کد خبر: ۱۶۴۳۵۵
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۲
ذاکر با انتقاد از سهم ناچیز دریاچه ارومیه از بودجه ۱۴۰۰
نماینده مردم ارومیه در مجلس با انتقاد از سهم ناچیز دریاچه ارومیه از بودجه ۱۴۰۰ گفت: احیای دریاچه ارومیه اولویت اصلی مردم آذربایجان غربی و به نوعی همه مردم ایران بوده و اختصاص مبلغ ناچیز به این پروژه بسیار مهم به معنی رها کردن پروژه است.

سید سلمان ذاکر در گفت وگو با خانه ملت، با انتقاد از سهم ناچیز دریاچه ارومیه از بودجه 1400 گفت: برای دریاچه ارومیه حدود 498 میلیون احیای قلب تپنده آذربایجان اولویت همه مردم ایرانتومان اعتبار در نظر گرفته شده که حتی 5 برابر این مبلغ هم کفاف نگهداری از سد‌،کانال و تونل انتقال آب از رودخانه زاب با مسیر چند ده کیلومتری را نمی‌دهد. برای پروژه احیای دریاچه در طول همه این سال‌ها بیش 2500 میلیارد تومان هزینه شده است اما اکنون که به مراحل پایانی و زمان بهره برداری رسیده این مبلغ ناچیز در نظر گرفته شده که به معنی رها کردن پروژه است. 

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت اقدامات خوبی برای احیای دریاچه ارومیه داشته اما در خصوص سهم ناچیز این دریاچه در بودجه 1400 به دولت تذکر می‌دهم، این موضوع حتما باید اصلاح شود، از این رو بنده  حتما موضوع مذکور را در کمیسیون تلفیق مجلس مطرح و پیگیری خواهم کرد، چرا که احیای دریاچه ارومیه اولویت اصلی مردم آذربایجان غربی و به نوعی همه مردم ایران است. این دریاچه قلب تپنده آذربایجان و منشا درآمد پارک ملی این منطقه بوده و متعلق به جهان است و باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، خاطر نشان کرد:  تراز دریاچه ارومیه از سال 93 تاکنون با توجه برنامه‌ریزی‌های دولت و افزایش نزولات آسمانی افزایش خوبی داشته اما به هیچ عنوان کافی نیست و باید آب ورودی به دریاچه افزایش پیدا کند. پروژه انتقال آب از رودخانه زاب به دریاچه ارومیه تا پایان سال به بهره‌برداری رسیده و در صورت تدوام حمایت‌ها در سال 1404 تراز آب مطلوبی را شاهد خواهیم بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری