدف جبهه مردمی نیروهای انقلاب تشخیص اصلح است

محمدعلی موحدی‌کرمانی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با اشاره به این که هدف جبهه مردمی تشخیص اصلح است اظهار داشت: جبهه مردمی در این مقطع زمانی دست به کار بزرگی زد. 
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز گفت: ما قبل از هرچیز باید دعا کنیم که به سوی اصلح هدایت شویم، او را بشناسیم و به وی رای دهیم و مردم را هم به رای دادن به او تشویق و توصیه کنیم. آیت‌الله موحدی کرمانی با تأکید بر این که انتخابات، یکی از فعالیت‌های جبهه مردمی نیروهای انقلاب است و این جبهه باید باقی بماند،‌ اظهار داشت: «باید رئیس جمهوری انتخاب کنیم که صددرصد مطیع رهبری باشد.» وی ادامه داد: «هرکجا آسیبی متوجه نظام شد به دلیل این بود که هدایت‌های مقام معظم رهبری به‌طور کامل پیاده نشد، از این رو شرط اول رئیس جمهور آینده تبعیت از رهبر و داشتن دغدغه دین و مردم است نه داشتن اهداف شخصی.» آیت‌الله موحدی کرمانی، اقتصاد را مسئله اساسی کشور برشمرد و با اشاره به این که امسال هم رهبر معظم انقلاب بحث «اقتصاد مقاومتی» را در شکل تولید و توسعه و اشتغال مطرح کردند، گفت: رئیس جمهور باید درد مردم بیچاره را لمس کند و اهل تجملات و در فضای عیش و نوش خود نباشد.


وی افزود: هدف ما تشخیص اصلح است و برنامه خوبی انجام پذیرفته است.**اساسنامه جمنا قرائت و تصویب شد 

 مهدی چمران عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اساسنامه را به منظور تصویب نهایی قرائت کرد. این اساسنامه که شامل 20 ماده و 16 تبصره است، با موافقت اعضای مجمع به تصویب خواهد رسید و سرفصل های آن شامل نام، محل، تعریف، ارکان، هیات امنا مجمع ملی، شورای مرکزی، هیات رئیسه، هیات اجرایی و ستاد مرکزی، هیات نظارت، هیات مشورتی، شوراهای تخصصی (کمیسیونها)، مجامع اقشار و اصناف، مجامع استانی، مجامع شهرستانی، شورای استانی و شهرستانی، شرایط عضویت، تامین بودجه و انحلال است.


**زاکانی: همه باید به لحاظ عقلی و اعتقادی از نامزد نهایی جمنا حمایت کنیم

علیرضا زاکانی دبیرکل سابق جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در حاشیه دومین مجمع ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران درباره تمکین به نظر نهایی جمنا اظهار داشت: کسی که نامزد نهایی شد از لحاظ عقلی، تعهد به پیمان و اعتقادی باید توسط دیگران حمایت و کمک شود.**حمله وزیر معزول احمدی نژاد به دولت: دستگاه اجرایی کشور ناکارآمد است

مرضیه وحید دستجردی، سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران درباره چرایی ورود این جبهه به عرصه سیاسی کشور گفت: به نظر می‌رسد دستگاه اجرایی کشور ناکارآمد است که این ناکارآمدی را در جنبه های مختلف زندگی مردم می‌بینیم و این وضع شامل وضعیت بد زندگی و اشتغال مردم است.


**نحوه پوشش رسانه ای نشست جمنا

خبرگزاری های فارس و تسنیم وابسته به سپاه پاسداران این نشست را در صدر اخبار خود قرار دادند و آن را به صورت زنده پوشش داده اند. خبرگزاری های دولتی ایرنا و ایسنا کمتر به این نشست توجه نشان داده اند اما اخبار آن را به صورت گزینشی منتشر کرده اند. خبرگزاری مهر وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی نیز توجه ویژه ای به نشست جمنا داشته است. رسانه های صداوسیما؛ باشگاه خبرنگاران پوشش زنده این مراسم را در دستور کار خود قرار داده است اما خبرگزاری صداوسیما کمتر آن را مورد توجه قرار داده است. **ضرغامی از ظریف در دولتش استفاده می کند

عزت الله ضرغامی که در نشست امروز جمنا برخلاف دیگر نامزد علیه دولت سخنی نگفته بود در حاشیه نشست به نرمی از دولت روحانی انتقاد کرد و گفت: «دولت روحانی ظرفیت‌های نظام را هدر داده و استفادت نکرده است.» او تصریح کرد: «بنده آقای ظریف را از ظرفیت‌های نظام می‌دانم و قطعا در صورت پیروزی از این ظرفیت استفاده درست خواهم کرد. متاسفانه آقای روحانی با راهبردی غلط نتوانست از این ظرفیت استفاده کند.»


** 5نامزد نهایی در مناظرها همدیگر را حمایت می کنند

مهدی چمران، عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب با تأکید بر اینکه ۵ نامزد نهایی جبهه مردمی تا آخر و حتی در مناظره‌ها همدیگر را حمایت خواهند کرد و رقابتی بین‌شان نخواهد بود گفت: همه این نامزدها تعهد کتبی و اخلاقی داده‌اند که از نامزد نهایی جبهه مردمی حمایت کنند.

** موحدی کرمانی به نشست جمنا پیوست 

آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز در دومین مجمع ملی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی حضور یافت.

**حداد عادل هم به دولت تاخت

در نشست امروز جمنا نه تنها نامزدهای انتخاباتی به دولت حمله کردند بلکه اعضای شورای مرکزی نیز در انتقاد از حسن روحانی و دولتش سنگ تمام گذاشتند. غلامعلی حداد عادل عضو شورای مرکزی گفت: «وقتی آقای روحانی پیروز شد کسانی که ۸ سال در کنار بودند و اصلاً کاندیدای آنها آقای روحانی نبود، برای تصاحب سمت‌ها و پست‌ها هجوم آوردند، گویی عده‌ای گرسنه، سفره‌ای چیده شده را دیدند و با عجله یگدیگر را صدا کردند و بنا شد هیچ‌کس بیکار نماند.» حداد عادل گفت: «این تشنگی و شیفتگی برای قدرت، نتیجه‌اش حقوق‌های نجومی و اوضاع صندوق فرهنگیان شد؛ این حاصل تقسیم کردن پست‌ها بود، چه اسم آن اختلاس و چه معوقه باشد.» عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: اعتدال همان اندازه مبهم بود که اصلاحات مبهم بود، اعتدال را نه کسی فهمید و نه کسی باور کرد.

**رأی گیری برای انتخاب 5 کاندیدای جمنا آغاز شد
 
دقایقی قبل رأی گیری برای انتخاب 5 کاندیدای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی از بین 10 نامزد آغاز شد. چمران درباره رأی گیری با اشاره به الکترونیکی بودن شمارش تاکید کرد: بر روی تعرفه 10 اسم نوشته شده که اعضای مجمع باید اثر انگشت بزنند و از اسامی 10 نفر فقط 5 نام را بنویسید. بذرپاش، حاجی بابایی، رئیسی، رضایی، زاکانی، ضرغامی، فتاح، قاسمی، قالیباف و نیکزاد 10 کاندیدای جبهه مردمی هستند که تا عصر امروز از بین آنها 5 نفر انتخاب و اعلام خواهد شد.


**انتقاد از دولت به جای ارائه برنامه

در حالیکه قرار بود در نشست امروز جمنا نامزدها درباره برنامه های انتخاباتی خود سخن بگویند اما همه نامزدها به جای ارائه برنامه به دولت حمله کردند. حامیان دولت قبل به جای ارائه برنامه و پذیرش مسئولیت و تقصیر خود در اوضاع کنونی کشور حمله به دولت را بهترین راهکار فرار از پاسخگویی و جلب آرا دیده اند. بذرپاش، حاجی بابایی، زاکانی و ضرغامی از اصولگرایانی بودند که در نشست امروز انتقاد از دولت را در دستور کار خود قرار دادده بودند.


**ضرغامی: اصولگرایان در جلب افکار عمومی ناتوان عمل کرده‌اند

ضرغامی با اشاره به این‌که «جریان اصولگرایی در جلب افکار عمومی ناتوان عمل کرده است»، اظهار داشت: جبهه انقلاب در دو دوره اخیر در انتخابات ریاست جمهوری موفق نبوده است؛ چراکه نوع مواجه آنان با مردم به گونه‌ای بوده که نتیجه عکس بدست آمده است. در انتخابات این دوره با پدیده جدی فضای مجازی رو به رو هستیم و دشمن از یک سو و رقیب هم از سوی دیگر برنامه‌های فراوانی را تدارک دیده است و حتی برخی کانال ها نیز خریداری شده‌اند.

در غیاب شخصیت‌های محوری و تعیین کننده، راه‌اندازی جبهه نیروهای انقلاب، تصوری بوده است که حالا تصدیق یافتنش، تقدیر آمیز است.

وی با اشاره به کناره‌گیری سعید جلیلی از سازوکار جمنا، گفت: اگر جلیلی نگران ساز و کار جمناست به این نگرانی توجه کنیم؛ چراکه آقای جلیلی یک نیروی انقلابی است که من شخصاً به وی ارادت دارم و شما نیز ایشان را قبول دارید پس باید در آستانه انتخابات فضایی را ایجاد کنیم که همین آقای جلیلی با ما همراه‌تر شود.


** حمله بذرپاش به دولت: از خودمان بگذریم و به مردم برسیم

مهرداد بذرپاش با انتقاد از شرایط موجود در حوزه‌های مختلف مثل کشاورزی، تولید و بانکداری اظهار داشت: قرارمان این بود که از خودمان بگذریم و به مردم برسیم تا از این راه به خدا برسیم. مدیریت از تهران را باید تبدیل به مدیریت به وسعت ایران کنیم.

وی ادامه داد: قرارمان این نیود حقوق نجومی بگیریم و موجودی مثل بانک درست کنیم که بار خاطرمان شود، مردم از این شرایط گله‌مند هستند.

وی ادامه داد: یک خانواده فرهنگی پنج میلیون تومان وام نمی‌تواند بگیرد اما معوقات بانکی را هم می‌بینند. اگر فقط ٣٠/. از معوقات بانکی را به وام ازدواج اختصاص دهند به هر زوج ٥٠ میلیون تومان وام می‌رسد. شاید بگویند این حرف‌ها غیر کارشناسی است اما اتفاقا کارشناسی شده است.

بذرپاش مدعی است: امروز شاهد رکود بی سابقه ای در ٥٠سال گذشته هستیم. با این بانکداری و تامین اجتماعی به جایی‌ نمی‌رسیم. ما ریگی را از آسمان پایین می‌آوریم اما قاچاقی که از جلو چشم‌مان بیرون از کشور می‌رود را کاری نمی‌کنیم. مهندسان کشاورزی بی‌کار و تولید کننده و مصرف کننده ناراضی هستند.

وی در نقد سیستم بانکداری کشور هم گفت: بانک‌ها یک دولت هستند و دولت تعیین می‌کنند یا جمهوری اسلامی باید بانک‌ها را تغییر دهد یا بانک‌ها این نظام را تغییر می‌دهند. با این مدل بانکداری و نظام اجتماعی محال است تولید رونق بگیرد.


**حاجی‌بابایی: تصمیم بگیریم که در برابر ملت روسفید باشیم

حمیدرضا حاجی بابایی عضو هیات رئیسه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: پیروزی در انتخابات یک نتیجه مهم است اما پاسخگویی در چهار سال آینده در برابر مردم یک نتیجه بسیار مهمتر را در بر دارد.به این دلیل کنار هم نشسته‌ایم تا برای وضع موجود و ناهنجاری‌هایی که حرکت ملت بزرگ ایران و انقلاب اسلامی را تحت الشعاع قرار می‌دهد چاره‌ای بیندیشم. در برابر ناملایماتی که بعضا در کشور ما وجود دارد رهبری و مردم توانستند نظام را از پیچ‌های تاریخی عبور دهند و به این برسانند و در واقع هر چه اشکال است از خواص است، اگرنه در حرکت مردم و رهبری نقصی دیده نمی‌شود.

وی با بیان این‌که «بیگانگان بر ناکارآمدی ما انگشت می‌گذارند»، ادامه داد: آن‌چه بیگانگان بر آن انگشت می‌گذارند مکتب ما نیست بلکه ناکارآمدی ما است و ما امروز هزاران نفر از نیروهای مومن از سراسر کشور جمع شده‌اند تا تصمیمی بگیرند که بتوانیم در برابر ملت رو سفید باشیم.

وی با اشاره به این‌که «پیروزی در انتخابات یک نتیجه مهم است»، گفت: اما پاسخگویی در چهار سال آینده برای مردم یک نتیجه بسیار مهمتر را بوجود می‌آورد و ما باید به این موضوع عنایت بیشتری داشته باشیم. در کشور بزرگترین مشکل تولید و اشتغال است که کشور را در مرز تهدیدات قرار داده است. باید بررسی شود که پشت پرده قاچاق چه کسانی هستند که نمی‌شود آن را کنترل کرد.

امروز حقوق نجومی در دیدگاه برخی‌ها عیب نیست و می‌گویند حق ما است که چنین حقوقی را دریافت کنیم.


**جلیلی سازوکار جمنا را نپذیرفته است

مرضیه وحید دستجردی سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامیبا اشاره به انتخاب ۱۰ کاندیدای جمنا در مجمع ملی این تشکل سیاسی، اظهار کرد: ان‌شاءالله ۱۰ کاندیدا در مجمع دوم معرفی خواهند شد اما برخی از آنها با توجه به مشاغل و محذوریت‌هایی که دارند شاید در مراسم فردا حضور نداشته باشند، البته همه آن ۱۰ نفر که سازوکار جبهه را پذیرفته‌اند از طریق پیام، بیان و یا با حضور خود، حمایتشان را از جمنا اعلام می‌کنند.

وی درباره بیانیه قالیباف و اینکه برخی آن را انصراف وی از کاندیداتوری تلقی کرده‌اند، تصریح کرد: خبری که بنده دیروز داشتم این بود که آقای قالیباف در مجمع دوم حضور پیدا خواهد کرد، چراکه ایشان سازوکار جبهه را نیز پذیرفته‌اند؛ بیانیه آقای قالیباف بنابر انصراف نیست بلکه تأکید کرده بود که بنده هیچ‌گاه خود را نامزد نکرده‌ام که این هم نکته درستی است.

دستجردی ادامه داد: پیشنهاد کاندیداتوری از سوی آقای قالیباف نبود بلکه از سوی کسانی بود که او را به مجموع عمومی معرفی کردند و در آنجا رأی آورد.

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی درباره حضور حجت‌الاسلام رئیسی در مجمع دوم و کاندیداتوری وی گفت: آیت‌الله رئیسی نیز خودشان را برای کاندیداتوری پیشنهاد نکرده است، بلکه کاندیداتوری ایشان از سوی مردم و مجمع عمومی صورت گرفت که رأی بسیار خوبی نیز آورد و بنده اینجا اعلام می‌کنم که آقای رئیسی در مجمع ۳ هزار نفری جبهه مردمی رأی اول را کسب کرد.

وی درباره کاندیداتوری سعید جلیلی نیز گفت: آقای جلیلی سازوکار جبهه را نپذیرفته است، از مجمع عمومی اول هم بنابر این بود کسانی در مجمع دوم معرفی شوند که سازوکار جبهه را پذیرفته باشند، آقای جلیلی پیش از این نیز گفته بود که بنده کاندیدا می‌شوم و کاری به جبهه مردمی ندارم اما با این حال ما برای اینکه به رأی اعضای جبهه احترام بگذاریم معرفی او توسط اعضای مجمع را پذیرفتیم و طبق رأی، ایشان جزو ۱۰ نفر اول بود.

دستجردی با بیان اینکه اسامی ۱۰ نفر هنوز به صورت رسمی از سوی جبهه مردمی اعلام نشده است،‌ افزود: بنای ما این بود که بین مجمع اول و مجمع دوم با آقای جلیلی مذاکره کنیم و مذاکرات مفصلی هم صورت گرفت اما با این حال آقای جلیلی سازوکار جبهه را نپذیرفت و به همین دلیل با توجه به قرارهای قبلی آقای جلیلی جزو ۱۰ نفر نهایی که فردا اعلام خواهد شد، نیست.


**حمله زاکانی به دولت

علیرضا زاکانی یکی از گزینه های نامزدی جبهه مردمی در سخنانی به دولت حسن روحانی تاخت. او گفت: «انتخاب ترامپ یکی از این عرصه‌هاست، اما در عرصه داخلی هنوز از این فرصت‌ها بی‌بهره‌ایم.» زاکانی اظهار کرد: «آقای رئیس‌جمهور باید بگوید چرا دولت دست مفسدان اقتصادی را برای تعرض به بیت‌المال باز گذاشت؟ امروز روز حساب رئیس‌جمهور است، نه روز انشاء خواندن.»

**فتاح هم نیامد، پیام داد

پرویز فتاح دیگر کاندیدای جمنا که پیش از این بارها اعلام کرده است نامزد نخواهد شد، در پیامی اعلام کرد «بعلت معذوراتی که شورای مرکزی از آن مطلع‌اند از حضور در دومین مجمع عذرخواهی می‌کنم اما سازوکار انتخاب کاندیدا را قبول دارم.» او تاکید کرد که "از هیچ کمکی دریغ نمی‌کنم."

**محسن رضایی کاندیدا نمی شود

عبدالحسین روح‌الامینی صبح امروز در دومین مجمع ملی «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» که در مجموعه شهر آفتاب در حال برگزاری است، پیام محسن رضایی را که به علت وقوع زلزله به استان خراسان رضوی سفر کرده، قرائت کرد. او در این پیام تاکید کرد: «تقاضایی برای کاندیداتوری ندارم.»

 
**اعلام نتایج رای گیری در نشست قبلی

مهدی محمدی گزارشی از نشست قبلی جمنا و نحوه برگزاری اولین انتخابات و ریز آرای انتخاباتی این جبهه اعلام کرد. به گفته او در مجمع اول، 2133 تعرفه مصرف شد. از این میزان، 1916 تعرفه سالم و 217 تعرفه باطله بود. علت وجود 217 تعرفه باطله هم این بود که مطابق قاعده اعلام شده در مجمع اول، تعرفه هایی که حاوی نام کمتر یا بیشتر از 10 کاندیدا بود باطله محسوب گردید و شمارش نشد.

اعلام کاندیداتوری رییسی و انصراف قالیباف

**قالیباف هم نیامد

محدباقر قالیباف یکی از گزینه های نامزدی درا نتخابات جمنا است که در این نشست حاضر نشده است. رحیمیان در این باره گفت: آقای قالیباف ضمن اعلام حمایت و تعهد نسبت به روند برنامه جبهه در صورت حضور در انتخابات اعلام کرده‌اند چون بنده را همه سروران می شناسند، نیازی به حضور ندیدم اما در عین حال حمایت خود را نسبت به روند کار و تعهد نسبت به روند جبهه در صورت نامزدی دارد.

**اعضای شورای مرکزی جمنا

اعلام کاندیداتوری رییسی و انصراف قالیباف

**رئیسی دعوت برای کاندیداتوری در انتخابات را پذیرفت

نماینده حجت‌ الاسلام رئیسی از پذیرش کاندیداتوری برای انتخابات ریاست جمهوری توسط وی خبر داد و گفت: برنامه‌های ایشان بزودی اعلام خواهد شد. صولت مرتضوی اظهار داشت: «آقای رئیسی از اینکه از ایشان دعوت به عمل آمد تا داوطلبی انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری را بپذیرد سپاسگزاری کرد.»نماینده حجت‌الاسلام رئیسی ادامه داد: «همه شما هم شناسنامه و هم کارنامه آقای رئیسی را از بنده بهتر می‌دانید و انشاءالله در آینده‌ای نزدیک برنامه ایشان به سمع و نظر همگان خواهد رسید اما نظر به مراجعات مکرر و درخواست‌های متعدد با اقدامی که ایشان دیروز  انجام داده و از هیات مرکزی نظارت بر انتخابات استعفا داد، رسما پذیرش داوطلبی خود را ابلاغ کرد» 


*کاندیداهای جمنا آماده ارائه برنامه 

کاندیداهای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، برای ارائه گزارش و برنامه خود در جایگاه حضور یافتند. در حال حاضر مهرداد بذرپاش، حاجی بابایی، رستم قاسمی، علی نیکزاد، علیرضا زاکانی، عزت الله ضرغامی در جایگاه حضور دارند و بقیه نامزدها نیز برای سخنرانی حاضر خواهند شد.

**رئیسی نیامد، پیام داد

حجت الاسلام رئیسی جدیدترین گزینه اصولگرایان در این نشست اما پیام کوتاهی ارسال کرد. متن پیام به این شرح است: «برگزاری دومین مجمع ملی جبهه نیروهای انقلاب اسلامی گامی ارزنده در راستای وحدت و انسجام نیروهای انقلابی است. قصد اینجانب حضور در جمع باشکوه نیروهای انقلاب اسلامی در دومین مجمع ملی بود اما به لحاظ حادثه غیرمترقبه زلزله استان خراسان ضرورت دارد در کنار مردم متدین این دیار باشم، لذا بدین وسیله مراتب تشکر خود را از حسن اعتماد اعضای محترم جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی اعلام نموده و آروز می‌کنم در اولین فرصت به توفیق زیارت دوستان انقلابی نائل آیم.»

**حاضران در نشست جمنا

اعلام کاندیداتوری رییسی و انصراف قالیباف

**همه 10 نامزد جبهه مردمی میثاق نامه را امضا کرده اند 

نشست جمنا صبح امروز با سخنرانی محمد حسن رحیمیان رییس شورای مرکزی این تشکل آغاز شد. او با بیان اینکه همه ۱۰ نامزد جبهه مردمی میثاق‌نامه را امضاء کرده‌اند، گفت: این نامزدها متعهد شده‌اند تا رسیدن به گزینه واحد پشتیبان جبهه مردمی نیروهای انقلاب باشند. 

رحیمیان در دومین مجمع ملی جمنا ضمن تشکر از حضور افراد در این گردهمایی گفت: همه ما و کسانی که در اینحا جمع آمدهاند شهادت می‌دهیم که با الهام از مکتب امام حسین و مکتب عاشورا هدفی جز اصلاح امور و خدمت به اسلام نداریم. گواهی می‌دهیم آنگاه که انتخاب می‌کنیم عمل ما برای خدا باشد و مصلحتی جز اسلام و انقلات ملت را در نظر نگیریم.

 او افزود: آنها که نامزد شده‌اند هم هدفی جز خدمت به اسلام و مصلحتی جز مصلحت اسلام ندارند همگی میثاق‌نامه را امضا کرده‌اند و تا رسیدن به گزینه واحد پشتیبان هستند تا به نتیجه مطلوب برسند.

رحیمیان تاکید کرد: یقینا در این مقطع حساس تلاش می‌کنیم همه نیروها و دغدغه‌مندان نظام را مد نظر قرار دهیم و همه زیر این چتر باشند و هیچ شخص دغدغه‌مندی از پوشش این مساله خارج نماند.

او گفت: امروز از ۱۰گزینه به ۵گزینه خواهیم رسید تا در نهایت به نامزد واحد برسیم.

 رحیمی یادآور شد: آقای رییسی قصد حضور در این مجمع را داشت اما بعلت زلزله منصرف شد و پیام داد از مجمع تشکر و آرزو کرد در اولین فرصت بتواند حضور پیدا کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری