کد خبر: ۱۶۲۵۰۸
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۴
وزیر نفت در پاسخ به سوال نمایندگان درباره اینکه پیش‌بینی صادرات نفتی در سال آینده 2.5 برابر افزایش یافته و آیا این موضوع خوشبینانه در نظر گرفته نشده و امکان این حجم از صادرات امکان‌پذیر خواهد بود، اعلام کرد، ما به شرط رفع تحریم‌ها این عدد را در نظر گرفته‌ایم و اگر شرایط بهتر شود مسلما این عدد محقق خواهد شد و در غیر این صورت اوراق مشارکت خواهیم فروخت.
یکی از هنرهای برنامه ریزی کاهش ریسک ها در جهت تحقق اهداف است. حالا از راهروههای بهارستان خبر می رسد که دولت حسن روحانی در تازه ترین شاهکارش به جای ریسک گریزی و برنامه ریزی بر اساس ها واقعیت های قابل تحقق، رو به قماربازی آورده و آینده یک مملکت را به بازی گرفته است.

به گزارش خبرنگار «اعتدال»، میرتاج الدینی نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه امروز بعد از جلسه با زنگنه یکی از مضجک ترین خبرها را رسانه ای کرد. جناب وزیر نفت گویا نمی دانند که اوضاع منطقه و جهان از چه قرار است. این همه داد و فریاد برای بودجه ریزی عملیاتی و استقلال بودجه از درآمد نفتی، چز دروغی بیش نیست. مردم باید واقعیت اقتصاد دولت روحانی را بدانند، که اگر دولت نفت نفروشد به جان جیب مردم می افتد.

قمابازی دولت با جیب مردم برای چیست؟


با پر رویی تمام دولت دبعد از چند بار رد شدن برنامه فروش اوراق نفتی باز هم می گوید اگر تحریم ها برداشته نشود و نفت نفروشد، آنگاه این پول را از طریق اوراق از داخل تامین می کند.

به عبارت دیگر یا باید مردم و بخش خصوصی برای اداره کشور پا پیش بگذارند و به دولت در قبال برگه های فاقد اعتبار پول قرض بدهند و یا اینکه دولت از طریق افزایش پایه پولی و استقراض از سیستم بانکی غیر مستقیم از جیب مردم به خصوص اقشار کم درآمدتر و مستضعف تر پول بردارد.

دولتی که تمام چشم انداز خود را بر اساس یک توافق و آزاد شدن فروش نفت و برداشتن تحریم ها مستقر کرده است غیر مستقیم به دشمنان خارجی پالس می فرستد که موضع ما ضعف است و این در حالی که سخنان متناقض رئیس جمهور و سایر اعضای دولت بر مبهم شدن این مساله بیشتر می افزاید.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: وزیر نفت در نشست امروز اعلام کرد، ما به شرط رفع تحریم‌ها عدد ۲ میلیون و سیصد هزار بشکه نفت در روز را در نظر گرفته‌ایم و اگر شرایط بهتر شود مسلما این عدد محقق خواهد شد و در غیر این صورت اوراق مشارکت خواهیم فروخت.

سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با اشاره به نشست امروز عصر این کمیسیون گفت: جلسه امروز با حضور بیژن زنگنه وزیر نفت برای بررسی درآمدهای نفتی بودجه سال 1400 برگزار و وزیر گزارشی را از میزان فروش و صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی ارائه کرد.

وی ادامه داد: براساس اعلام زنگنه مجموع تولید نفت و میعانات گازی 4 میلیون و پانصد هزار بشکه در روز است که حدود 2 میلیون و دویست هزار بشکه برای مصرف داخلی و 2 میلیون و سیصد هزار بشکه هم برای صادرات پیش‌بینی شده است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس تصریح کرد: وزیر نفت در پاسخ به سوال نمایندگان درباره اینکه پیش‌بینی صادرات نفتی در سال آینده 2.5 برابر افزایش یافته و آیا این موضوع خوشبینانه در نظر گرفته نشده و امکان این حجم از صادرات امکان‌پذیر خواهد بود، اعلام کرد، ما به شرط رفع تحریم‌ها این عدد را در نظر گرفته‌ایم و اگر شرایط بهتر شود مسلما این عدد محقق خواهد شد و در غیر این صورت اوراق مشارکت خواهیم فروخت.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار کرد: وزیر نفت تاکید کرد، با این حجم از صادرات حدود 25 درصد بودجه سال 1400 تامین می‌شود که حدود 300 هزار میلیارد تومان خواهد بود. البته این در صورتی است که نرخ تسعیر ارز دولت برای تامین کالاهای اساسی 11 هزار و پانصد تومان و نرخ تسعیر ارز برای شرکت‌های دولتی 17 هزار تومان باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری